The Last of the Mohicans (1992)

Actie, Avontuur, Drama, Historisch, Romantiek, Oorlog
Er heerst een koloniale oorlog in Amerika tussen de Britten en de Fransen, allebei worden ze geholpen door verscheidene indianenstammen. Hawkeye is een door de indianen geadopteerde Europeaan die samen met zijn stam de Britten helpt. Ondertussen wordt hij verliefd op de dochter van de hoofdofficier.

The Last of the Mohicans Film Info

Score: 7.4/10 van 2201 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 1992-08-26
Lengte: 112 Minuut / 1:52
Regisseur: Michael Mann
Schrijvers Michael Mann, Christopher Crowe, Philip Dunne.
Productie Studios: Morgan Creek Productions, 20th Century Fox, AMLF
Productie Land: United States of America

The Last of the Mohicans Foto's


The Last of the Mohicans Trailer


Daniel Day-Lewis
als Hawkeye
Madeleine Stowe
als Cora
Russell Means
als Chingachgook
Eric Schweig
als Uncas
Jodhi May
als Alice
Steven Waddington
als Heyward
Wes Studi
als Magua
Maurice Roëves
als Colonel Munro
Patrice Chéreau
als General Montcalm
Edward Blatchford
als Jack Winthrop
Terry Kinney
als John Cameron
Tracey Ellis
als Alexandra Cameron
Justin M. Rice
als James Cameron
Dennis Banks
als Ongewasgone
Pete Postlethwaite
als Captain Beams
Colm Meaney
als Major Ambrose
Mac Andrews
als General Webb
Malcolm Storry
als Phelps
David Schofield
als Sergeant Major
Eric D. Sandgren
als Coureur De Bois
Mike Phillips
als Sachem
Mark A. Baker
als Colonial Man
Dylan Baker
als Bougainville
Tim Hopper
als Ian
Gregory Zaragoza
als Abenaki Chief
Scott Means
als Abenaki Warrior
William J. Bozic Jr.
als French Artillery Officer
Patrick Fitzgerald
als Webb's Adjutant
Mark Joy
als Henri
Steve Keator
als Colonial Representative
Don Tilley
als Colonial #1
Thomas E. Cummings
als Colonial #2
David Farrow
als Guard
Ethan James Fugate
als French Sappeur
F. Curtis Gaston
als Soldier #1
Eric A. Hurley
als Soldier #2
Jared Harris
als British Lieutenant
Michael Flannery
als Sentry
Tom McGowan
als Rich Merchant
Alice Papineau
als Huron Woman
Mark J. Maracle
als Sharitarish
Clark Heathcliffe
als Regimental Sergeant Major
Sebastian Roché
als Martin
Joe Finnegan
als Redcoat #2
Sheila Adams Barnhill
als Humming Woman
John Harrington Bland
als British Soldier (uncredited)
Bill Chemerka
als Royal Artillerist (uncredited)
Payton Dunham
als Abenaki Warrior (uncredited)
Benton Jennings
als Scottish Officer (uncredited)
Trenton McDevitt
als British Soldier (uncredited)
Brent Ponder
als French Soldier (uncredited)
Arthur Schmidt Editor
Michael Mann Screenplay
Michael Mann Director
Michael Mann Producer
Bonnie Timmermann Casting
Susie Figgis Casting
John L. Balderston Adaptation
Scott Martin Gershin Sound Editor
Robert Guerra Art Direction
James G. Robinson Executive Producer
Bruce Minkus Special Effects
Victor J. Zolfo Leadman
Trevor Jones Original Music Composer
Wolf Kroeger Production Design
Wayne Wahrman Additional Editor
Caroline Ross Assistant Editor
Elsa Zamparelli Costume Design
Douglas Milsome Additional Photography
Jim Erickson Set Decoration
Marilyn Graf Foley Recordist
Peter Robb-King Key Makeup Artist
Dino Dimuro Sound Effects Editor
Jack Smalley Orchestrator
Randy Edelman Original Music Composer
Randy Edelman Conductor
Bonnie Arnold Associate Producer
Dennis Bradford Assistant Art Director
Mike H. McGaughy Stunts
Christopher Assells Sound Effects Editor
Per Hallberg Sound Editor
Dante Spinotti Director of Photography
Dov Hoenig Editor
Vera Mitchell Hairdresser
Kathy Durning Music Editor
Thomas L. Fisher Special Effects Coordinator
Jay King Special Effects
Simone Boisseree Stunts
Richard La Motte Costume Design
Lon Bender Sound Designer
Lon Bender Sound Supervisor
Jim Weidman Music Editor
Ned Dowd Unit Production Manager
Ned Dowd Supervising Producer
Susan E. Fiore Second Second Assistant Director
Hunt Lowry Producer
Amy Wells Assistant Set Decoration
Jeremiah O'Driscoll Assistant Editor
Carin-Anne Strohmaier First Assistant Editor
Simon Kaye Sound Mixer
Patricia Woodbridge Assistant Art Director
Jere Huggins Additional Editor
Richard Holland Art Direction
Henry Millar Special Effects Coordinator
Paul Massey Sound Re-Recording Mixer
Alicia Stevenson Foley Artist
Christopher Crowe Screenplay
James Fenimore Cooper Novel
Mark Ricker Set Dresser
Matthew Booth Assistant Editor
Karl J. Martin Set Designer
Daniel Lanois Additional Music
Ric Roman Waugh Stunts
David Fletcher Stunts
Daniel M. Stillman Second Assistant Director
Kyle Rudolph Steadicam Operator
Bobby Muzingo Orchestrator
Dean Mumford Stunts
Danny Eccleston Gaffer
Steve Spallone Best Boy Electric
Judith Blume Post Production Supervisor
Alan Greedy Script Supervisor
Philip Dunne Screenplay
Mary Andrews ADR Editor
Tina Hightower Wardrobe Assistant
Jeff Balsmeyer Storyboard
Ruth Fletcher Location Assistant
Mario Roberts Stunts
Tim Trella Stunts
Michael Waxman First Assistant Director
Nerses Gezalyan Foley Recordist
Glenn T. Morgan Sound Editor
Gusmano Cesaretti Visual Development
Gusmano Cesaretti Second Unit Director
Debbie Lynn Ross Stunts
Gregg Baxter ADR Supervisor
Greig McRitchie Orchestrator
Lonnie R. Smith Jr. Stunts
Paul Perez Adaptation
Daniel Moore Adaptation
Elton Ahi Scoring Mixer
Michael Bonsignore Grip
Carl Goldstein Second Second Assistant Director
Sandra S. Orsolyak Makeup Artist
Joan Shay Makeup Artist
Albert Aquino Boom Operator
Dan O'Connell Foley Artist
John Rice Assistant Sound Editor
Don Ruffin Stunts
Hilda Hodges Foley Artist
David Olson Music Editor
Lance Gilbert Stunts
Wylie Stateman Additional Sound Re-Recording Mixer
Scott R. Fisher Special Effects
James V. Kent Set Decoration
Chris Jenkins Sound Re-Recording Mixer
Kevin Bartnof Foley Artist
Doug Hemphill Sound Re-Recording Mixer
Don Reddy Camera Operator
David Sanderson First Assistant Camera
Randy Kelley Dialogue Editor
Larry Kemp Sound Effects
Masako Masuda Set Designer
Greg Orloff Foley Mixer
Mickey Gilbert Stunt Coordinator
Mickey Gilbert Second Unit Director
Duane Manwiller Additional Camera
Richard Dwan Jr. Dialogue Editor
Karen Baker Landers Assistant Sound Editor
Anthony Lattanzio Construction Coordinator
Chris Hogan Dialogue Editor
Dan Hegeman Sound Editor
John Copeman Stunts
David Knox Steadicam Operator
Laura Graham ADR Editor
John R. Bayless Makeup Artist
Willy Allen Sound Editor
Gary Jay First Assistant Camera
Frank Connor Still Photographer
Betty Lou Skinner Hairstylist
Richard Schoen Set Costumer
Gordon Antell Assistant Editor
Dennis S. Sands Scoring Mixer
Ron South First Assistant Editor
Peter Haas Unit Publicist
Bill Voigtlander ADR Editor
Jeff Goodwin Makeup Artist
Rita Parillo Makeup Artist
Jerry Blohm Assistant Property Master
Jerry G. Callaway Second Unit Cinematographer
Jerry G. Callaway Second Unit Director of Photography
Verne Caruso Hairstylist
Michael Butler Costume Supervisor
Erik Olson Assistant Art Director
Melissa Yonkey Hairstylist
Whitney Green Production Manager
Michael T. Ryan Music Editor
Mary Jo Lang Foley Mixer
Roy Bryson Hairdresser
Bridget Pickering Casting Assistant
Bernie Pock Stunts
Mary Everett Hair Assistant
Brad Dechter Orchestrator
Jennifer Butler Costume Supervisor
Rudy Pi Additional Sound Re-Recording Mixer
Pamela Priest Hairstylist
Jeff Block Casting Assistant
Julie Glick Set Costumer
Michael McGowan Camera Operator
Robert Ulland Steadicam Operator
Fred L. McLane First Assistant Camera
Linda Whittlesey ADR Editor
Logan R. Berkshire Grip
Dan M. Rich Dialogue Editor
Scott Warren Boom Operator
Mark Smith Sound Re-Recording Mixer
Mark Smith Scoring Mixer
Peter Gelfman Property Master
Mark L. Levine Assistant Editor
Phil Hetos Color Timer
Chris Fisher Second Assistant Camera
Daniel Allan Carlin Music Supervisor
Daniel Allan Carlin Conductor
Ron Downing Property Master
Kevin Boyd Video Assist Operator
Vern Crofoot Armorer
Sondra Dee Boyachek Production Coordinator
Deborah Ball Hairstylist
John Richards Scoring Mixer
Mark J. Levenstein Assistant Accountant
Jane Royle Makeup Artist
Gary Burritt Negative Cutter
Judith H. Bickerton Hairstylist
Robert Hoelen Grip
Moshe Bardach Casting Assistant
Clint Lilley Stunts
Asher Yates Sound Editor
Eric O. Schusterman Assistant Editor
W.C. 'Chunky' Huse Key Grip
Timothy Braniff Storyboard
Monty Bass Best Boy Grip
Juddson Keith Linn Stunts
Tom May Key Grip
Nancy Segler Casting Assistant
Ellen Rauch Unit Production Manager
Eric Bartsch Grip
Kim Waugh Additional Sound Re-Recording Mixer
Stephen L. Meek Assistant Editor
Judson Leach Assistant Sound Editor
David Baldwin Sound Editor
Caroline Clements Hairstylist
Karen Turner Assistant Production Coordinator
Theresa Phillips Casting Assistant
Paul Beahm Stunts
Bernadette 'B.C.' Echohawk Casting Assistant
Eddie Fickett Key Set Production Assistant
Doris Hellmann Post Production Accountant
Guy Dagul Orchestrator
Jennifer Zolten Freed Production Accountant
J. Luther Jones III Lead Set Dresser
Danny Mabry Stunts
David Brink Second Assistant Camera
Thomas Smaling Grip
Alvin William 'Dutch' Lunak Stunts
Jack Dalton Boom Operator
Dave Lowry Stunts
Lynn Gardner Hair Assistant
Yves Langlois Stunts
Shirley Fulton Crumley Location Casting
Jamie Jo Medearis Stunts
Dwayne Hatchell Grip
Scott Waugh Stunts
David M. Lang Additional Camera
Lisa Miller Assistant Sound Editor
Mark A. Dixon Location Assistant
George Bosley Location Manager
Daniel R. Haizlip Grip
Mickey Pugh Property Master
Judi Rosner Production Coordinator
Gail Hensley Hairstylist
Lee Teter Visual Development
David Galbraith Second Assistant Camera
Timothy Sheffer Additional Camera
Porter Berry Camera Intern
Gerrit Garretsen Dolly Grip
Ryan Bartsch Grip
Randy Halpern Grip
Robert Parrish Grip
David Ray Robinson Grip
Rufus Granger Jr. Grip
John T. Bromell Set Dresser
William F. Craine Set Dresser
Jennifer C. Debell Set Dresser
Chan Mentzer Construction Foreman
Baker "Buzz" Smith Jr. Hairstylist
Roger Hansen Special Effects
Terry W. King Special Effects
Richard Scioli Special Effects
Howard "Peppy" Richardson Special Effects
John Field Pankow Assistant Property Master
Ray Giron Assistant Property Master
Michael Bigham Location Manager
Karen Snow Location Assistant
Craig A. McCraw Location Assistant
Johnny Lattanzio Construction Coordinator
Caroline Korney Second Assistant Accountant
David Webster Technical Advisor
Lee Nesbitt Assistant Production Coordinator
Julia Kobrinsky Researcher
Cynthia Kimoto Assistant Editor
John Whynot Scoring Mixer
Cyndie Williams Young Second Assistant Director
Mary Lou Devlin Production Coordinator
Richard Duran Stunts






















ikwilfilmskijken © 2021