The Haunting (1999)

Horror, Thriller, Fantasie, Mysterie
Sinds jaren staat het donkere en verboden huis verlaten en alleen op de heuvel, zo lijkt het. Geïntrigeerd door het duistere verleden van het huis lokt Dr. Marrow drie proefkonijnen, Theo Nell en Luke, naar het huis om samen met hem een schijnbaar onschadelijk experiment uit te voeren. Bij haar aankomst voelt Nell zich op een geheimzinnige wijze tot het huis aangetrokken en deze interesse blijkt wederzijds te zijn. '

The Haunting Film Info

Score: 5.436/10 van 1298 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 1999-07-23
Lengte: 113 Minuut / 1:53
Regisseur: Jan de Bont
Schrijver: David Self
Productie Studios: DreamWorks Pictures, Roth-Arnold Productions
Productie Land: United States of America


The Haunting Trailer


Liam Neeson
als Dr. David Marrow
Lili Taylor
als Eleanor ‘Nell’ Vance
Catherine Zeta-Jones
als Theodora
Owen Wilson
als Luke Sanderson
Bruce Dern
als Mr. Dudley
Marian Seldes
als Mrs. Dudley
Alix Koromzay
als Mary Lambetta
Todd Field
als Todd Hackett
Virginia Madsen
als Jane
Michael Cavanaugh
als Dr. Malcolm Keogh
Tom Irwin
als Lou
Charles Gunning
als Hugh Crain
Saul Priever
als Ritchie
M.C. Gainey
als Large Man
Hadley Eure
als Carolyn Crain
Kadina de Elejalde
als Rene Crain
Alessandra Benjamin
als Psych Patient #1
Karen S. Gregan
als Psych Patient #2
Brandon Jarrett
als Psych Patient #3
Mary McNeal
als Psych Patient #4
William Minkin
als Psych Patient #5
Debi Derryberry
als Child (voice)
Jessica Evans
als Child (voice)
Sherry Lynn
als Child (voice)
Miles Marsico
als Child (voice)
Courtland Mead
als Child (voice)
Kelsey Mulrooney
als Child (voice)
Kyle McDougle
als Child (voice)
Hannah Swanson
als Child (voice)
Travis Tedford
als Child (voice) (uncredited)
Shirley Jackson Novel
Susan Arnold Producer
Michael Kahn Editor
Eugenio Zanetti Production Design
David Self Screenplay
Jan de Bont Director
Karl Walter Lindenlaub Director of Photography
Jan de Bont Executive Producer
Samuel Z. Arkoff Executive Producer
Colin Wilson Producer
Randi Hiller Casting
Donna Roth Producer
Jerry Goldsmith Original Music Composer
Marty P. Ewing Associate Producer
Michael Trent Assistant Editor
Phil Tippett Visual Effects Supervisor
Martin Laing Art Direction
Cindy Carr Set Decoration
Jonathan Lee Art Direction
Troy Sizemore Art Direction
Ellen Mirojnick Costume Design
Danny Ned Moore Costume Design
Justin Ditter Wigmaker
John Frazier Special Effects Coordinator
Sandy Berumen Stunts
Jonathan Null Dialogue Editor
Elena Holden Tuens Production Accountant
Blair Clark Animation Supervisor
Loren Corl Grip
Teresa Eckton Sound Effects Editor
Shannon Mills Sound Design Assistant
Paula Lucchesi Visual Effects Art Director
François Audouy Production Illustrator
Stacey S. McIntosh Construction Coordinator
Brynn McQuade Art Department Coordinator
Colin Anderson Steadicam Operator
Edmond Scott Ratliff Set Dressing Artist
Dennis Marchant Picture Car Coordinator
Brian Lukas Rigging Gaffer
Joy Ellison Dialect Coach
Alan Alvarado Propmaker
Marty P. Ewing Unit Production Manager
James Barrett Electrician
Alexander Courage Orchestrator
Jean Ann Black Makeup Artist
Kevin Du Toit Post Production Assistant
Richard Byard First Assistant Editor
Jeff Brinker Rigging Grip
Gloria Ciraolo Painter
Deborah Hopper Costume Supervisor
Karyn Huston Hairstylist
Ann Culotta Set Costumer
Marie Nashold Set Medic
Candace Brokaw Stand In
Alan Boucek Digital Compositors
Martin Gutteridge Special Effects Supervisor
Alexandra Altrocchi Visual Effects Coordinator
Scott Farrar Visual Effects Supervisor
Jamie Barber First Assistant Camera
Orlando Chongo Craft Service
Tim A. Davison Stunt Coordinator
Michael Axinn Assistant Sound Editor
Roni McKinley Visual Effects Producer
Frank Masi Still Photographer
Gary Shephard Transportation Coordinator
John Bartle Visual Effects Editor
Brian Dettor Editorial Production Assistant
Stewart Hadley Gaffer
Wes Burian 3D Artist
Fred Arbegast Sculptor
Judith A. Cory Key Hair Stylist
Scott Lafferty Carpenter
Chet Badalato Driver
Erica Frauman Post Production Supervisor
Jim Turner Production Controller
Larry Singer ADR & Dubbing
David Rosenthal I/O Supervisor
Larry A. Cornick Leadman
Charles 'Chuck' Lungren Standby Painter
Jeremy Braben Aerial Camera
Marilyn Clarke Production Coordinator
Darrell Hall Music Editor
Gerry Taylor Projection
Gregory Lundsgaard Camera Operator
Steven Strong Lighting Technician
Brian Payne Property Master
Steve Ginsberg Systems Administrators & Support
Harrison D. Marsh Boom Operator
Frank E. Eulner Supervising Sound Editor
Amanda Brand Unit Publicist
Mark Suveg Video Assist Operator
Gary Rydstrom Sound Designer
Mick Cukurs Set Designer
Jana Spotts Assistant Director
Peter M. Tobyansen Location Manager
Roger Rohrbach Production Manager
Randy Link Animation
David John Production Sound Mixer
David Orr Color Timer
Tomas Voth Supervising Art Director
Gary Ferraro Chef
Donald Dowd Editorial Services
Juan Peralta Sound Mix Technician
Dean Lakoff Swing
Andreas Crawford Dolly Grip
Steven R. Molen Production Executive
Alessandra Taddei Researcher
Taylor Ball Special Effects Assistant
Dan Riffel Assistant Chief Lighting Technician
Lynda Foote Key Costumer
Gary Burritt Negative Cutter
Kirk Jung Production Assistant
Jimmy N. Roberts Stunt Double
Ben Smith Key Set Production Assistant
Dennie Thorpe Foley Artist
Jem Lovett Special Effects Technician
Tanaz Akhlaghi Casting Assistant
Karin L. McGaughey Property Buyer
Tony Eckert Foley Mixer
Paul DeMarte Second Assistant Camera
Sandina Bailo-Lape Foley Supervisor
Matt Floyd Key Rigging Grip
Frank 'Pepe' Merel Foley Recordist
Patricio M. Farrell Art Department Production Assistant
Daniel Myers Boone Payroll Accountant
Kenneth Hall Supervising Music Editor
Cristiano Donzelli Conceptual Illustrator
Jerry Goldsmith Conductor
Nick Vidar Music Programmer
Charlie Araki Assistant Accountant
Dan Feinstein Rotoscoping Artist
Renzo Spirit Buffalo Assistant Camera
Sven E. Fahlgren Post Production Coordinator
Danielle Fox Assistant Production Coordinator
Lauren Raquel Pusich Intern
Kate Hazell Second Second Assistant Director
Robert Allen Construction Buyer
Douglas Epps Head of Research
Michael Hansen Assistant Property Master
Mickie McGowan ADR Voice Casting
Bryan H. Carroll Assistant Editor
Brennan Doyle Compositing Supervisor
Denise Whiting ADR Editor
Robert Deschaine ADR Mixer
Tami Treadwell ADR Recordist
Keith Ogier Additional Second Assistant Camera
Dana Baker Best Boy Grip
Heather Green Camera Loader
Danika Kohler Doman Production Secretary
Robert Consing Storyboard Artist
Gary Summers Sound Re-Recording Mixer
Ethan van der Ryn Supervising Sound Editor
Anita Hart Stunts
Jennifer Caputo Stunts
Troy Robinson Utility Stunts
Josh McLaglen First Assistant Director
Joanna Shelmidine Stunt Double






















ikwilfilmskijken © 2024