The Amazing Spider-Man (2012)

Actie, Avontuur, Sciencefiction
Peter Parker is een jonge, middelbare school student, die sinds de plotselinge verdwijning van zijn ouders bij zijn oom Ben en tante May woont. Tijdens een zoektocht naar zijn ouders komt hij terecht in het laboratorium van wetenschapper Dr. Curt Conners, waar hij plotseling wordt gebeten door een radioactieve spin. Peter ontdekt vervolgens dat deze spin hem bijzondere gaven heeft gegeven en hij besluit om deze krachten te gebruiken om de misdaad tegen te gaan.

The Amazing Spider-Man Film Info

Score: 6.698/10 van 16809 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2012-06-23
Lengte: 136 Minuut / 2:16
Regisseur: Marc Webb
Schrijvers James Vanderbilt, Alvin Sargent, Steve Kloves.
Productie Studios: Marvel Entertainment, Laura Ziskin Productions, Columbia Pictures, Matt Tolmach Productions, Arad Productions
Productie Land: United States of America


The Amazing Spider-Man Trailer


Andrew Garfield
als Peter Parker / Spider-Man
Emma Stone
als Gwen Stacy
Rhys Ifans
als Dr. Curt Connors / The Lizard
Martin Sheen
als Uncle Ben
Sally Field
als Aunt May
Denis Leary
als Captain Stacy
Irrfan Khan
als Rajit Ratha
Max Charles
als Peter Parker (Age 4)
Campbell Scott
als Richard Parker
Embeth Davidtz
als Mary Parker
Chris Zylka
als Flash Thompson
C. Thomas Howell
als Jack's Father
Jake Keiffer
als Jack
Hannah Marks
als Missy Kallenback
Kari Coleman
als Helen Stacy
Michael Barra
als Store Clerk
Leif Gantvoort
als Cash Register Thief
Andy Pessoa
als Gordon
Kelsey Asbille
als Sally Avril
Kevin McCorkle
als Mr. Cramer
Andy Gladbach
als Physics Nerd
Ring Hendricks-Tellefsen
als Physics Nerd
Barbara Eve Harris
als Miss Ritter
Stan Lee
als School Librarian
Danielle Burgio
als Nicky's Girlfriend
Tom Waite
als Nicky
Keith Campbell
als Car Thief
Steve DeCastro
als Car Thief Cop
Jill Flint
als Receptionist
Mark Daugherty
als OsCorp Intern
Milton González
als Rodrigo Guevara
Skyler Gisondo
als Howard Stacy
Charlie DePew
als Philip Stacy
Jacob Rodier
als Simon Stacy
Vincent Laresca
als Construction Worker
Damien Lemon
als Taxi Driver
Ty Upshaw
als Police Officer with Sketch
James Chen
als Police Officer
Alexander Bedria
als Officer (SWAT)
Tia Texada
als Sheila (Subway)
Jay Caputo
als Subway Guy
John Burke
als Newscaster (News Chopper)
Terry Bozeman
als Principal
Jennifer Lyons
als Second Girl (Subway)
Michael Massee
als Man in the Shadows
Amber Stevens West
als Ariel
Max Bogner
als Scientist (uncredited)
Ethan Cohn
als Lab Technician (uncredited)
Miles Elliot
als Billy Connors (uncredited)
Miranda LaDawn Hill
als Cheerleader (uncredited)
Amanda MacDonald
als Goth Girl (uncredited)
Maury Morgan
als Tina (uncredited)
Michael Papajohn
als Alfie (uncredited)
Stan Lee Executive Producer
Laura Ziskin Producer
Ve Neill Makeup Department Head
Matt Tolmach Producer
Avi Arad Producer
Marc Webb Director
James Horner Original Music Composer
John Schwartzman Director of Photography
Michael Grillo Executive Producer
James Vanderbilt Screenplay
Alan Edward Bell Editor
Pietro Scalia Editor
Kym Barrett Costume Design
Kevin Feige Executive Producer
Vincent Schicchi Makeup Department Head
Steve Ditko Characters
Stan Lee Characters
Alvin Sargent Screenplay
Steve Kloves Screenplay
James Vanderbilt Story
Francine Maisler Casting
Leslie A. Pope Set Decoration
Lynda Foote Costume Supervisor
Page Buckner Art Direction
Michael E. Goldman Art Direction
Susan J. Wright Costume Supervisor
Suzan Wexler Art Direction
J. Michael Riva Production Design
Eric Sundahl Set Designer
Shannon Mills Supervising Sound Editor
Cuitlahuac Morales Velazquez Sculptor
Abe Costanza Scenic Artist
David F. Klassen Supervising Art Director
David Giammarco Sound Re-Recording Mixer
Jerome Chen Visual Effects Supervisor
Kevin Crandell Visual Effects Editor
John Clinton Visual Effects Producer
Paul Sonski Assistant Art Director
Andrew Birdzell Set Designer
John Berri Visual Effects Editor
Hetal Jain Visual Effects Producer
David R. Christensen Gaffer
Ian Fox Camera Operator
Jaimie Trueblood Still Photographer
Mustapha Mimis Set Costumer
Bob Moore Jr. Set Costumer
Elizabeth Frank Set Costumer
Terry Bradley Visual Effects Supervisor
Andy Armstrong Stunt Coordinator
David Luckenbach Steadicam Operator
Malik Summers Set Costumer
Robin Harlan Foley
Michael Nelson Camera Operator
Joe E. Rand Music Editor
Trisha Burton Script Supervisor
Noelle King Set Designer
Ashley Beck Visual Effects Supervisor
David Luckenbach Camera Operator
Michelle Collier Art Department Coordinator
Eric Hugunin Assistant Art Director
Nancy A. King Art Department Coordinator
William J. Law III Set Designer
Shannon Mills Sound Designer
Addison Teague Supervising Sound Editor
James Armstrong Stunt Coordinator
Joel Marrow Transportation Coordinator
Russell R. Anderson Leadman
Patrick Ballin Visual Effects Editor
Julia Neighly Visual Effects Producer
Barbara McDermott Music Editor
Paul Massey Sound Re-Recording Mixer
Lindsey Zamplas Visual Effects Producer
Julie Orosz Visual Effects Producer
Valentina Aulisi Set Costumer
Elizabeth Himelstein Dialect Coach
Ernie Avila Set Designer
Thomas Machan Set Designer
Sarah Monat Foley
Sébastien Moreau Visual Effects Supervisor
Peter Mercurio Camera Operator
Deb Adair Sound Re-Recording Mixer
Jennifer Silver Visual Effects Producer
Jim Henrikson Music Editor
Matt Daly Visual Effects Producer
Paul Corricelli Set Costumer
Addison Teague Sound Designer
Mark Herman Visual Effects Editor
David Fernandez Set Costumer
Julie Shack Set Costumer
Joseph A. Alfieri Jr. Construction Coordinator
Joe Farrell Visual Effects Supervisor
Russell Engels Gaffer
Hugo Dominguez VFX Artist
Earl A. Hibbert Visual Effects
Joel Foster Animation
Mike Dharney Animation
Aaron Williams VFX Artist
Elizabeth McClurg Compositors
Sascha Wolf Visual Effects Editor
Dean Andre Sound mixer
Bill Corso Makeup Department Head
VFx Star Visual Effects
Jatinder Singh Manhas Visual Effects
Robert Edwards ADR Mixer
Robert Troy Dialogue Editor
Andrew M. Siegel Property Master
Richard Mosier First Assistant Camera
Rick Harris Key Rigging Grip
Jason Apperson Lighting Technician
Joshua Davis Lighting Technician
Jared Greenstein Electrician
Stuart Kirschner Electrician
James Fitzpatrick Electrician
Matthew Kistenmacher Electrician
Maricella Ramirez First Assistant Camera
William Moore Generator Operator
Daniel Cotroneo Lighting Technician
Peter M. Smith Lighting Technician
Jerame Maas Electrician
Beth O'Brien Electrician
Dobb Schreiber Electrician
Trish Herremans Electrician
Nick Budding Lighting Technician
Dave Anderson Electrician
James Mahoney Electrician
Michael Alexonis Key Grip
Tony Hibbard Lighting Technician
Jordan Johnson Lighting Technician
Greg Baldi Camera Operator
Jaim O'Neil Electrician
Jon Wolowec Electrician
Mark Santoni First Assistant Camera
Ted Goodwin Electrician
Michael Arisohn Electrician
Jason Cortazzo Libra Head Technician
Scott Barnes Lighting Programmer
William Self Lighting Technician
Christopher A. Schenck Camera Operator
Justin Situ Electrician
John Leigh Electrician
Billy Kerwick Key Rigging Grip
Thomas DeRose Lighting Technician
Diana Matos Camera Loader
Christopher Dorowsky Electrician
Les T. Tomita Key Grip
Diana Ulzheimer Camera Loader
Ralph Del Castillo Dolly Grip
Carlos Baker Electrician
James J. Ferris Electrician
Alan R. Disler First Assistant Camera
Darrin DeLoach First Assistant Camera
Sean Higgins Lighting Technician
Jim McComas Electrician
Mark Schwentner Electrician
Joshua Solson Electrician
Shane D. Kelly Gaffer
Richard Rasmussen Lighting Programmer
Kurt E. Soderling Aerial Director of Photography
Tommy Tieche First Assistant Camera
Charles Sparks Electrician
Nathan Dean Fetzer Lighting Technician
Zoran Milosavljevic Electrician
Damon Marcellino Lighting Technician
Miguel López-Castillo Art Direction
John Connell Camera Operator
Jose Aguirre Electrician
Jesse Gregson Lighting Technician
Sean Ruggeri Red Technician
Justin Corbett Rigging Grip
Mike Tenerelli Rigging Grip
Thomas D. Lairson Jr. Second Assistant Camera
Gaylen Nebeker Video Assist Operator
Gerald Quist Key Makeup Artist
Aimee Macabeo Special Effects Makeup Artist
Doug Dalisera Rigging Gaffer
Fernando Barrios Rigging Grip
Angel De Angelis Hair Department Head
Yvette Stone Key Hair Stylist
Tracy Estes Lighting Technician
Dustin VonLossberg Rigging Grip
Connie Grayson Criswell Contact Lens Technician
Mike Mekash Special Effects Makeup Artist
Nate Heartt Red Technician
Cary Caraway Techno Crane Operator
John Betancourt Ultimate Arm Operator
Brian D'Haem Lighting Technician
Michelle Ceglia Hairstylist
Renate Leuschner Wigmaker
Clayton Fowler Rigging Grip
Danny Nallan Rigging Grip
Barbara Cantu Hair Department Head
Nikoletta Skarlatos Key Makeup Artist
Jed Dornoff Makeup Artist
Corinna Woodcock Makeup Artist
Lindsay MacGowan Prosthetic Supervisor
Jeremy Griffiths Rigging Grip
Kathrine Gordon Hair Department Head
Teressa Hill Key Hair Stylist
Vincent Schicchi Key Makeup Artist
Timothy Jipping Rigging Grip
Robin Bursey Second Assistant Camera
Noah Bishop Techno Crane Operator
Paul Storino Rigging Grip
R. Cory McCutcheon Hairstylist
Joann Onorio Hairstylist
Robert Wilson Hairstylist
Parker Shultz Rigging Grip
Kris Evans Makeup Artist
Tricia Sawyer Makeup Artist
Brian Bishop Rigging Grip
Henry Tirl Steadicam Operator
Shane Mahan Prosthetic Supervisor
Andrew Clarke Lighting Technician
Frank Dorowsky Rigging Gaffer
Christopher Allen Nelson Special Effects Makeup Artist
Richard Graves First Assistant Director
Sebastian Lauer CG Artist
Andy Lesniak CG Supervisor
James Kuroda Compositing Supervisor
Christopher Grutzmacher Pipeline Technical Director
Steve Cady Senior Animator
Chris W. Tucker Visual Effects Coordinator
Anthony Ruey Visual Effects Coordinator
Sarah Yunrong Yu Visual Effects Coordinator
Dane Allan Smith Visual Effects Producer
Reza Amidi Digital Intermediate Editor
Mandy Arnold Digital Intermediate Editor
Adrian J. Sciutto Visual Effects Coordinator
Chrissy Callahan Visual Effects Coordinator
Momo Zhan Visual Effects Coordinator
Brian Crosbie Visual Effects Production Assistant
Evan Fulton Visual Effects Production Assistant
Brad J. Hayes CG Artist
Ben Breckenridge Stereoscopic Supervisor
Marlies Schacherl Visual Effects Coordinator
Natasha Anne Francis Visual Effects Producer
Melissa Franco Visual Effects Production Assistant
Sebastian Butenberg Animation Supervisor
Chris Waegner CG Supervisor
Ross Newton CG Supervisor
Theodore Bialek CG Supervisor
Adam Ghering Compositing Supervisor
Sebastian Kral Pipeline Technical Director
Linda Drake Visual Effects Editor
Hnedel Maximore CG Artist
Brian Howald Compositing Supervisor
Eric D Legare Pipeline Technical Director
Gavin Wright Pre-Visualization Supervisor
Katrissa 'Kat' Peterson Visual Effects Coordinator
Chelsea Kammeyer Visual Effects Coordinator
Pam Hammarlund Visual Effects Producer
Kathleen Latlip Assistant Editor
John Persichetti Digital Colorist
Thomas Cheng CG Artist
Andrew Turner Visual Effects Coordinator
Claudia Butenberg Visual Effects Coordinator
Kai Schadwinkel CG Artist
Brandon Bartlett CG Supervisor
Duncan Rochfort Visual Effects Editor
Steve Love First Assistant Director
Adam Watkins CG Supervisor
Robin Scott Graham Compositing Supervisor
Danielle DiMarco Barto Visual Effects Coordinator
Nancy Lamontagne Visual Effects Coordinator
Morning Star Schott Digital Intermediate Producer
Robert Mead First Assistant Editor
Tong Tran CG Artist
David Alexander Smith Digital Effects Supervisor
Marvin Kim Modelling Supervisor
Michael Langford Senior Animator
Laura M. Meredith Visual Effects Coordinator
Eric Levin-Hatz Visual Effects Coordinator
Robert Drwila Assistant Editor
Steve Bowen Digital Intermediate Colorist
Amy Lu Senior Animator
Genevieve Claire Visual Effects Coordinator
Perry Kain Visual Effects Coordinator
Vincent Truitner CG Animator
Craig Cesareo Pipeline Technical Director
Louise Baker Pre-Visualization Supervisor
Dan Cortez Visual Effects Coordinator
Mingzhe Yang Visual Effects Coordinator
Shanshan Xie Visual Effects Coordinator
Jordan Soles Visual Effects Producer
Giang T. Nguyen CG Artist
Max Tyrie Lead Animator
Ina Marczinczik Senior Animator
Colin de Andrade Visual Effects Coordinator
Phelicia Sperrazzo Visual Effects Coordinator
Jordan Freda Visual Effects Producer
David Schaub Animation Supervisor
Robert Winter CG Supervisor
John Bowers Compositing Supervisor
Shawn Smolensky Visual Effects Production Assistant
Richard Smith Lead Animator
Eddie Chew Senior Animator
Veronica Kablan Visual Effects Coordinator
Davell Lee Libbett Visual Effects Coordinator
Wendy Washbrook Extras Casting
Benjamin Sutor Online Editor
Elizabeth Chodar Casting Assistant
Lauren Cokeley Extras Casting
Andy Henry Casting Associate
Susanne Scheel Casting Assistant
Sara Conte Extras Casting
Ivory Stanton Ager/Dyer
Jennifer Vecchiarello First Assistant Editor
Jerad Marantz Character Designer
Lisa Curtis Saunders Software Engineer
Steve Ditko Comic Book
Stan Lee Comic Book
Gary Archer Prosthetics
Gine Lui Location Scout
Robin Lynn Bonaccorsi Stunts
Vic Armstrong Stunts
Jennifer Caputo Stunt Double
Jill Brown Stunt Driver
Samantha MacIvor Stunt Double
Jennifer Lamb Stunts
Christina Fong Second Assistant Director
Shawnna Thibodeau Stunts
Aja Frary Stunts






















ikwilfilmskijken © 2024