Johnny Strong als Detective Sean Riley | |
Kevin Phillips als Detective Will Ganz | |
Costas Mandylor als Raymond Crowe | |
Sean Patrick Flanery als Colin | |
Tom Berenger als Captain Trahan | |
Kim Coates als Detective Dave Besson | |
Jolene Blalock als Stacy | |
Jürgen Prochnow als Mr. Rhykin | |
Method Man als Weddo | |
Brooklyn Sudano als Beth Ganz | |
Jake La Botz als Melvin | |
Jessica Heap als Becky | |
Matt Beckham als Detective Moe Tillman | |
Holt Boggs als Detective Tom Wyatt | |
Mark Hanson als Griff | |
Bas Rutten als Dekker | |
Louis Mandylor als Cole | |
Magic als Dwayne | |
Maya Stojan als Nadia |
Jay Moses | Writer |
William Kaufman | Director |
Colby Mitchell | Producer |
Ron Balicki | Producer |
Mark Andrew Clark | Producer |
William Kaufman | Writer |
Cathy Henderson | Casting |
Johnny Strong | Music |
Russell White | Editor |
Jason Mueller | Production Design |
Lisa Latter | Location Manager |
Eileen Dennehy | Property Master |
John Richoux | Leadman |
Brian Fieser | Sound Designer |
Eileen Dennehy | Art Direction |
Michael Zogleman | Gaffer |
Stacey England | Script Supervisor |
Kyle Richards | Sound Re-Recording Mixer |
Ron Balicki | Stunt Coordinator |
Steve Acheson | Steadicam Operator |
Andy Sparaco | Camera Operator |
Deanna Simmons | Property Master |
Ziggy Schulte | Sound Effects Editor |
Phill Beard | Gaffer |
Sherry Gunderman | Script Supervisor |
Katherine Walker | Post Production Supervisor |
Paul Dearinger | Set Dresser |
David R. Higgins | Aerial Director of Photography |
Justin Stewart Johnson | Second Assistant Camera |
Victoria Payne | Wardrobe Assistant |
Rachel Grissom | Sound Mixer |
Dustin Pegg | Second Assistant Camera |
Mark Rutledge | Director of Photography |
Mitch Dickman | First Assistant Director |
Nicholas Wilson | Set Dresser |
Mike De La Vina | Second Assistant Director |
Sergio Munoz Jr. | Best Boy Electrician |
Zachary Armstrong | First Assistant Camera |
Cat Bernier | Makeup & Hair |
Elliot Westphal | Best Boy Electrician |
Eva Woodby | Assistant Makeup Artist |
Richard Card | Second Assistant Camera |
Lindsey Sandrick | Wardrobe Supervisor |
Matthew Nicolay | Sound Mixer |
Tom Banks | Second Unit Director of Photography |
Alicia Dean | Set Dresser |
Katherine Walker | Assistant Editor |
Ron Balicki | Fight Choreographer |
Ryan Baxter | Visual Effects Supervisor |
Ziggy Schulte | Boom Operator |
Brian Schuley | Special Effects Coordinator |
Steve Albovias | Key Grip |
Glen Frazier | ADR Recordist |
Kelly Riemenschneider | Colorist |
Morgan Camie | Production Coordinator |
Carlos Wilkerson | Boom Operator |
Ryan Grissom | Sound Mixer |
Phil Hadaway | Sound Recordist |
Matt Keith | Local Casting |
Anthony Bernabeo | Armorer |
Fred Delagarza | Production Coordinator |