Bradley Cooper als Phil Wenneck | |
Ed Helms als Stu Price | |
Zach Galifianakis als Alan Garner | |
Justin Bartha als Doug Billings | |
Ken Jeong als Mr. Chow | |
John Goodman als Marshall | |
Melissa McCarthy als Cassie | |
Jeffrey Tambor als Sid Garner | |
Heather Graham als Jade | |
Mike Epps als Black Doug | |
Sasha Barrese als Tracy Garner | |
Jamie Chung als Lauren | |
Sondra Currie als Linda | |
Gillian Vigman als Stephanie | |
Oliver Cooper als Pharmacy Assistant | |
Mike Vallely als Nico | |
Grant Holmquist als Tyler | |
Oscar Torre als Officer Vasquez | |
Jonny Coyne als Hector | |
Silvia Curiel als House Keeper | |
Betty Murphy als Cassie's Mom | |
Jim Lau als Chief Prison Guard | |
Lela Loren als Female Officer | |
Harrison Forsyth als Timothy | |
Scott Anthony Leet als Henchman #1 | |
Tim Sitarz als Henchman #2 | |
Roger Schueller als Priest at Funeral | |
Jenny Ladner als Party Girl | |
Max Aronoff-Sher als Freeway Boy | |
Emma Wetzel als Freeway Girl | |
Todd Phillips als Mr. Creepy (uncredited) | |
Danny Le Boyer als Henchman #5 (uncredited) | |
Damion Poitier als Henchman #6 (uncredited) | |
Lewis Tan als Prison Guard (uncredited) | |
Tiffany Tynes als Casino Hottie (uncredited) | |
Sasha milan |
J.C. Spink | Executive Producer |
Christophe Beck | Original Music Composer |
Maher Ahmad | Production Design |
Jeff Groth | Editor |
Daniel Goldberg | Producer |
Debra Neil-Fisher | Editor |
Todd Phillips | Director |
Craig Mazin | Writer |
Todd Phillips | Writer |
Jon Lucas | Characters |
Lawrence Sher | Director of Photography |
Todd Phillips | Producer |
Scott Budnick | Executive Producer |
Thomas Tull | Executive Producer |
Scott Moore | Characters |
Gene Serdena | Set Decoration |
Rebecca DeHerrera | Makeup Artist |
Angel Radefeld | Makeup Artist |
Koji Ohmura | Makeup Effects |
Louise Mingenbach | Costume Design |
Keith Sayer | Makeup Department Head |
Austin Gorg | Art Direction |
Mindy Marin | Casting |
Mark Garbarino | Makeup Artist |
Janeen Schreyer | Makeup Artist |
David Siegel | Production Manager |
Luke Kalteux | Lighting Technician |
Mark Edward Wright | Visual Effects Editor |
Sasha Paracels | Associate Producer |
Joseph Garner | Associate Producer |
Chris Lowenstein | Line Producer |
Jeffrey Wetzel | Co-Producer |
Andrea Carter | Art Department Coordinator |
C. Douglas Cameron | Boom Operator |
Viola Rock | Makeup Artist |
Russell Farmarco | Dialogue Editor |
Steve Borgese | Greensman |
Daniela Kurrie | Tailor |
Carla Farmer | Hairstylist |
Bruce Tanis | Sound Effects Editor |
Michelle Millay | Sculptor |
Thomas T. Taylor | Set Designer |
Scott R. Fisher | Special Effects Coordinator |
Roopesh Gujar | Visual Effects Producer |
Geoffrey Haley | Steadicam Operator |
Lee Gilmore | Sound Effects Editor |
Robert Stadd | Visual Effects Supervisor |
Sean Patrick Crowell | Key Grip |
Randall Poster | Music Supervisor |
Dale Snyder | Propmaker |
Luis Galdames | Sound Effects Editor |
Alan Caudillo | Camera Operator |
Trish Gallaher Glenn | Property Master |
Katrissa 'Kat' Peterson | Visual Effects Coordinator |
Melinda Sue Gordon | Still Photographer |
Frédéric North | Aerial Coordinator |
Yeşim "Shimmy" Osman | Hairstylist |
Bryan Belair | Construction Coordinator |
Corey Bronson | Set Costumer |
Gregory Alpert | Location Manager |
Frédéric North | Pilot |
Michael Mikita Jr. | Painter |
Jody Rogers | Visual Effects Editor |
Jason Ruder | Supervising Music Editor |
Allen Coulter | Set Designer |
David V. Butler | Supervising Dialogue Editor |
Jason W. Jennings | Sound Designer |
Hans Bjerno | Aerial Director of Photography |
Jordan Corngold | Music Editor |
Jack Gill | Stunt Coordinator |
Mitchell Ray Kenney | Costume Supervisor |
John M. 'Jack' Wright | Key Costumer |
George Drakoulias | Music Supervisor |
Raj Uppal | Production Design |
Cameron Frankley | Sound Designer |
Richie Moore | Camera Operator |
Laurel Frushour | Set Costumer |
Fernand Bos | Music Editor |
Kevin Kliesch | Orchestrator |
Jules Carideo | Production Coordinator |
Patricia Androff | Key Makeup Artist |
Kelly Rae Kenan Green | Visual Effects Coordinator |
Chad Simpson | Painter |
Daniel C. Gold | Camera Operator |
Tiffany Busche | Key Costumer |
Steve Woroniecki | Location Manager |
Thomas Whiting | Supervising ADR Editor |
Chad Eshbaugh | Techno Crane Operator |
Peggy Pere | Aerial Coordinator |
Anna Rane | Script Supervisor |
Ray Maxwell | Propmaker |
Christopher Allen Nelson | Special Effects Makeup Artist |
Eddie Braun | Stunts |
Richard Anderson | Grip |
Weston Middleton | Production Assistant |
Jack Gill | Second Unit Director |
Danielle Burgio | Stunts |
Todd Harris | Storyboard Artist |