Rio (2011)

Animatie, Avontuur, Komedie, Familie
Blu is een zeldzame hyacinthara die denkt dat hij de laatste van zijn soort is. Wanneer hij echter ontdekt dat dit helemaal niet zo is, besluit hij zijn kooi in Minnesota te verlaten en op reis te gaan naar Rio de Janeiro. Samen met Jewel, de andere zeldzame papegaai van zijn soort, komt Blu in een onverwacht avontuur terecht.

Rio Film Info

Score: 6.732/10 van 6432 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2011-04-03
Lengte: 96 Minuut / 1:36
Regisseur: Carlos Saldanha
Schrijvers Don Rhymer, Jennifer Ventimilia, Joshua Sternin, Sam Harper.
Productie Studios: Blue Sky Studios, 20th Century Fox Animation, 20th Century Fox
Productie Land: United States of America


Rio Trailer


Jesse Eisenberg
als Blu (voice)
Anne Hathaway
als Jewel (voice)
Leslie Mann
als Linda (voice)
Jane Lynch
als Alice / Goose (voice)
Will.i.am
als Pedro (voice)
George Lopez
als Rafael (voice)
Wanda Sykes
als Chloe / Goose (voice)
Jamie Foxx
als Nico (voice)
Rodrigo Santoro
als Tulio (voice)
Jemaine Clement
als Nigel (voice)
Jake T. Austin
als Fernando (voice)
Tracy Morgan
als Luiz (voice)
Carlos Ponce
als Marcel (voice)
Karen Disher
als Mother Bird (voice)
Jason Fricchione
als Truck Driver (voice)
Sofia Scarpa Saldanha
als Young Linda (voice)
Kelly Keaton
als Bookstore Customer / Lady Tourist (voice)
Gracinha Leporace
als Dr. Barbosa (voice)
Phil Miler
als Aviary Intern / Waiter (voice)
Bernardo de Paula
als Sylvio / Kipo (voice)
Carlos Saldanha
als Second Waiter (voice)
Renato D'Angelo
als Police Officer (voice)
Jeffrey Garcia
als Tipa (Heavy Smuggler) / Bat (voice)
Davi Vieira
als Armando (Tall Smuggler) (voice)
Thomas F. Wilson
als Trapped Bird / Screaming Hang Glider (voice)
Cindy Slattery
als Neurotic Bird (voice)
Justine Warwick
als Scaredy Bird (voice)
Bebel Gilberto
als Eva (voice)
Judah Friedlander
als Tourist (voice)
Francisco Ramos
als Lead Marmoset (voice)
Tim Nordquist
als Other Hang Glider (voice)
Miriam Wallen
als Green Bird (voice)
Sérgio Mendes
als Samba School Director (voice)
Ester Dean
als Boy in Gondola (voice)
Priscilla Avila
als Additional Voices (voice)
Anzolin Borges
als Additional Voices (voice)
Claudia Bretas
als Additional Voices (voice)
Carlinhos Brown
als Additional Voices (voice)
Ubirajara de Castro
als Additional Voices (voice)
Shanti Correa
als Additional Voices (voice)
Wendy Cutler
als Additional Voices (voice)
Heber Moreira
als Additional Voices (voice)
Flávia de Mellow
als Additional Voices (voice)
Andrea De Oliveira
als Additional Voices (voice)
Holly Dorff
als Additional Voices (voice)
Matheus dos Santos
als Additional Voices (voice)
Lucas dos Santos
als Additional Voices (voice)
Andrea Ferraz
als Additional Voices (voice)
Marcos Daniel Ferreira
als Additional Voices (voice)
Hanna Frankel
als Additional Voices (voice)
Johnny Gidcomb
als Additional Voices (voice)
Jean Gilpin
als Additional Voices (voice)
Julia Saraiva Gomez
als Additional Voices (voice)
Nicholas Guest
als Additional Voices (voice)
Rif Hutton
als Additional Voices (voice)
Julia Kamanchek Lopes
als Additional Voices (voice)
Lorrayne Mathias
als Additional Voices (voice)
Mikael Mutti
als Additional Voices (voice)
Leo Nobre
als Additional Voices (voice)
Mina Olivera
als Additional Voices (voice)
Bianca Rossini
als Additional Voices (voice)
Julia Scarpa Saldanha
als Additional Voices (voice)
Manoela Scarpa Saldanha
als Additional Voices (voice)
Adriana Souza
als Additional Voices (voice)
Maxwell Wippich
als Additional Voices (voice)
Matthew Wolf
als Additional Voices (voice)
Carlos Saldanha Director
Don Rhymer Screenplay
Carlos Saldanha Story
Bruce Anderson Producer
Earl Richey Jones Story
Jennifer Ventimilia Screenplay
Todd Jones Story
Joshua Sternin Screenplay
Sam Harper Screenplay
John C. Donkin Producer
John Powell Original Music Composer
Arun Ram-Mohan Lighting Artist
Carlos Zapater Storyboard
Carlinhos Brown Music
Galen T. Chu Animation Supervisor
Nash Dunnigan Set Designer
Kevin Estrada Still Photographer
Gary Summers Additional Sound Re-Recording Mixer
Frank Rinella Foley
Jana Vance Foley
Randy Kerber Orchestrator
Malcolm Fife Sound Effects Editor
Tori Davis Additional Effects Development
Andrew Coats Animation
Robyne Powell Animation
Marcelo Sakai Animation
David Sloss Animation
Stewart Pomeroy Digital Compositors
Christopher Campbell Associate Editor
Amy Pawlowski Digital Intermediate
Phil Benson Executive In Charge Of Production
Mikael Mutti Musician
Teresa Eckton Sound Effects Editor
Josh Gold Sound Effects Editor
Paul Diaz Animation
Paul Downs Animation
Lance Fite Animation
Ken Kaiser Animation
Venece Lyman Animation
Guido Muzzarelli Animation
Kristen Drewski Animation Production Assistant
Sergio Pablos Character Designer
Elvis Au Digital Compositors
Ashini Shah Executive Producer
Harry Hitner Editor
Vicki Saulls Sculptor
Brian Deming Temp Music Editor
Lauren Conway Weber Production Coordinator
Juan Peralta Additional Sound Re-Recording Mixer
A.J. Conrad Animation
Sangjun Lee Character Designer
Sylvain Deboissy Character Designer
Christian Kaplan Casting
Melanie Martini Set Dresser
Stephen Jenkins Compositors
Jud Estes Compositors
Kathy Graves Toon Assistant Editor
Thomas A. Carlson Music Editor
Rachel Fite Animation
Patrik Puhala Animation
Pako Bagur Animation
Dan Barker Animation
James Young Jackson Animation
Jeff Brodsky Creature Technical Director
Todd Edward James Hill Creature Technical Director
Clymene Campos Saldanha In Memory Of
Chad N. Walker Assistant Editor
Justine Warwick Assistant Editor
Sophia Ohara Lighting Coordinator
Justin Leach Rigging Supervisor
Jon Kull Orchestrator
Lora Hirschberg Sound Re-Recording Mixer
Scott Farrell Animation
Brian Menz Animation
Mir Ural Noorata Animation
Brian Anderson Creature Technical Director
Yu-Li Liao Creature Technical Director
Melanie Martini Set Decoration
Jack Majdecki Musician
Sérgio Mendes Executive Music Producer
George Doering Musician
Germaine Franco Orchestrator
Gary Rizzo Sound Re-Recording Mixer
Randy Thom Sound Re-Recording Mixer
Pete Devlin Animation
Nathan Engelhardt Animation
Elena Ortego Animation
Bobby Pontillas Animation
Dominic Lewis Additional Music
Joe Bonomo Systems Administrators & Support
Derek Stratton Additional Effects Development
Tab Burton Animation
Matthew Hasselmann Animation
Kevin Koch Animation
Justin Weg Animation
Dallas Alan Dietrich Animation Production Assistant
Brendan Condit Creature Technical Director
Robert V. Cavaleri CG Supervisor
Michael Tanzillo Compositors
Jason Bidwell Compositors
Daniel Patrick O'Brien Sequence Leads
Luke Dunn Gielmuda Foley Editor
Kleber Jorge Pimenta Musician
Rick Giovinazzo Orchestrator
Taylor Graves Playback Singer
Chris Wedge Executive Producer
Daren Tillinger Schedule Coordinator
Miriam Wallen Editorial Coordinator
Deborah R. Scott Production Coordinator
Nico Carmine Abandolo Musician
Pedro Eustache Musician
Kevin Connolly Musician
John Ashton Thomas Orchestrator
Tom Grevera Animation
YuehChih Eric Lin Animation
JP Sans Animation
Casey Dame Creature Technical Director
Ian Etra Creature Technical Director
Caroline Rutter Thanks
Holly Dorff ADR Voice Casting
Sean M. Murphy Production Supervisor
Denise L. Rottina Production Supervisor
Shawn Murphy Scoring Mixer
Ronald G. Roumas Sound Recordist
Nathan Wall Animation
Robert Christian Huth Animation
Jason Martinsen Animation
Alena Wooten Sculptor
Roy Latham ADR & Dubbing
Jean Gillmore Additional Effects Development
Carolyn Ee-Kaiser Animation
Richard A. Fournier Animation
Sheldon Kruger Animation
Keith Paciello Animation
Julen Santiago Animation
David V. Mei Character Modelling Supervisor
Kristen Millette Compositors
Micah Dahlberg Casting Associate
Rene Camacho Musician
Pete Horner Sound Effects Editor
Amila Puhala Animation
Hector Godoy Garcia Animation
Michael Richard Animation
Jason Sadler Character Designer
Marin Petrov Creature Technical Director
Paul Mounsey Additional Music
Anthony Manciero Production Intern
Patrick Worlock Script Supervisor
Brian Grimenstein Assistant Production Manager
Jemaine Clement Musician
James Thatcher Musician
Dave Metzger Orchestrator
Sebastien Bruneau Animation
Raymond Ross Animation
Sabine Heller Creature Technical Director
Rosero McCoy Choreographer
Kaitlin Sullivan Production Intern
Alexis Jallad Production Accountant
Pete Anthony Conductor
Cheryl Nardi Dialogue Editor
Andrew Kinney Orchestrator
Joseph Antonuccio Animation
Isaak Fernandez Animation
Seth Hippen Animation
Ryan Hobbiebrunken Animation
Thom Roberts Animation
Graham Silva Animation
Laura Jackloski Production Intern
Jim Passon Color Timer
Jason Fricchione Editorial Manager
Paul Ohrt Executive In Charge Of Production
Anthony Nisi Production Supervisor
Dennie Thorpe Foley
Sue Fox Foley Editor
Fletcher Sheridan Playback Singer
Gwendolyn Yates Whittle Supervising Sound Editor
Matthew Doble Animation
Scott C. Lemmer Animation
Lluis Llobera Animation
Joshua Spencer Animation Department Coordinator
Ignacio Barrios Creature Technical Director
Tom Humber Set Designer
Rachel Tiep-Daniels Set Designer
William Battaglia Assistant Editor
Tighe Sheldon Sound Recordist
Gregory Rizzi Animation
James Gu Creature Technical Director
Jeff Gabor Lead Animator
Dinis 'Dennis' Morais Modeling
Carlos Nieto Lopez Visual Development
Clayton Stillwell Visual Development
Melvin Tan Lead Animator
Motoko Wada Modeling
Peter Chan Visual Development
Heather Brown VFX Artist
Taylor Shaw Visual Effects
Florian Perret Modeling
Aimee Johnson VFX Artist
Jenn Epstein Digital Compositors
Daveed Kaplan Modeling
Dave Strick Modeling
Chris 'Pinkus' Wesselman Digital Compositors
Randy Gaul Visual Development
Doug Spilatro Visual Effects
Alex Frenklakh Visual Effects Technical Director
Ramón López Seco de Herrera Modeling
Anthony Fung VFX Artist
Alec Holland Script Consultant
Jonathan King Digital Compositors
Bryan Useo Pre-Visualization Supervisor
Daniel Sampaio Lima VFX Artist
Baaron Schulte VFX Artist
Mike Reiss Script Consultant
Joerg Volk Key Animation
Adam McMahon Modeling
Travis Price Visual Effects
Moroni Taylor Storyboard Artist
Renato Falcão Director of Photography
Armen Ksajikian Musician
Randy Thom Sound Designer
Randy Thom Supervising Sound Editor






















ikwilfilmskijken © 2024