The Aviator (2004)

Drama
De film vertelt het waargebeurde verhaal van regisseur en vliegtuigbouwer Howard Hughes. Vanuit een fascinatie voor vliegtuigen probeert Hughes vanaf de jaren '30 voortdurend de grenzen op dit gebied te verleggen. Ondertussen heeft hij twee liefdesaffaires met Hollywood legendes Katharine Hepburn en Ava Gardner en ondervindt hij steeds meer problemen van zijn smetvrees.

The Aviator Film Info

Score: 7.226/10 van 5052 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2004-12-17
Lengte: 170 Minuut / 2:50
Regisseur: Martin Scorsese
Schrijver: John Logan
Productie Studios: Warner Bros. Pictures, Miramax, Initial Entertainment Group, Forward Pass, Appian Way, IMF Internationale Medien und Film GmbH & Co. Produktions KG
Productie Land: Germany, United States of America


The Aviator Trailer


Leonardo DiCaprio
als Howard Hughes
Cate Blanchett
als Katharine Hepburn
Kate Beckinsale
als Ava Gardner
John C. Reilly
als Noah Dietrich
Alec Baldwin
als Juan Trippe
Alan Alda
als Senator Ralph Owen Brewster
Ian Holm
als Professor Fitz
Danny Huston
als Jack Frye
Gwen Stefani
als Jean Harlow
Jude Law
als Errol Flynn
Adam Scott
als Johnny Meyer
Matt Ross
als Glenn Odekirk
Kelli Garner
als Faith Domergue
Frances Conroy
als Mrs. Hepburn
Brent Spiner
als Robert Gross
Stanley DeSantis
als Louis B. Mayer
Edward Herrmann
als Joseph Breen
Willem Dafoe
als Roland Sweet
Kenneth Welsh
als Dr. Hepburn
J.C. MacKenzie
als Ludlow
Jacob Davich
als Howard Hughes (9 yrs old)
Amy Sloan
als Howard Hughes' Mother
Sam Hennings
als HELL'S ANGELS Stunt Coordinator
Joe Chrest
als HELL'S ANGELS Director of Photography
Rufus Wainwright
als Cocoanut Grove Vocalist #1
Harry Strandjofski
als Crony of Louis B. Mayer
Vince Giordano
als Cocoanut Grove Band Member
Josie Maran
als Cigarette Girl
Justin Shilton
als HELL'S ANGELS Pilot
Arthur Holden
als Radio Announcer
Raymond Ducasse
als Roscoe Turner
Joseph P. Reidy
als Aide to Howard
Stéphane Demers
als Maitre d'
Yves Jacques
als Waiter
Loudon Wainwright III
als Cocoanut Grove Vocalist #2
Jason Cavalier
als Cocoanut Grove Patron
Chris Ufland
als Engineer
Al Dubois
als Pan Am Executive #1
Alan Toy
als Man on Crutches
Sebastian Tillinger
als Timer
Francesca Scorsese
als Little Girl
Charlotte Scott
als Little Girl
James Bradford
als Uncle Willy
Joe Cobden
als Another Guest #1
Linda E. Smith
als Another Guest #2
Alan Fawcett
als Chairman MPA
Jordan St. James
als Hughes' Aide at Censor Hearing
David Purdham
als Emcee
Kevin O'Rourke
als Spencer Tracy
Lisa Bronwyn Moore
als Noah's Wife
Emma Campbell
als Jack Frye's Wife, Helen
Martha Wainwright
als Cocoanut Grove Vocalist #3
Vincent Laresca
als Jorge
Matt Holland
als Hughes' Staff Person
Dennis St John
als Custodian
Keith Campbell
als Marine
Al Vandecruys
als Doctor
James Rae
als FBI Agent
Kathleen McAuliffe
als Brewster's Maid
Nellie Sciutto
als Secretary
Terry Haig
als Another Senator
James McNamara
als James McNamara (voice)
John Koensgen
als Pan Am Executive #2
Vladimir Kuznetsov Smith
als Caretaker
Mark Akeson
als Caretaker
Jason Pollard
als Caretaker
Heather Petrone
als Vivien Leigh (uncredited)
Danielle Franke
als Esquire Starlet (uncredited)
Meghan Elizabeth
als Starlet (uncredited)
Elizabeth DeCicco
als Starlet (uncredited)
Elisa Dyann
als Coat Check Girl (uncredited)
Isabelle Champeau
als Editor (uncredited)
Al Coronel
als Bi-Plane Mechanic (uncredited)
Gerardo Lo Dico
als Military Officer (uncredited)
Anne V. Coates
als Howard Hughes' Film Editor (uncredited)
Crys Forsyth-Smith Visual Effects Producer
Robert Richardson Director of Photography
Howard Shore Original Music Composer
Michael Mann Producer
John Logan Screenplay
Martin Scorsese Director
Martin Scorsese Executive Producer
Bob Weinstein Executive Producer
Harvey Weinstein Executive Producer
Eugene Gearty Sound Designer
Eugene Gearty Supervising Sound Editor
Ellen Lewis Casting
Dante Ferretti Production Design
Thelma Schoonmaker Editor
Richard Stutsman Pyrotechnic Supervisor
Robert Guerra Supervising Art Director
Lucie Robitaille Casting
David Boulton ADR Recordist
Paul Hotte Set Dressing Artist
Leonardo DiCaprio Executive Producer
Joseph P. Reidy Co-Producer
Joseph P. Reidy First Assistant Director
Francesca Lo Schiavo Set Decoration
Sandy Powell Costume Design
Tim Monich Dialect Coach
Mat Beck Visual Effects Supervisor
Keith Campbell Stunts
R. Bruce Steinheimer Special Effects Supervisor
Graham King Producer
Claude Paré Supervising Art Director
Marjorie McCown Assistant Costume Designer
Christina Ann Wilson Assistant Art Director
Charles Evans Jr. Producer
Luca Tranchino Art Direction
Rick Yorn Executive Producer
Michael Jackman Post Production Supervisor
Rick Schwartz Executive Producer
Randall Poster Music Supervisor
Jim Dunbar Music Coordinator
Chris Brigham Executive Producer
Philip Schulz-Deyle Line Producer
Dan Maag Line Producer
A.J. Raitano Visual Effects Camera
Matthias Deyle Producer
Kam Chan Foley Editor
Marko Costanzo Foley
Marko Costanzo Foley Artist
Chris Fielder Assistant Sound Editor
Marissa Littlefield Supervising ADR Editor
Jay Peck Foley
Wyatt Sprague Sound Effects Editor
Nicholas Renbeck Dialogue Editor
Jean Frenette Stunt Coordinator
Jan Foster Unit Production Manager
Carrie Wilksen Set Dressing Supervisor
John Skotchdopole Camera Operator
Fred Rosenberg Dialogue Editor
Fabrice Barrilliet Additional Third Assistant Director
Laura Civiello Dialogue Editor
Doug Coleman Stunt Coordinator
Donna Keegan Stunts
Matthew Dickens Choreographer
Ron Ames Visual Effects Producer
Ian Kincaid Chief Lighting Technician
Steve Riley Key Special Effects
Volker Schauz Executive Producer
Aslan Nadery Executive Producer
Dana Gonzales Additional Camera
Robert Stromberg Visual Effects Supervisor
Tami Goldsmith Visual Effects Coordinator
George A. Lara Foley Mixer
Tom Foligno First Assistant Editor
Colin Cotter Executive Producer
Julia Frey Visual Effects Producer
Peter Dress Second Second Assistant Director
Kurt Leitner Art Department Production Assistant
Marianne Bower Researcher
Blanche Boileau Wardrobe Supervisor
Cheryl Beasley Blackwell Costume Supervisor
David Davenport Costume Supervisor
Morag Ross Makeup Department Head
Philip Stockton Supervising Sound Editor
Michelle Vittone Makeup Artist
Adam Gerstel Visual Effects Editor
Shirley Dolle Additional Hairstylist
Carl Fischer Boom Operator
Lori A. Balton Location Scout
Denny Caira Transportation Coordinator
Don Lee Visual Effects Compositor
Kim Lee Visual Effects Producer
Daniela De Carlo Production Assistant
Paul Graff Compositing Supervisor
Toby Bronson Set Costumer
Bill Iiams Construction Coordinator
Craig Hosking Aerial Coordinator
Julie Amyot Extras Dresser
Andrew Cooper Still Photographer
Peter G. Travers Digital Effects Supervisor
Hope M. Parrish Property Master
Lucie Fournier Sculptor
Kenn Smiley Key Costumer
Céline Daignault Location Manager
Charlotte Raybourn Art Department Coordinator
Matthew Collorafice Digital Compositors
Jennifer Euston Casting Associate
William J. Law III Set Designer
Tom Fleischman Sound Re-Recording Mixer
Lori Rowbotham Assistant Art Director
Kathryn Blondell Hair Department Head
Carolyn Elias Key Hair Stylist
Réjean Forget Hairstylist
Réjean Forget Key Hair Stylist
Tina Harrelson Key Makeup Artist
Colleen Quinton Key Makeup Artist
Viviane Vallée Art Department Coordinator
Gaétan Marsolais Art Department Coordinator
David C. Potter Leadman
Doris Simard Art Department Coordinator
Travis Call Sound Recordist
Giovanni Di Simone Sound Recordist
Kenton Jakub ADR Editor
Hal Levinsohn ADR Editor
Denise Ballantyne Visual Effects Producer
Louis Morin Visual Effects Producer
Scott Sohan Visual Effects Editor
Robert Legato Visual Effects Supervisor
Robert Legato Second Unit Director
Francois Archambault Steadicam Operator
Jean-Philippe Berubé Video Assist Operator
Eames Gagnon Gaffer
Monica Haynes Set Costumer
Ron Barr Digital Intermediate Editor
Jennifer Dunnington Music Editor
Robin Citrin Location Manager
Martha Pinson Script Supervisor
Larry Kaplan Unit Publicist
Emilie Gauthier Extras Makeup Artist
Audrey L. Anzures Assistant Hairstylist
Danny Braet Digital Effects Supervisor
Matthew A. Rubin Visual Effects Coordinator
Tahira Herold Assistant Makeup Artist
Cynthia Beckert Stand In
Eric Leach Rigging Grip
John R. Manocchia Rigging Gaffer
Jonathan Litt Visual Effects Technical Director
Philip C. Pfeiffer Second Unit Director of Photography
Tyler W. Gaisford Picture Car Coordinator
Sian Grigg Makeup Artist
Carol Pershing Additional Hairstylist
Cydney Cornell Hairstylist
Jean-Jacques Dion Hairdresser
Michael Crowe Propmaker
Tim Arasheben Camera Technician
Eliza Coleman Stunts
Duncan Jarman Prosthetic Makeup Artist
Robert Spurlock Mechanical Designer
Pepe Valencia Animation Supervisor
Martine Gagnon Costume Assistant
Kevin Field Visual Effects Coordinator
Colin Dennis Carpenter
Erin Wooldridge Makeup Artist
Meghan Rafferty Casting Assistant
Michael Miller ADR Mixer
Steven Visscher Foley Editor
Jennifer Ann Henry Additional Second Assistant Camera
Cookie Lopez Dresser
Gregor Tavenner First Assistant "A" Camera
Scott Brock First Assistant Editor
Petur Hliddal Sound Mixer
Simon Rose Prosthetic Makeup Artist
Cathy Scorsese Assistant Property Master
David H. Kramer ADR Voice Casting
Melanie Banders Loader
Stéphane Byl Electrician
Danielle Boucher Production Coordinator
Nicolas Venne Rigging Gaffer
Leigh-Alexandra Jacob Lead Painter
Amanda Morrison Visual Effects Technical Director
Claude Fortin Key Rigging Grip
Claude Beauchamp Second Assistant "A" Camera
Jamie Felz First Assistant "B" Camera
Herb Ault Key Grip
Jacob Ribicoff Foley Editor
Allan Padelford Stunt Driver
Dan Perri Title Designer
Juliet Verni Assistant Camera
Alison Harstedt Production Accountant
H. Leah Amir Craft Service
Jim Kontos Unit Manager
John Trujillo Layout
Martin Lapointe Hairdresser
Martin St-Antoine Key Rigging Grip
Joe Rystrom Set Medic
Vasilios Tanis Makeup Artist
Christopher Surgent Second Assistant Director
Genevieve Ferderber Art Department Assistant
Ray Légaré Head Greensman
Annie Godin Line Producer
Jimmy Garcia Painter
Tim Ackers Standby Painter
Gina August Driver
Angela Beresford Post Production Assistant
Alison Cannon Production Controller
Michel Leduc Security Coordinator
Aaron C. Fitzgerald Set Production Assistant
Reuben Pasquini Software Engineer
Christian Bertrand Best Boy Grip
Grady Campbell Sequence Leads
Jack Stern Studio Teachers
Julie Alexandra Lepage Wardrobe Assistant
Sue Smith Production Secretary
Guylaine Boucher Assistant Production Coordinator
Ric Sagliani Makeup Artist
Chloé Giroux-LaChance Second Assistant "B" Camera
Paul McGhee Digital Color Timer
Simone Perusse Lighting Programmer
Stephanie Ito Digital Intermediate Producer
Nicolae Ilies Colorist
Doug Chartier Dolly Grip
Erin Crackel Assistant Editor
Victor Schutz Visual Effects Technical Director
Cynthia Black Costumer
Sarah M. Sweeney Visual Effects Technical Director
Vernon Davidson Additional Second Assistant Director
Stuart Macphee Post Production Coordinator
Winston Quitasol Visual Effects Technical Director
Dave R. Howe Visual Effects Technical Director
Eric Tablada Visual Effects Technical Director
Jonathan Stone Digital Effects Producer
Jonathan Stone Digital Effects Producer
Mark Hadland Assistant Chief Lighting Technician
Raymond Ducasse Animal Coordinator
Greg Nelson Makeup Artist
Fish Essenfeld Visual Effects Technical Director
Dylan Cole Matte Painter
Phillip Fuller Sound Mix Technician
Jose Fernando Varela Assistant Set Dresser
Isabelle Côté Graphic Designer
Carole J. Guignard Administrative Assistant
Adriana Poblano Travel Coordinator
Blaine Kennison Visual Effects Technical Director
Jocelyn Clouàtre Swing
Gino Falla Second Assistant Accountant
David Greenbaum Executive Assistant
Jeff Barnes Production Executive
Geneviéve Duguay Third Assistant Director
Ann Knight Set Buyer
Jacques Belair Special Effects Technician
Gerardo Ortiz Visual Effects Assistant Editor
David E. Franks Visual Effects Compositor
Grant Anderson Visual Effects Technical Director
Renee Olsen Camera Production Assistant
Denis Paquette Assistant Location Manager
Tom Roberts Music Arranger
Stewart Lerman Music Producer
Tony Buccola Art Department Production Assistant
Izabela Krawczynska Assistant Craft Service
Frederik Joly Assistant Unit Manager
Allen Lewonski CG Artist
Gerrard Coffey First Assistant Accountant
John Gendron Head Driver
Bill Hempel Pilot
Chuck Hessey Pyrotechnician
Cynthia Aragon Rotoscoping Artist
Bonjin Byun Visual Effects Technical Director
Martin Lebel First Assistant "B" Camera
Kelly Uchimura Second Assistant Camera
Mikey Bertrand Key Grip
Annie Pomerleau Art Department Assistant
George Ho Visual Effects Technical Director
Sanford R. Climan Producer






















ikwilfilmskijken © 2024