The Matrix Reloaded (2003)

Avontuur, Actie, Thriller, Sciencefiction
De machines hebben de locatie van Zion, de laatste menselijke stad, gevonden. De enige hoop voor de rebellen is The Keymaker, een man met toegang tot alle deuren naar de machinewereld. Hij wordt echter bewaakt door The Twins, een gedreadlocked duo dat kan verdwijnen en verschijnen als geesten. Agent Smith kan zich inmiddels als een virus in The Matrix vermenigvuldigen, wat de zoektocht voor Neo, Trinity en Morpheus bemoeilijkt.

The Matrix Reloaded Film Info

Score: 7/10 van 10529 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2003-05-15
Lengte: 138 Minuut / 2:18
Regisseurs: Lana Wachowski, Lilly Wachowski.
Schrijvers Lilly Wachowski, Lana Wachowski.
Productie Studios: Village Roadshow Pictures, Silver Pictures, NPV Entertainment
Productie Land: United States of America


The Matrix Reloaded Trailer


Keanu Reeves
als Thomas A. Anderson / Neo
Laurence Fishburne
als Morpheus
Carrie-Anne Moss
als Trinity
Hugo Weaving
als Agent Smith
Jada Pinkett Smith
als Niobe
Gloria Foster
als Oracle
Harold Perrineau
als Link
Monica Bellucci
als Persephone
Harry Lennix
als Commander Lock
Lambert Wilson
als The Merovingian
Randall Duk Kim
als The Keymaker
Nona Gaye
als Zee
Anthony Zerbe
als Councillor Hamann
Daniel Bernhardt
als Agent Johnson
Helmut Bakaitis
als The Architect
David Kilde
als Agent Jackson
Matt McColm
als Agent Thompson
Collin Chou
als Seraph
Neil Rayment
als Twin #1
Adrian Rayment
als Twin #2
Don Battee
als Vector
Valerie Berry
als Priestess
Steve Bastoni
als Soren
Ian Bliss
als Bane
Liliana Bogatko
als Old Woman at Zion
Michael Budd
als Zion Controller
Stoney Burke
als Bike Carrier Driver
Kelly Butler
als Ice
Josephine Byrnes
als Zion Virtual Control Operator
Noris Campos
als Woman with Groceries
Paul Cotter
als Corrupt
Marlene Cummins
als Another Old Woman at Zion
Attila Davidhazy
als Young Thomas Anderson at 12
Essie Davis
als Maggie
Terrell Dixon
als Wurm
Nash Edgerton
als Security Guard #5
David Franklin
als Maitre D'
Daryl Heath
als A.P.U. Escort
Roy Jones Jr.
als Captain Ballard
Austin Galuppo
als Young Thomas Anderson at 4
Malcolm Kennard
als Abel
Christopher Kirby
als Mauser
Peter Lamb
als Colt
Nathaniel Lees
als Mifune
Tony Lynch
als Computer Room Technician
Robert Mammone
als AK
Joshua Mbakwe
als Link's Nephew
Chris Mitchell
als Power Station Guard
Steve Morris
als Computer Room Guard
Tory Mussett
als Beautiful Woman at Le Vrai
Rene Naufahu
als Zion Gate Operator
Robyn Nevin
als Councillor Dillard
David William No
als Cain
Genevieve O'Reilly
als Officer Wirtz
Socratis Otto
als Operator
MontaƱo Rain
als Young Thomas Anderson at 8
Rupert Reid
als Lock's Lieutenant
Cornel West
als Councillor West
David Roberts
als Roland
Shane C. Rodrigo
als Ajax
Nick Scoggin
als Gidim Truck Driver
Kevin Scott
als 18 Wheel Trucker
Tahei Simpson
als Binary
Frankie Stevens
als Tirant
Nicandro Thomas
als Young Thomas Anderson at 2
Gina Torres
als Cas
Andrew Valli
als Police #1
Andy Arness
als Police #2
Steve Vella
als Malachi
John Walton
als Security Bunker Guard
Clayton Watson
als Kid
Leigh Whannell
als Axel
Bernard White
als Rama-Kandra
Scott McLean
als Security Bunker Guard #2
Anthony Brandon Wong
als Ghost
Christine Anu
als Kali
Ray Anthony
als Power Station Guard
Rick Shuster
als Pilot (uncredited)
Tiger Hu Chen
als Merovingian's Thug (uncredited)
Marcus Young
als Merovingian's Thug (uncredited)
David Leitch
als Merovingian's Thug (uncredited)
Lilly Wachowski Screenplay
Owen Paterson Production Design
Hugh Bateup Art Direction
Ronald R. Reiss Set Decoration
Hank Amos Stunts
Barney Burman Makeup Artist
Lana Wachowski Screenplay
Don Davis Original Music Composer
Richard Adrian Sound Designer
Eric Allard Special Effects
Bill Pope Director of Photography
Lana Wachowski Director
Shauna Wolifson Casting
Brian Dusting Set Decoration
Kym Barrett Costume Design
Zach Staenberg Editor
Mali Finn Casting
Jules Cook Art Direction
Mayumi Arakaki Visual Effects
Kenny Alexander Stunts
Joel Silver Producer
Lilly Wachowski Director
James McTeigue Assistant Director
Gregg Rudloff Sound Re-Recording Mixer
Brice R. Parker Visual Effects Coordinator
John 'D.J.' Des Jardin Visual Effects Supervisor
David Lee Sound Recordist
Brad Martin Stunt Double
Brad Martin Stunts
Marc Gabbana Concept Artist
Tory Belleci Modeling
Yuen Woo-Ping Fight Choreographer
Lilly Wachowski Executive Producer
Lana Wachowski Executive Producer
Grant Hill Executive Producer
Andrew Mason Executive Producer
Bruce Berman Executive Producer
L. Dean Jones Jr. Unit Production Manager
Grant Hill Unit Production Manager
James McTeigue First Assistant Director
Claire Richardson Second Assistant Director
Sean Hobin Second Assistant Director
Dane A. Davis Sound Designer
Dane A. Davis Supervising Sound Editor
Geofrey Darrow Conceptual Design
Vicki Popplewell Associate Producer
Steve Richards Associate Producer
Troy Brown Stunts
Danielle Burgio Stunts
Rocky Capella Stunts
Brian Duffy Stunts
Annie Ellis Stunts
Mike Gunther Stunts
Jim Pratt Stunts
Troy Robinson Stunts
Tommy J. Huff Stunts
Tim Rigby Stunts
Kevin Larson Stunts
Rex Reddick Stunts
Ronn Surels Stunts
Marcus Young Stunts
Danny Wynands Stunts
Tim Walkey Stunts
Chad Randall Stunts
Ashley Fairfield Stunts
Tim Connolly Stunts
Mike Massa Stunts
John T. Cypert Stunts
Paul Crawford Stunts
Debbie Evans Stunts
Peter Jeremijenko Stunts
Freddie Hice Stunts
Clay Donahue Fontenot Stunts
Thomas Robinson Harper Stunts
Will Leong Stunts
Erik Rondell Stunts
Larry Rippenkroeger Stunts
Nigel Harbach Stunts
Andre McCoy Stunts
Billy D. Lucas Stunts
Chris O'Hara Stunts
Jimmy N. Roberts Stunts
Mike Mukatis Stunts
Pat Romano Stunts
Tim Trella Stunts
Jeff Mosley Stunts
Melanie Peyton-Smith Stunts
Ousaun Elam Stunts
Alex Kuzelicki Stunts
Bernadette Van Gyen Stunts
Gilbert B. Combs Stunts
Steve Holladay Stunts
Gary Ray Stearns Stunts
Rick Shuster Pilot
Craig Hosking Pilot
Gary Ticehurst Pilot
Hugh Bateup Supervising Art Director
Philip Keller Storyboard Artist
Simon Murton Concept Artist
Darek Gogol Concept Artist
Catherine Mansill Art Direction
Charlie Revai Art Direction
Damien Drew Assistant Art Director
Cindi Knapton Assistant Art Director
Karen Murphy Assistant Art Director
Michael Turner Assistant Art Director
Godric Cole Set Designer
Christian Huband Set Designer
Mark W. Mansbridge Art Direction
Victoria Sullivan Script Supervisor
Gerry Nucifora Boom Operator
Scott Kinzey Boom Operator
John Bowring Armorer
Peter Cogar Armorer
Belinda Villani Sculptor
Mike Blaze Property Master
Reg Garside Gaffer
Bob Finley III Chief Lighting Technician
Ian Bird Key Grip
Michael Vivian Dolly Grip
Aron Walker Dolly Grip
Jay Munro Best Boy Grip
Martin Fargher Grip
John Regan Grip
Tony Mazzucchi Key Grip
Joseph J. Allen Grip
Steve Courtley Special Effects Supervisor
Clay Pinney Special Effects Supervisor
Peter Robb-King Makeup Department Head
Maggie Fung Key Makeup Artist
Deborah Taylor Key Makeup Artist
Tina Gordon Makeup Artist
Margaret Aston Makeup Artist
Karen Bradley Makeup Artist
Jenny-King Turko Makeup Artist
Steven E. Anderson Makeup Artist
Judith A. Cory Hair Department Head
Dan Bronson Costume Supervisor
Elaine Ramires Key Costumer
Peggy A. Schnitzer Key Costumer
Chandra Moore-Telfer Ager/Dyer
Rebeka L. Roberts Ager/Dyer
Jody Rogers Visual Effects Editor
Jessica Alan Post Production Supervisor
Julia Evershade Supervising Sound Editor
Eric Lindemann Sound Effects Designer
Eric Lindemann Sound Effects Editor
Andrew Lackey Sound Effects Editor
Michael Edward Johnson Sound Effects Editor
Mark Larry Sound Effects Editor
Richard Adrian Sound Effects Editor
Michael W. Mitchell Sound Effects Editor
Stephanie Flack Supervising Dialogue Editor
Stephanie Brown ADR Editor
Nancy Barker First Assistant Sound Editor
Eryne Prine Assistant Sound Editor
David Kudell Assistant Sound Editor
Paul Hackner Assistant Sound Editor
John Roesch Foley Artist
Alyson Dee Moore Foley Artist
Mary Jo Lang Foley Mixer
David Jobe Foley Mixer
Scott Morgan Foley Recordist
Thomas J. O'Connell ADR Mixer
Rick Canelli ADR Recordist
Barbara Harris ADR Voice Casting
John T. Reitz Sound Re-Recording Mixer
David E. Campbell Sound Re-Recording Mixer
Joe E. Rand Music Editor
Zigmund Gron Music Editor
Dan Glass Visual Effects Supervisor
Terry Clotiaux Visual Effects Producer
Josh R. Jaggars Digital Effects Producer
Amanda Crittenden Production Supervisor
Gerald Scaife Production Supervisor
Jacqueline King Production Coordinator
Debra James Production Supervisor
Mimi N. McGreal Travel Coordinator
Cathy Marshall-Hart Payroll Accountant
Mandy Butler Production Accountant
Lisa Jean Felski First Assistant Accountant
Caryn Cheever Second Assistant Accountant
Linden Johnson Assistant Accountant
Beth Bargas Assistant Accountant
Adrienne Swan Assistant Accountant
Peter Lawless Location Manager
David L. Wolfson Location Manager
Peter Martorano Assistant Location Manager
Deborah Antoniou Second Second Assistant Director
Paul Sullivan Second Second Assistant Director
John M. Morse Second Second Assistant Director
Lindsey Hayes Kroeger Casting Associate
David Rapaport Casting Assistant
Beau Bonneau Extras Casting
Henrie Stride Extras Casting Assistant
Suzanne Celeste Dialect Coach
Susan Hegarty Dialect Coach
Fiona Searson Unit Publicist
Bronwyn Preston Unit Publicist
Mary-Liz Andrews Construction Coordinator
Ian Bickerton Construction Foreman
Butch West Construction Coordinator
Michael Antunez Transportation Coordinator
Bruce Hauer Transportation Captain
Kimble Rendall Second Unit Director
Ross Emery Second Unit Director of Photography
Toby Pease Second Unit First Assistant Director
David R. Ellis Second Unit Director
Kim Marks Second Unit Director of Photography
Michael Green Second Unit First Assistant Director
Adrien Seffrin First Assistant Camera
Roger Lanser Additional Director of Photography
Jeff Lew Lead Animator
Debbie Evans Stunt Double
Chad Stahelski Stunt Coordinator
David Leitch Stunts
Ronnie Rondell Jr. Stunts
Glenn Boswell Stunt Coordinator
Dion Lam Dik-On Fight Choreographer
Yuen Cheung-Yan Stunts
Tiger Hu Chen Stunts
Tony Ling Chi-Wah Stunts
Ku Huen-Chiu Stunts
Lam Chi-Tai Stunts
Yuen Shun-Yi Stunts
Steve Skroce Storyboard Artist
John Gaeta Visual Effects Supervisor
Henry Kingi Stunt Driver
John C. Meier Stunt Driver
Jeffrey J. Dashnaw Stunts
Darrin Prescott Stunts
Justin Folk Visual Effects Assistant Editor






















ikwilfilmskijken © 2024