Kelly Marie Tran als Raya (voice) | |
Awkwafina als Sisu (voice) | |
Gemma Chan als Namaari (voice) | |
Alan Tudyk als Tuk Tuk (voice) | |
Izaac Wang als Boun (voice) | |
Benedict Wong als Tong (voice) | |
Daniel Dae Kim als Benja (voice) | |
Thalia Tran als Little Noi (voice) | |
Sandra Oh als Virana (voice) | |
Dichen Lachman als General Atitaya / Spine Warrior (voice) | |
Patti Harrison als Tail Chief (voice) | |
Lucille Soong als Dang Hu (voice) | |
Jona Xiao als Young Namaari (voice) | |
Sung Kang als Dang Hai (voice) | |
Ross Butler als Spine Chief (voice) | |
François Chau als Wahn (voice) | |
Paul Yen als Merchant (voice) | |
Ren Hanami als Additional Voices (voice) | |
Sierra Katow als Merchant / Fang Officer (voice) | |
Gordon Ip als Merchant #2 (voice) | |
Jonathan Park als Chai (voice) | |
Vincent Rodriguez III als Additional Voices (voice) |
Osnat Shurer | Producer |
Don Hall | Director |
Peter Del Vecho | Producer |
John Ripa | Co-Director |
Carlos López Estrada | Director |
Paul Briggs | Co-Director |
James Newton Howard | Original Music Composer |
Jamie Sparer Roberts | Casting |
Qui Nguyen | Screenplay |
Adele Lim | Screenplay |
Paul Briggs | Story |
Don Hall | Story |
Adele Lim | Story |
Carlos López Estrada | Story |
Kiel Murray | Story |
Qui Nguyen | Story |
John Ripa | Story |
Dean Wellins | Story |
Fabienne Rawley | Editor |
Shannon Stein | Editor |
Jennifer Lee | Executive Producer |
Jared Bush | Executive Producer |
Nathan Curtis | Associate Producer |
Jennifer Christine Vera | Associate Producer |
Kyle Odermatt | Visual Effects Supervisor |
Fawn Veerasunthorn | Head of Story |
Paul A. Felix | Production Design |
Cory Loftis | Production Design |
Helen Mingjue Chen | Production Design |
Shiyoon Kim | Art Direction |
Ami Thompson | Art Direction |
Albert Ramirez | Production Manager |
Amy Lawson Smeed | Head of Animation |
Malcon Pierce | Head of Animation |
Rob Dressel | Director of Photography |
Adolph Lusinsky | Lighting Director |
Kelsey Hurley | Technical Supervisor |
Carlos Cabral | Character Technical Supervisor |
Larry Wu | Head of Layout |
Michael Kaschalk | Effects Supervisor |
Marc Henry Bryant | Effects Supervisor |
Dale Mayeda | Effects Supervisor |
Christopher Hendryx | Effects Supervisor |
Alena Loftis | Character Modelling Supervisor |
Nikki Mull | Character Modelling Supervisor |
Eric Provan | Modelling Supervisor |
Benjamin Min Huang | Painter |
Adil Mustafabekov | Sets & Props Supervisor |
Walter Yoder | Rigging Supervisor |
Hubert Leo | Animation Supervisor |
Kate Kirby-O'Connell | Animation Supervisor |
Samson Neslund | Sound Effects Editor |
Camille Andre | Set Designer |
David E. Fluhr | Sound Re-Recording Mixer |
Gabriel Guy | Sound Re-Recording Mixer |
David C. Hughes | Sound Effects Editor |
Phil Levine | Sound Recordist |
Jeff King | Sound Re-Recording Mixer |
Derek McGinley | Sound Re-Recording Mixer |
Shannon Mills | Sound Designer |
Christopher Hendryx | Visual Effects Supervisor |
Dale Mayeda | Visual Effects Supervisor |
Archana Senthilkumar | Visual Effects |
Andrew Feliciano | Animation Supervisor |
Jennifer Hager | Animation Supervisor |
Mack Kablan | Animation Supervisor |
Brian Menz | Animation Supervisor |
Justin Sklar | Animation Supervisor |
Vitor Vilela | Animation Supervisor |
Pedro Eustache | Musician |
Avneet Kaur | Simulation & Effects Artist |
Jhené Aiko | Songs |
David G. Derrick Jr. | Story Artist |
John Roesch | Foley Artist |