Oscar Isaac als Peter Malkin | |
Ben Kingsley als Adolf Eichmann | |
Mélanie Laurent als Hanna Elian | |
Peter Strauss als Lothar Hermann | |
Nick Kroll als Rafi Eitan | |
Lior Raz als Isser Harel | |
Michael Aronov als Zvi Aharoni | |
Ohad Knoller als Ephraim Ilian | |
Torben Liebrecht als Yaakov Gat | |
Joe Alwyn als Klaus Eichmann | |
Haley Lu Richardson als Sylvia Hermann | |
Pêpê Rapazote als Carlos Fuldner | |
Simon Russell Beale als David Ben-Gurion | |
Rita Pauls als Fruma | |
Greta Scacchi als Vera Eichmann | |
Greg Hill als Moshe Tabor | |
Michael Benjamin Hernandez als Dani Shalom | |
Rocío Muñoz als Graciela | |
Ania Luzarth als Annia | |
Tatiana Rodríguez als Annie Werner | |
Ezequiel Campa als Herr Werner | |
Aitor Miguens als Antonio | |
Antonia Desplat als Dvora |
Chris Weitz | Director |
Matthew Orton | Writer |
Fred Berger | Producer |
Brian Kavanaugh-Jones | Producer |
Micaela Buye | Line Producer |
David Brisbin | Production Design |
Tom Daley | Associate Producer |
Ron Schmidt | Executive Producer |
Matt Charman | Executive Producer |
Connie Balduzzi | Costume Design |
Javier Aguirresarobe | Director of Photography |
Jason Spire | Producer |
Pamela Martin | Editor |
Oscar Isaac | Producer |
Florencia Martin | Set Decoration |
Florencia Grosso | Hairstylist |
Noah Dunbar | ADR Recordist |
Adam Kopald | Sound Effects Editor |
Chris Rodriguez | Lighting Artist |
Matthew E. Schneider | Post Production Coordinator |
Nicolas Pollastri | Transportation Coordinator |
Peter Cummings | Researcher |
Michael Wharton | CG Supervisor |
Ramón Cácceres | Best Boy Electric |
Valeria Fiorini | Still Photographer |
Steven Gizicki | Music Supervisor |
Jean-Pascal Beintus | Orchestrator |
Claudia Morgado Escanilla | Script Supervisor |
Karina Camporino | Key Makeup Artist |
Michael Miller | ADR Mixer |
Eduardo Puga | Special Effects Supervisor |
Sebastián Mendelberg | Rigging Gaffer |
Ricardo Méndez Matta | First Assistant Director |
Federico Ransenberg | Special Effects Coordinator |
Ezequiel Cardoni | Grip |
Lucia Marmorek | Costume Assistant |
Patrick M. Allen | Digital Intermediate Producer |
Flor Colombatti | Production Coordinator |
Kendelle Elliott | Art Direction |
Rick Willoughby | Art Direction |
Suzanne Stokes-Munton | Hair Department Head |
Javier Farina | Sound Mixer |
Junyoung Han | Digital Compositor |
Alejo Giles | Assistant Camera |
Javier Caña | Electrician |
José Cangelosi | Rigging Grip |
Nicolas Charron | Orchestrator |
Daniel Ring | Electrician |
Randy Singer | Foley Mixer |
Ando Johnson | Sound Effects Editor |
Lauren Hadaway | Supervising ADR Editor |
Matías Mesa | Camera Operator |
Soledad Muñiz | Assistant Costume Designer |
Pilar Gonzalez | Key Costumer |
Michael Riley | Main Title Designer |
Julián Catz | Boom Operator |
Robert J. Bruce | Compositing Supervisor |
John P. Nugent | Visual Effects Supervisor |
Sylvain Morizet | Orchestrator |
Adrian Fiszbejn | Production Assistant |
Jane Galli | Makeup Department Head |
Rick Owens | Foley Artist |
Giorgia Garcia-Moreno | Sound Assistant |
Franco Burattini | Weapons Master |
Enrique Vélez | Best Boy Grip |
Ariel Vélez | Key Grip |
Vera Fabrykant | Post Production Coordinator |
Poli Marichal | Storyboard Artist |
Sergio Olmos | Rigging Grip |
Max Pankow | Post Production Assistant |
Laura Martinez Corfield | Art Department Coordinator |
Mirella Hoijman | Assistant Property Master |
Fernando Cornaglia | Sound Assistant |
Martin Dotta | Second Assistant Camera |
Terry Wilson | Music Editor |
Pablo Olivera | Concept Artist |
Saeed Faridzadeh | Digital Compositor |
Ariel Arredondo Lopez Dickson | Stunt Coordinator |
Juan David Troncoso | Costume Assistant |
Ezequiel Rossi | Post Production Coordinator |
Nevin Seus | Music Editor |
Matias Di Capua | Picture Car Coordinator |
Patrick O'Keeffe | Digital Compositor |
Edward P. Pedersen | Visual Effects Producer |
Karim Kachou | Assistant Camera |
Julián Cantaro | Electrician |
Delfina De La Cárcova | Costume Assistant |
Kevin Bailey | Assistant Editor |
Eden Stelmach | Post Production Assistant |
Diego Igartua | Transportation Captain |
Avy Kaufman | Casting |
Rodrigo Cala | Production Manager |
Lauren Hadaway | Supervising Dialogue Editor |
Matthew Ribeiro | Matte Painter |
Walter Saavedra | Electrician |
Caitlin McKenna | ADR Voice Casting |
Staci Pontius | First Assistant Editor |
Eric Layne | Production Accountant |
Amy Leigh Johnson | Unit Publicist |
Agostina De Francesco | Assistant Set Decoration |
Hernán Converti | Boom Operator |
Pei Yao | Compositor |
Jon Goracy | Casting Associate |
Marcela Bazzano | Art Direction |
Julio Pascoli | Construction Coordinator |
Ellen Freund | Property Master |
Scott A. Hecker | Supervising Sound Editor |
Jaime Muschietti | Gaffer |
Julieta Gantov | Costume Assistant |
Santiago Serret | Location Manager |
Chris Navarro | ADR Mixer |
Fernanda Castelo | Assistant Art Director |
Federico Rivarés | Camera Operator |
Iair Said | Local Casting |
Katia Szechtman | Local Casting |
Emily Austin Griswold | VFX Artist |
Alexandre Desplat | Original Music Composer |