Ian Ziering als Fin Shepard | |
Tara Reid als April | |
John Heard als George | |
Cassandra Scerbo als Nova | |
Jaason Simmons als Baz | |
Alex Arleo als Bobby | |
Neil H. Berkow als Carl Hubert | |
Heather Jocelyn Blair als Candice | |
Sumiko Braun als Deanna | |
Diane Chambers als Agnes | |
Julie McCullough als Joni Waves | |
Marcus Choi als Palmer | |
Israel Sáez de Miguel als Captain Carlos Santiago | |
Tiffany Cole als Derek | |
Trish Coren als Nurse Holden | |
Chuck Hittinger als Matt | |
Aubrey Shea als Claudia | |
Michael Teh als Weinstein | |
Connor Weil als Luellyn | |
Christopher Wolfe als Colin | |
Steve Moulton als Convenience Store Clerk | |
Robbie Rist als Bus Driver | |
David Bittick als Nada the 2nd in Command | |
Adrian Bustamante als Kelso | |
Derek Caldwell als Driver |
David Michael Latt | Producer |
Ramin Kousha | Original Music Composer |
Ashley Hasenyager | Art Direction |
Ben Demaree | Director of Photography |
William Boodell | Editor |
Vincent Albo | Production Design |
Anthony C. Ferrante | Director |
Thunder Levin | Writer |
David Rimawi | Executive Producer |
Sarah Schultz | Script Supervisor |
Emile Edwin Smith | Visual Effects Supervisor |
Sandell Stangl | Visual Effects Coordinator |
Joseph J. Lawson | Visual Effects Supervisor |
Sean Christopher | Stunt Coordinator |
Gerald Webb | Casting |
Temma Hankin | Still Photographer |
Karen O'Hara | Associate Producer |
Paul Bales | Co-Producer |
Thomas P. Vitale | Associate Producer |
David L. Garber | Associate Producer |
Devin Ward | Line Producer |
Amber Hamzeh | Costume Design |
Moana Hom | Set Decoration |
Corinne Foster | Makeup Department Head |
Megan Areford | Key Makeup Artist |
Tara Lang | Makeup Artist |
Alondra Excene Shields | Assistant Makeup Artist |
Julie Richheimer | Unit Production Manager |
Lisa Ries | Supervising Sound Editor |
Lisa Ries | Sound Effects Editor |
Andy Hurtado | Sound Effects Editor |
Michael Hardman | ADR Recordist |
Michael Hardman | Foley Editor |
Alexander X. Hutchinson | Sound Mixer |
Craig Polding | Sound Re-Recording Mixer |
Valerio Brini | Sound Re-Recording Mixer |
Jorge García Bastidas | Sound Re-Recording Mixer |
Joseph Cornell | Special Effects Coordinator |
Glenn Campbell | VFX Artist |
Sasha Burrow | VFX Artist |
Steve Clarke | VFX Artist |
Emanuel Rosario | VFX Artist |
Neal Sopata | VFX Artist |
John Karner | VFX Artist |
Paul Knott | VFX Artist |
Aaron Witlin | VFX Artist |
Geoffrey Mark | Visual Effects Supervisor |
Nancy Thurston | Stunts |
Talia K. Dillingham | Stunts |
John Mehrer | Second Assistant Director |
Esther Elise Johnson | First Assistant Director |
Maximilian Elfeldt | Second Unit Director |
Geoffrey Mark | Second Unit Director |
Chelsy Swenson | Stunts |
Mario Perez | Stunts |
Kris A. Jeffrey | Stunts |
Elena Savko | Stunts |
Ryan Ryusaki | Stunts |
Dan Webb | Stunts |
Glen Yrigoyen | Stunts |
C.C. Taylor | Stunts |
Michael Caradonna | Stunts |
Vaia Zaganas | Stunts |
Kristina Coker | Stunts |
Diane Chambers | Stunts |
Garrett Hammond | Stunts |
Jeremy Fitzgerald | Stunts |
Kevin Foster | Stunts |
Matt Flanagan | Stunts |
Jacob Hugghins | Stunts |
Chris Daniels | Stunt Coordinator |
Cheryl Bermeo | Stunts |
Geo Corvera | Stunts |
Brandon Amano | Stunts |
Kristina Baskett | Stunts |
Casey Adams | Stunts |