Ethan Hawke als Vince | |
Robert Sean Leonard als Jon Salter | |
Uma Thurman als Amy Randall |
Richard Linklater | Director |
Stephen Belber | Screenplay |
Stephen Beatrice | Production Design |
Ethan Andrus | Sound Mixer |
Alexis Alexanian | Producer |
Maryse Alberti | Director of Photography |
Gary Winick | Producer |
Sandra Adair | Editor |
Anne Walker-McBay | Producer |
Ira Spiegel | Supervising Sound Editor |
Kyra Panchenko | Makeup Designer |
Ethan Andrus | Production Sound Mixer |
Catherine Marie Thomas | Costume Design |
Steven Simons | Sound Re-Recording Mixer |
Richard Linklater | Camera Operator |
Caroline Kaplan | Executive Producer |
Mariusz Glabinski | Sound Effects Editor |
Stephen Belber | Theatre Play |
Christopher P. Peroni | Set Decoration |
John Sloss | Executive Producer |
Jonathan Sehring | Executive Producer |
Ryan Piers Williams | Editorial Production Assistant |
David Richenthal | Co-Producer |
Robert Cole | Co-Producer |
Kyra Panchenko | Hair Designer |
Jake Abraham | Post Production Supervisor |
Jake Abraham | Production Supervisor |
Andy Biscontini | Carpenter |
Bill Booth | Carpenter |
Jeremy Buhler | Carpenter |
Shelley Herbert | Property Master |
Cecilia Hutchinson | Scenic Artist |
June Okada | Art Department Production Assistant |
Quinn Stone | Carpenter |
Erin Wile | Art Department Production Assistant |
Mike Brennan | Boom Operator |
Eric A. Christoffersen | Dolby Consultant |
Tammy Douglas | Boom Operator |
Marlena Grzaslewicz | Dialogue Editor |
Conor Guy | Assistant Sound Editor |
Maryse Alberti | Camera Operator |
Clayton Allis | Gaffer |
Gus Bechini | Grip |
Stuart Kaufman | Best Boy Electric |
Antonio Rossi | First Assistant Camera |
Jimmy Simak | Assistant Camera |
Clark Walker | Still Photographer |
Sara Johnson | Post Production Assistant |
Peggy Sutton | Script Supervisor |
Kent McGrew | Color Timer |
Jane Tolmachyov | Colorist |
Greta Bramberg | Editorial Production Assistant |
Rachel Goldberg | Editorial Production Assistant |
Christopher Roldan | Editorial Production Assistant |
Paul Brennan | Legal Services |
Brent Cox | Legal Services |
Jacqueline Eckhouse | Legal Services |
Jennifer Gaylord | Legal Services |
Jory Hull | Title Designer |
Julia Judge | Creative Consultant |
Aaron Levine | Production Office Coordinator |
Karl Sutherland | Production Assistant |
Mandy Tagger | Production Assistant |
Tommy Pallotta | Technical Supervisor |