Caroline Ducey als Marie | |
Sagamore Stévenin als Paul | |
François Berléand als Robert | |
Rocco Siffredi als Paolo | |
Reza Habouhossein als Man on stairs | |
Ashley Wanninger als Ashley | |
Emma Colberti als Charlotte | |
Fabien de Jomaron als Claude | |
Carla als Model | |
Pierre Maufront als Photographer | |
Antoine Amador als Hairdresser | |
Roman Rouzier als Sonographer | |
Olivier Buchette als Head Doctor | |
Emmanuelle N'Guyen als Midwife | |
Nadia Latoui als Nurse | |
Sylvie Drieu als Assistant Nurse | |
Samuel Chartier als Intern | |
Alexis Gignoux als Intern | |
Muriel Grégoire als Intern | |
Sébastien Jochmans als Intern | |
Emmanuel Salengro als Intern | |
Christian Poitrasson als Lone Man | |
Roberto Malone | |
Alain L'Yle |
Catherine Breillat | Director |
Jean-François Lepetit | Producer |
Catherine Jacques | Executive Producer |
Agnès Guillemot | Editor |
Estelle Bertrand | Casting |
Jacques Grant | Casting |
Catherine Hofer | Casting |
Nicolas Lublin | Casting |
Guylène Péan | Casting |
Michaël Weill | Casting |
Giorgos Arvanitis | Director of Photography |
Frédérique Belvaux | Production Design |
Alexis Forestier | Set Decoration |
Pierre Gerbaux | Set Decoration |
Ann Dunsford | Costume Design |
Antoine Amador | Additional Hairstylist |
Claire Monatte | Hairstylist |
Claire Monatte | Makeup Artist |
Paul Lainé | Sound |
Éric Bonnard | Sound Mixer |
Christian Lacroix | Wardrobe Designer |
Catherine Breillat | Screenplay |
Catherine Breillat | Dialogue |
Yorgos Giannelis | Assistant Camera |
Peggy Rivoallan | Sound Assistant |
Christophe Nowak | Assistant Editor |
Julien Poitou-Weber | Property Master |
Janet Latimer | Costumer |
Sanine Schlumberger | Seamstress |
Pascal Chauvin | Foley Artist |
Emmanuel Augeard | Sound Editor |
Raphaël Tidas | Original Music Composer |
DJ Valentin | Original Music Composer |
Michaël Weill | First Assistant Director |
Eddy Jabès | Production Manager |
Fabrice Bigot | Second Assistant Director |
Séverine Siaut | Script Supervisor |
Valéry Guibal | Finance |
Marie-Christine Gauchée | Administration |
Dominique Rémy | Production Secretary |
Yorgos Angelou | Key Grip |
Simos Sarketzis | Second Assistant Camera |
Éric Le Roux | Steadicam Operator |
Emmanuelle Wielezynski | Location Scout |
Joël Jacovella | Assistant Sound Editor |
Pascal Dedeye | Assistant Foley Artist |
Roger-Paul Tizio | Camera Operator |
Alain Thernisien | Electrician |
Izet Kutlovac | Gaffer |
Thierry Engler | Electrician |
Gilles Papillon | Electrician |
Sergio Rodrigues | Electrician |
Alexandre Putman | Location Manager |
Valérie Leblanc Weber | Set Decoration |
Alain Gosse | Construction Foreman |
Gérard Simonet | Head Carpenter |
Patrice Colardelle | Key Carpenter |
Michel Courtemanche | Carpenter |
Bruno Devresse | Carpenter |
Emmanuel Jaffre | Carpenter |
Frédéric Jourdan | Carpenter |
Véronique Robinson | Carpenter |
Brigitte Lefranc | Painter |
Peter Hammond | Painter |
Pascal Bloquet | Painter |
Olivier Garand | Painter |
Alexandre Jacques | Production Trainee |
Pascal Thiollier | Key Makeup Artist |
Christian Moralès | Additional Hairstylist |
Pascale Paoli | Sound Assistant |
Agnès Touzeau | Assistant Editor |
Eric Tisserand | Sound Director |
Marc Authesserre | Sound Director |
Bernard Brun | Post Production Producer |
Jean-Marie Leau | Music Coordinator |
Samir Larrif | Unit Manager |
Max Belmessieri | Unit Manager |
Jean-Marc Maestracci | Unit Manager |
Laurent Charchaude | Unit Manager |
Patrice Birzin | Generator Operator |
Georges Polonia | Generator Operator |
Daniel Grimm | Assistant Decorator |
Alexandre Koubbachian | Assistant Decorator |
Marie Massiani | Foley Recordist |
Anne Rogé | Production Manager |
Eric Margolis | Unit Manager |
Philippe Guérinel | Unit Manager |
Denis Oliveau-Lebreton | Unit Manager |
Frédéric Bouchet | Administration |