Julia Garner als Jane | |
Matthew Macfadyen als Wilcock | |
Makenzie Leigh als Ruby | |
Kristine Froseth als Sienna | |
Jonny Orsini als Male Assistant 2 | |
Noah Robbins als Male Assistant 1 | |
Alexander Chaplin als Max | |
Jay O. Sanders als Boss (voice) | |
Juliana Canfield als Sasha | |
Dagmara Domińczyk als Ellen | |
Bregje Heinen als Tatiana | |
Clara Wong als Tess | |
Purva Bedi als Executive Assistant | |
Patrick Breen als Roy | |
Migs Govea als Executive 1 | |
Daoud Heidami als Executive 2 | |
Owen Holland als Driver | |
Rory Kulz als Executive 3 | |
Ben Maters als Executive 4 | |
Tony Torn als Boss | |
Devon Caraway als Non-Fiction Executive 1 | |
Genny Lis Padilla als Non-Fiction Executive 2 | |
James Gray als Postal Worker | |
Sophie Knapp als Child 1 | |
Hunter Hojnowski als Child 2 | |
Andrew Hsu als Business Man 1 | |
Ray Sheen als Business Man 2 | |
Chester Wai als Translator | |
Liz Wisan als Edwina | |
Fang Du als Executive 5 | |
Cherie Mendez als Receptionist 2 | |
Kirit Karpadia als Amir | |
Karen Stewart als Traffic Reporter (voice) | |
Bray Poor als Gary (voice) | |
Lou Martini Jr. als John (voice) | |
Rafael Sardina als Javier (voice) | |
Jenna O'Gara als Eleanor (voice) | |
Stéphanye Dussud als Wife (voice) | |
Heather MacCrae als Mom (voice) | |
Cynthias Bastidas als Maria (voice) | |
Manu Narayan als Amir (voice) | |
Mark Jacoby als Dad (voice) | |
Patrick Wilson als Man In Elevator (uncredited) | |
Nemuna Ceesay als Courier (uncredited) |
Kitty Green | Director |
Kitty Green | Writer |
P. Jennifer Dana | Producer |
Scott Macaulay | Producer |
James Schamus | Producer |
Rita Walsh | Co-Producer |
Avy Eschenasy | Executive Producer |
Sean King O'Grady | Executive Producer |
Michael Latham | Director of Photography |
Fletcher Chancey | Production Design |
John Arnos | Art Direction |
Dani Broom-Peltz | Set Decoration |
Rachel Dainer-Best | Costume Designer |
Abigail Disney | Executive Producer |
Philipp Engelhorn | Executive Producer |
Leah Giblin | Executive Producer |
John Howard | Executive Producer |
Kitty Green | Editor |
Blair McClendon | Editor |
Tamar-kali | Original Music Composer |
Leslie Shatz | Sound Designer |
Avy Kaufman | Casting |
Max Tromba | Production Manager |
Kitty Green | Producer |
Ross Jacobson | Producer |
Mark Roberts | Executive Producer |
Jimmy Price | Co-Producer |
Annalise Lockhart | First Assistant Director |
Willy McGee | Second Assistant Director |
Ramsey Scott | Art Department Coordinator |
James Hamme | Leadman |
Zack Alliger | On Set Dresser |
Chazz Foggie | Set Dresser |
Dee Hamid | Set Dresser |
Madeline Sadowski | Set Dresser |
Anthony Taylor | Set Dresser |
Bree Merkwan | Property Master |
Sean Callaghan | Construction Coordinator |
Paul Audouy | Carpenter |
Peter Field | Carpenter |
Winston Willingham | Carpenter |
Jonathan Zarkowski | Carpenter |
Hunter Potter | Scenic Artist |
Jayne Clark | Graphic Designer |
Ethan Cohen | Graphic Designer |
Jordan Peak | Graphic Designer |
Julia Baylis | Assistant Costume Designer |
Rose Bell | Costume Supervisor |
Natasha Simchowitz | Costume Assistant |
Regina de Lemos | Makeup Department Head |
Lauren Citera | Hair Department Head |
Vincent Weiler | First Assistant Camera |
Julia Pitch | Second Assistant Camera |
Sandy Soohoo | Digital Imaging Technician |
J.T. White | Additional First Assistant Camera |
Aksarin Arevalo | Additional Second Assistant Camera |
Ty Johnson | Still Photographer |
Alan Kudan | Production Sound Mixer |
Alan Kudan | Sound Recordist |
Artur Szerejko | Boom Operator |
Julian Cahill | Boom Operator |
Sarah Hale | Production Coordinator |
David Guzzone | Production Assistant |
Abbie Jones | Production Assistant |
Susan Haley | Production Accountant |
Jeremy Dekle | Assistant Accountant |
Alex Wexelman | Assistant Accountant |
Matthew Hadley | Second Second Assistant Director |
Jessica Papayiannis | Set Production Assistant |
Peter Cruz | Additional Production Assistant |
Emmet Demuzio | Additional Production Assistant |
Abel Herrera | Additional Production Assistant |
Chris Moon | Additional Production Assistant |
Bailey Popeck | Additional Production Assistant |
Devin Smith | Script Supervisor |
Charlie Shackleton | Creative Consultant |
Ming-Zhu Hii | Additional Writing |
David Light | Gaffer |
Luke Shannon | Best Boy Electric |
Aaron Smith | Key Grip |
Riede Dervay | Best Boy Grip |
Greg Costa | Swing |
Gabriel Eduardo Solorzano | Swing |
Scotty Anderson | Casting Associate |
Aaron Schoonover | Background Casting Director |
Manny Siverio | Stunt Coordinator |
Tim Stacker | Location Manager |
Natasha Parker | Assistant Location Manager |
John Maher | Location Scout |
David Dreishpoon | Catering |
Joaquin Liddiard | Transportation Captain |
Robert Bruns | Driver |
Andrew Collins | Driver |
Norman Dhana | Driver |
Jason Dowd | Driver |
James Greene | Driver |
Alonzo Hellerbach | Driver |
Kenneth Laudante | Driver |
Michael McNulty | Driver |
Roy Savastano | Driver |
Brian "Bear" Schmidt | Driver |
Richard Schrimp | Driver |
Roy Wright | Driver |
Ashish Ravinran | Assistant Editor |
Brandon Booker | Dailies Operator |
Leslie Shatz | Supervising Sound Editor |
Leslie Shatz | Sound Re-Recording Mixer |
Josh Heilbronner | Dialogue Editor |
Josh Heilbronner | ADR Supervisor |
Jon Flores | Sound Effects |
Leslie Bloome | Foley Artist |
Joanna Fang | Foley Artist |
Ryan Collison | Foley Mixer |
Nick Seaman | Foley Mixer |
Laura Heinzinger | Foley Editor |
Don Hoffman | ADR Mixer |
Lauren Boyle | ADR Post Producer |
Erich Netherton | ADR Mixer |
Tamar-kali | Orchestrator |
Victor Axelrod | Mixing Engineer |
Yasuhiko Fukuoka | Musician |
Bobbie Lee Crow | Musician |
Kate Goddard | Musician |
Edwardo Mendez | Senior Visual Effects Supervisor |
Ryan Cunningham | Visual Effects Producer |
Alexa Mauro | Visual Effects Producer |
Adrienne McNeary | Visual Effects Producer |
Ruben Rodas | Visual Effects Supervisor |
Robert 'Nick' Duaphinais | 2D Supervisor |
Sara Woomer | Visual Effects Coordinator |
Tyler Lockard | Pipeline Technical Director |
Lucas Andrei | Visual Effects Editor |
Sofie Borup | Colorist |
Andrew Dearnley | Feature Finishing Producer |
John Diesso | Digital Conform Editor |
Jake White | Color Assistant |
Ben White | Color Assistant |
Kelli Miller | Title Designer |
Kelli Miller | Layout |
Vinicius Paranhos | Art Department Assistant |
Wes Bechtler | Art Department Assistant |
Vivian Bond | Art Department Assistant |
Dave Brenneman | Set Dresser |
Aaron Herschlag | Electrician |