Quantum of Solace (2008)

Avontuur, Actie, Thriller, Misdaad
Na het verraad van Vesper Lynd moet James Bond moeite doen om zijn gevoelens buiten zijn missie te houden. Samen met M ondervraagt hij Mr White, wiens bekentenissen tot meer inzicht leiden wat betreft de complexe afperspraktijken waar Lynd mee te maken had. Een nieuwe ontdekking brengt Bond naar Haïti, waar hij de even mooie als mysterieuze Camille ontmoet.

Quantum of Solace Film Info

Score: 6.3/10 van 7564 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2008-10-29
Lengte: 146 Minuut / 2:26
Regisseur: Marc Forster
Schrijvers Paul Haggis, Neal Purvis, Robert Wade.
Productie Studios: EON Productions, Metro-Goldwyn-Mayer, Columbia Pictures, B22
Productie Land: United Kingdom, United States of America


Quantum of Solace Trailer


Daniel Craig
als James Bond
Olga Kurylenko
als Camille Montes
Mathieu Amalric
als Dominic Greene
Judi Dench
als M
Giancarlo Giannini
als René Mathis
Gemma Arterton
als Strawberry Fields
Jeffrey Wright
als Felix Leiter
David Harbour
als Gregg Beam
Jesper Christensen
als Mr. White
Anatole Taubman
als Elvis
Rory Kinnear
als Bill Tanner
Tim Pigott-Smith
als Foreign Secretary
Joaquín Cosío
als General Medrano
Fernando Guillén Cuervo
als Colonel of Police
Jesús Ochoa
als Lt. Orso
Lucrezia Lante della Rovere
als Gemma
Glenn Foster
als Henry Mitchell
Paul Ritter
als Guy Haines
Simon Kassianides
als Yusef
Stana Katic
als Corinne Veneau
Neil Jackson
als Monsieur Slate
Oona Chaplin
als Perla de las Dunas Receptionist
Brendan O'Hea
als Forensics Tech
Rufus Wright
als Treasury Agent
Kari Patrice Coley
als Hôtel Dessalines Clerk
Sarah Hadland
als Ocean Sky Receptionist
Jake Seal
als Bartender on Virgin Flight
Peñarandam Felix
als Bolivian Taxi Driver
Emiliano Valdés
als Andean Grand Hotel Receptionist
Daniel da Silva
als Andean Grand Hotel Porter
Elizabeth Arciniega
als Mr. White's Girlfriend
Alessio Sossas
als Carabinieri on Radio
Mark Wakeling
als MI6 Agent
Susana Albornoz
als Woman with Bucket
Jacques Duckins
als Haitian Gang Member
Anthony Hansell
als Dockside Valet
Karin Lanz
als Gift Bag Girl
Christian Heller
als Man with Gift Bag
Dante Concha
als Investor at Party
Diego Fernández de Córdoba
als Investor at Party
Edwin Cedeño
als Investor at Party
Mike Pérez
als Motorcycle Cop
Juan Carlos Avendaño
als Motorcycle Cop
Rachel McDowall
als CIA Flight Attendant
Rodrigo Farrugia
als Hotel Bolívar Receptionist
Carl Von Malaisé
als Greene's Driver
Robert Braithwaite
als Speedboat Captain
Raffaello Degruttola
als Alfa 2 Driver
Santos Varas Ramos
als DC-3 Caretaker
Antonio Gil
als Marchetti Pilot
Luis Antonio Gotti
als Bureaucrat at Party
Jaime Newball
als La Paz Bartender
Guillermo del Toro
als Additional Voices (voice)
Alfonso Cuarón
als Additional Voices (voice)
Kamil Krejčí
als Quantum Member
Gustavo Nanez
als Quantum Member
Erosi Margiani
als Quantum Member
Uygar Tamer
als Quantum Member
Alexandra Prusa
als Quantum Member
Muhamed Gandura
als Quantum Member
Shamel El-Salhy
als Quantum Member
Tsedor Gyalzur
als Quantum Member
Daniel Stüssi
als Quantum Member
Karine Babajanyan
als Floria Tosca
Sebastien Soules
als Baron Scarpia
Brandon Jovanovich
als Mario Cavaradossi
Martin Busen
als Sciarrone
Alexandre Krawetz
als Spoletta
Dale Albright
als Spoletta
Katia Velletaz
als Hirtenknabe
Emilia Pountney
als Hirtenknabe
Derek Lea
als Haines' Bodyguard (uncredited)
Tatiana Lavrentieva
als Russian Neighbour (uncredited)
Laila Alina Reischer
als Company Girl (uncredited)
Paul Haggis Screenplay
Michael G. Wilson Producer
Neal Purvis Screenplay
Callum McDougall Executive Producer
Debbie McWilliams Casting
Anthony Waye Executive Producer
David Arnold Music
Matt Chesse Editor
Barbara Broccoli Producer
Dennis Gassner Production Design
Marc Forster Director
Robert Wade Screenplay
Roberto Schaefer Director of Photography
Richard Pearson Editor
Louise Frogley Costume Design
Gregg Wilson Associate Producer
Ian Fleming Novel
Roberto Libertini Stunts
Peter N. Brown Supervising Carpenter
John Allen Carpenter
Dean Clegg Assistant Art Director
Gavin Fitch Assistant Art Director
Anthony Owen Carpenter
Catherine Haugh Construction Coordinator
Paul Inglis Art Direction
Sandra Phillips Assistant Art Director
Sophie Phillips Assistant Set Decoration
Nicholas Henderson Draughtsman
Dougie Lankston Dressing Prop
James Foster Art Direction
Alessandra Querzola Assistant Set Decoration
Shane Harford Dressing Prop
Sophie Newman Assistant Set Decoration
Kim Frederiksen Draughtsman
Anna Pinnock Set Decoration
Darryl Paterson Assistant Property Master
John Moolenschot Carpenter
Eddie Murphy Carpenter
Alan Neighbour Carpenter
Mark Harris Art Direction
Cathal MacIlwaine Carpenter
Paul Anthony McGill Conceptual Illustrator
Steve Bohan Construction Manager
Joaquin Morales Assistant Property Master
Fergus Clegg Assistant Set Decoration
Tony Marks Carpenter
Marco Rubeo Art Direction
Chris Baker Conceptual Design
Chris Lowe Supervising Art Director
Terry Royce Dressing Prop
Tamazin Simmonds Art Department Coordinator
Anna Skrein Art Department Coordinator
Mike Stallion Art Direction
Burpo Storyboard Artist
Ron Goodman Aerial Camera
Robert Binnall Camera Operator
Don Steinberg First Assistant Camera
Scott Ronnow First Assistant Camera
Michael McDermott Gaffer
Paul Kelly Lighting Technician
Jamie Mills Lighting Technician
Jonathan 'Chunky' Richmond Focus Puller
Pat Garrett Grip
Mark Binnall Grip
Gary Hutchings Key Grip
Eithné Fennel Makeup & Hair
Jim Crowther Best Boy Grip
Rick James Camera Trainee
Russell Kennedy Clapper Loader
Chris Clarke Clapper Loader
Ray Meere Clapper Loader
Martin Smith Electrician
Chris Bain Focus Puller
Dean Morris Grip
David Rist Grip
J.E. Smith Second Assistant Camera
Mark Gilmer Second Assistant Camera
Graham Dale Props
Mark Moriarty Camera Operator
Oliver Loncraine Focus Puller
Ian Whiteford Greensman
Frank Buono Camera Operator
Patrick Bramucci Gaffer
David Maund Grip
Naomi Donne Makeup & Hair
Jason Hopperton Props
Peter Robertson Camera Operator
Peter Field Camera Operator
Sebastian Barraclough Clapper Loader
Niall Crawford Electrician
Shaun O'Dell Second Unit Director of Photography
Christopher Young Painter
Barry Gibbs Property Master
Derek Gruszeckyj Camera Operator
John Gamble First Assistant Camera
Andy Hopkins Grip
Clare Ramsey Makeup Artist
Stefan Stankowski Camera Operator
Paolo Sartori Electrician
Phil Murray Grip
George Richmond Steadicam Operator
Andrea Finch Makeup & Hair
Eddie Wolstencroft Painter
Neal Callow Standby Art Director
John Marzano Aerial Director of Photography
Louis Seresin Camera Trainee
Gary Romaine Grip
Peter Mathis Grip
Neil Munro Lighting Technician
Neil Flaherty Second Assistant Camera
Karen Ballard Still Photographer
Dean Morris Clapper Loader
Craig Bloor Focus Puller
Clive Mackey Focus Puller
Marilyn Gonzalez Makeup & Hair
Mark Milsome Camera Operator
Will Humphris Clapper Loader
David Mackie Clapper Loader
David Appleby Key Grip
Mike Barnett Ultimate Arm Operator
Tracey Wells Hairstylist
Norma Webb Makeup & Hair
Mike Dargan Makeup Artist
Domenico Reordino Painter
Simon Jayes Camera Operator
Will Morris Camera Trainee
Marc Atherfold First Assistant Camera
Conor Finlay Lighting Technician
Marc Wolff Pilot
Michael Nelson Ultimate Arm Operator
John Botton Props
James Enright Props
Greg Baldi Additional Photography
Daniel Nichols Camera Operator
Oscar Deeks Epk Camera Operator
Spencer Murray Focus Puller
Ronnie Phillips Rigging Gaffer
Paul Engelen Makeup Supervisor
Colin Ellis Props
Steve Parker Additional Director of Photography
Sarah Woodward Clapper Loader
Alessio Bramucci Electrician
Robert Palmer Focus Puller
Susie Allnutt Still Photographer
Paul Duff Head Carpenter
Graham Hall Camera Operator
George Peters Camera Operator
James Smith Clapper Loader
Harry Bowers Focus Puller
David Cozens Focus Puller
Peter Casey Generator Operator
Linda DeVetta Makeup & Hair
Chloe Meddings Makeup Artist
Alex Rouse Wigmaker
Peter James Standby Art Director
Martin Asbury Storyboard Artist
David B. Nowell Aerial Director of Photography
Chas Bain Camera Operator
David Worley Camera Operator
Alan Hall Clapper Loader
Josh Bleibtreu Director of Photography
Nathan Mann Focus Puller
Tim Dean Libra Head Technician
Peter Burgis Foley Artist
Paul Munro Boom Operator
Simon Chase Dialogue Editor
Ed Colyer Foley Mixer
James Harrison Sound Effects Editor
Eddy Joseph Supervising Sound Editor
Yossi Appelbaum ADR Recordist
Colin Ritchie Dialogue Editor
Oliver Tarney Sound Effects Editor
Mark Sutherland Costumer
Peter Gleaves ADR Mixer
Rick Gould ADR Recordist
Chris Munro Production Sound Mixer
Doug Cooper Sound Mix Technician
Adam Roach Set Costumer
Sue Harding Foley Artist
Christian Joyce Production Sound Mixer
Lucilla Simbari Costume Assistant
Ceri Thomas Assistant Sound Editor
Alex Joseph Foley Supervisor
Filippo Porcari Sound Mixer
Simon Chase Supervising ADR Editor
Javier Arrieta Costumer
Tim Atkins ADR Recordist
David Mackie Assistant Sound Editor
Brendan Handscombe Wardrobe Master
Murat Elgün ADR Recordist
Carol Jones Sound Editor
Alessandro Checcacci Sound Re-Recording Mixer
Lindsay Pugh Costume Supervisor
Ciara McArdle Set Costumer
Dave Croft Foley Artist
Ian Waggott Foley Artist
Mark Taylor Sound Re-Recording Mixer
Ingmar Herrera Sound Recordist
Valeria Perucci Costume Assistant
Steve Finn Boom Operator
Simon Trundle Foley Mixer
Sandy Buchanan ADR Recordist
Glen Gathard Foley Mixer
Chris Sturmer Dolby Consultant
Philip Jenkins Sound Mix Technician
Jenny Hawkins Assistant Costume Designer
Martin Cantwell Sound Designer
James Boyle Sound Designer
Mike Prestwood Smith Sound Re-Recording Mixer
Tom Ford Tailor
Diana Wyand Wardrobe Assistant
Ana Sofia Mestre de Almeida Pereira Compositor
Steve J. Sanchez Compositor
Ross Johnson Visual Effects Coordinator
Standish Millennas Visual Effects Producer
Steve Street Visual Effects Supervisor
Angela Barson Visual Effects Supervisor
Dan Kripac CG Supervisor
Richard Stay Compositor
Martin Corbett First Assistant Editor
Theo Facey 3D Artist
Kevin T. Hahn CG Supervisor
Rachel Wright Compositor
Tony Abejuro Matchmove Supervisor
Elizabeth Gray Animation
Patrick Zentis Compositor
Jon Thum Visual Effects Supervisor
Robin Gonsalves First Assistant Editor
Anita M. Patel Post Production Coordinator
Fred Place Compositor
Brian Kranz CG Artist
Karen Clarke Visual Effects Coordinator
John Lockwood Visual Effects Supervisor
Darren Rae Colorist
Stafford Lawrence Animation
Leslie Lerman Visual Effects Producer
Rob Pizzey Colorist
Rob Farris Digital Intermediate Producer
Rob Gordon Online Editor
Aysha Madina Lead Animator
Victoria Mowlam Visual Effects Producer
Tom Harrison-Read First Assistant Editor
Paul Scott Compositor
Tara Walker Compositor
Jerome Fournier Matte Painter
Erin McGookin Digital Intermediate Producer
Mark Curtis Compositing Supervisor
David Sjodin Compositor
Daniel May Pre-Visualization Supervisor
Chris Coupland Visual Effects Editor
Sandra Guardado 3D Artist
Shahin Toosi Compositor
Nic Hatch Pre-Visualization Supervisor
Anna V. James Visual Effects Coordinator
Jeppe N. Christensen Visual Effects Producer
Ben Aghdami Visual Effects Production Assistant
Tim Pounds-Cornish Visual Effects Production Manager
Huseyin Caner Visual Effects Supervisor
Patrick Malone Digital Intermediate
Laurent Treherne Digital Intermediate
Emily Greenwood Online Editor
Felipe Canfora 3D Artist
Alun Knott Camera Operator
Gunnar Hansen Compositing Supervisor
Victor Wade Compositing Supervisor
Sangita Mistry Compositor
Christopher Kilshaw CG Artist
Kevin Tod Haug Visual Effects Designer
Peter Olliff Visual Effects Editor
Jim Gaffney 3D Modeller
Szvák Antal Visual Effects Coordinator
Patty Boyd Visual Effects Coordinator
Gary Powell Stunt Coordinator
Richard Gregory Animatronics Designer
Dean Koonjul Compositor
Aaron Barclay Compositor
Grant McKean Compositor
Natalie Lovatt Visual Effects Coordinator
Péter Závorszky Visual Effects Producer
Ged Wright Visual Effects Supervisor
Alex Wuttke Visual Effects Supervisor
Des Carey Digital Intermediate Producer
Patrick Nagle Compositor
Myles Asseter Modeling
Philip Greenlow Visual Effects Coordinator
Jamie Payne Colorist
Phil Ashton Animatronics Designer
Rafal Kaniewski Compositor
Jo Ann Cordero Belen Compositor
Jigesh Gajjar Matchmove Supervisor
Danielle Morley Visual Effects Coordinator
Derek Burgess Visual Effects Editor
John Arnitt Special Effects Technician
Steve Mansfield Special Effects Technician
Steve Benelisha Special Effects Technician
James Murrell Special Effects Technician
Peter Ziak Assistant Accountant
Renate Seefeldt Production Accountant
Fernando Silva Production Assistant
Charles Bodycomb Supervising Armorer
Icaro Lorenzoni Set Production Assistant
Andy Aitken Special Effects Technician
Paul Bentman Special Effects Technician
Nic Curragh Special Effects Technician
Ingrid Simmonds Assistant Accountant
Frank Moss Pilot
Benjamin Maier Production Assistant
Hannah Godwin Travel Coordinator
Stefano Corridori Special Effects Technician
Barry White Special Effects Technician
Andrew Warner Special Effects Technician
Tim Jordan Animatronics Designer
Adam Aldridge Special Effects Technician
Franco Ragusa Special Effects Technician
Marc Wolff Aerial Coordinator
Tomas Kreisl Assistant Accountant
David Giammarco Production Assistant
Karla Quintero Production Assistant
Heather Callow Publicist
Paul Medley Security
Stefanie Nieto Cruz Set Production Assistant
Nick Bonathan Animatronics Designer
Craig Hosking Aerial Coordinator
Dave Evans Armorer
James McGrady Floor Runner
Cliff Fleming Pilot
Francesco Antoni Production Assistant
Sylvia Kube Production Coordinator
David Pope Production Executive
Asa Sims Security
Steve Hinton Pilot
Fernanda Gutierrez Production Assistant
Nicole Chapman Set Production Assistant
Pauline Hume Title Designer
Sergio Allard Translator
Jason Reed Animatronics Designer
Matthew Johnson Special Effects Technician
Cory Fleming Pilot
Raisa De Alba Production Coordinator
Keleigh Slaight Production Coordinator
Dan Homewood Special Effects Technician
Bruce Mayhew Special Effects Technician
Claire L. Kenny Assistant Accountant
Sarah Stiff Assistant Accountant
Regina Enguídanos-Coronel Legal Services
Manuel Guijoza Production Assistant
Philie Naughten Production Coordinator
Claudia Cimmino Production Coordinator
Margherita Di Tullio Production Secretary
Oliver Dance Set Production Assistant
Michael Fox Special Effects Technician
Peggy Plessas Dialogue Coach
John T. Scanlon Pilot
Gianni Carpentieri Production Accountant
Iris Huezo Production Assistant
Alex MacBride Special Effects Technician
Bertie Spiegelberg Assistant Production Coordinator
Tom Asquith Production Assistant
Katherine McCormack Unit Publicist
Scott Armstrong Special Effects Technician
Mike Woodley Aerial Coordinator
Susan Chika Anisiobi Assistant Accountant
Florian Salzmann Assistant Production Coordinator
Roman Diaz Production Assistant
Michael Riedacher Production Assistant
Mario Gotti Production Assistant
Stefania Antonini Production Coordinator
Massimo Cardajoli Armorer
Lance Julian Marine Coordinator
Glenn Moss Pilot
Anna-Katharina Schneider Production Assistant
Lulu Morgan Production Coordinator
Tony Smart Special Effects Technician
Alan Hausmann Armorer
J.C. Merrill Marine Coordinator
Daniel Henriquez-Ilic Production Assistant
Zoe Morgan Script Supervisor
Alastair McNeil Assistant Accountant
Joyce Noakes Assistant Accountant
Bernardo Galli Assistant Accountant
Giorgia Passarelli Assistant Production Manager
Dick 'Skip' Evans Pilot
Barry May-Leybourne Health and Safety
Luis Alvarez Pilot
Claudia Hofstetter Production Assistant
Beatriz Garcia Production Assistant
Julian David Birri Production Supervisor
Daniele Fabrizi Set Production Assistant
Ben Haigh Production Assistant
Declan O'Brien Production Assistant
Clarissa Newman Production Coordinator
Nikki Clapp Script Supervisor
Joss Skottowe Supervising Armorer
Arabella Gilbert Assistant Production Coordinator
Bruce Benson Pilot
Rodrigo Yeye Diaz Production Assistant
Laura Veytia Production Coordinator
Simonetta Di Fresco Production Coordinator
Judy Britten Production Coordinator
Andy Simm Animatronics Designer
Gordon Cave Special Effects Technician
Steve Barry Assistant Accountant
Marco Mattei Production Accountant
Charlie Salmon Production Runner
Alissa Sullivan Haggis Researcher
Francesco Bonomo Set Production Assistant
Alessandro Borgese Stunts
Bruno Verdirosi Stunts
David Rees Color Grading
Jack White Theme Song Performance
Alicia Keys Theme Song Performance
Chris Corbould Special Effects Coordinator
Marta Pinna Stunts
Jason Hunjan Stunt Driver
Clay Donahue Fontenot Stunts
Darix Folco Stunt Driver
Aris Comninos Stunts
Mirko Zamperla Stunts
Valentina Rossi Stuart Stunt Driver
Peter Pedrero Stunts
Teresa Arteaga Stunts
Stefano Maria Mioni Stunt Driver
Marvin Campbell Stunts
David Ware Stunts
Nicola Short Stunt Coordinator
Neil Cunningham Stunts
Ben Cooke Stunt Double
Sayed Cholamie Stunts
Craig Frosty Silva Stunts
Martin Ivanov Stunt Double
Jason Hunjan Stunts
David Zamperla Stunts
Alessandro Novelli Stunts
Nick McKinless Stunts
Bobby Holland Hanton Stunts
Ben Collins Stunts
J Bizel Stunts
Rowley Irlam Stunt Coordinator
Patrick Folco Stunt Driver
Bahran Soltani Stunts
Angelo Ragusa Stunts
Gianluca Petrazzi Stunts
Alexandra Grekou Stunts
Wade Eastwood Stunts
Martin Ivanov Stunts
Donna Williams Stunts
Bobby Holland Hanton Stunt Double
Richard Hansen Stunts
Dani Biernat Stunts
Arran Topham Stunts
Ben Cooke Stunts
Dave Read Stunts
Dominic Preece Stunts
Maurice Lee Stunts
Rob Inch Stunts
Tina Maskell Stunts
Jacob Dewitt Stunts
Lutz Schleisner Stunts
Stefano Maria Mioni Stunts
Peter Miles Stunts
Kai Martin Stunts
Derek Lea Stunts
Lee Morrison Stunts
Rob Hunt Stunts
Mauro Caterini Stunts
MK12 Main Title Designer
Nicola 'Nikki' Berwick Stunts
Regina Calvo Costume Assistant
Jeff Taylor Second Assistant Director
Mark Higgins Stunts
Dan Bradley Second Unit Director
George Richmond Camera Operator






















ikwilfilmskijken © 2024