6.582

The Crucible (1996)

Drama, Historisch
In een klein dorpje Salem in Massachusetts wordt een kleine groep meiden betrapt tijdens een duivels ritueel. Langzamerhand begint iedereen in het dorp te geloven dat ze aan hekserij doen. De leidster van de groep reageert op die beschuldigen door andere mensen aan te geven. Binnen de kortste keren beschuldigt iedereen elkaar wat leidt tot rechtspraken en ophangingen.

The Crucible Film Info

Score: 6.582/10 van 477 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 1996-11-27
Lengte: 124 Minuut / 2:4
Regisseur: Nicholas Hytner
Schrijver: Arthur Miller
Productie Studio: 20th Century Fox
Productie Land: United States of America


The Crucible Trailer


Daniel Day-Lewis
als John Proctor
Winona Ryder
als Abigail Williams
Paul Scofield
als Judge Thomas Danforth
Joan Allen
als Elizabeth Proctor
Bruce Davison
als Reverend Parris
Rob Campbell
als Reverend Hale
Jeffrey Jones
als Thomas Putnam
Peter Vaughan
als Giles Corey
Karron Graves
als Mary Warren
Charlayne Woodard
als Tituba
Frances Conroy
als Ann Putnam
Elizabeth Lawrence
als Rebecca Nurse
George Gaynes
als Judge Samuel Sewall
Mary Pat Gleason
als Martha Corey
Robert Breuler
als Judge Hathorne
Rachael Bella
als Betty Parris
Ashley Peldon
als Ruth Putnam
Tom McDermott
als Francis Nurse
John Griesemer
als Ezekiel Cheever
Michael Gaston
als Marshal Herrick
William Preston
als George Jacobs
Ruth Maleczech
als Goody Osborne
Sheila Pinkham
als Goody Good
Peter Maloney
als Dr. Griggs
Kali Rocha
als Mercy Lewis
Taylor Stanley
als Joanna Preston
Lian-Marie Holmes
als Deliverance Fuller
Charlotte Melen
als Margaret Kenney
Carmella Riley
als Hannah Brown
Jessie Kilguss
als Debra Flint
Simone Marean
als Rachel Buxton
Amee Gray
als Lydia Sheldon
Anna V. Boksenbaum
als Sarah Pope
Mary Reardon
als Esther Wilkens
Alexander Streit
als Joseph Proctor
Michael McKinstry
als Daniel Proctor
Dorothy Brodesser
als Mrs. Griggs
Dossy Peabody
als Goody Sibber
Mara Clark
als Goody Barrow
Jane Pulkkinen
als Goody Bellows
Katrina Nevin
als Dorcas Bellows
Will Lyman
als Isaiah Goodkind
Karen MacDonald
als Townswoman
Sheila Ferrini
als Townswoman
June Lewin
als Townswoman
Ken Cheeseman
als Goat Owner
Steven Ochoa
als Putnam's Servant
Paul Bronk
als Villager (uncredited)
Duncan B. Putney
als Danforth's Footman (uncredited)
Dale Resteghini
als Villager (uncredited)
J.T. Turner
als Lout (uncredited)
Nicholas Hytner Director
Tariq Anwar Editor
George Fenton Original Music Composer
Andrew Dunn Director of Photography
Arthur Miller Screenplay
Arthur Miller Theatre Play
Lilly Kilvert Production Design
John Warnke Art Direction
Gretchen Rau Set Decoration
Bob Crowley Costume Design
Mitchell Levin Associate Producer
Robert A. Miller Producer
David V. Picker Producer
Diana Pokorny Co-Producer
Donna Isaacson Casting
Daniel Swee Casting
Jan Archibald Key Hair Stylist
Jerry DeCarlo Hairstylist
Naomi Donne Makeup Designer
Paula Kelly Makeup Artist
Todd Kleitsch Makeup Artist
Victoria M. Porter Hairstylist
Peggy Schierholz Hairstylist
Anthony Veader Hairstylist
Carla White Makeup Artist
Gwynn Turnbull Weaver Stunts
Valerie Scott Stunts
Laurie Scott Stunts
Diana Pokorny Unit Production Manager
Mike Topoozian First Assistant Director
Bob Wagner Second Assistant Director
Richard Oswald Second Assistant Director
Mari-Jo Winkler Production Supervisor
Alan S. Kaye Set Designer
Nick Navarro Set Designer
Patrick Cassidy Leadman
Bruce MacCallum Camera Operator
Patricia Van Over First Assistant Camera
Bob Becchio Additional Second Assistant Camera
Michael Barosky Sound Mixer
Linda Murphy Boom Operator
Charles Harrington Location Manager
Butch West Construction Coordinator
Deirdre N. Williams Costume Supervisor
Lisa R. Frucht Costume Supervisor
Amy Andrews Key Costumer
Sheila Grover Costumer
Will Weiske Post Production Coordinator
Mary Cybulski Script Supervisor
Patrick James Grosswendt Gaffer
William R. Mayberry Best Boy Electric
Blaise Dahlquist Rigging Gaffer
Jeff Amaral Electrician
Bernard C. Karol Electrician
Robert Cuddy Electrician
Eddie Evans Key Grip
Tom Barrett Best Boy Grip
David Larue Grip
William M. Weberg Grip
David Rotondo Construction Grip
David Gulick Property Master
Jon Davidson Production Accountant
Christopher Ackland Supervising Sound Editor
Joe Gilmore Dialogue Editor
Stan Fiferman Foley Editor
Nick Lowe ADR Editor
Matt Grimes Assistant Sound Editor
Elaine 'Chucks' Thomas Assistant Sound Editor
Mark Sale Assistant Sound Editor
Dean Humphreys Sound Re-Recording Mixer
Ed Colyer Foley Mixer
Pauline Griffiths Foley Artist
John Stanborough Color Timer
Sylvia Wheeler Negative Cutter
Eliza Thompson Music Coordinator
Barry Wetcher Still Photographer
Anne S. Reilly Unit Publicist
Christian Kaplan Casting Associate
James Calleri Casting Assistant
Matt Bouldry Extras Casting Assistant
Stephanie Waldron Greensman
Elizabeth Flaherty Art Department Coordinator
Lori A. Lopes Art Department Assistant
Anthony D. Parrillo Art Department Assistant
Brick Mason Production Illustrator
Walter Scott Stunt Coordinator
R.L. Tolbert Stunts
John R. Favre Stunts
Dale Gibson Stunts
Brian Ricci Special Effects Coordinator
Gary L. King Special Effects
William 'Billy Jack' Jakielaszek Special Effects
Jess Gonchor Construction Foreman
James Passanante Standby Painter






















ikwilfilmskijken © 2024