Starship Troopers (1997)

Avontuur, Actie, Thriller, Sciencefiction
In het nieuwe millennium wordt de mens geconfronteerd met de dodelijkste vijand aller tijden... een intelligent ras van buitenaardse wezens. Sommigen zijn negen meter hoog, anderen kunnen vliegen, maar allemaal zijn ze in staat om ieder levend wezen op aarde te vernietigen. Dan verschijnt de jonge Johnny Rico, een onverschrokken vrijheidsstrijder die zich aansluit bij een elite-eenheid van de infanterie.

Starship Troopers Film Info

Score: 7.047/10 van 4585 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 1997-11-07
Lengte: 129 Minuut / 2:9
Regisseur: Paul Verhoeven
Schrijver: Edward Neumeier
Productie Studios: TriStar Pictures, Touchstone Pictures, Jon Davison Productions, Big Bug Pictures
Productie Land: United States of America


Starship Troopers Trailer


Casper Van Dien
als Johnny D. Rico
Dina Meyer
als Dizzy Flores
Denise Richards
als Carmen Ibañez
Jake Busey
als Private Ace Levy
Neil Patrick Harris
als Colonel Carl Jenkins
Clancy Brown
als Career Sergeant Zim
Michael Ironside
als Lieutenant Jean Rasczak
Patrick Muldoon
als Zander Barcalow
Seth Gilliam
als Private Sugar Watkins
Rue McClanahan
als Biology Teacher
Blake Lindsley
als Katrina McIntire
Steven Ford
als Lieutenant Willy
Ungela Brockman
als Corporal Birdie
Bruce Gray
als Sky Marshal Dienes
Denise Dowse
als Sky Marshal Tehat Meru
Amy Smart
als Cadet Lumbreiser
Tami-Adrian George
als Djana'D
Julianna McCarthy
als Expert
Dale Dye
als General
Dean Norris
als Commanding Officer
Marshall Bell
als General Owen
Eric Bruskotter
als Breckinridge
Matt Levin
als Kitten Smith
Anthony Ruivivar
als Shujimi
Brenda Strong
als Captain Deladier
Christopher Curry
als Mr. Bill Rico
Lenore Kasdorf
als Mrs. Rico
Teo
als Corporal Bronski
Curnal Achilles Aulisio
als Sgt. Gillespie
Greg Travis
als Net Correspondent
John Cunningham
als Fed Net Announcer (voice)
Timothy McNeil
als Expert
Robert David Hall
als Recruiting Sergeant
Brad Kane
als Lanny
Timothy Omundson
als Psychic
Patrick Bishop
als Engineering Officer
Hunter Bodine
als Young Cap Trooper
Travis Lowen
als Little Boy Trooper
Patrick Wolff
als Late Cadet
Mara Duronslet
als Communications Officer
Tyrone Tann
als Student
Matt Entriken
als Marco
Eric DaRe
als Medic
Ronald L. Botchan
als Jumpball Referee
Walter Adrian
als Judge
Stephanie Erb
als Young Mother
Alexi Lakatos
als Stomping Kid
Nathaniel Marshall
als Stomping Kid
Austin Sanderford
als Stomping Kid
Rhiannon Vigil
als Stomping Kid
Mylin Brooks
als Female Trooper
Julie Pinson
als Female Trooper
Armand Darrius
als Male Trooper
Kai Lennox
als Male Trooper
Brooke Morales
als Cheerleader
Mike Stokey
als Officer with Morita
Mary Ann Schmidt
als Female Trooper (uncredited)
Aaron Stielstra
als Trooper (uncredited)
Edward Neumeier
als Defendant (uncredited)
Michael Papajohn
als Dead Trooper (uncredited)
Michael A. Valenzano
als Trooper (uncredited)
Mo Faisal
als Trooper (uncredited)
R. Lee Ermey
als Voice heard on speaker (uncredited) (voice)
Matt Duggan
als Wounded Soldier on Gurney (uncredited)
Whitney Hall
als Judge (uncredited)
Betty Hankins
als Sky Marshal (uncredited)
Kaius Harrison
als Cpl. Allen (uncredited)
Bruce Holman
als Jump Ball Referee (uncredited)
Michael Gerald
als Football Quarterback (uncredited)
Jon Davison
als Buenos Aires Survivor (uncredited)
Dawn E. Anderson
als Female Trooper (uncredited)
Tony Nichols
als Cadet 'Flipper' (uncredited)
Dan Olivo
als Academy Soilder (uncredited)
Zoë Poledouris
als School Prom Lead Singer (uncredited)
Ashley Prendergast
als Hot Female Trooper (uncredited)
Ray Quiroga
als Male Trooper Leader (uncredited)
David Rey
als Trooper (uncredited)
Dennis Collins
als Soldier (uncredited)
Farnaz Samiinia
als Female Trooper (uncredited)
Joleen Sanders
als Female Trooper (uncredited)
Julia Self
als Female Trooper (uncredited)
Claude Stuart
als Student / Male Trooper (uncredited)
Parry Shen
als Student (uncredited)
Cari Vega
als Student / Female Trooper (uncredited)
Jim Temple
als Male Trooper (uncredited)
Justin Ward
als Medic (uncredited)
Sam P. Whitehead
als Trooper (uncredited)
Melissa J. Ward
als Trooper (uncredited)
Johnny Mansbach
als Marine (uncredited)
David Beckett
als Businessman
Johanna Ray Casting
Harry Cohen Sound Designer
Mark Goldblatt Editor
Dale Dye Technical Advisor
Ellen Mirojnick Costume Design
Eugene Collier Stunts
Tim Gilbert Stunts
Gregory Manson Production Supervisor
Jost Vacano Director of Photography
Paul Verhoeven Director
Alan Marshall Producer
Dean Beville Sound Effects Editor
Robert Gould Set Decoration
Michael Papajohn Stunts
Robert A. Heinlein Novel
Edward Neumeier Screenplay
Edward Neumeier Co-Producer
Jon Davison Producer
Frances Doel Co-Producer
Phil Tippett Visual Effects Supervisor
Phil Tippett Co-Producer
Basil Poledouris Original Music Composer
Basil Poledouris Conductor
Caroline Ross Editor
Elaine J. Huzzar Casting
Allan Cameron Production Design
Bruce Robert Hill Art Direction
Steven Wolff Art Direction
Gregg Olsson Modeling
Robert Fechtman Assistant Art Director
Joey Box Stunts
Jim Palmer Stunts
Erik Stabenau Stunts
Vic Armstrong Stunt Coordinator
Vic Armstrong Second Unit Director
Robert Latham Brown Production Manager
Mark De Alessandro Stunts
Greg P. Russell Sound Re-Recording Mixer
Randy Thom Sound Designer
Van Ling Visual Effects Supervisor
Stephen St. John Steadicam Operator
Michael Dennison Key Costumer
Chad Hammes CG Supervisor
Charleen Richards ADR Mixer
Daren Hicks Production Office Coordinator
Johnny Martin Stunts
Eric Colvin Musician
A.J. Raitano Assistant Camera
Mark Fiorenza Modeling
Felipe Savahge Stunts
Mykel Denis Modeling
Mark Emery Moore Steadicam Operator
Jesse V. Johnson Stunts
Jamie Marshall Second Assistant Director
David Presley Video Assist Operator
Peter Kuran Visual Effects Producer
Chris Haynes Driver
Jim Chesney Transportation Captain
David P. Barton Animatronics Designer
Layne Friedman Compositing Lead
Hal Miles Rotoscoping Artist
Laura Albert Stunts
Steven Schwartz Set Designer
Gilbert Rosales Stunts
Terri Douglas ADR Voice Casting
Michael Palmieri Data Wrangler
Nerses Gezalyan Foley Mixer
Jeffrey Wilhoit Foley Artist
Stephen Hunter Flick Sound Designer
Charles Maynes Sound Effects Editor
Don Bies Modeling
Raman Rao Gaffer
Shaun Smith Project Manager
Donna Evans Stunts
Garrett Warren Stunts
Greg Derochie Digital Compositor
Fon Davis Modeling
Raliegh Wilson Stunts
Adam Valdez Lead Animator
Hugo Weng Dialogue Editor
Greig McRitchie Orchestrator
Ken Kokka Visual Effects Coordinator
Ian Slater First Assistant Editor
Gary A. Hecker Foley Artist
Mike Kaufman Projection
Lydia Bottegoni Production Manager
Joe Grisaffi Extras Casting Assistant
Aaron Haye Modeling
Steve Gawley Modeling
Evan Brainard Animatronics Designer
Rick Fichter VFX Director of Photography
Kenneth Silverstein Second Assistant Director
John McLeod Special Effects Coordinator
Warren Hamilton Jr. Sound Effects Editor
Tom Gibbons Animation
Rick Hilgner Modeling
Jeffy Branion Data Wrangler
Frankii Elliott Music Consultant
Anthony J. Scarano Key Costumer
Nick Scarano Costume Supervisor
Clarke Coleman Stunts
John Blake Key Makeup Artist
Mario Torres Jr. Sculptor
Trey Stokes Animation Supervisor
Randy Link Animation
William A. Petrotta Property Master
Patricio A. Libenson Sound Effects Editor
Maciek Malish Foley Editor
Tanner Gill Stunts
David Lewis Yewdall Sound Effects Editor
Stacey S. McIntosh Construction Coordinator
Kevin O’Connell Sound Re-Recording Mixer
Susan Dudeck Supervising ADR Editor
James Lin Production Assistant
Stephen Vaughan Still Photographer
Gayle Busby Visual Effects Producer
Greg Hedgepath Sound Effects Editor
Laura Buff Visual Effects Producer
Blair Clark Lead Animator
Jeffrey Kaplan Foley Editor
David R. Christensen Assistant Chief Lighting Technician
Ed Callahan Sound Effects Editor
Alex Funke Visual Effects Camera
Cyndi Ochs Visual Effects Production Assistant
Alex Jaeger Visual Effects Art Director
Kathryn Blondell Key Hair Stylist
Haley McLane Script Supervisor
Andrea D'Amico Visual Effects Producer
Jody Rogers VFX Editor
Audrey Chang VFX Editor
Steve Newman Unit Publicist
Jordu Schell Painter
Jimmy Fusil Storyboard Artist
Allen Hartz ADR Editor
Curtis Roush Music Editor
Kaylene Carlson Production Secretary
James Ferrera Production Assistant
Michael J. Benavente Supervising Dialogue Editor
Eric Cook Special Effects Coordinator
Eric Ramirez Set Dressing Artist
Scott Bobbitt Leadman
Bill Myer Makeup Artist
Jeremy Cantor Animation
Frank Dorowsky Rigging Gaffer
Shannon Leigh Olds VFX Editor
Janice Alexander Hairstylist
Alison Fisher ADR Editor
Casey Cannon Visual Effects Producer
Hitoshi Inoue VFX Editor
Thomas Schelesny Animation
Brigitte Daloin Visual Effects Editor
Bob Peitzman Compositing Lead
Jim Rygiel Visual Effects Supervisor
Thomas Dadras Digital Effects Supervisor
Scott E. Anderson Visual Effects Supervisor
Anette Haellmigk Second Unit Cinematographer
Daniel L. Turrett Camera Operator
Eric Bruneau Compositor
Kevin Rose-Williams VFX Editor
Mike Smith Stunts
John Pospisil Sound Designer
Danny Wagner Modeling
Linda Yeaney Assistant Sound Editor
Alan Boucek Digital Compositors
Patrick Mignano Location Manager
Martin Meunier Modeling
Charlie Clavadetscher Matchmove Supervisor
Jill Brown Stunts
Leon Delaney Stunts
Steven Bramson Orchestrator
Jason Dowdeswell Compositing Lead
Jim Martin Concept Artist
Michael Clarke Special Effects Technician
Lisa Dempsey Stunts
Cazimir Milostan Stunts
Don MacBain Production Supervisor
Guido Frenzel Camera Technician
Thomas Floutz Painter
Bruce Alan Greene Steadicam Operator
Susan Alegria Modeling
Casey Pieretti Stunts
John Richardson Special Effects Supervisor
Michael Scheffe Visual Effects Art Director
Carolyn Dessert Costumer
Gregory Irwin First Assistant Camera
Fran Allgood Key Costumer
Brian Callahan Key Costumer
Chrisi Karvonides-Dushenko Assistant Costume Designer
Jeffrey P. Soderberg Best Boy Electric
Leah Brown Costumer
Greg Hyman VFX Editor
Jeena M. Phelps Assistant Dialogue Editor
Thomas Vandermillen Second Assistant "B" Camera
Patrick McArdle First Assistant "B" Camera
Joe Feeney Transportation Captain
Jeff Glueck Sound Engineer
Greg Kittelson Electrician
David Rosenthal I/O Supervisor
Vicki Wong Production Assistant
Joseph Geisinger Sound mixer
Raul A. Bruce Boom Operator
Tim Boyle Scoring Mixer
Diana Stulic Ibanez Visual Effects Coordinator
Christopher Edwards Post Production Supervisor
Michael Sweeney Executive Visual Effects Producer
Jeff Gomillion ADR Mixer
Clint Colver Compositing Lead
Nickson Fong Compositing Lead
Rosie Richardson Production Assistant
Ian O'Connor Pyrotechnician
Dana Dru Evenson Stunts
Matthew C. Beville Foley Editor
Jay Cooper Compositing Lead
Daniel Eaton Compositing Lead
Bob Putynkowski Color Timer
Jules Roman Visual Effects Producer
David McKlveen Carpenter
Adrienne Anderson Visual Effects Production Assistant
Tony Angelotti Stunts
Peter Konig Lead Animator
Jack Johnson Best Boy Grip
Jim Grce Chief Lighting Technician
Steven Scott Smalley Orchestrator
Heather Davis Baker CG Supervisor
Tom O'Halloran In Memory Of
Gene 'Hap' Cooper Sculptor
John Armstrong Transportation Co-Captain
Lesley Aletter Utility Stunts
John P. Cazin Pyrotechnician
Camille Geier Visual Effects Producer
Scott Squires Visual Effects Supervisor
Suzanne Lowe Visual Effects Coordinator
Barry Gross Gaffer
Mo Henry Negative Cutter
Jessica Trento Visual Effects Coordinator
Paul Eliopoulos Stunts
Chris Paizis Visual Effects Coordinator
Giacomo G. Ghiazza Storyboard
Robby Robinson Stunts
Oscar G. Castillo CG Animator
Robin Brown Camera Operator
Walter F. Hyneman CG Supervisor
Alan Peterson Modeling
Stephen Sobisky Project Manager
M. Scott McKee Compositor
Bill Millsap Modeling
Clint Lilley Stunts
George Merkert Visual Effects Producer
John H. Radulovic Production Supervisor
Gary Robert Stunts
Gary Dagg Key Grip
Miguel Ángel Poveda Post Production Supervisor
Stewart Birnam Software Engineer
Robyn Jacobs Modeling
Anita Hart Stunts
Talmage Watson CG Animator
Michael K. DeVaney Set Production Assistant
Colin Campbell Compositor
Brandon Lambdin Production Assistant
Suzanne Pastor Visual Effects Producer
Gregg Goldstone First Assistant Director
Aaron Katz Video Assist Operator
Colin Epstein Digital Compositor
Jerry Sargent Construction Foreman
Brian Maynard Set Medic
Lauryl Duplechan VFX Editor
Scott Campbell Additional Director of Photography
Brennan Doyle Compositing Supervisor
Nora O'Brien Production Coordinator
Landon Ruddel First Assistant Director
Joe Kelly Best Boy Grip
Seth Lippman CG Animator
Ron Lynch Executive In Charge Of Production
Phil Notaro Head of Production
Raleigh L. Swick II 3D Modeller
Dan Sharp Sound Recordist
Ivo Kos 3D Modeller
Mike Curtis Gaffer
Mark Sullivan Visual Effects Supervisor
Daryl Munton Compositor
Jeff Stringer Manager of Operations
Jeff Brewer Modeling
Bill Eyler Digital Compositor
Kim Smith Modeling
Manny Wong 3D Animator
Tony Araki Sound Recordist
Stacy Lumbrezer Co-Producer
Melanie S. Chretin Art Department Assistant
Deborah M. Silverman Art Department Manager
Kevin Cook Grip
Eric Winn Craft Service
Jerry Patton Loader
Timothy Holcombe Propmaker
Ted Alexandre Systems Administrators & Support
Dan Dobson Video Assist Operator
Todd Liggitt Rigging Grip
Jeremy Beadell Visual Effects Coordinator
Marilyn Nave Production Coordinator
Harry Moreau Animation
David Miner Jr. Animatronics Designer
Brian Mussetter Assistant Camera
Doug Jones Negative Cutter
Craig T. Shordon Set Painter
Ricky Johnson Key Grip
Gary Louzon Key Grip
Jacqueline Zietlow Administration
Randy Brown Compositor
Thomas R. Miller Dolly Grip
John Zdankiewicz Animation
Glen Eisner Sculptor
David Hoehn Prosthetic Designer
Mary Jane Fendler Casting Assistant
Marshall Peck Location Casting
Leonard Fishburn Best Boy Grip
Iain O'Higgins Best Boy Electric
Donna Vega Chief Lighting Technician
Gary Sampson Costumer
Lisa Buchignani Costumer
John Owens Electrician
Susan Zwilling First Assistant Camera
Mathew Dunne First Assistant Director
Leo Behar Grip
Steve Iriguchi Grip
Ben Haller Key Grip
Darren Rydstrom Loader
Joy R. Stone Second Assistant Camera
Dale Moore Second Assistant "B" Camera
Jacquiline Compton Second Assistant Camera
Marge Piane Second Assistant Director
Kenny Moore Transportation Co-Captain
Patricia Sacchi Wardrobe Assistant
Gavin Gharrity Thanks
Janet Campolito Assistant Production Coordinator
Lisa Hackler Assistant Production Coordinator
Linda C. Azevedo First Assistant Accountant
Kenny Gallagher Production Assistant
Wayne Lamkay Production Assistant
Safi Alia Shabaik Production Assistant
Benjamin Adams Second Assistant Accountant
Dale A. Dye Technical Advisor
Diane Linn ADR Recordist
James Burt Music Editor
Kat Evans Musician
Steve Forman Musician
Vinita McClennon Stunts
Francine Morris Stunts
Paula Wayton Stunts
Richard L. Cohen 3D Animator
Sherry Wong-Kitamura Assistant Accountant
Brian Pass Assistant Camera
David Riley Assistant Camera
Peter Schmitt Assistant Camera
Maia Veres Assistant Editor
Thomas Krebs Assistant Editor
Ned Martin Camera Operator
Jimmy Matlosz Camera Technician
Michael C. May Camera Technician
Gary Siela Animation
Kirrie Edis Animation
Mark Schreiber Animation
Robin Watts Animation
Tanya Spence Animation
Jennifer German Compositor
Som Shankar CG Animator
Raymond C. King CG Animator
Louis Cetorelli CG Supervisor
Thomas Rosseter CG Supervisor
John Bevelheimer Concept Artist
Peter Gornstein Concept Artist
Brandon McNaughton Digital Compositor
Charles Granich Digital Compositor
Helen Verhoeven Digital Compositor
Jeff Sargent Digital Compositor
Jim McVay Digital Compositor
Russ Sueyoshi Digital Compositor
Alfred Mürrle Digital Compositor
Chuck Larson Gaffer
Michael Everett Gaffer
Joel Carnes Key Grip
Eric Alan Donaldson Key Grip
Alan Garber Modeling
Aurore Nightingayle Modeling
Brent Heyning Modeling
Brian Gernand Modeling
Brian McFadden Modeling
Carol Bauman Modeling
Chris Thornton Modeling
Dave Chamberlain Modeling
David Wiezer Modeling
Don Matheson Modeling
Gary Crosby Modeling
George Willis Modeling
Jason Kaufman Modeling
Joel Steiner Modeling
Jon Foreman Modeling
Jon Kearl Modeling
Kittaya Robinson Modeling
Lance Chikasawa Modeling
Mark Buck Modeling
Melanie Walas Modeling
Michael Borja Modeling
Michele Addey Modeling
Peter Steenolsen Modeling
Shimpei Kitamura Modeling
Tony Preciado Modeling
Trevor Tuttle Modeling
Chuck Wiley Modeling
Chris Goehe Modeling
Eddie Turner Modeling
Mike Jobe Modeling
Randy Cooper Modeling
Bob Diepenbrock Modeling
Tim Geideman Negative Cutter
Brian Pringle Painter
Jay Adan Painter
Steve Lavy Pre-Visualization Coordinator
Colin Green Pre-Visualization Supervisor
Nancy Blumstein Production Accountant
Suzanne Niki Yoshii Production Accountant
Alexi Taylor Production Assistant
Neal Hoover Production Assistant
Mark Bruning Production Assistant
Marry Borlik Production Manager
Eileen Leahy Rotoscoping Artist
Nancy Evans Rotoscoping Artist
John R. Shourt Rotoscoping Artist
Ron Holthuysen Sculptor
Dev Mannemela Software Engineer
Maria Lando Software Engineer
Zoran Kacic-Alesic Software Engineer
David A. Schroeder Special Effects Technician
Christian Rice Systems Administrators & Support
Hendrik te Winkel Systems Administrators & Support
Julie Garrard Visual Effects Coordinator
Gail Wise Visual Effects Coordinator
Sidsie Davis Visual Effects Coordinator
Julie J. Webb VFX Editor
Milka Uvence Visual Effects Production Assistant
Daniel Radford Visual Effects Supervisor
David M. Jones Visual Effects Supervisor
Peter E. Hirsch Second Second Assistant Director
Brian Griffin Digital Supervisor
Jennifer Dawson Assistant Property Master
Rob Stevens Construction Buyer
Grant Niesner VFX Artist
Trish Sacchi Wardrobe Assistant
Paul Pawlowski Assistant Accountant






















ikwilfilmskijken © 2024