Orion en het Donker (2024)

Animatie, Familie, Komedie, Fantasie
Een jongen met een levendige fantasie overwint zijn angsten op een onvergetelijke reis door de nacht met zijn nieuwe vriend: het reusachtige, lachende wezen Donker.

Orion en het Donker Film Info

Score: 6.693/10 van 298 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2024-02-02
Lengte: 92 Minuut / 1:32
Regisseur: Sean Charmatz
website: https://www.netflix.com/nl/title/81476885
Productie Studio: DreamWorks Animation
Productie Land: United States of America


Orion en het Donker Trailer


Jacob Tremblay
als Orion (voice)
Paul Walter Hauser
als Dark (voice)
Angela Bassett
als Sweet Dreams (voice)
Colin Hanks
als Adult Orion (voice)
Natasia Demetriou
als Sleep (voice)
Golda Rosheuvel
als Unexplained Noises (voice)
Nat Faxon
als Insomnia (voice)
Aparna Nancherla
als Quiet (voice)
Ike Barinholtz
als Light (voice)
Carla Gugino
als Orion's Mom (voice)
Matt Dellapina
als Orion's Dad (voice)
Nick Kishiyama
als Tycho (voice)
Mia Akemi Brown
als Hypatia (voice)
Shannon Chan-Kent
als Adult Hypatia (voice)
Jack Fisher
als Richie Panici (voice)
Werner Herzog
als Narrator (voice)
Sky Alexis
als Lisa (voice)
Hira Ambrosino
als Woman at the Drive-In (voice)
Yoshi Ando
als Man at the Drive-In (voice)
Larisa Asuaje
als Mrs. Spinoza (voice)
Sean Charmatz
als Irene's Boss / Cucumber Dentist / Soda / Insomnia Guy 1 (voice)
Walt Dohrn
als Stray Cat / Insomnia Guy 2 (voice)
Ren Hanami
als Adult Sally (voice)
Amy Hill
als Irene (voice)
Alyssa Lee
als Irene's Daughter / Insomnia Girl (voice)
Noah McCown
als Scared Child (voice)
Shino Nakamichi
als Sally (voice)
Aliki Theofilopoulos
als Irene's Coworker / Mom / Juice Box / Insomnia Teacher (voice)
Toru Uchikado
als Insomnia Man (voice)
Charlie Kaufman Writer
Nico Marlet Character Designer
Shawn Krause Supervising Animator
Bonnie Arnold Executive Producer
Kent Osborne Story Artist
Lloyd Taylor Additional Writing
Walt Dohrn Executive Producer
Andrea Miloro Executive Producer
Brandon Sawyer Additional Writing
Manoj Menon Creative Director
Julien Bocabeille Animation
D.J. Lynch Sound Re-Recording Mixer
Ania O'Hare Casting
Nik Ranieri Supervising Animator
Laura Macias Foley Artist
Brandon Proctor Sound Re-Recording Mixer
Tim Nielsen Sound Designer
Tim Nielsen Supervising Sound Editor
Tim Nielsen Sound Re-Recording Mixer
Joe Pitt Character Designer
Kevin Turcotte Matte Painter
Guillaume Fesquet Visual Development
James P. Gibson Story Artist
Andy Schuhler Visual Development
Catherine Yuh Rader Story Artist
Rob McIntyre Supervising Sound Editor
Sean Charmatz Director
Steve Slanec Supervising Sound Editor
Jessey Drake Sound Designer
Vincent Deng Foley Artist
Robert Lydecker Original Music Composer
Leo Matsuda Visual Development
Natalia Lasota Line Producer
Kristin Risinger Production Manager
Brent Hutchins Line Producer
Kevin Lax Original Music Composer
Jason Oliver Dialogue Editor
Tom Caulfield Story Artist
M. Scott McKee Visual Effects Supervisor
Justin Ridge Story Artist
Greg Sharp Animation
Michael Pedraza Associate Editor
Johane Matte Story Artist
Jeff Halbert Sound Designer
Ernest Chan Animation Supervisor
Peter McCown Producer
Hans Dastrup Head of Animation
Ruben Perez Visual Development
Ritchie Sacilioc Visual Development
Nathan Nance Sound Re-Recording Mixer
Timothy Lamb Character Designer
Timothy Lamb Production Designer
Killian Gray Production Manager
Bruno Etchepare Animation
Alex Avagimian Story Artist
Kunal Gupta Visual Effects
Hanna Kim Story Artist
Carla Lutz Animation Supervisor
Kristin Sando Associate Producer
Matthew Festle Sound Editor
Matthew Festle Sound Effects
Adrianna A.J. Cohen Executive Producer
Pedro Della Conti Other
Matthew Bordenave Story Artist
Leah Artwick Story Artist
Jordan Rosato Story Artist
Zesung Kang Story Artist
Austen Aevery Huens Story Artist
Katie Galvan Casting
Zachary Joel Johnson Production Coordinator
Adam Rosette Head of Story
Kaan Kalyon Story Artist
Alexandra Nickson Music
Eric Hendricks Assistant Editor
Gaëlle Beerens Story Artist
Jesse Aclin Character Designer
Brittany Ramirez Production Assistant
Marc Schmidt Sound Designer
Christine Bian Art Direction
Vivian Aguiar-Buff Music
Cat Gensler Sound Effects
Roberto D. Alegria Foley Mixer
Ryan Munk CG Supervisor
Brent Tyler VFX Supervisor
Candice Ray Production Manager
Steven Tarin Modelling Supervisor
Katy Wu Visual Development
Emily Ryker Production Coordinator
Lyle Nagy Story Artist
Ashley Laidlaw Line Producer
Matt Manna Music
Ryan Matias Character Designer
Eric Elrod Story Artist
John-Paul Balmet Visual Development
Ian Michael Hurley Online Editor
Patricia Burgos Post Production Supervisor
Emily Horton Post Production Coordinator
Kirsten Kawamura Visual Development
Dylan Stayman Assistant Editor
Rubul Das Animation Supervisor
Emma Yarlett Book
Tim Lamb Production Designer
Belal Ballout Rigging Supervisor
Ross Gibson Effects Supervisor
Jon Magram Story Artist
Janie Kahan Production Coordinator
David Lee-DuVoisin Lighting Supervisor
David Lee-DuVoisin Compositing Supervisor
Mila Montano Production Accountant
Laria Martinez-Deleon Sound Effects
Kevin Sukho Lee Editor
Joe Bernados Story Artist
Keith Bodmer Assistant Editor
Claire Liu Production Coordinator
Elaine Choi Character Designer
Emily Tetri Animation
Emily Tetri Visual Development
Miho Tomimasu Visual Development
Mallory Quagliato Production Coordinator
Meghan Noyes Production Coordinator
Meghan Noyes In Memory Of
Amanda Lennes Production Assistant
Kyle Hancher Production Manager
Robert Dudban Finance
Natalie Jimenez Generalist
Russell Tracy Jr Executive Producer
Murali Chinnappa Line Producer
Ravi Kiran Nunna Producer
Charan Paruchuri Production Manager
Kartheek Dugyala Production Manager
Guru Gnasasambandan Production Manager
Rahul Gattu Production Coordinator
Sandra Geiben Production Coordinator
Swati Pattnaik Production Coordinator
Bandana Panigrahi Production Assistant
Masool Afreen Production Assistant
Neelam Kishan Production Assistant
Francis Rajeev A. Modelling Supervisor
Rakesh Acharya B. Modelling Supervisor
Robin Bharat Modeling
Samir Rout Modeling
Suraj Kumar Raut Modeling
Dilip Kumar Y Bhandi Rigging Supervisor
Deepak Ganguly Animation Supervisor
Kaustav Chakravarty Animation Supervisor
Deepanita Manna Lead Animator
Shiladitya Gupta Lead Animator
Vedanth Rajan Lead Animator
Gopi Gudelli Animation
Arnap Sarkar Animation
Dhiraj Prasad Visual Effects Supervisor
Kannan Logiah Visual Effects Supervisor
Sai Kumar Barnala Visual Effects Supervisor
Shahwaz Ansari Visual Effects
Yugesh Kampalli Visual Effects
Vinodh Prasanna Lighting Supervisor
Vinodh Prasanna Compositing Supervisor
Parthiban Sundaram Lighting Supervisor
Parthiban Sundaram Compositing Supervisor
Sabyasachi Chatterjee Lighting Supervisor
Sabyasachi Chatterjee Compositing Supervisor
Lalit Karel Lighting Artist
Lalit Karel Compositing Artist
Bhrat Kabra Lighting Artist
Bhrat Kabra Compositing Artist
Chintu Kumar Lighting Artist
Chintu Kumar Compositing Artist
Babulu P George CG Supervisor
Naresh Gunda CG Supervisor
Grace Stenland Sound Effects
Noelle McCown In Memory Of
Aubin Schuler Production Supervisor
Dipika Das Animation Director
Nathan Gelgud Story Artist
Jessica Kaori Stanley Story Artist
Bob Flynn Character Designer
Pablo J. Rivera Visual Development
Chris Sears Visual Development
Elaine Wengi Wu Visual Development
Lauren Zurcher Visual Development
Alfonso Blaas Nacle Visual Development
Marcos Elizalde Visual Development
Gijsbrecht Evens Visual Development
Dor Shamir Other
Abhishek Mukherjee Animation
Anand Avira Animation
Aniket Suresh Marathe Animation
Anuska Mondal Animation
Anuska Poddar Animation
Aravind Kumar Kommoju Animation
Anarb Halder Animation
Anarp Sarkar Animation
Atanu Patra Animation






















ikwilfilmskijken © 2024