Red River (1948)

Western
Tom Dunson is een groot en machtig veebezitter. Samen met zijn geadopteerde zoon Matthew Garth gaat hij vee drijven van Texas naar Missouri. Maar onderweg gedraagt Tom Dunson zich zo tiranniek dat Matthew besluit met het vee ergens anders heen te gaan.

Red River Film Info

Score: 7.378/10 van 480 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 1948-08-26
Lengte: 133 Minuut / 2:13
Regisseur: Howard Hawks
Schrijvers Borden Chase, Charles Schnee.
Productie Studios: United Artists, Monterey Productions, Charles K. Feldman Group
Productie Land: United States of America


Red River Trailer


John Wayne
als Thomas Dunson
Montgomery Clift
als Matthew Garth
Joanne Dru
als Tess Millay
Walter Brennan
als 'Groot' Nadine
Coleen Gray
als Fen
Harry Carey
als Mr. Melville
John Ireland
als Cherry Valance
Noah Beery Jr.
als Buster McGee
Harry Carey, Jr.
als Dan Latimer
Chief Yowlachie
als Quo
Paul Fix
als Teeler Yacey
Hank Worden
als Simms Reeves
Mickey Kuhn
als Matt, as a boy
Ray Hyke
als Walt Jergens
Hal Taliaferro
als Old Leather
Shelley Winters
als Dance Hall Girl in Wagon Train (uncredited)
Lane Chandler
als Colonel (uncredited)
Davison Clark
als Mr. Meeker (uncredited)
Harry Cording
als Gambler (uncredited)
Richard Farnsworth
als Dunston Rider (uncredited)
Paul Fierro
als Fernandez (uncredited)
George Lloyd
als Rider with Melville (uncredited)
Pierce Lyden
als Colonel's Trail Boss (uncredited)
Frank Meredith
als Train Engineer (uncredited)
John Merton
als Settler (uncredited) (uncredited)
Jack Montgomery
als Drover at Meeting (uncredited)
Ivan Parry
als Bunk Kenneally (uncredited)
Lee Phelps
als Gambler (uncredited)
John Rice
als Drover at Meeting (uncredited)
William Self
als Sutter (uncredited)
Carl Sepulveda
als Cowhand (uncredited)
Ray Spiker
als Wagon Train Member (uncredited)
Glenn Strange
als Naylor (uncredited)
Tom Tyler
als Quitter (uncredited)
Dan White
als Laredo (uncredited)
Guy Wilkerson
als Pete (uncredited)
Shelley Winters
als Wagon Train Member (uncredited)
Dimitri Tiomkin Original Music Composer
Dimitri Tiomkin Music Director
Russell Harlan Director of Photography
Howard Hawks Director
Howard Hawks Producer
Howard Hawks Presenter
Richard Farnsworth Stunt Double
Norman A. Cook Production Manager
Charles K. Feldman Executive Producer
Richard DeWeese Sound
Christian Nyby Editor
Francis D. Lyon Editor
Arthur Rosson Co-Director
Arthur Rosson Second Unit Director
Borden Chase Screenplay
Borden Chase Story
Charles Schnee Screenplay
Jack Murray Editor
George Bau Assistant Makeup Artist
Lee Greenway Makeup Artist
Walter Mayo Production Manager
Chuck Roberson Stunts
Frank Webster Sound Mixer
Don L. Cash Makeup Department Head
Wesley Jeffries Wardrobe Master
Lucien Cailliet Orchestrator
Carol Henry Stunts
Cliff Lyons Stunts
Jack Williams Stunts
Sid Davis Stunts
Sid Davis Stand In
Allen Q. Thompson Special Effects
Howard Alston Accountant
George T. Clemens Camera Operator
Larry Gannon Cableman
Joe Wonder Assistant Director
Ray Binger Additional Director of Photography
William McGarry Assistant Director
Adele Parmenter Wardrobe Master
Paul Marquardt Orchestrator
Web Overlander Makeup Artist
Arthur Siteman Second Unit Director
Danny Sands Stunts
Dotha Hippe Hairstylist
Donald Steward Special Effects
John Datu Art Direction
Anna Malin Key Hair Stylist
Joseph C. Cavalier Second Assistant Director
Earl Crain Jr. Boom Operator
Frank La Rue Makeup Artist
Stewart S. Frye Assistant Editor
Maudlee McDougall Assistant Hairstylist
Margaret Martin Hair Department Head
Margaret Martin Hairdresser
Al Hersh Props
Cleo Crabtree Gaffer
Thol Simonson Special Effects Technician
Dave Gunreth Casting
Mary Freeman Hairstylist
M.W. Kennedy Assistant Production Manager
John F. Austin Set Dresser
Jack Colconda Props
Lester Hallett Assistant Property Master
Howard Harbough Standby Painter
Jack Gard Boom Operator
Slim Houghton Cableman
Cecil Shephard Cableman
Kenneth C. Wesson Sound Recordist
Riley R. Waters Stunt Double
Pete Bernard Grip
Roy Black Gaffer
Bert Eason Assistant Camera
Robert Rhea Assistant Camera
Earl Stafford Assistant Camera
Palmer 'Pete' Swenson Best Boy Electric
John D. Weiler Camera Operator
Chuck Arrice Wardrobe Assistant
Howard Child Wardrobe Assistant
Saul Jick Tailor
Nevada Penn Wardrobe Assistant
Fred Starns Wardrobe Master
John Zacha Wardrobe Master
Barbara Ford Assistant Editor
Olive Hofmann Negative Cutter
Gus Schroeder Location Manager
Betty Evans Accountant
Josephine Woods Production Secretary






















ikwilfilmskijken © 2024