6.5

Small Soldiers (1998)

Komedie, Avontuur, Fantasie, Sciencefiction, Actie
Alan, zoon van een speelgoedwinkel-eigenaar, probeert een paar nieuwe actie-figuurtjes uit: De Commando Elite en de Gorgonites. Hij weet echter niet dat deze speeltjes ontworpen zijn om te bewegen en te praten. De fabrikant heeft echter zeer intelligente militaire computerchips gebruikt, waardoor de poppen in staat zijn te leren. Een veldslag tussen de Commando's en de Gorgonites staat op het punt te beginnen.

Small Soldiers Film Info

Score: 6.5/10 van 2022 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 1998-07-10
Lengte: 110 Minuut / 1:50
Regisseur: Joe Dante
Schrijvers Terry Rossio, Adam Rifkin, Gavin Scott, Ted Elliott.
Productie Studios: DreamWorks Pictures, Universal Pictures, Amblin Entertainment
Productie Land: United States of America

Small Soldiers Foto's


Small Soldiers Trailer


Gregory Smith
als Alan Abernathy
Kirsten Dunst
als Christy Fimple
Denis Leary
als Gil Mars
Phil Hartman
als Phil Fimple
David Cross
als Irwin Wayfair
Jay Mohr
als Larry Benson
Kevin Dunn
als Stuart Abernathy
Ann Magnuson
als Irene Abernathy
Wendy Schaal
als Marion Fimple
Jacob Smith
als Timmy Fimple
Tommy Lee Jones
als Chip Hazard (voice)
Frank Langella
als Archer (voice)
Ernest Borgnine
als Kip Killagin (voice)
Jim Brown
als Butch Meathook (voice)
Bruce Dern
als Link Static (voice)
George Kennedy
als Brick Bazooka (voice)
Clint Walker
als Nick Nitro (voice)
Christopher Guest
als Slamfist / Scratch-It (voice)
Michael McKean
als Insaniac / Freakenstein (voice)
Harry Shearer
als Punch-It (voice)
Sarah Michelle Gellar
als Gwendy Doll (voice)
Christina Ricci
als Gwendy Doll (voice)
Dick Miller
als Joe
Belinda Balaski
als Neighbor
Jackie Joseph
als Wife
Rance Howard
als Husband
Cheri Oteri
als Globotech Telephone Operator (uncredited)
Robert Picardo
als Ralph, Clean Room Technician
Archie Hahn
als Satellite Dish Installer
Alexandra Wilson
als Miss Kegel
Terry Rossio Screenplay
Marshall Harvey Editor
Colin Wilson Producer
Walter F. Parkes Executive Producer
Adam Rifkin Screenplay
Gavin Scott Screenplay
Joe Dante Director
Ted Elliott Screenplay
Jamie Anderson Director of Photography
Michael Finnell Producer
Chuck Duke Animation
Kim Bromley Visual Effects Producer
Michael Thau Editor
David Andrews Animation Supervisor
M. James Arnett Stunt Coordinator
Joel Aron Sequence Supervisor
Christopher S. Baird Visual Effects Editor
Jeff Matakovich Visual Effects Supervisor
Rosemary Brandenburg Set Decoration
Molly Click Art Department Coordinator
Carole Brown-James Costume Design
Brad Ricker Art Direction
Ken Pepiot Special Effects Coordinator
John Roesch Foley
Denise Chamian Casting
Marvin Salsberg Construction Coordinator
Christina Smith Makeup Department Head
David Meny Sequence Supervisor
George Hull Visual Effects Art Director
William Sandell Production Design
John Pospisil Sound Designer
Mark W. Mansbridge Supervising Art Director
Jerry Goldsmith Original Music Composer
Jerry Moss Property Master
Julia Evershade Supervising Dialogue Editor
Susan Dudeck Sound Effects Editor
Mark A. Mangini Supervising Sound Editor
Bob Herron Stunts
Paul Deason Co-Producer
Cynthia Barr Assistant Makeup Artist
Judith A. Cory Hair Department Head
Karyn Huston Assistant Hairstylist
Susan Schuler-Page Hairstylist
Paul Deason Unit Production Manager
Brad Goodman Post Production Supervisor
Benita Allen First Assistant Director
M. James Arnett Second Unit Director
Dieter Busch Second Assistant Director
Nancy L. Ventura Second Second Assistant Director
Tony Allard Propmaker
Jim Bandsuh Production Illustrator
Jeff Brown Greensman
Stacy Doran Set Dresser
Henry Stuart John Construction Foreman
Kristin Frances Jones On Set Dresser
David Lowery Storyboard Artist
Melany Maximus Concept Artist
Arthur Nichols Character Designer
Andrew Petrotta Assistant Property Master
Brett C. Smith Leadman
Bill Taliaferro Set Designer
Nancy Barker Assistant Sound Editor
Thom Brennan Foley Supervisor
Hilda Hodges Foley Artist
Randall L. Johnson Boom Operator
Ken King Production Sound Mixer
Mary Jo Lang Foley Mixer
Eric Lindemann Supervising Sound Editor
John Pospisil Sound Effects Editor
Carolyn Tapp Foley Recordist
William Butler Special Effects Technician
Kim Derry Special Effects
Keith Marbory Special Effects Supervisor
Kirk Skodis Animatronics Designer
Laura Stella Mechanical Designer
Stiles White Production Coordinator
Stan Winston Animatronic and Prosthetic Effects
Mimi Abers Digital Compositor
Alexandra Altrocchi Visual Effects Coordinator
Leslie Barnett Visual Effects Production Manager
Ari Rapkin Blenkhorn Software Engineer
Michael Di Como CG Supervisor
Selwyn Eddy Matchmove Supervisor
Stefen Fangmeier Senior Visual Effects Supervisor
Scott Frankel Compositing Supervisor
Mohen Leo Visual Effects Technical Director
Marcus Stokes Visual Effects
Michael Thompson Information Systems Manager
Paul Vega Visual Effects Assistant Editor
Tim Waddy CG Animator
Seth Arnett Utility Stunts
James Ryan Stunts
Michael J. Bailey Assistant Chief Lighting Technician
John Bertram Grip
Mike Cerone Lighting Technician
Michael S. Endler First Assistant Camera
Jimmy Ferguson Second Assistant Camera
Erica Froker Camera Loader
Harry K. Garvin Steadicam Operator
Michael Ronald Heath Best Boy Grip
Mauriece Jacks Jr. Video Assist Operator
R. Scott Judge Dolly Grip
Robert LaBonge Camera Operator
Al LaVerde Key Grip
Darren Michaels Still Photographer
David Morton Gaffer
Randy Shanofsky First Assistant "B" Camera
George Stephenson Additional Camera
Francis X. Valdez III Rigging Gaffer
David Youel Electrician
Kara Katsoulis Casting Assistant
Shawn Robinson Utility Stunts
Cinda-Lin James Utility Stunts
Jill Brown Stunts
Pat Romano Stunts
Mike Smith Stunts
Cinda-Lin James Stunt Double
Jared S. Eddo Stunts
Mark Aaron Wagner Stunt Double
Shawn Kautz Stunts
Michael Owen Stunts






















ikwilfilmskijken © 2024