Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999)

Avontuur, Actie, Sciencefiction
Wanneer de slechte Trade Federation van plan is om de vredige planeet Naboo te veroveren, moet de Jedi-strijder Qui-Gon Jinn samen met zijn leerling Obi-Wan Kenobi proberen dit te voorkomen. Zij krijgen hulp van de jonge Koningin Amidala, en de Gungan Jar Jar Binks. Tijdens hun avontuur komen ze terecht op de planeet Tatooine, waar ze de jonge Anakin Skywalker tegenkomen. Qui-Gon en Obi-Wan zien in hem een mogelijk Jedi, en willen 'm gaan trainen.

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace Film Info

Score: 6.541/10 van 13932 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 1999-05-19
Lengte: 130 Minuut / 2:10
Regisseur: George Lucas
Schrijver: George Lucas
Productie Studio: Lucasfilm Ltd.
Productie Land: United States of America


Star Wars: Episode I - The Phantom Menace Trailer


Liam Neeson
als Qui-Gon Jinn
Ewan McGregor
als Obi-Wan Kenobi
Natalie Portman
als Padmé Amidala
Jake Lloyd
als Anakin Skywalker
Ian McDiarmid
als Senator Palpatine
Pernilla August
als Shmi Skywalker
Oliver Ford Davies
als Governor Sio Bibble
Hugh Quarshie
als Captain Panaka
Ahmed Best
als Jar Jar Binks
Anthony Daniels
als C-3PO (voice)
Kenny Baker
als R2-D2
Frank Oz
als Yoda (voice)
Terence Stamp
als Chancellor Valorum
Brian Blessed
als Boss Nass (voice)
Andy Secombe
als Watto (voice)
Ray Park
als Darth Maul
Lewis Macleod
als Sebulba (voice)
Warwick Davis
als Wald / Pod race spectator / Mos Espa Citizen
Steve Speirs
als Captain Tarpals
Silas Carson
als Nute Gunray / Ki-Adi-Mundi / Lott Dodd / Republic Cruiser Pilot
Jerome St. John Blake
als Mas Amenda / Orn Free Taa / Oppo Rancisis / Rune Haako / Horox Ryyder / Graxol Kelvynn / Mick Reckrap
Alan Ruscoe
als Daultay Dofine / Plo Koon / Bib Fortuna
Ralph Brown
als Ric Olié
Celia Imrie
als Fighter Pilot Bravo 5
Benedict Taylor
als Fighter Pilot Bravo 2
Clarence Smith
als Fighter Pilot Bravo 3
Samuel L. Jackson
als Mace Windu
Dominic West
als Palace Guard
Karol Cristina da Silva
als Rabé
Liz Wilson
als Eirtaé
Candice Orwell
als Yané
Sofia Coppola
als Saché
Keira Knightley
als Sabé
Bronagh Gallagher
als Republic Cruiser Captain
John Fensom
als TC-14
Greg Proops
als Fode (voice)
Scott Capurro
als Beed (voice)
Margaret Towner
als Jira
Dhruv Chanchani
als Kitster
Oliver Walpole
als Seek
Megan Udall
als Melee
Hassani Shapi
als Eeth Koth
Gin Clarke
als Adi Gallia
Khan Bonfils
als Saesee Tiin
Michelle Taylor
als Yarael Poof
Michaela Cottrell
als Even Piell
Dipika O'Neill Joti
als Depa Billaba
Phil Eason
als Yaddle
Mark Coulier
als Aks Moe
Lindsay Duncan
als TC-14 (voice)
Peter Serafinowicz
als Darth Maul / Battle Droid Commander / Gungan Scout (voice)
James Taylor
als Rune Haako (voice)
Chris Sanders
als Daultay Dofine (voice)
Toby Longworth
als Senator Lott Dodd / Gragra (voice)
Marc Silk
als Aks Moe (voice)
Danny Wagner
als Mawhonic
Amanda Lucas
als Tey How / Diva Funquita (voice) (as Tyger)
Katie Lucas
als Amee
Richard Armitage
als Tonra
Sacha Alexander
als Graf Zapalo - Advisor to Queen Amidala (uncredited)
Simon Allen
als Flag Bearer (uncredited)
Paul Bannon
als Pod Racer Mechanic (uncredited)
Don Bies
als Pod Race Mechanic (uncredited)
Trisha Biggar
als Orn Free Taa's Aide (uncredited)
Michonne Bourriague
als Aurra Sing (uncredited)
Douglas Bunn
als Naboo Guard (uncredited)
Ben Burtt
als Naboo Courier (uncredited)
Doug Chiang
als Flag Bearer (uncredited)
Rob Coleman
als Pod Race Spectator in Jabba's Private Box (uncredited)
Roman Coppola
als Senate Guard (uncredited)
Sean Cronin
als Coruscant Senate Guard (uncredited)
Zsuzsanna Cseh
als Pod Race Spectator (uncredited)
Matt Daniel-Baker
als Naboo Foot Soldier (uncredited)
Russell Darling
als Naboo Royal Security Guard (uncredited)
Philip Delancy
als Naboo Starship Pilot (uncredited)
Sebastian Dewing
als Senate Guard (uncredited)
Andrew Doucette
als Pod Race Spectator (uncredited)
C. Michael Easton
als Pod Race Spectator (uncredited)
Andrew Elias
als Naboo Royal Guard (uncredited)
Catherine Ernster
als Naboo Civilian (uncredited)
Salo Gardner
als (uncredited)
Andrew Gersh
als Pod Race Spectator (uncredited)
Patrice Girod
als Naboo Citizen (uncredited)
Ned Gorman
als Naboo Citizen (uncredited)
Joss Gower
als Naboo Fighter Pilot (uncredited)
Raymond Griffiths
als GONK Droid (uncredited)
Nathan Hamill
als Pod Race Spectator / Naboo Palace Guard (uncredited)
Tim Harrington
als Naboo Security Guard (uncredited)
Sally Hawkins
als Bystander (uncredited)
Jack Hayes
als Pod Race Spectator in Jabba's Private Box (uncredited)
Nifa Hindes
als Ann Gella (uncredited)
Nishan Hindes
als Tann Gella (uncredited)
Frank Huseyin
als Jenn Smeel (uncredited)
Alexi Kaye Campbell
als Naboo Guard (uncredited)
David Knight
als Aqualish Alian (uncredited)
John Knoll
als Lt. Rya Kirsch - Bravo 4 / Flag Bearer (uncredited)
Kamay Lau
als Sei Taria - Senators Aide (uncredited)
Andrew Lawden
als Naboo Foot Soldier (uncredited)
John M. Levin
als Naboo Fighter Pilot / Naboo Citizen / Senator (uncredited)
Dan Madsen
als Kaadu Handler (uncredited)
Iain McCaig
als Orn Free Taa's Aide (uncredited)
Rick McCallum
als Naboo Courier (uncredited)
João Costa Menezes
als Naboo Fighter Pilot (uncredited)
Taylor Murphy
als Battle Droid (uncredited)
Lorne Peterson
als Mos Espa Citizen (uncredited)
Andrew Raven
als Naboo Soldier (uncredited)
Steve Sansweet
als Naboo Courier (uncredited)
Mike Savva
als Naboo Royal Guard (uncredited)
Chris Scarabosio
als Neumodian Senator (voice) (uncredited)
Jeff Shay
als Pod race spectator (uncredited)
Christian Simpson
als Lt. Gavyn Sykes - Bravo 6 (uncredited)
Paul Martin Smith
als Naboo Courier (uncredited)
Scott Squires
als Naboo Speeder Driver (uncredited)
Tom Sylla
als Battle Droid (voice) (uncredited)
Bill Tlusty
als Chokk, Jabba's Bodyguard (uncredited)
Matthew Wood
als Bib Fortuna / Ody Mandrell (voice) (uncredited)
Jeff Olson
als Pod Race Spectator in Jabba's Private Box (uncredited)
Michael Dondero
als Battle Droid / Protocol Droid (voice) (uncredited)
Larry Ward
als Jabba the Hunt (voice) (uncredited)
George Lucas Screenplay
George Lucas Director
George Lucas Executive Producer
Rick McCallum Producer
John Williams Original Music Composer
Ben Burtt Editor
Ben Burtt Sound Designer
Ben Burtt Supervising Sound Editor
Gary Rydstrom Sound Re-Recording Mixer
Giles Nuttgens Second Unit Director of Photography
Dennis Muren Visual Effects Supervisor
Tom Johnson Sound Re-Recording Mixer
Roger Christian Second Unit Director
David Tattersall Director of Photography
Nick Gillard Stunt Coordinator
Nick Gillard Unit Manager
Peter Russell Art Direction
Peter Russell Supervising Art Director
Dennie Thorpe Foley Artist
Jana Vance Foley Artist
Tony Eckert Foley Mixer
Fred Hole Art Direction
Peter Walpole Set Decoration
Rob Inch Stunts
Rob Inch Stunt Double
Jim Passon Color Timer
Teresa Eckton Sound Effects Editor
David S. Dranitzke Visual Effects Coordinator
Alexandra Altrocchi Visual Effects Coordinator
John King Art Direction
Bernard Bellew Second Assistant Director
Paul Martin Smith Editor
Robin Gurland Casting
Gavin Bocquet Production Design
Trisha Biggar Costume Design
Phil Harvey Art Direction
Rod McLean Art Direction
Conrad Pope Orchestrator
Christopher Granier-Deferre Second Second Assistant Director
Meg Speirs Makeup Artist
Jo Burn Production Manager
V. Scott Balcerek Visual Effects Editor
Kenneth Wannberg Music Editor
Matthew Wood Supervising Sound Editor
Matthew Wood ADR Recordist
Giles Keyte Still Photographer
Shawn Murphy Sound Re-Recording Mixer
John Neufeld Orchestrator
Tony Sereno Sound Mix Technician
Tom Bellfort Supervising Sound Editor
Ed Natividad Concept Artist
Amanda Bernstein Assistant Set Decoration
Jay Shuster Concept Artist
Ann Maskrey Assistant Costume Designer
Graham Riddell Special Effects Technician
Richard Sharkey Location Manager
Abdelaziz Ben Mlouka Production Supervisor
Paul Higgins Assistant Director
Guido Cerasuolo Production Supervisor
Christopher Newman First Assistant Director
George Walker Second Assistant Director
Trevor Coop Camera Operator
Michael Mooney Costume Assistant
Kent Sparling Sound Mix Technician
Morag Ross Makeup Artist
Ty Teiger Property Master
Tory Belleci Modeling
Jayne-Ann Tenggren Script Supervisor
Lisa Vick Script Supervisor
Gwendolyn Yates Whittle Dialogue Editor
Gwendolyn Yates Whittle ADR Editor
Peter Heslop Production Manager
Eddie Knight Gaffer
Graham Hall Focus Puller
Ray De-Haan Stunts
Ned Gorman Visual Effects Producer
John Midgley Sound Recordist
Chris Scarabosio Sound Effects Editor
Ginger Theisen Visual Effects Producer
Robin Saxen Visual Effects Coordinator
John Knoll Visual Effects Supervisor
Adam Dale Aerial Camera
James Gemmill Scenic Artist
Sue Love Key Hairdresser
Andreas Petrides Stunt Double
Jeremy Johns Unit Manager
Marian Wilde Foley Editor
David Brown Production Supervisor
Hermione Ninnim Production Coordinator
Heather Smith Visual Effects Producer
George White Electrician
Jeff Olson Visual Effects Producer
Lori Arnold Visual Effects Coordinator
Rob Coleman Animation Director
Judith Weaver Visual Effects Producer
Chuck Duke Animation
Melissa Lackersteen Makeup Artist
Shawn Kelly Animation
Sarah Love Hairdresser
Craig Lyn CG Artist
Sharon Long Wardrobe Supervisor
Jan Archibald Hairdresser
Joss Gower Stunts
Greg Hyman Visual Effects Editor
David M. Gray Visual Effects Coordinator
Susan Greenhow Visual Effects Coordinator
Sara Bolder Dialogue Editor
Sara Bolder ADR Editor
Peter Myslowski Key Grip
Marc Gabbana Concept Artist
Marc Gabbana Storyboard Artist
Benton Jew Storyboard Artist
John Bartle Visual Effects Editor
Steve Slanec Assistant Sound Editor
Bruce Lacey Foley Editor
Gary Colkett Electrician
Ben Howarth Third Assistant Director
June Prinz Boom Operator
Jeremy Pelzer Unit Manager
Jurgen Scharpf Sound Mix Technician
Luke O'Byrne Visual Effects Coordinator
Keith Sewell Steadicam Operator
Philippa Day Unit Manager
Nick Heckstall-Smith Second Unit First Assistant Director
Iain McCaig Concept Artist
David Tanaka Visual Effects Editor
Peter Hutchinson Special Effects Supervisor
Frank 'Pepe' Merel Foley Recordist
Enrico Ballarin Unit Manager
Matthew Goodman Post Production Supervisor
Kenn Moynihan Projection
Scott Squires Visual Effects Supervisor
Stephen Hutchinson Special Effects Technician
Gary Burritt Negative Cutter
Jessica Bellfort Assistant Dialogue Editor
Vernon Connolly Electrician
Craig Burns Sound Assistant
Michael Blanchard Post Production Supervisor
David Turchi First Assistant Director
Anthony Brookman Wardrobe Master
Jamie Forester Post Production Supervisor
Kevin Sellers Assistant Sound Editor
Stewart Monteith Best Boy Electric
Dario Cioni Second Assistant Director
Kurt Kaufman Concept Artist
Jim Barr Prop Maker
Neil Murphy Wardrobe Assistant
Shaun Evans Clapper Loader
Mark 'Rocky' Evans Rigging Gaffer
Brian Blues Supervising Carpenter
Warren Fu Concept Artist
Helen Mattocks Wardrobe Assistant
Marypat Plottner First Assistant Editor
Moez Kamoun First Assistant Director
Rajeshree Patel Assistant Accountant
Kathryn Farrar Production Controller
Morgan Johnson Stunts
Darlene Forrester Hairdresser
Adam Lee Electrician
Mark Thomas Electrician
Monique Gougeon Visual Effects Coordinator
Aura Gilge Assistant Editor
Jason Coop Clapper Loader
Michele Tandy Production Accountant
Dominic Preece Stunts
David Valentin Visual Effects Coordinator
Amanda K. Montgomery Visual Effects Coordinator
Jason Phelps Standby Carpenter
Janet Nielsen Third Assistant Director
Sagar Bhanushali Post Production Assistant
Robert Jordan Location Manager
Lou Durkin Wardrobe Master
Debra K. Chinn Post Production Assistant
Mimoun Mahbouli Unit Manager
Andrea Boni Third Assistant Director
Taylor Murphy Stunts
London Symphony Orchestra Musician
Christopher Minos Animation
Daryl Tucker VFX Artist
Penny Runge Visual Effects Coordinator






















ikwilfilmskijken © 2024