Sigourney Weaver als Margaret Matheson | |
Robert De Niro als Simon Silver | |
Cillian Murphy als Tom Buckley | |
Elizabeth Olsen als Sally Owen | |
Toby Jones als Paul Shackleton | |
Joely Richardson als Monica Handsen | |
Karen David als Dana | |
Craig Roberts als Ben | |
Burn Gorman als Benedict Cohen | |
Gina Bramhill als Judi Cale | |
Jan Cornet als David Matheson | |
Leonardo Sbaraglia als Palladino | |
Garrick Hagon als Howard McColm | |
Jeany Spark als Traci Northrop | |
Eloise Webb als Susan Sidgwick | |
Mitchell Mullen als Jim Carroll | |
Josette Simon als Corrine | |
Jesse Bostick als TV Boy | |
Jajube Mandiela als Girl With Piercings |
Rodrigo Cortés | Producer |
Adrián Guerra | Producer |
Rodrigo Cortés | Screenplay |
Rodrigo Cortés | Director |
Víctor Reyes | Music |
Patricia Monné | Costume Design |
Ronna Kress | Casting |
Rodrigo Cortés | Editor |
Jesús Martos | Hairstylist |
Stefano Crem | Set Dresser |
Óscar Cano | Grip |
Terry Hooper | Grip |
Brad Hruboska | Steadicam Operator |
Jacinta McConnell | Stand In |
David Acereto | Camera Operator |
Kelly Richardson | Electrician |
Beatriz Delgado | Second Assistant "A" Camera |
Monica Ruiz-Ziegler | Costumer |
Roser Canela | Production Assistant |
Christian Lattman | Stand In |
Raúl Cabanell | Assistant Makeup Artist |
Diana Marzal | Assistant Property Master |
Montse Fernández | Carpenter |
Mauro Lacaprara | Props |
Christian Moyès | Additional Second Assistant Camera |
Mireia Serrano | Clapper Loader |
Eduard Pumariega | Electrician |
Brendan Bresnahan | Video Assist Operator |
Cristina Martín | Set Costumer |
Carmen Romero | Extras Casting |
Timothy Visentin | Production Assistant |
Markus Ruiz | Painter |
Silvia Crivillers | Property Master |
Carlos de la Sotilla | Storyboard Artist |
Xavier Carrión | Electrician |
Darren Boyce | Key Grip |
Fran Cruz | Assistant Costume Designer |
Edward Bonutto | Art Direction |
Oriol Busquets | Focus Puller |
Gustavo López | Still Photographer |
Diego Fernández | Production Assistant |
Lluna Juvé | Production Assistant |
Oriol Roset | Assistant Property Master |
Héctor Gil | Property Master |
Roberto Escudero | Electrician |
Bob Davidson | Gaffer |
Dave Tommasini | Pilot |
Toni Maluquer | Electrician |
Albert Pascual | Second Unit Director of Photography |
Desirée Guirao | Assistant Costume Designer |
Anna Izquierdo | Set Costumer |
Daniel Pérez Soucase | Accountant |
Lee Ann Cotton | Production Assistant |
Lorena Gomes | Production Secretary |
Verónica Díaz | Production Manager |
Martí Maluquer | Gaffer |
Stephanie Gorin | Casting |
Antón Laguna | Production Design |
Roger Martínez | Additional First Assistant Camera |
Antonio Ordóñez | First Assistant Director |
López Egea Lolo | Art Department Assistant |
Anthony Police | Best Boy Grip |
Eric Solé | Electrician |
Lia Giralt | Electrician |
Jerry Romanko | Grip |
Núria Valls | Production Coordinator |
Jordi Quesada | Electrician |
Nuria Pascual-Andújar | Assistant Costume Designer |
Aaron Horton | Assistant Production Coordinator |
Caitlin Acheson | Key Makeup Artist |
Verónica García | Art Department Assistant |
Iban Sarabia | Camera Trainee |
Francesc Carreras | First Assistant "A" Camera |
Toni González | Production Assistant |
Aleix Lladó | Production Assistant |
Scott M. Helgert | Stand In |
Xavi Giménez | Director of Photography |
Rob Hepburn | Set Decoration |
Eva Quilez | Makeup Artist |
Rahul Parekh | Dolly Grip |
Ramón Sánchez | Steadicam Operator |
Ariadna Pons | Costume Assistant |
Noa Franco | Casting Assistant |
Barrett Axford | First Assistant "B" Camera |
Anna Vilà Parera | Continuity |
Michael McCrudden | Production Assistant |
Karen Doble | Production Coordinator |
James Muñoz | Sound Designer |
Biel Cabré | Boom Operator |
Ofer Geva | Boom Operator |
Manuel Carrión | Foley Artist |
Marcos Sagasta | Special Effects Technician |
Josep Prieto | Sound Recordist |
Laura Sánchez | Digital Intermediate |
Roberto García | Digital Compositor |
Rubén Carregal | Foley Recordist |
Rick Penn | Sound Mixer |
José A. Manovel | Sound Re-Recording Mixer |
Nacho Melero | Digital Intermediate |
Álvaro de Iscar | Foley Mixer |
Pico Díaz | Assistant Editor |
Albert Manera | Sound Mixer |
Carlos de la Sotilla | Digital Compositor |
Alberto Bernad | Assistant Editor |
Jaime Fernández Salcedo | Dialogue Editor |
Llorenç Borràs | Digital Compositor |
Jorge Ortiz Yus | Telecine Colorist |
Quique Cañadas | Digital Intermediate Colorist |
David Vico López | Digital Compositor |
David Campos | Special Effects Technician |
Javier Jal | Special Effects Technician |
Pol Fernández | Cableman |
Àlex Villagrasa | Visual Effects Supervisor |
Lisa Wilson | Executive Producer |
Felipe Rodriguez | Dolly Grip |
Rodrigo Cortés | Music Producer |
Susana García Díez | Assistant Director |
Juan Nogueira | Accounting Trainee |
Jeanette Roxborough | Stunts |