7.6

Shrek (2001)

Animatie, Familie, Komedie, Fantasie, Avontuur
De slechte heerser van Duloc (de kleine Lord Farquaad) heeft alle sprookjesfiguren uit zijn land verbannen. De figuren, inclusief een praatgrage ezel, vluchten naar het moerasland van de oger Shrek, die erg op z'n privacy gesteld is.

Shrek Film Info

Score: 7.6/10 van 11230 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2001-05-18
Lengte: 90 Minuut / 1:30
Regisseurs: Andrew Adamson, Vicky Jenson.
website: http://www.dreamworksanimation.com/shrek/
Productie Studios: DreamWorks Animation, DreamWorks Pictures, Pacific Data Images
Productie Land: United States of America

Shrek Foto's


Shrek Trailer


Mike Myers
als Shrek (voice)
Eddie Murphy
als Donkey (voice)
Cameron Diaz
als Princess Fiona (voice)
John Lithgow
als Lord Farquaad (voice)
Vincent Cassel
als Monsieur Hood (voice)
Peter Dennis
als Ogre Hunter (voice)
Clive Pearse
als Ogre Hunter (voice)
Jim Cummings
als Captain of Guards (voice)
Bobby Block
als Baby Bear (voice)
Chris Miller
als Geppetto / Magic Mirror (voice)
Cody Cameron
als Pinocchio / Three Pigs (voice)
Kathleen Freeman
als Old Woman (voice)
Michael Galasso
als Peter Pan (voice)
Christopher Knights
als Blind Mouse / Thelonious (voice)
Simon J. Smith
als Blind Mouse (voice)
Conrad Vernon
als Gingerbread Man (voice)
Jacquie Barnbrook
als Wrestling Fan (voice)
Guillaume Aretos
als Merry Man (voice)
John Bisom
als Merry Man (voice)
Matthew Gonder
als Merry Man (voice)
Calvin Remsberg
als Merry Man (voice)
Jean-Paul Vignon
als Merry Man (voice)
Val Bettin
als Bishop (voice)
Andrew Adamson
als Duloc Mascot (voice) (uncredited)
Jack Angel
als Guards / Villager #3 (voice) (uncredited)
Bob Bergen
als Guards / Villager #4 (voice) (uncredited)
Rodger Bumpass
als Guards / Villager #1 (voice) (uncredited)
Patty Cornell
als Clockwork Chorus (voice) (uncredited)
Aleksandar Cvjetkovic
als Shrek (voice) (uncredited)
Charles Dennis
als Villager (voice) (uncredited)
Paul Eiding
als Guards / Villager #6 (voice) (uncredited)
Mehmet Ali Erbil
als Esek (voice) (uncredited)
Bill Farmer
als Guards / Villager #5 (voice) (uncredited)
Susan Fitzer
als Clockwork Chorus (voice) (uncredited)
Elisa Gabrielli
als Additional Voices (voice) (uncredited)
Jeremy Harrington
als Screaming Villager (voice) (uncredited)
Gary A. Hecker
als Dragon Vocals (voice) (uncredited)
Richard Steven Horvitz
als Additional Voices (voice) (uncredited)
Phillip Ingram
als Additional Voices (voice) (uncredited)
Carole Jeghers
als Various Knights (voice) (uncredited)
Mickie McGowan
als Duloc Woman (voice) (uncredited
Phil Proctor
als Guards / Villager #2 (voice) (uncredited)
Frank Welker
als Dragon / Animals' Vocal Effects (voice) (uncredited)
Ted Elliott Writer
Ted Elliott Co-Producer
Terry Rossio Writer
Terry Rossio Co-Producer
Hans Zimmer Thanks
Steven Spielberg Executive Producer
Michael Kahn Thanks
Scott Martin Gershin Sound Effects Editor
Andrew Adamson Director
Sim Evan-Jones Editor
Isis Mussenden Costume Design
Harry Gregson-Williams Original Music Composer
John Powell Original Music Composer
Ian Abercrombie ADR & Dubbing
Vicky Jenson Director
William Steig Novel
Roger S.H. Schulman Writer
Jeffrey Katzenberg Producer
Aron Warner Producer
Penney Finkelman Cox Executive Producer
Sandra Rabins Executive Producer
Jane Hartwell Associate Producer
Jane Hartwell Head of Production
Leslee Feldman Casting
James Hegedus Production Design
Guillaume Aretos Art Direction
Douglas Rogers Art Direction
John H. Williams Producer
Kelly Asbury Story Artist
Conrad Vernon Additional Dialogue
Joe Stillman Writer
David Lipman Co-Executive Producer
Cody Cameron Additional Dialogue
Christopher Knights First Assistant Editor
Chris Miller Additional Dialogue
Raman Hui Supervising Animator
Tony Lamberti Sound Effects Editor
Rif Hutton ADR & Dubbing
Lon Bender Supervising Sound Editor
Brad Lewis Thanks
Nicholas Guest ADR & Dubbing
Simon J. Smith Head of Layout
David Lucarelli ADR Recordist
Charleen Richards ADR Mixer
Jennifer Rubin Thanks
Jean Gilpin ADR & Dubbing
David Cowgill ADR & Dubbing
Barry E. Jackson Other
Mary Locatell Production Illustrator
Mitch Carter ADR & Dubbing
Elisa Gabrielli ADR & Dubbing
Lynnanne Zager ADR & Dubbing
Alan Myerson Thanks
Henrik Tamm Production Illustrator
Ike Eisenmann ADR & Dubbing
Richard Steven Horvitz ADR & Dubbing
Newell Alexander ADR & Dubbing
Rosemary Alexander ADR & Dubbing
Kenneth Danziger ADR & Dubbing
Sumit Das Software Engineer
James Beshears Post-Production Manager
Peter Renaday ADR & Dubbing
Tom Amundsen ADR & Dubbing
Bridget Hoffman ADR & Dubbing
Diz White ADR & Dubbing
Nerses Gezalyan Foley Mixer
James Moriana Foley Artist
Branden Spencer First Assistant Sound Editor
Jeffrey Wilhoit Foley
Greg Zimmerman Foley Recordist
James C.J. Williams Opening/Ending Animation
Bruce Fowler Orchestrator
Michael Cutler Systems Administrators & Support
Bart Coughlin Creature Technical Director
Nick Walker Layout
Lucia Modesto Creature Technical Director
Tony Pope ADR & Dubbing
Claudette Wells ADR & Dubbing
Moosie Drier ADR & Dubbing
Steve Bulen ADR & Dubbing
Sherry Hursey ADR & Dubbing
Lia Sargent ADR & Dubbing
Rennie Cowan Projection
Bob Whitehill Visual Effects
Chung Chan Animation
Andy Nelson Sound Re-Recording Mixer
Wylie Stateman Supervising Sound Editor
James Wood Wilson Production Illustrator
Christi Soper Casting Associate
Slamm Andrews Additional Sound Re-Recordist
Robert Renga Sound Recordist
Hugh Waddell ADR Supervisor
Hugh Waddell Supervising Dialogue Editor
Anna Behlmer Sound Re-Recording Mixer
Brian Richards Music Editor
Chris Jargo ADR Supervisor
Hector C. Gika Sound Effects Editor
Craig Heath Sound Recordist
Ken Bielenberg Visual Effects Supervisor
David Stanke Assistant Sound Editor
Jennifer L. Mann Foley Editor
Derek Casari ADR Engineer
Mark Wendell Sequence Supervisor
Bill Perkins Other
Luc Desmarchelier Production Accountant
Ilyssa Katz Production Coordinator
Robert Batha First Assistant Sound Editor
Walt Fowler Orchestrator
Paul Chung Animation Director
Terran Boylan Visual Effects
Jeff Hayes Character Modelling Supervisor
Nathan Loofbourrow Creature Technical Director
Mark Edwards Visual Effects
Shad Davis Post Coordinator
Michael Andrews Second Film Editor
Terry Claborn Color Timer
Wade Wilson Sound Effects Editor
James McKee Smith Additional Music
Erich Gann Sound Assistant
Matthew Paulson Modeling
Elizabeth Finch Orchestrator
Gavin Greenaway Conductor
John Bell Orchestrator
Alan Meyerson Additional Sound Re-Recording Mixer
Apurva Shah Sequence Supervisor
Ethan Hurd Animation
Tony Baldridge Stereoscopic Supervisor
Kathleen Kelly Production Supervisor
Anthony Hodgson Animation
Tom Hester Sculptor
Tom Hester Character Designer
Craig Edelblut Set Designer
Matthew Goodman Post Production Supervisor
Gary L. Wohlleben Production Controller
Philippe Gluckman Sequence Supervisor
Nicole Serrano Sewell Editorial Coordinator
Michelle Belforte First Assistant Editor
Matthieu Grospiron Lighting Artist
Audra Koklys Production Coordinator
Triva von Klark Production Manager
Valerie Davidson Foley Editor
Marylata Elton Music Supervisor
Eric Valetine Sound Mixer
Frank Richards I/O Supervisor
Bill Kaufmann Visual Development
Hank Mayo Storyboard Artist
Patty Kaku Modeling
Tim Cheung Animation Director
Mitchell Amino Supervising Technical Director
Dennis Gordon Sculptor
Liz Borges-Herzog Receptionist
Donna Lynn Leavy ADR & Dubbing
Ladd McIntosh Orchestrator
Mo Henry Negative Cutter
James Thatcher Musician
Jonathan Evans-Jones Musician
Donnachada Daly Animation Director
Peter DiStefano Musician
Don Weinger Set Designer
Jennifer Dahlman Animation Supervisor
Rahul Chandrakant Thakkar Software Engineer
Nick Foster Software Engineer
George Bruder Supervising Technical Director
Bridget Sienna ADR & Dubbing
Sara Getzkin Casting Associate
Peter Farson Creature Technical Director
Rick Richardson Animation
Boris Kossmehl Animation
Clark Harding Roto Supervisor
Christian Quickle Stereoscopic Coordinator
James Straus Animation Director
Rachel Bolt Musician
Mirjana Nikolic Visual Effects
Kenny Chung Animation
Patricia A. Hannaway Animation
Christina MacGregor ADR & Dubbing
Gabriel Herman Villarrubia Animation Department Coordinator
Gilles Dezeustre Software Engineer
Barry Fowler Software Engineer
Lawrence Kesteloot Software Engineer
Matt Kimball Software Engineer
Shawn Neely Software Engineer
Drew Olbrich Software Engineer
Trina M. Roy Software Engineer
Kurt Schaefer Software Engineer
Karl Johann Schmidt Software Engineer
Eric Tabellion Software Engineer
Deepak Tolani Software Engineer
Daniel Wexler Software Engineer
Edip Agi Animation
Raffaella Filipponi Animation
Tim Keon Animation
Ken Keys Animation
Eric Lessard Animation
Noel McGinn Animation
Fredrik Nilsson Animation
David Rader Animation
Emmanuel Roth Animation
Tom Roth Animation
David Spivack Animation
Don Venhaus Animation
Jason Reisig Animation
Michelle Meeker Animation
Anthony Byrnes Art Department Production Assistant
Fadi Basem Kandah Art Department Assistant
Rachael Ellen Miller Art Department Coordinator
Stacey Vandermeer Production Supervisor
Susan Beech Production Accountant
Charles G. Baldwin Production Coordinator
Andre de Oliviera Araujo Production Coordinator
Cassidy Curtis Creature Technical Director
Milana Huang Creature Technical Director
Kevin Rodgers Creature Technical Director
Eric Vignola Creature Technical Director
Robert Vogt Creature Technical Director
J.J. Blumenkranz Creature Technical Director
Luca Prasso Creature Technical Director
Michael Garner Supervising Technical Director
Matt Baer Cloth Setup
Randall Hammond Cloth Setup
Kenneth Ibrahim Cloth Setup
Andrew R. Harris Cloth Setup
Denis Couchon Animation Director
Juan J. Buhler Visual Effects
Rhett Collier Visual Effects
Alain De Hoe Visual Effects
David Hart Visual Effects
Matt Head Visual Effects
Mahesh Ramasubramanian Visual Effects
Erdem Taylan Visual Effects
Susan Thayer Visual Effects
Martin Usiak Visual Effects
David P. Allen Visual Effects
Greg Duda Visual Effects
Karen Schneider Visual Effects
Alvin Tenpo Systems Administrators & Support
Mark Macready Systems Administrators & Support
Heather Tensen Systems Administrators & Support
Steve R.J. Bell Layout
John Braunreuther Layout
Brian J. Danker Layout
Todd Heapy Layout
Gerald McAleece III Layout
Richard Shiba Layout
Melissa Tseng Layout
Dave Murphy Layout
Steven Kirchner Layout
Beth Hofer Creature Technical Director
Dick Walsh Creature Technical Director
Steven Albert Matte Painter
Joe DiCesare Painter
Tony Halawa Painter
Thomas Esmeralda Painter
Facundo Rabaudi Modeling
Brian Deans-Rowe Modeling
Steve McGrath Modeling
Bill Stahl Modeling
Ludmila Golynski Modeling
Jason Wade Musician
Nicholas Bucknall Musician
Anthony Pike Musician
Andrew Findon Musician
Anna Noakes Musician
Richard Bissill Musician
Danny Jacob Musician
Paul Clarvis Musician
Richard Edwards Musician
Mike Hext Musician
Dave Stewart Musician
Paul Archibald Musician
Ian Balmain Musician
Andrew Crowley Musician
Owen Slade Musician
Boguslav Kostecki Musician
Rita Manning Musician
Warren Zielinski Musician
Yvonne S. Moriarty Orchestrator
John A. Coleman Orchestrator
Steve Deutsch Production Accountant
Andrea Stoops Production Coordinator
Russell Peavey Production Coordinator
Julia Woolf Production Illustrator
Denis St. Amand Mixing Engineer
Margaret Myers Systems Administrators & Support
Brian Peterson Systems Administrators & Support
Susan Hayden Sequence Supervisor
Paul Wang Sequence Supervisor
Janet Rentel Sequence Supervisor
Heather Cairncross Musician
Sarah Eyden Musician
Rachel Weston Musician
Jenna Grigg Thomas Story Supervisor
Graham Breeze Systems Administrators & Support
Bart Feliciano Systems Administrators & Support
David Fent Systems Administrators & Support
Rich Marco Systems Administrators & Support
John O'Sullivan Systems Administrators & Support
Erik Patton Systems Administrators & Support
Rob Toy Systems Administrators & Support
Chris Clark Assistant Sound Engineer
Matt Authement Animation Technical Director
Peter Gladysz Human Resources
Ronald M. Davis Production Assistant
Matt Cordero Rotoscoping Artist
Shane Jackson Stereoscopic Technical Director






















ikwilfilmskijken © 2020