James Roday Rodriguez als Shawn Spencer | |
Dulé Hill als Burton Guster | |
Timothy Omundson als Carlton Lassiter | |
Maggie Lawson als Juliet O'Hara | |
Kirsten Nelson als Karen Vick | |
Corbin Bernsen als Henry Spencer | |
Jimmi Simpson als Mary Lightly | |
Joel McHale als Lassiter's Father | |
Sage Brocklebank als Buzz McNab | |
Christopher Heyerdahl als Ova | |
Clare Filipow als Alina | |
Antonio Cayonne als Devon Tileback | |
Nils Hognestad als Per | |
Graeme Duffy als Courier Clerk | |
Jess Brown als Receptionist | |
Sasha Monica als Police Officer | |
Richard Schiff als Dr. Emile Herschel | |
Sarah Chalke als Dolores O'Riordan | |
Kurt Fuller als Coroner Woody Strode | |
Jazmyn Simon als Selene | |
Kadeem Hardison als Wilkerson | |
Allison Miller als Cat Restaurant Owner | |
Kristy Swanson als Marlowe Viccellio | |
Nicholas Holmes als Young Lassie |
Steve Franks | Executive Producer |
Steve Franks | Writer |
Andy Berman | Writer |
Christopher Henze | Executive Producer |
James Roday Rodriguez | Executive Producer |
Steve Franks | Director |
Dulé Hill | Executive Producer |
James Roday Rodriguez | Writer |
Michael D. Leone | Visual Effects Supervisor |
Grizz Salzl | Camera Operator |
Daniel Colman | Supervising Sound Editor |
Tegan Kolodinski | First Assistant Camera |
Samantha Wohlwend | Property Buyer |
Jason Sober | Set Decoration Buyer |
Darron Leiren-Young | Assistant Production Coordinator |
John Robert Wood | Music |
Marco Ciccone | Camera Operator |
Cameron Tremblay | Location Scout |
Adam Cohen | Music |
Jay Kamal | First Assistant "B" Camera |
Ryan McGregor | Digital Imaging Technician |
Matt Williams | Best Boy Grip |
Albert Cleto | Dailies Manager |
Kathleen Marmo | Post Production Supervisor |
Candice Brunello | Sound Effects Editor |
Leonard Taylor | Gaffer |
Tristan Oliver | Set Dresser |
Jesse Frank | Key Rigging Grip |
Samantha Cassidy | Animal Wrangler |
Ian Doig | Animal Coordinator |
Brenda Miller | Second Assistant "B" Camera |
Barbara Biddle | Broadcast Producer |
Byron Fudge | Production Coordinator |
Christopher Hartt | Production Assistant |
Robert Tomaszewski | Colorist |