James Badge Dale als Clyne | |
Emily Mortimer als Fran Madison | |
Gonzalo Menendez als Captain Marco Cabrera | |
Max Martini als Maj. Sessions | |
Ryan Robbins als Sgt. Comstock | |
Bruce Greenwood als General Orland | |
Jimmy Akingbola als Sgt. Steve McFadden | |
Brian Caspe als Outpost Tech | |
Clayne Crawford als Sgt. Toll | |
Ursula Parker als Sari | |
Louis Ozawa als Sargent Chen | |
Miklós Bányai als Benson | |
Dylan Smith als Talbot | |
James D. Dever als Sgt Robin | |
Royce Pierreson als Sgt Lilo Diaz | |
Mark O'Neal als Lewis | |
Declan Hannigan als Hayden | |
Narantsogt Tsogtsaikhan als Engineer | |
Tsogbaatar Batzorig als Weapons Engineer | |
Philip Bulcock als Sgt. Chris Davis | |
Peter Schueller als Sigint Tech | |
Peter J. Chaffey als Jackson | |
Filip Watermann als Doctor | |
Mike Bodie als Efrem | |
Aaron Șerban als Bogdan | |
András Ábel als Pilot | |
Zoltan Lörincz als Refugee | |
Zoltán Téglás als Tank Commander | |
Thomas Kelly als DoD Executive | |
Stephen Root als Dr. Mindala | |
Cory Hardrict als Alessio |
Nic Mathieu | Director |
Jake Rice | Post Production Supervisor |
Nic Mathieu | Story |
George Nolfi | Writer |
Bojan Bazelli | Director of Photography |
Balázs Révész | Camera Operator |
Judit Varga | Set Decoration |
Yves De Bono | Special Effects Supervisor |
Joyce Au | Visual Effects Coordinator |
Jason Ballantine | Editor |
Cathy Sandrich Gelfond | Casting |
Tibor Lázár | Art Direction |
Jeremy Braben | Helicopter Camera |
Elmo Weber | Sound Re-Recording Mixer |
Szilvia Dobrovitz | Makeup Artist |
Anna Törjék | Makeup Artist |
Lorin Flemming | Art Direction |
Wendy Bown | Camera Operator |
Lidia Martinez Prado | Animation Director |
Amanda Mackey | Casting |
John Collins | Supervising Art Director |
Szilvia Szöllösi | Visual Effects Coordinator |
Lara Ramirez | Visual Effects Editor |
Christoph Roth | Visual Effects Producer |
Chris Diebold | Sound Effects Editor |
Nóra Kapás | Makeup Department Head |
Heidi Howell | Costume Supervisor |
Zsolt Milian | Costume Supervisor |
Attila Csoboth | Camera Operator |
Kat Gore | Visual Effects Coordinator |
James Meikle | Visual Effects Editor |
Jon Jashni | Producer |
Alex McCarroll | Assistant Art Director |
Attila Pfeffer | Camera Operator |
John T. Cucci | Foley |
Zoltán Bus | Armorer |
Gabriella Winkler | Script Supervisor |
Giles Keyte | Still Photographer |
Simeon Duncombe | Animation Supervisor |
Greg ten Bosch | Sound Effects Editor |
Cindy M. Ichikawa | Art Department Coordinator |
Daniel Cabeza | Casting Associate |
Melinda Daru | Makeup Artist |
Tibor Pelikán | Gaffer |
Ian Vertovec | Digital Intermediate |
Bence Erdélyi | Art Direction |
Del Spiva | Music Editor |
Lluis Casals Marsol | Animation Director |
Dan O'Connell | Foley |
Batizi Timea | Art Department Coordinator |
Giulia Stermieri | Visual Effects Coordinator |
Greg Russell | Visual Effects Supervisor |
Erik Winquist | Visual Effects Supervisor |
Monica Tatu | Script Supervisor |
Ádám Fillenz | Camera Operator |
Gábor Hevesi | Gaffer |
László Angyal | Rigging Gaffer |
Caroline MacLeod | Visual Effects Coordinator |
Zara Park | Digital Intermediate |
Jason T. Clark | Assistant Art Director |
Justin Thomas Billings | Visual Effects Coordinator |
Chloe Feodoroff | Visual Effects Coordinator |
Kelly Muldoon | Hair Department Head |
Elizabeth Cortez | Key Hair Stylist |
Zsolt Csutak | Casting |
Zsoka Hoka | Costume Supervisor |
Liam Byrne | Armorer |
Fiú László | Armorer |
Jason Ellson | Camera Operator |
Márton Miklauzic | Camera Operator |
Chad Van Horn | Visual Effects Editor |
Michael Zavala | Visual Effects Producer |
Tim Walston | Sound Designer |
Chris Terhune | Sound Effects Editor |
Matt Blackshear | Digital Intermediate |
Devon Meadows | Digital Intermediate |
Harold Parker | First Assistant Editor |
Thomas Tull | Producer |
Tom Meyer | Production Design |
Péter Behan | Armorer |
Alessandro Saponi | CG Supervisor |
Steve Dellerson | Visual Effects Producer |
Gergely Takács | Visual Effects |
Lilla Vasvári | Assistant Costume Designer |
Ian Fried | Story |
J.J. Perry | Stunt Coordinator |
J.J. Perry | Second Unit Director |
Tom Holkenborg | Original Music Composer |