The Brothers Grimm (2005)

Avontuur, Fantasie, Actie, Komedie, Thriller
De beroemde gebroeders Wilhelm en Jacob Grimm lichten goedgelovige dorpsbewoners op door hen zogezegd te beschermen tegen angstaanjagende wezens zoals heksen, reuzen en monsters. De praktijken van de twee zelfverklaarde helden komen echter aan het licht, en ze worden in de boeien geslagen.

The Brothers Grimm Film Info

Score: 5.782/10 van 2423 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2005-08-26
Lengte: 118 Minuut / 1:58
Regisseur: Terry Gilliam
Schrijvers Terry Gilliam, Ehren Kruger, Tony Grisoni.
Productie Studios: Metro-Goldwyn-Mayer, The Weinstein Company, Summit Entertainment, Atlas Entertainment, Mosaic Media Group, Reforma Films, Dimension Films, Revolution Sun Studios
Productie Land: Czech Republic, United Kingdom, United States of America

The Brothers Grimm Foto's


The Brothers Grimm Trailer


Matt Damon
als Wilhelm Grimm
Heath Ledger
als Jacob Grimm
Lena Headey
als Angelika
Peter Stormare
als Cavaldi
Monica Bellucci
als Mirror Queen
Mackenzie Crook
als Hidlick
Roger Ashton-Griffiths
als Mayor
Jonathan Pryce
als Delatombe
Richard Ridings
als Bunst
Barbara Lukešová
als Mother Grimm
Petr Ratimec
als Young Will
Anna Rust
als Sister Grimm
Jeremy Robson
als Young Jacob
Radim Kalvoda
als Gendarme
Martin Hofmann
als Gendarme
Josef Pepa Nos
als German War Veteran
Harry Gilliam
als Stable Boy
Miroslav Táborský
als Old Miller
Marika Procházková
als Miller's Daughter
Tomáš Hanák
als Woodsman
Martin Kavan
als Delatombe's Valet
Alena Jakobová
als Red Hooded Girl
Dana Dohnalova
als Twin Sister
Petra Dohnalova
als Twin Sister
Audrey Hamm
als Traveler
Annika Murjahn
als Traveler
Eva Reiterová
als Serving Wench
Denisa Vokurkova
als Greta
Hanuš Bor
als Twins' Father
Ota Filip
als Tavern Owner
Lukáš Bech
als Barman
Julian Bleach
als Letorc
Bruce MacEwen
als Dax
Jan Unger
als Gregor
František Velecký
als Old Crone
Laura Greenwood
als Sasha
Drahomíra Fialková
als Grandmother
Jana Radojčičová
als Angry Woman
Petr Vršek
als The King
Denisa Malinovska
als Young Angelika
Bara Rudlova
als Angelika's Sister
Andrea Milackova
als Angelika's Sister
Daniela Kubickova
als Angelika's Sister
Hedvika Sochurková
als Angelika's Sister
Veronika Loulova
als Elsie
Věra Uzelacová
als Elsie's Mother
Simona Vcalová
als Elsie's Mother
Julie Venhauerova
als Goose Girl
Deborah Hyde
als Corpse Queen
Václav Chalupa
als Aide De Camp
Jiri Krejcir
als Fat Soldier
Kamila Bruderova
als Dumpy Farm Girl
Tomas Liska
als Best Man (uncredited)
Terry Gilliam Screenplay
Terry Gilliam Director
Charles Roven Producer
Irene Lamb Casting
Gabriella Pescucci Costume Design
Bob Weinstein Executive Producer
Harvey Weinstein Executive Producer
Steven Soderbergh Thanks
Lesley Walker Editor
Christine Beveridge Makeup Designer
Jonathan Gordon Executive Producer
Ehren Kruger Screenplay
Kent Houston Visual Effects Supervisor
Keith Pain Supervising Art Director
Michel Cheyko Associate Producer
Newton Thomas Sigel Director of Photography
Ivan Sharrock Production Sound Mixer
Roberto Malerba Unit Production Manager
Dario Marianelli Original Music Composer
Benjamin Wallfisch Orchestrator
Benjamin Wallfisch Conductor
Damian Anderson Assistant Production Coordinator
John D. Schofield Executive Producer
Vera Mitchell Hair Designer
Vera Mitchell Wig Designer
Tony Grisoni Screenplay
Nicola Pecorini Additional Photography
Jake Myers Co-Producer
Karl Derrick Prosthetic Makeup Artist
Desideria Corridoni Hairstylist
Daniel Bobker Producer
Carlo Poggioli Costume Design
Jiří Sternwald Art Direction
Frank Walsh Art Direction
Andrew Rona Executive Producer
Tim Clawson Executive In Charge Of Post Production
Chris McGurk Executive Producer
Michele Soavi Second Unit Director
Stephen Bridgewater Utility Stunts
Jaromír Kalina Steadicam Operator
Michael Solinger Co-Producer
Tomáš Červenka Cableman
Andy Thomson Art Direction
Johnny Cicco Stand In
Jiří Bednář Stunt Double
Guy Hendrix Dyas Production Design
Guy Hendrix Dyas Set Decoration
Alastair Sirkett Sound Effects Editor
Sarka Zvolenska Costume Supervisor
Judy Farr Set Decoration
Vladimir Nemecek Second Unit
Roger Holden Greensman
Raymond Perry Property Master
James Bellamy Music Editor
Stéphane Linet Armorer
Diane Kingston Digital Effects Producer
Felicity Cottrell Foley Artist
Sophie Leclerc Visual Effects Producer
Nick Lowe ADR Editor
Jennifer Lane Thanks
Pete Cavaciuti Camera Operator
Stanislav Suva Scenic Artist
Liz West Continuity
Chris Sturmer Dolby Consultant
Richard Copeman Clapper Loader
James Madigan Visual Effects Coordinator
Maria Hubackova Set Costumer
Ian Wilson Supervising Sound Editor
Silvie Janculová Transportation Coordinator
Patric Scott Unit Publicist
Dane Clarke Assistant Camera
Steve Brooke Smith Focus Puller
Nikki Clapp Script Supervisor
Gerry Grennell Dialogue Coach
Jan Šťastný Additional Camera
Petr Forejt Sound Mixer
Steve Bohan Construction Coordinator
Maggie Rodford Music Supervisor
Martin Corbett First Assistant Editor
Jimmy E. Jensen First Assistant Camera
Gregory B. Peña Wardrobe Supervisor
Michal Houzvicka Rigging Grip
Corina Burrough Property Buyer
Ondrej Slama Production Manager
Mike Kelt Special Effects Supervisor
Zuzana Milfort Special Effects Coordinator
Jon D. Harris Chef
Vanessa Baker ADR Voice Casting
Barry O'Sullivan Boom Operator
David Rees Color Timer
John Paul Docherty Digital Effects Supervisor
Darren J. Perry Special Effects Technician
Polly Earnshaw Makeup Artist
Matt Adams Digital Intermediate Producer
Mishka Cheyko First Assistant Director
Jeremy Hume Visual Effects Editor
Jan Cabalka Second Assistant Camera
Barnaby Smith Dresser
Craig Braginsky Additional Music
Vincent Narduzzo Digital Colorist
Massimiliano Dessena Best Boy Grip
Rebecca Steel Roven Camera Intern
Richard Graysmark Second Assistant Director
Lucie Jalovecka Art Department Coordinator
Dominique Arcadio Assistant Art Director
David Haberfield Painter
Jan Blažíček Production Illustrator
Jim Buchan Sculptor
Andrej Kostic Standby Painter
Giampaolo Bagala Key Grip
Hynek Jecha Grip
Flora Brancatella Assistant Costume Designer
Milena Adamová Seamstress
Jaroslav Fiala Set Dressing Artist
Gustav Hoegen Animatronics Designer
Miloš Černý Carpenter
Martin Cerny Driver
Marek Havel Loader
Mike Bocek Set Production Assistant
Jiří Kuba Stunt Coordinator
Nadine Buckley Systems Administrators & Support
Gordon Brown Dialogue Editor
Daniele Cafolla Best Boy Electric
Tomas Beseda Electrician
Ondrej Bocek Gaffer
Cinzia Pegorin Lighting Artist
Kamil Zvonicek Rigging Gaffer
Jiri Krejcir Location Manager
Karen McLuskey Production Coordinator
Robin Knapp First Assistant Sound Editor
Craig Rowe Digital Compositors
Alistair Bell Senior Modeller
Duncan Burbidge Production Assistant
Petr Šplíchal Key Production Assistant
Aleš Komárek Production Executive
James Bennett ADR Recordist
Eric Thompson ADR Mixer
Mark Lafbery Foley Recordist
Jemma Scott-Knox-Gore Contact Lens Technician
Mark Wright Negative Cutter
Emeline Tedder Rotoscoping Artist
Markéta Porubová Production Secretary
Jim Bowers Matte Painter
Linda Bowen Assistant Accountant
Martina Götthansova Second Second Assistant Director
Brano Danis Colorist
Flora Borrelli Costume Illustrator
Pete White Action Director
Nathan Holmes Third Assistant Director
Marek Bartak Draughtsman
Seamus O'Sullivan Key Carpenter
Pauline Hume Title Designer
Julian Butterfield Special Effects Assistant
Tomas Munzberger Camera Loader
Christopher Dolphin Camera Trainee
Bil Van Ness Senior Animator
Alfredo Bocci Wardrobe Master
Julian May Assistant Editor
Samantha Lynch Post Production Coordinator
Vladimir Seiml Location Assistant
Tatjana Cechovska Music Coordinator
Eda Raban Catering
Jacqueline T. Green Chaperone
Pavel Berka Key Set Production Assistant
Josef Dytrych Production Driver
John T. Sweeney Production Coordinator
Agnès Brun Stunts






















ikwilfilmskijken © 2023