The Da Vinci Code (2006)

Thriller, Mysterie
In Parijs loopt professor Robert Langdon een afspraak mis met de conservator van het Louvre omdat die kort daarvoor is vermoord. Langdon is de belangrijkste verdachte, ook al omdat de man vóór hij stierf zijn naam op de grond heeft geschreven. Hij beseft dat de conservator aanwijzingen heeft achtergelaten die alleen hij kan ontcijferen: symbolen die verwijzen naar de werken van Da Vinci. Geholpen door een agente maakt Langdon zich uit de voeten en begint de speurtocht naar het motief voor de moord en naar de betrokkenheid van het Opus Dei. Want met name de katholieke kerk zit niet op de oplossing te wachten. Ondertussen zitten de politie en de moordenaar hen op de hielen...

The Da Vinci Code Film Info

Score: 6.725/10 van 8901 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2006-05-17
Lengte: 149 Minuut / 2:29
Regisseur: Ron Howard
Schrijver: Akiva Goldsman
Productie Studios: Imagine Entertainment, Skylark Productions
Productie Land: United States of America


The Da Vinci Code Trailer


Tom Hanks
als Robert Langdon
Audrey Tautou
als Sophie Neveu
Ian McKellen
als Sir Leigh Teabing
Jean Reno
als Captain Bezu Fache
Paul Bettany
als Silas
Alfred Molina
als Bishop Manuel Aringarosa
Jürgen Prochnow
als André Vernet
Jean-Yves Berteloot
als Rémy Jean
Etienne Chicot
als Lt. Collet
Jean-Pierre Marielle
als Jacques Saunière
Marie-Françoise Audollent
als Sister Sandrine
Rita Davies
als Elegant Woman at Rosslyn
Francesco Carnelutti
als Perfect
Seth Gabel
als Michael
Shane Zaza
als Youth on Bus
Andy Clark
als Docent
Fausto Maria Sciarappa
als Youngest Church Official
Joe Grossi
als Old Church Official
Denis Podalydès
als Flight Controller
Harry Taylor
als British Police Captain
Clive Carter
als Biggin Hill Police Captain
Garance Mazureck
als Sophie at 13 Years
Daisy Doidge-Hill
als Sophie at 8 Years
Lilli-Ella Kelleher
als Sophie at 3 Years
Crisian Emanuel
als Sophie's Mother
Charlotte Graham
als Mary Magdelene
Xavier de Guillebon
als Junkie
Tonio Descanvelle
als Bank Guard
David Bark-Jones
als Hawker Pilot
Seretta Wilson
als American Woman
Eglantine Rembauville-Nicolle
als Student
Dan Tondowski
als Student
Aewia Huillet
als Student
Roland John-Leopoldie
als Student
David Saracino
als DCPJ Agent
Lionel Guy-Bremond
als Officer Ledoux
Yves Aubert
als Louvre Computer Cop
Rachael Black
als Policewoman
Dez Drummond
als London Police
Mark Roper
als London Police
Brock Little
als American Embassy Cop
Matthew Butler-Hart
als Westminster Cop
Roland Menou
als DCPJ Technician
Hugh Mitchell
als Young Silas
Tina Maskell
als Silas' Mother
Peter Pedrero
als Silas' Father
Sam Mancuso
als Pope
Andre Lillis
als Pope
Mario Vernazza
als Young Constantine
Agathe Natanson
als Ritual Priestress
Daz Parker
als Peasant Mother
Andy Robb
als Peasant Father
Tom Barker
als Peasant Boy
Maggie McEwan
als Peasant Girl
Michael Bertenshaw
als Priest
Sarah Wildor
als Priestess
David Bertrand
als French Newscaster
Dan Brown
als Book signing party guest (uncredited)
Hans Zimmer Original Music Composer
Brian Grazer Producer
John Hubbard Casting
Janet Hirshenson Casting
Jane Jenkins Casting Director
Anthony J. Ciccolini III Supervising Sound Editor
Bob Badami Music Supervisor
Akiva Goldsman Screenplay
Ron Howard Director
Ron Howard Producer
Todd Hallowell Executive Producer
Todd Hallowell Second Unit Director
Kathleen McGill Unit Production Manager
Kathleen McGill Associate Producer
Louisa Velis Associate Producer
Daniel P. Hanley Editor
Mike Hill Editor
Michelle Lewitt Casting Associate
Allan Cameron Production Design
Tony Reading Art Direction
Giles Masters Art Direction
Dan Brown Executive Producer
Dan Brown Novel
John Calley Producer
Salvatore Totino Director of Photography
Salvatore Totino Camera Operator
Richard Roberts Set Decoration
Daniel Orlandi Costume Design
Paul Gooch Creature Design
Paul Gooch Makeup & Hair
Nigel Gostelow Unit Production Manager
Joseph Jayawardena Unit Production Manager
Suzie F. Wiesmann Production Supervisor
Carmel Jackson Makeup Artist
Greg Powell Stunt Coordinator
Adam Aldridge Special Effects Technician
Ivan Sharrock Production Sound Mixer
Angus Bickerton Visual Effects Supervisor
Steve Bowen Digital Colorist
Daniel C. Striepeke Makeup Artist
Philippe Hubin Special Effects Supervisor
Luc Drion Camera Operator
Veronica McAleer Hairstylist
Veronica McAleer Makeup & Hair
Alex Lamarque Second Unit Director of Photography
Brendan Donnison ADR Voice Casting
Berto Camera Operator
Rémy Julienne Stunt Coordinator
Gloria D'Alessandro Dialogue Editor
Peter Gleaves ADR Mixer
Nick Glennie-Smith Conductor
Fabrice Bismuth First Assistant Camera
Tom Brewster Third Assistant Director
Henry Jackman Music Programmer
Bruce Fowler Orchestrator
Susan Luciani Clapper Loader
Robert Palmer Assistant Camera
Martin Hobbs Head of Production
Gary A. Hecker Foley Artist
Robert Komatsu Associate Editor
Christophe Danchaud Makeup Artist
John Conroy Focus Puller
Christian Bourne Boom Operator
Alexandra Weyers Location Manager
Dan Grace Costume Supervisor
David Crossman Assistant Costume Designer
Alex Cameron Assistant Art Director
Sue Whitaker Visual Effects Art Director
Donald Flick Sound Effects Editor
Darren Fitzsimons Sculptor
Simon Changer Music Editor
Gary Brozenich Visual Effects Supervisor
Matt Middleton CG Artist
Michael J. Broomberg Foley Artist
Angela Barson Digital Supervisor
Karen Spangenberg Dialogue Editor
Richard Stammers Visual Effects Supervisor
Peter Devlin Transportation Coordinator
Perry Evans Chief Lighting Technician
Annie Penn Script Supervisor
Louise Wade Script Supervisor
Barrie Hemsley Visual Effects Producer
Adam Gascoyne Compositing Supervisor
Glenn Allen Visual Effects Producer
Richard Friedlander Visual Effects Producer
David Balfour Property Master
Ian Whiteford Greensman
Patricia Johnson Assistant Art Director
Daniel Pagan Sound Designer
Kevin Ahern Visual Effects Editor
Daniel Pinder Music Consultant
Sam Breckman Production Manager
Sam Breckman Location Manager
Jeremy Braben Helicopter Camera
Rickley W. Dumm Sound Effects Editor
Francesca Jaynes Choreographer
Eric J. Robertson Visual Effects Supervisor
Mike Valentine Underwater Camera
Donnie Creighton Digital Intermediate Assistant
James Gemmill Scenic Artist
Russell Oxley Scenic Artist
Jean-François Drigeard Best Boy Electric
Duncan Muggoch Location Manager
Piers Dunn Location Manager
Laura Graham ADR Editor
Shauna Bryn Visual Effects Producer
Nicholas Roche-Gordon Set Costumer
Steve Harvey Unit Manager
Flax Glor Publicist
Candide Franklyn Steadicam Operator
Eric Le Roux Camera Operator
Isabelle Gautier Location Manager
Belinda Parish Makeup & Hair
José Martin Romero Hairstylist
Norma Webb Makeup & Hair
Anna Skrein Art Department Coordinator
Marc Pinquier Property Master
Martin Smeaton Sculptor
Deborah Wallach Supervising ADR Editor
Teri E. Dorman Dialogue Editor
Solange S. Schwalbe Foley Supervisor
Ashley Clark Visual Effects Producer
Michelle Corney Visual Effects Producer
Nick Drew Visual Effects Producer
Steve Garrad Visual Effects Producer
Anna Panton Visual Effects Producer
Tim Pounds-Cornish Visual Effects Editor
James Madigan Visual Effects Supervisor
Dominique Julienne Stunt Coordinator
Eric Catelan Camera Operator
Fraser Taggart Second Unit Director of Photography
Simon Mein Still Photographer
Jean-Pierre Lacroix Gaffer
Ashley Palin Gaffer
Ossa Mills Rigging Gaffer
Adrian Spanna Video Assist Operator
Nathalie Cercuel Costume Supervisor
Yvonne Zarb Cousin Costume Supervisor
Sarah Bates Costume Supervisor
Nathalie Anselme Transportation Coordinator
Joseph Formosa Randon Location Manager
Nicolas Foulatier Location Manager
Penny Dyer Dialect Coach
Laurent Grenaud Location Manager
Claudia Kalindjian Unit Publicist
Olivier Servanin Location Manager
Christine Bodelot Production Accountant
Claudia Dehmel Visual Effects Coordinator
Natalie Stopford Visual Effects Coordinator
James Swanson Aerial Director of Photography
Alf Tramontin Steadicam Operator
Peter K. Christopher Costume Assistant
Frances Hannon Hair Designer
Frances Hannon Makeup Designer
Dan Mayer CG Artist
Greg ten Bosch Foley Editor
Ray Barrett Construction Manager
Clare Ramsey Makeup Effects
Jean-Marc Bellu Stunt Driver
Howard London ADR Mixer
Martin Asbury Storyboard Artist
Gary Arthurs Stunts
Emanuel Millar Hairdresser
John Flemming Key Grip
Jean Umansky Sound Mixer
Gemma James Visual Effects Coordinator
Philip Lobban Location Scout
Dominic Tuohy Special Effects Supervisor
Emma Callinan Casting Assistant
Jason Horwood Stand In
Linda Folk ADR Editor
Rob Ballantyne Storyboard Artist
Jacky Hardouin Construction Manager
Kenneth Cassar Special Effects Coordinator
Patrice Iva Hairdresser
Melody Woodford Matchmove Supervisor
Kirsten Anderson First Assistant Accountant
Oliver Ward Camera Technician
Abhay Manusmare Score Engineer
Jean-Pierre Avice Unit Production Manager
Keith Connolly Painter
Alessandro Checcacci Sound Re-Recording Mixer
Christopher Glass Storyboard Artist
Luis Armando Arteaga Additional Second Assistant Camera
Ricky Pattenden Gaffer
Valerie Davidson Foley Editor
Michael Goosen Production Controller
Temple Clark Storyboard Artist
Paul Riddle Digital Effects Supervisor
Frédéric North Aerial Coordinator
Andrea Cripps Assistant Costume Designer
Fran Weston Focus Puller
Carolyn Calvert Assistant Editor
Toby Plaskitt Key Grip
Ben Dixon Second Assistant Director
Chloé Lesueur Dresser
Jan Meade Projection
Rene Adefarasin Second Assistant Camera
Duncan Broadfoot Location Assistant
Shawn White Gaffer
Simon Hume Focus Puller
Peter Edge Standby Painter
Andy Merchant Utility Stunts
Jose Burgos CG Artist
Rob Cameron Assistant Set Decoration
Laure de Butler Assistant Production Manager
Jonathan Opgenhaffen CG Artist
Paul Mooney Hairdresser
Rupert Bray Location Manager
Scott Winston Compositing Supervisor
Ronan Murphy Dolly Grip
Nicholas Bucknall Musician
Stuart Godfrey Key Grip
Alan Hausmann Armorer
Stephanie Brown Assistant Sound Editor
Brian Ruberg Foley Mixer
Wyatt Bartlett Dresser
Tolga Kenan Stunts
Diz Sharpe Stunt Double
Matthew Sharp Assistant Director
Philip Murphy Dolly Grip
Jean-Yves Freess Key Grip
Nic Cupac Grip
Dean Koonjul Compositor
Enrico Perei Compositor
John Wells Property Master
Derek Russell Best Boy Grip
James Lewis Loader
Vlad Holst CG Artist
Uzma Khalid CG Artist
James Guy VFX Artist
Annushka Russell Art Department Assistant
Jordan Benwick Compositor
Andrew Jones Camera Trainee
Mark Sutherland Costumer
Rafal Kaniewski Compositor
Annie Baudlet Production Supervisor
Laurent Brégeat First Assistant Director
Nicolas Decaux Carpenter
Paula Eden Propmaker
Martin Campbell Props
David Ford Special Effects Supervisor
Shauna Bryan Executive Visual Effects Producer
Daphne Simone Visual Effects Editor
Yannick Audige Electrician
Richard Magennis Driver
Denis Frezet Transportation Captain
Rhonda Edmonds Constantin Transportation Co-Captain
Victoria Cadiou Production Coordinator
Jaesung Oh Set Production Assistant
Andrew Baggarley Data Wrangler
Steve Burgess Focus Puller
Jack Dyer Construction Buyer
Rick Mietkowski VFX Director of Photography
Adam Byles Floor Runner
Tristan Carlisle-Kitz Dressing Prop
Luke Murphy Animatronics Designer
Stephen Murphy Prosthetics Sculptor
Paul Bennett Additional Third Assistant Director
Yannick Fauchier Second Second Assistant Director
Olivier Burgaud Second Assistant Sound
Matthew G. Armstrong Special Effects Assistant
Sébastien Leclercq Additional First Assistant Camera
Gérard Rival Best Boy Grip
Mathieu Plainfossé Camera Loader
Elisa Touraine Assistant Location Manager
Alexis Giraudeau Location Production Assistant
Jess Green Accountant
Carmel Cassidy Assistant Accountant
Anji Oliver Assistant Production Coordinator
Matthieu Vogel Assistant Unit Manager
Rita Kozma Payroll Accountant
Olivier Klein Production Assistant
Christelle Bladinières Production Driver
Christine Charrier Production Secretary
Julian Blom Rotoscoping Artist
Martin O'Neill Special Effects Supervisor
Ferran Domenech CG Artist
Mark Phillips Animatronics Designer
Isabel Cody CG Artist
Anthony Challenor Standby Carpenter
Mark Harrison CG Artist
Nathalie Causse Dresser
Angela Cole CG Artist
Jarrod Linton CG Artist
John Roberts-Cox CG Artist
Rainer Stolle CG Artist
Dave Tozer Visual Effects Coordinator
Graham Norton III Focus Puller
Marc Mailley Stunts






















ikwilfilmskijken © 2024