Spider-Man (2002)

Fantasie, Actie
Na door een genetisch gemanipuleerde spin gebeten te zijn, maakt het lichaam van de nerd Peter Parker radicale wijzigingen door. Hij kan tegen muren oplopen, web-vloeistof uit zijn polsen spuiten, en hij ontwikkelt een spinnen-zintuig. Hij neemt de naam "Spider-Man" aan, en besluit zijn nieuwe krachten te gebruiken om de slechte Green Goblin te bestrijden. Ondertussen probeert hij de aandacht te trekken van zijn mooie klasgenote Mary Jane Watson.

Spider-Man Film Info

Score: 7.1/10 van 12063 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2002-05-01
Lengte: 121 Minuut / 2:1
Regisseur: Sam Raimi
Schrijver: David Koepp
website: http://www.sonypictures.com/movies/spider-man/
Productie Studios: Marvel Enterprises, Columbia Pictures, Sony Pictures
Productie Land: United States of America


Spider-Man Trailer


Tobey Maguire
als Peter Parker / Spider-Man
Willem Dafoe
als Norman Osborn / Green Goblin
Kirsten Dunst
als Mary Jane Watson
James Franco
als Harry Osborn
Rosemary Harris
als May Parker
J.K. Simmons
als J. Jonah Jameson
Cliff Robertson
als Ben Parker
Joe Manganiello
als Flash Thompson
Bill Nunn
als Joseph 'Robbie' Robertson
Michael Papajohn
als Carjacker
Elizabeth Banks
als Betty Brant
Ron Perkins
als Dr. Mendell Stromm
Randy Savage
als Bone Saw McGraw
Octavia Spencer
als Check-In Girl
Lucy Lawless
als Punk Rock Girl
Bruce Campbell
als Ring Announcer
Ted Raimi
als Hoffman
Stan Lee
als Man in Fair
Macy Gray
als Herself
Johnny Trí Nguyễn
als Stunts
Robert Kerman
als Tugboat Captain
Gerry Becker
als Maximilian Fargas
K. K. Dodds
als Simkins
Jack Betts
als Henry Balkan
Stanley Anderson
als General Slocum
Shan Omar Huey
als Teacher
John Paxton
als Houseman
Jayce Bartok
als Subway Guitarist
Sara Ramirez
als Cop at Carjacking
Una Damon
als Lab Tour Guide
Larry Joshua
als Wrestling Promoter
Timothy Patrick Quill
als Wrestling Arena Guard
Jason Padgett
als Flash's Crony
Evan Arnold
als Doctor
Jill Sayre
als Nurse
Brad Grunberg
als Heckler
Myk Watford
als Cop at Fire
Sylva Kelegian
als Mother at Fire
Peter Appel
als Cabbie
Joseph D'Onofrio
als Opinionated Cop
Jim Norton
als Surly Truck Driver
Tim DeZarn
als Philip Watson
Corey Mendell Parker
als Chaperone in Tram
Ashley Edner
als Girl in Tram
Alex Black
als Boy in Tram
Rick Avery
als Cop (uncredited)
Peter Aylward
als Colonel (uncredited)
Jillian Clare
als Crying Girl in Tram (uncredited)
Chris Coppola
als Kyle (uncredited)
Jesse Heiman
als Spectator at School Fight (uncredited)
Leroy Patterson
als World Unity Festival Attendant (uncredited)
Benny Urquidez
als Mugger (uncredited)
Scott L. Schwartz
als Screaming Wrestler (uncredited)
Jophery C. Brown
als Chef (uncredited)
Brian J. Williams
als Young Thug #2 (uncredited)
Jim Ward
als Project Coordinator
Taylor Gilbert
als Madeline Watson
Deborah Wakeham
als Billy's Mom
Bill Calvert
als Fireman
Kristen Marie Holly
als Young Lady at Fire
Ajay Mehta
als Cabbie
Scott Spiegel
als Marine Cop
Mark De Alessandro
als Cop (uncredited)
Tia Dionne Hodge
als Uptown Woman (uncredited)
Loren Janes
als Board of Directors Member (uncredited)
Andray Johnson
als Balkan's Aide (uncredited)
Martin Pfefferkorn
als Thug on 8x10 (uncredited)
Tammi Sutton
als Street Vendor (uncredited)
Lindsay Thompson
als Mary Jane's Friend (uncredited)
Sean Valla
als Boat Light Man (uncredited)
Philip Ng
als Diamond District Attendee (uncredited)
Pete Macnamara
als Pentagon Officer (uncredited)
Joy Michelle Moore
als World's Fair Mom (uncredited)
Lisa Danielle
als Bone-ette
Natalie T. Yeo
als Bone-ette
Erica D. Porter
als Bone-ette
Kristen Davidson
als Bone-ette
Sally Levi
als Girl on Bus
David Holcomb
als Test Pilot
Shane Habberstad
als Little Billy
Rachael Bruce
als Times Square Child
Mackenzie Bryce
als Times Square Child
Julia Barrie
als Times Square Child
Matt Smith
als Cop at Carjacking
Maribel González
als Lady Dogwalker
Amy Bouril
als Office Lady
William Joseph Firth
als Boy in Tram
Laura Gray
als Tram Group Mother
Joe Virzi
als New Yorker on Bridge
Michael Edward Thomas
als New Yorker on Bridge
Jeanie Fox
als New Yorker on Bridge
Don Burgess Director of Photography
David Koepp Screenplay
Danny Elfman Original Music Composer
Francine Maisler Casting
Arthur Coburn Editor
Peter Brown Sound Effects Editor
Dean Beville Sound Editor
John Frazier Special Effects Supervisor
Sam Raimi Director
Stan Lee Producer
Stan Lee Author
Stan Lee Executive Consultant
Steve Ditko Author
Bob Murawski Editor
Ian Bryce Producer
Laura Ziskin Producer
Avi Arad Executive Producer
Neil Spisak Production Design
Karen O'Hara Set Decoration
Tony Fanning Art Direction
Stella Vaccaro Art Direction
James Acheson Costume Design
Kevin Feige Executive In Charge Of Production
Grant Curtis Co-Producer
Kathy Driscoll Casting Associate
Zigmund Gron Music Editor
Jeff Habberstad Stunt Coordinator
Steve Arnold Supervising Art Director
Steve Bowen Digital Colorist
Jim Passon Color Timer
Greg P. Russell Sound Re-Recording Mixer
Lynn Kressel Casting
John Dykstra Visual Effects Supervisor
John Dykstra Visual Effects Designer
Robin L. Miller Property Master
Deborah La Mia Denaver Makeup Department Head
Jacquie Barnbrook Visual Effects Producer
François Audouy Assistant Art Director
Steve Bartek Orchestrator
Richard Baratta Unit Production Manager
Lisa Tomczeszyn Assistant Costume Designer
Peter Gleaves ADR Mixer
Ching Siu-Tung Stunt Coordinator
Doug Lefler Second Unit Director
George P. Wilbur Stunts
Gavin J. Behrman First Assistant Accountant
Al Cerullo Helicopter Camera
Helen Wilson Seamstress
Mark Andrews Storyboard Artist
Eric Heffron First Assistant Director
Eric Hayden Special Effects Technician
Scott P. Murphy Art Direction
Dianne Chadwick Graphic Designer
Anthony Harris Digital Color Timer
Chuck Jeffreys Fight Choreographer
Steve Riley Special Effects
Alec Gillis Makeup Designer
Christopher D. Childers Choreographer
Linda Weaver Extras Casting Assistant
Tristan Paris Bourne Set Dresser
Steven P. Saeta Production Manager
Steven P. Saeta Associate Producer
John Romita Sr. Characters
Steve Montal Story Editor
Linda Grimes Makeup Artist
Blondel Aidoo Visual Effects Producer
Lloyd Lee Barnett Digital Compositors
Kevin O’Connell Sound Re-Recording Mixer
Susan Dudeck Sound Designer
Randy Peters Transportation Captain
Jamie Hardt Assistant Sound Editor
Mick Cukurs Set Designer
Karen E. Goulekas Visual Effects Supervisor
Ray McIntyre Jr. Visual Effects Supervisor
Ozzy Inguanzo Art Department Coordinator
Zade Rosenthal Still Photographer
Candice D. Campos Production Coordinator
Miles Teves Conceptual Design
Victor DiMichina Visual Effects Coordinator
David A. Arnold Dialogue Editor
Scott Stokdyk Visual Effects Supervisor
Bill Myer Key Makeup Artist
Michael J. Hogan Video Assist Operator
Janice Alexander Hair Department Head
David Butler Costumer
Alison Fisher ADR Editor
Kevin J. Jolly Visual Effects Editor
Susana Preston Script Supervisor
Jody Fedele Assistant Editor
Dion Hatch Digital Supervisor
Matthew Dettmann Foley Artist
Dana Gustafson Foley Editor
Mike Smith Stunts
Amy Safhay Greensman
Ann Marie Auricchio Scenic Artist
Jennifer Saeta Assistant Makeup Artist
Jim Ondrejko Construction Coordinator
Alyssa Fong Visual Effects
Guy Belegaud Propmaker
Bill Diaz Lead Animator
Heidi Fugeman Associate Producer
Shannon Gaulding Production Executive
Bruce Del Castillo Grip
Bernie Wrightson Character Designer
Sonya M. Andonov Set Costumer
Michael Gastaldo Assistant Property Master
John L. Oates Gaffer
J.C. Brotherhood Special Effects Coordinator
Erik Bernstein Best Boy Electric
Sean Landeros Sound Recordist
Pete Anthony Conductor
Ed Novick Sound Mixer
James Marbas Digital Effects Supervisor
Amin Chande Craft Service
Kelley Baker Assistant Accountant
Karen Glauber Music Consultant
Ilana Gordon Art Department Assistant
Kevin Abercrombie Utility Stunts
Larry J. Aube Rigging Grip
Richard L. Blackwell Stunts
Chris Walden Generator Operator
Herb Ault Additional Key Grip
Mitch Goldstrom Systems Administrators & Support
Jeff Shiffman Assistant Director
Brad Kanfer Apprentice Sound Editor
Dan Moore Additional Photography
Denise Morgan McGrath Production Accountant
Sandy O'Neill Unit Publicist
James Carson Concept Artist
Daniel Eaton CG Supervisor
Steven Cueva Camera Loader
Kathleen Beall Location Scout
Richard E. Garcia Assistant Camera
Edward Fanning Transportation Co-Captain
Kelly Diehl Libra Head Technician
Tony Arnaud Grip
Mike Larrabee Lead Painter
Jon J. Bush Leadman
Daren Cornell Painter
Harald Belker Production Illustrator
Gene 'Hap' Cooper Sculptor
Joanna Venezky Set Buyer
Robert E. Denne Standby Painter
Thane Berti Camera Operator
James Bartolomeo First Assistant Camera
Martha F. Baxley Costume Supervisor
Carol 'Ci Ci' Campbell Hairstylist
Derrick Alford Carpenter
Michael Avallon Driver
Mike Manzel Makeup Effects
Willow Craven Post Production Assistant
Scott 'Ice Paq' Baron Set Medic
Heather Wusterbarth Set Production Assistant
Michael Wilson Software Engineer
Robyne Parrish Stand In
Patrick Gallagher First Assistant Editor
James Barrett Electrician
Anthony D. Guzman Lighting Technician
John Fedynich Location Manager
Susan Dukow Production Supervisor
Christopher O'Donnell Boom Operator
Dennis Webb I/O Supervisor
Carey Smith Digital Effects Producer
Michael J. Coo Key Grip
Mo Henry Negative Cutter
Michael J. Moore Second Assistant Director
Tom Boyd Musician
Colin Drobnis Visual Effects Technical Director
Chris Bustard Additional Casting
Anthony B. LaMolinara Animation Director
Jonathan Graham Key Construction Grip
Greg Outcalt Production Secretary
Ahmet Ahmet Title Designer
Michael Marcus Art Designer
Cheli Clayton Second Assistant Camera
Ray Scalice General Manager
Michele Flynn Ager/Dyer
Michael Brennan Dolly Grip
John Elmore Second Second Assistant Director
Chris Waegner Technical Advisor
Cynthia Black Key Costumer
Greg Socher Associate Editor
Kevin Murphy Chief Lighting Technician
Jenifer Bonisteel Assistant Production Coordinator
Nancy Safran Casting Assistant
Brian Ruberg Foley Mixer
Alan Frazier Assistant Chief Lighting Technician
Chad Darnell Extras Casting
Ty Williams Stunt Driver
Chris Antonini Visual Effects Production Assistant
Craig Kohtala Best Boy Grip
Alexa Song Lindenthaler Second Assistant Accountant
Joseph Aspromonti Additional Second Assistant Camera
Darrell Burgess Special Effects Technician
Robin Torell Stunt Double
Kent Alexander Dolly Grip
Pedram Goshtasbpour Senior Animator
Michael Wesley Aycock Assistant Location Manager
Alex Borys Location Assistant
Dave McComb Accountant
Michael Anthony Scott Additional Production Assistant
Shawn P. McKeegan Art Department Production Assistant
Rob Dickerson Jr. Key Production Assistant
Joan Devilla Payroll Accountant
Geoffrey Casquias Production Assistant






















ikwilfilmskijken © 2020