C. Thomas Howell als Michael Archer | |
Lance Henriksen als Dr. John Coven | |
Nicole Sherwin als Giulia Pedina | |
Alexis Zibolis als Samantha West | |
Jason S. Gray als Pejic | |
Elvis Naumovski als Elvis | |
Antonio Jaramillo als Bob Griffee | |
Timothy Casto als DeKorte | |
Rocky Hart als Cardinal Ricci | |
A.J. Castro als Amal | |
Dru Brock als Convent Guard | |
Reza Riazi als Goon in Helicopter | |
Brian J. Garland als Coven's Thug | |
Kurt Altschwager als Coven's Thug | |
Steven Linnett als Officer | |
Nancy Piraquive als Girlfriend | |
Paul Gagné als DeKorte Guard | |
Tim Stevens als DeKorte Guard |
Paul Bales | Writer |
Peter Mervis | Writer |
Peter Mervis | Director |
Carlos De Los Rios | Writer |
David Michael Latt | Writer |
Steven Parker | Director of Photography |
Sherri Strain | Producer |
David Rimawi | Executive Producer |
Elena Albanese | Executive Producer |
David Michael Latt | Producer |
Mel Lewis | Original Music Composer |
Steve Fish | Art Direction |
Bianca Bahena | First Assistant Camera |
Scott Judy | Gaffer |
Stefano Piantoni | Assistant Camera |
Derek Riley | Art Direction |
Sheryl Angie Parr | Wardrobe Assistant |
Patrick Snider | Driver |
Neil Santos | Production Assistant |
Andrew Hin | Grip |
Amanda Rossi | Assistant Editor |
Paul Gagné | Second Unit Director |
Marco Ronchi | Camera Operator |
Fulton Singleton | Key Grip |
Dru Brock | Production Assistant |
Steven Linnett | Second Assistant Director |
Philip Calderon | Production Assistant |
Tim Stevens | Stunt Coordinator |
Jeanne Dear | Grip |
Kyle Redman | Second Assistant Camera |
Natalie Saito | Production Assistant |
Mikey Jechort | Camera Operator |
Adam Silver | Grip |
Eric Townsend | Grip |
Rick Walker | Co-Producer |
Justin Jones | First Assistant Director |
David Michael Latt | Visual Effects |
Francesco Segrè | Assistant Camera |
Brian J. Garland | Line Producer |
Gabriel Heredia | Sound Mixer |
Ann Walbert | Boom Operator |
Con Schell | Stunts |
Mikey Jechort | Transportation Captain |
Steven Linnett | Production Manager |
Francesco Diaz | Second Unit Director |
Scott Bruzenak | Sound Editor |
Francesco Diaz | Director of Photography |
Patrick Snider | Grip |
Paul Summers | Assistant Camera |
Marcus Ricaud | Production Sound Mixer |
Greg Vossberg | Supervising Sound Editor |
Paul Gagné | Stunt Coordinator |
Cedric Martin | Steadicam Operator |
Kimberly Graczyk | Key Makeup Artist |
Chris Updegrave | Gaffer |
Kurt Altschwager | Production Design |
Darya Papazian | Production Supervisor |
Sara Catherine Curran | Costume Design |
Amanda Rossi | Executive In Charge Of Production |
Marco Ronchi | Director of Photography |
Reza Riazi | Production Coordinator |