Eric Mabius als Oliver O'Toole | |
Kristin Booth als Shane McInerney | |
Yan-Kay Crystal Lowe als Rita Haywith | |
Geoff Gustafson als Norman Dorman | |
Jamie-Lynn Sigler als Rachel | |
Christian Convery als Danny | |
Zak Santiago als Ramon Rodriguez | |
Jill Morrison als Hazel | |
Marilyn Norry als Minnie | |
Jason Cermak als Jack Carter | |
Curtis Lum als Doug | |
Stephanie Florian als Becca | |
Lossen Chambers als Joanne | |
Ramon Terrell als Jeremy | |
Bronwen Smith als Sylvia | |
Haig Sutherland als Albert | |
Marcus Hondro als Carl | |
Kasey Kieler als Eric | |
Jeremy Leroux als Man |
Kevin Fair | Director |
Brandi Harkonen | Writer |
Martha Williamson | Creator |
James Jandrisch | Music |
Tony Dean Smith | Editor |
Saeed Vahidi | Editor |
Sean Kirkby | Production Design |
Tyler Walzak | Director of Photography |
Harvey Kahn | Producer |
Michael Prupas | Executive Producer |
Kevin Fair | Executive Producer |
Joel S. Rice | Executive Producer |
Martha Williamson | Executive Producer |
Tiffany Mak | Casting |
Allen Lewis | Production Manager |
Patrick Weir | First Assistant Director |
Jorge Orellana | Second Assistant Director |
Geoffrey Dodd | Location Manager |
Jason Traversy | Assistant Location Manager |
Greg Coletti | Camera Operator |
Björn Hermannes | Camera Operator |
Andrew Marchand-Boddy | First Assistant Camera |
Morgane Hailliot | First Assistant Camera |
Francis Belanger | Second Assistant Camera |
Kenneth Randall | Second Assistant Camera |
Devin Lyndon Doyle | Camera Trainee |
Matthew Cameron | Sound Mixer |
Bryce Raffle | Boom Operator |
Hannah van Dijk | Script Supervisor |
Jojo Lau | Script Coordinator |
Kayla Mackey | Art Direction |
Malika Montague | Assistant Art Director |
Trevor Johnston | Set Decoration |
Donna McBride | Assistant Set Decoration |
Michelle Allan | Property Master |
Jonathan Krauth | Assistant Property Master |
Valerie Halverson | Costume Design |
Desire Egan | Assistant Costume Designer |
Sandy Cooper | Key Makeup Artist |
Emily Franklin | Key Hair Stylist |
Vanessa Messina | Assistant Makeup Artist |
Samantha Pinter | Assistant Hairstylist |
Bryn McCashin | Gaffer |
Greg Goudreau | Best Boy Electric |
Rik Rohrback | Genetator Operator |
Connor Thorpe | Key Grip |
Ben Herman | Best Boy Grip |
Austin De Pourcq | Dolly Grip |
Darcy Davis | Special Effects Coordinator |
Chidem Alie | Production Coordinator |
Jason Yeung | Third Assistant Director |
Christina Lynch | Production Accountant |
Patrick Tozer | Production Coordinator |
Jeff MacIntyre | Construction Coordinator |
Heather McGowan | Casting Assistant |
Jason Macintyre | Post Production Supervisor |
Saeed Vahidi | Assistant Editor |
Michael Jacobsen | Assistant Editor |
Nikki Lee | Post Production Coordinator |
Jimmy Hsu | Colorist |
Gary Shaw | Colorist |
Barry Liu | Visual Effects Supervisor |
Greg Stewart | Sound Re-Recording Mixer |
Jeff Jackman | Sound Re-Recording Mixer |
Roger Morris | Dialogue Editor |
Jeff Jackman | Sound Designer |
Don Harrison | Foley Artist |
Ian Mackie | Foley Artist |
Valerie Biggin | Music Supervisor |
Sian O'Byrne | Music Coordinator |