Brittany Daniel als Samantha | |
Clifton Collins Jr. als Kenneth | |
Lake Bell als Jillian | |
Mike Hagerty als Smith | |
Tom Wright als Bryant | |
Bret Roberts als Jack | |
Eddie Jemison als Kantor | |
Tomas Arana als Angelo | |
Joleigh Fioravanti als Tanya | |
Joseph McKelheer als Joe | |
Vanessa Nigro als Sally | |
Channon Roe als Dave | |
Valerie Stodghill als Melanie | |
Rhino Michaels als Watch Commander | |
Stephen R. Hudis als Swat Captain | |
Mikal Kartvedt als Swat Officer | |
Michelle Borth als Nicole | |
Paul Tavianini als Medical Examiner | |
Tess Parker als Brandy | |
David Betancourt als Officer Hernandez |
Chris Fisher | Director |
Aaron Pope | Writer |
Chris Fisher | Writer |
Timothy Wayne Peternel | Co-Executive Producer |
David Hillary | Co-Executive Producer |
Chris Fisher | Producer |
Todd King | Executive Producer |
Ash R. Shah | Producer |
Anne McCarthy | Casting Director |
Jay Scully | Casting Director |
Eliot Rockett | Director of Photography |
Annette Davey | Editor |
Daniel R. Padgett | Editor |
Leslie Keel | Production Design |
Clifton Collins Jr. | Co-Producer |
Ryan Beveridge | Original Music Composer |
Robert Morton | Music Supervisor |
Stephen R. Hudis | Stunt Coordinator |
Brigitte Mueller | Unit Production Manager |
Nicholas Lee | First Assistant Director |
Kyle Andrezski | Second Assistant Director |
Joe Solari | First Assistant Camera |
Peter DePhilippis | Second Assistant Camera |
Florencia Perez Cardenal | Camera Loader |
Ryan McCoy | Camera Loader |
Paul Parkus | Still Photographer |
Matthew Nicolay | Sound Mixer |
Mary Jo Devenney | Sound Mixer |
Monroe Cummings | Boom Operator |
Marco Dennett | Boom Operator |
Bill Reilly | Gaffer |
Wadsworth Peters | Best Boy Electric |
Albert Winbush | Electrician |
Sean Haeseler | Electrician |
Rex Kenney | Electrician |
James 'Slim Jim' Ballard | Key Grip |
William Hall | Best Boy Grip |
Mike Steffen | Grip |
Fingerz | Grip |
Genevieve Liebowitz | Property Master |
Chris Davis | Set Decoration |
Gino Azurmendi | Set Dresser |
Leia Dunlap | Set Dresser |
David Ebarle | Set Dresser |
Eric Katz | Set Dresser |
Eok Ngo | Set Dresser |
Esther Scannell | Set Dresser |
Colleen Wassel | Production Coordinator |
David Harari | Second Second Assistant Director |
Judy Rachel | Script Supervisor |
Michele Rosenblum | Assistant Production Coordinator |
Robin Glaser | Key Makeup Artist |
Annette Lorant | First Assistant Makeup Artist |
Lesley Poling | Key Hair Stylist |
Jewels Steger | Costume Designer |
Johnny Wujek | Costume Designer |
Alex Finkel | Wardrobe Assistant |
William Clark Coit III | Location Manager |
Freddy Freelove | Casting Associate |
Christopher Sheldon | Supervising Sound Editor |
John Marquis | Supervising Sound Editor |
Wayne Heitman | Sound Re-Recording Mixer |
Christopher Eakins | Sound Effects Editor |
Pablo Solorzano | Foley Recordist |
Pablo Solorzano | ADR Recordist |
Monica Ruiz | Foley Editor |
Ryan Nuber | Assistant Foley Artist |
Yolanda Markopoulou | Assistant Foley Artist |
Mikhail Davies | Sound Assistant |
Jamila Saaed | Title Designer |