Star Trek: Insurrection (1998)

Sciencefiction, Actie, Avontuur, Thriller
Al sinds de oprichting van de federatie was de eerste richtlijn duidelijk: Starfleet mag zich nooit mengen in de natuurlijke ontwikkeling van andere beschavingen. Picard krijgt echter te maken met orders die daarmee strijdig zijn. Als hij ze uitvoert, zullen 600 vreedzame inwoners van Ba'Ku gedwongen zijn uit hun zeer bijzondere wereld te moeten vertrekken opdat - zo wordt gezegd - miljoenen anderen kunnen profiteren van de unieke, verjongende krachten die op Ba'ku aanwezig zijn. Als Picard de orders niet uitvoert, zet hij zijn starship, zijn loopbaan en zijn leven op het spel. Voor Picard is de keus duidelijk. Hij moet ingaan tegen starfleet en de opstand leiden om het paradijs voor de Ba'ku te behouden.

Star Trek: Insurrection Film Info

Score: 6.43/10 van 1134 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 1998-12-11
Lengte: 102 Minuut / 1:42
Regisseur: Jonathan Frakes
Schrijver: Michael Piller
Productie Studios: Paramount, Digital Image Associates
Productie Land: United States of America

Star Trek: Insurrection Foto's


Star Trek: Insurrection Trailer


Patrick Stewart
als Captain Jean-Luc Picard
Jonathan Frakes
als Commander William T. Riker
Brent Spiner
als Lt. Commander Data
LeVar Burton
als Lt. Commander Geordi La Forge
Michael Dorn
als Lt. Commander Worf
Gates McFadden
als Doctor Beverly Crusher
Marina Sirtis
als Counselor Deanna Troi
Gregg Henry
als Gallatin
F. Murray Abraham
als Ad'har Ru'afo
Anthony Zerbe
als Vice-Adm. Dougherty
Donna Murphy
als Anij
Stephanie Niznik
als Perim
Rico Bueno
als Starfleet Officer (uncredited)
Daniel Hugh Kelly
als Sojef
Michael Welch
als Artim
Mark Deakins
als Tournel
Michael Horton
als Lt. Daniels
Bruce French
als Son'a Officer #1
Breon Gorman
als Lt. Curtis
John Hostetter
als Bolian Officer
Rick Worthy
als Elloran Officer #1
Larry Anderson
als Tarlac Officer
D. Elliot Woods
als Starfleet Officer
Jennifer Tung
als Female Ensign
Raye Birk
als Son'a Doctor
Peggy Miley
als Regent Cuzar
Claudette Nevins
als Son'a Officer #2
Greg Poland
als Elloran Officer #2
Kenneth Lane Edwards
als Ensign
Joseph Ruskin
als Son'a Officer #3
Zachary Isaiah Williams
als Ba'ku Child
McKenzie Westmore
als Ba'ku Woman
Phillip Glasser
als Young Ru'afo
John M. Dwyer Set Decoration
Jerry Goldsmith Original Music Composer
Peter E. Berger Editor
Herman F. Zimmerman Production Design
Peter Lauritson Producer
Patrick Stewart Producer
Jonathan Frakes Director
Robert Blackman Costume Design
Junie Lowry-Johnson Casting
Ron Surma Casting
Marty Hornstein Executive Producer
Matthew F. Leonetti Director of Photography
Ron Wilkinson Art Direction
Michael Piller Screenplay
Michael Piller Producer
Sanja Milković Hays Costume Design
Ludwig van Beethoven Additional Soundtrack
Logan Frazee Special Effects Assistant
Webster Whinery Stunts
Doug Dooley Senior Animator
Charles Croughwell Stunts
Catherine Harper Foley Artist
Joey Box Stunts
Zane Cassidy Stunts
John R. Leonetti Second Unit Director of Photography
Terry D. Frazee Special Effects Coordinator
Tony Brubaker Stunts
Tony Brubaker Stunt Double
Mark De Alessandro Stunts
Michael Westmore Makeup Designer
Michael Westmore Makeup Supervisor
Jim Samson Assistant Property Master
Jeff Canavan Additional Editor
John Coniglio Assistant Editor
Alicia M. Tripi Hairstylist
Tabby Hanson Stunts
Jeff Clark Sound Effects Editor
Rick Avery Stunts
Rick Avery Stunt Coordinator
Joseph F. Brennan Boom Operator
Richard Kite Cableman
Steven Lambert Stunts
Spiro Razatos Stunts
Christopher 'Critter' Antonucci Stunts
Monty Cox Stunts
Lauro Chartrand Stunts
Smith Wordes Choreographer
Corey Michael Eubanks Stunts
Jeffrey Scott Jensen Stunts
Gary J. Wayton Stunts
John Carroll Construction Foreman
Eddie Yansick Stunts
Tim Trella Stunts
Diana R. Lupo Stunts
Brian J. Williams Stunts
Brian J. Williams Stunt Double
Phil Culotta Stunts
Julius LeFlore Stunts
Youssef Delara Visual Effects Coordinator
Chris Howell Stunts
Monty Westmore Makeup Artist
David Gene Gibbs Aerial Coordinator
Dean Jones Makeup Artist
Christopher S. Nushawg Set Designer
Irena Stepić Costumer
Tim Rigby Stunts
Rick Berman Producer
Robin Harlan Foley Artist
Monica Staggs Stunts
Randy Singer Foley Mixer
Jason England Assistant Sound Editor
Garet Reilly Costume Supervisor
Kurt D. Lott Stunts
Christi K. Work Key Costumer
Scott Wheeler Makeup Artist
Warren A. Stevens Stunts
Ian Quinn Stunts
Kiante Elam Stunts
Debbie Travis Costumer
Sam Mendoza Construction Foreman
Brad Wilder Makeup Artist
Ellis Burman Jr. Makeup Artist
Sarah Monat Foley Artist
J. Mark Donaldson Stunts
David Luckenbach Steadicam Operator
Michael Herbick Sound Re-Recording Mixer
Ronald Eng Sound Effects Editor
Chris O'Hara Stunts
Susan Kurtz Dialogue Editor
Mike Szakmeister Supervising Dialogue Editor
James Wright Dolby Consultant
Penny Smartt-Juday Art Department Coordinator
William K. Dolan Leadman
Robert J. Litt Sound Re-Recording Mixer
Elliot Tyson Sound Re-Recording Mixer
Mark Breakspear Visual Effects Supervisor
Yolanda Toussieng Hair Supervisor
Anthony 'Max' Ivins Digital Effects Supervisor
Eric Saindon Modeling
Ani Plotkin-Maloney Makeup Artist
Haley McLane Script Supervisor
Jennifer Bender Extras Casting
Zeke Morales Visual Effects Editor
David Sosalla Visual Effects Supervisor
Zack Davis ADR Editor
Kerry Dean Williams ADR Editor
Bill MacSems Property Master
Judi Brown Script Supervisor
Roger Prater Greensman
John Kilkenny Visual Effects Producer
Richard Corwin Dialogue Editor
Elliott Marks Still Photographer
Cameron Frankley Supervising Sound Editor
Ken Terry First Assistant Editor
John Grower Visual Effects Supervisor
Bruce Jones Visual Effects Producer
Jim Rygiel Visual Effects Supervisor
Mark Wendell CG Supervisor
Mike Smith Stunts
Melissa Brockman Digital Effects Producer
Marsha Sorce Sound Recordist
Tom Barrett Visual Effects Editor
Eddie Braun Stunts
Bing Sokolsky Second Unit Director of Photography
Jeff Lin 3D Animator
Richard Crain Propmaker
Eliza Coleman Stunts
John F. Gross Visual Effects Supervisor
Lumas Hamilton Jr. Hairstylist
Sharon Davis Set Designer
Gary Baxley Stunts
Lee Ann Brittenham Hairstylist
Pat Blymyer Chief Lighting Technician
Thomas Causey Sound Mixer
Tammy Fearing Foley Editor
Christopher Flick Foley Editor
Lance Larson Assistant Property Master
Jack Keller Sound Recordist
Robert Ulrich Supervising ADR Editor
Phil Hetos Color Timer
Anne Couk First Assistant Sound Editor
Brian Avery Stunts
Mark Rodahl Digital Effects Supervisor
Mark Fattibene 3D Artist
David Behle Sound Recordist
Erik Lee 3D Animator
Jesse Tango Lighting Technician
Clete Cetrone Construction Foreman
Richard L. Blackwell Stunts
Sean P. Fickert Grip
Ray Harvie Storyboard Artist
Stephen J. Ullman Camera Operator
John McCunn Visual Effects Producer
Tom Acosta Greensman
Joni Avery Stunts
Sandy O'Neill Unit Publicist
Mark Aaron Wagner Stunts
Philip Rogers Sound Recordist
Eurlyne Epper Stunts
Geoffrey Mandel Scenic Artist
Mark DeSousa 3D Animator
Adria Later Studio Teacher
Mark Bussan Makeup Artist
Lisa Meyers Hairstylist
Mike Weathers Chief Lighting Technician
Belinda Bryant Makeup Artist
Ralph Sarabia Painter
Hunter Baxley Stunts
Heather Koontz Makeup Artist
Michelle Sebek Stunts
Dennis McCarthy Costumer
Bryan McMahan Colorist
Patric J. Abaravich Assistant Chief Lighting Technician
June Westmore Makeup Artist
Steve Blalock Stunts
Alison Learned Wolf Visual Effects Editor
Wayne Tidwell Video Assist Operator
Thomas W. Small Foley
Robby Robinson Stunts
Clint Lilley Stunts
Alan S. Kaye Set Designer
Alan Shultz Dolly Grip
Thomas J. Arp Construction Coordinator
Geneva Nash Morgan Makeup Artist
Jane Austin Stunts
Denise Lynne Roberts Stunts
Scott Alan Cook Stunts
Irving E. Lewis Stunts
David Harris Greensman
Christopher Scollard Digital Effects Producer
Kenneth Sayers Set Designer
Theresa Repola Mohammed Negative Cutter
Pasquale Attanasio Grip
Cheryl Budgett Compositing Supervisor
Ellen Powell Hairstylist
Gary Metzen Painter
Ethan Holzman Assistant Sound Editor
James Straus Animation Supervisor
Brad Look Makeup Artist
Michael W. Blymyer Lighting Technician
Buck McDancer Stunts
Kai Shelton Special Effects Assistant
Mitch Kopelman Digital Effects Supervisor
Andrew R. Harris 3D Artist
Tommy Dorsett Visual Effects Editor
Glenn J. Smith Aerial Coordinator
Brian C. Davis 3D Animator
Julie Jaros 3D Artist
Ryan Michael Todd 3D Artist
Darren Lurie 3D Artist
Kenneth Littleton Compositor
Lawrence Littleton Compositor
Noyan Cosarer Sound Re-Recording Mixer
Mary Kay Morse Makeup Artist
Tina Hoffman Makeup Artist
Bob Baron ADR Mixer
Anthony Mollicone Grip
Jeffrey R. Payne Dialogue Editor
Kelly Wilcox 3D Artist
Micheal Thomas Parks 3D Artist
George Dunagan Assistant Chief Lighting Technician
Curt Jones Construction Foreman
Brent W. Bell Carpenter
Jerry Wax Set Dresser
Francis X. Valdez III Lighting Technician
Matthew A. Hoffman Key Costumer
Roger Fearing First Assistant Sound Editor
James Wolvington Supervising Sound Editor
Donald T. Black Special Effects Assistant
Ralph Winiger Special Effects Assistant
Samuel E. Price Special Effects Assistant
Scott Lingard Special Effects Assistant
William D. Parrish Assistant Property Master
Tom Purser Construction Foreman
Tom Talley Construction Foreman
Rick Rowe Construction Grip
Jason Puga Painter
Kurt Hanson Scenic Artist
Alan Kobayashi Scenic Artist
Anthony Fredrickson Scenic Artist
Denise Okuda Scenic Artist
James Van Over Scenic Artist
Nancy Mickelberry Set Designer
James Hughlett Set Dresser
Mike Holowach Set Dresser
Daryl Smith Assistant Chief Lighting Technician
Patrick Bard Grip
Wayne Viespi Grip
Jason Wayne Ellis Grip
Ian Christenberry Lighting Technician
Scott McKnight Lighting Technician
Tom Embree Lighting Technician
Shawn Ensign Rigging Grip
Joshua Croughwell Stunts
James Rohland Makeup Artist
Bobbie Schwarcz Casting Assistant
Amanda Chamberlin Costumer
Karen Hare Neilsson Costumer
Nancy Malone Costumer
Dragisa Trifkovic 2D Artist
Oliver Woody Lloyd 2D Artist
Andy Gauvreau 3D Animator
Matt Hausman 3D Animator
Michael La Fave 3D Animator
Tomás Rosenfeldt 3D Animator
Brian Samuels 3D Animator
David Santiago 3D Animator
Robert D. Thompson 3D Animator
Todd Wilbur 3D Animator
Geoffrey Harvey 3D Animator
Ha Ngan Roda 3D Animator
Kevin Bertazzon 3D Animator
Virginia Bowman 3D Artist
Scott Kilburn 3D Artist
Lisa Vesely 3D Artist
David J. Witters 3D Artist
Robert Rioux 3D Modeller
Edwin Rivera Compositing Supervisor
Hudson Shock Compositing Supervisor
Ron Moreland CG Supervisor
Diane Holland Digital Effects Producer
Daniel Hornick Modeling
David McDonald ADR Recordist
Ron Meredith Assistant Sound Editor
Paul Tinta Assistant Sound Editor
Terry Fiyalko Sound Effects Editor
Roy Goode Pyrotechnician
Sherry O'Connor Pyrotechnician
Richard Chronister Special Effects Assistant
Paul Francis Russell Special Effects Assistant
Rick Monak Special Effects Assistant
John Nowak Stunts
Paula Wayton Stunts
Paul Sklar Stunt Double
Darlene Ava Williams Stunts
Eddie Matthews Stunts
Sonia Izzolena Stunts
Mike Avery Stunts
Jennifer Watson-Johnston Stunts






















ikwilfilmskijken © 2024