The Patriot (2000)

Drama, Historisch, Oorlog, Actie
Na enkele jaren in het leger gevochten te hebben, wil Benjamin Martin niets liever dan een rustig leventje leiden. Als zijn zoon zich echter aanmeldt voor het Amerikaanse leger, om de jonge natie te verdedigen tegen de Britten, wordt hij gedwongen de wapens weer op te pakken.

The Patriot Film Info

Score: 7.1/10 van 2928 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2000-06-28
Lengte: 165 Minuut / 2:45
Regisseur: Roland Emmerich
Schrijver: Robert Rodat
Productie Studios: Centropolis Entertainment, Mutual Film Company, Global Medien KG, Columbia Pictures, Sony Pictures
Productie Land: Germany, United States of America

The Patriot Foto's


The Patriot Trailer


Mel Gibson
als Benjamin Martin
Heath Ledger
als Gabriel Martin
Joely Richardson
als Charlotte Selton
Jason Isaacs
als Col. William Tavington
Chris Cooper
als Col. Harry Burwell
Tchéky Karyo
als Jean Villeneuve
René Auberjonois
als Reverend Oliver
Lisa Brenner
als Anne Howard
Tom Wilkinson
als Gen. Cornwallis
Donal Logue
als Dan Scott
Leon Rippy
als John Billings
Adam Baldwin
als Capt. Wilkins
Jay Arlen Jones
als Occam
Joey D. Vieira
als Peter Howard
Gregory Smith
als Thomas Martin
Mika Boorem
als Margaret Martin
Skye McCole Bartusiak
als Susan Martin
Trevor Morgan
als Nathan Martin
Bryan Chafin
als Samuel Martin
Logan Lerman
als William Martin
Mary Jo Deschanel
als Mrs. Howard
Jamieson Price
als Capt. Bordon
Peter Woodward
als Charles O'Hara
Grahame Wood
als Redcoat Lieutenant
Beatrice Bush
als Abigale the Housekeeper
Shane Ayon
als Grinadier Soldier
Shan Omar Huey
als Joshua
Hank Stone
als Rollins
Kirk Fox
als Skunk
Jack Moore
als Curly
Mark Twogood
als Danvers
Colt Romberger
als Colt
Terry Layman
als Gen. George Washington
Shannon Eubanks
als Mrs. Simms
Bill Roberson
als Loyalist Simms
Charles Black
als Matthew
Andy Stahl
als Gen. Nathanel Greene
Kristian Truelsen
als Hardwick
Kanin Howell
als Postrider
Mark Jeffrey Miller
als Wounded Continental
Zach Hanner
als British Field Officer
Randell Haynes
als Patriot Middleton
John Storey
als Cowpens Militiaman
Greg Good
als Cowpens Militiaman
John F. Dzencelowcz II
als Continental Soldier
Kyle Richard Engels
als Billings' Son
John Bennes
als Speaker
John Curran
als Redcoat Sergeant #1
Dara Coleman
als Redcoat Sergeant #2
Roy McCrerey
als Redcoat
P. Dion Moore
als Redcoat
Tyler Long
als Page Poy
John H. Bush
als Abner
Gil Johnson
als Militiaman
Scott Miles
als Patriot Private
Derrick B. Young
als Slave Boy
Le Roy Seabrook
als Gullah Minister
Samuel Brown Jr.
als Gullah Musician
Samuel Brown Sr.
als Gullah Musician
Lillie L. Harris
als Gullah Musician
Braima Moiwai
als Gullah Musician
Patrick Tatopoulos
als French Naval Officer
John Williams Original Music Composer
Harry Cohen Sound Designer
Harry Cohen Sound Effects Editor
Gary Levinsohn Producer
Michael McCusker First Assistant Editor
Shirley Fulton Crumley Location Casting
Mike Watson Stunts
Robert DeVine Special Effects
Tim Gilbert Stunts
Patty York Makeup Artist
Roland Emmerich Director
Roland Emmerich Executive Producer
Mark Gordon Producer
Ueli Steiger Director of Photography
David Brenner Editor
April Webster Casting
Victor J. Zolfo Set Decoration
Deborah Lynn Scott Costume Design
Dean Devlin Producer
Barney Burman Key Makeup Artist
Caleb Deschanel Director of Photography
Wendy Bell Key Makeup Artist
Sloane U'Ren Set Designer
Dino Dimuro Sound Effects Editor
Bob Bowman ADR Editor
Robert Rodat Screenplay
David Bloch Casting
Christopher Assells Sound Effects Editor
Per Hallberg Supervising Sound Editor
R. A. Rondell Stunt Coordinator
Greg Papalia Set Designer
Richard F. Mays Assistant Art Director
Ute Emmerich Executive Producer
Kirk M. Petruccelli Production Design
Barry Chusid Art Direction
Stephanie Corsalini Casting
Freddie Hice Stunt Coordinator
Greg P. Russell Sound Re-Recording Mixer
Mic Rodgers Stunts
Leo Corey Castellano Makeup Effects
Chad S. Frey Set Designer
Conrad Pope Orchestrator
Joel McNeely Orchestrator
William Fay Executive Producer
Julie Monroe Editor
Kim H. Winther First Assistant Director
Peter Winther Co-Producer
Peter Winther Second Unit Director
Christopher Holmes Editor
James Dyer Unit Production Manager
Mark Vargo Director of Photography
Kenneth Wannberg Music Editor
Frank J. Zito III Carpenter
Tom Reta Assistant Art Director
Casey O'Neill Stunts
Jason Rodriguez Stunts
Lahly Poore Assistant Costume Designer
Shawn Murphy Scoring Mixer
John Neufeld Orchestrator
Robert C. Albertell Second Assistant Director
Clyde E. Bryan First Assistant Camera
Kay Georgiou Hair Department Head
Troy Brown Stunts
Mike Kirton Stunts
David Orr Color Timer
Kanin Howell Stunts
John Meier Stunts
Nick Brandon Utility Stunts
Keith Collea Video Assist Operator
Knox White Boom Operator
Billy D. Lucas Stunts
Bobby McLaughlin Stunts
Rok Cvetkov Stunts
Matthew Taylor Stunts
Chris Howell Stunts
Brian Duffy Stunts
Leigh Leverett Set Costumer
Debbie Lynn Ross Stunts
Elliott Glick Scenic Artist
George Doering Musician
Lonnie R. Smith Jr. Stunts
Tim T. Cunningham Visual Effects Coordinator
Gary A. Hecker Foley
Michelle Schluter-Ford Casting Assistant
Richard Bucher Stunt Double
Thirl Haston Stunts
John Zimmerman Stunts
Brian Brown Stunts
Larry Rippenkroeger Stunts
Scott Baldyga Casting Assistant
David Acord Utility Sound
Thomas Nellen Makeup Department Head
Mitchell Ray Kenney Costume Supervisor
Ivica Bilich Property Master
Shane Greedy Transportation Coordinator
Geoff Cormier Greensman
Michael Dahan Associate Producer
Thomas Robinson Harper Stunts
Joe Golz Propmaker
Frank J. Hart Propmaker
Cal Johnson Stunts
Lance Gilbert Stunts
Clare Scarpulla Set Designer
Lars P. Winther Second Assistant Director
K. Drew Fuller Greensman
Greg Baldi Assistant Camera
P. Scott Sakamoto Camera Operator
Noelle King Set Designer
Randall D. Wilkins Set Designer
Scott Getzinger Assistant Property Master
Doug Harlocker Property Master
Kevin O’Connell Sound Re-Recording Mixer
Tommy J. Huff Stunts
James M. Churchman Stunts
Andrew Cooper Still Photographer
Jeanie Baker Set Costumer
Chris O'Hara Stunts
Jon Carpenter Transportation Co-Captain
Randy Kelley Sound Effects Editor
Larry Kemp Foley Editor
Conny Fauser VFX Supervisor
Lauren Stephens Sound Editor
Lauren Stephens Dialogue Editor
Gary L. Camp First Assistant Camera
Lex D. Geddings Stunts
Ozzy Inguanzo Art Department Coordinator
Ozzy Inguanzo Researcher
Stanton Barrett Stunts
Rachel Aberly Unit Publicist
Jessee J. Clarkson Propmaker
James M. Halty Stunts
Michelle Pazer ADR Editor
Kim Collea Makeup Artist
Robert A. Blackburn Construction Coordinator
Karen Baker Landers First Assistant Sound Editor
Peter Staubli Sound Effects Editor
Faye Sevilla Wardrobe Assistant
Leigh Ann Yandle Makeup Artist
Neil Castles Jr. Driver
Jonathan F. Styrlund Visual Effects Producer
Dan Hegeman Sound Effects Editor
Chris Jargo Supervising ADR Editor
Suzy Mazzarese-Allison Hairstylist
Tyler C. Daum Driver
Kosta Saric Visual Effects Editor
Laura Graham ADR Editor
Stuart Robertson Senior Visual Effects Supervisor
Tina Del Castillo Driver
David A. Cohen Dialogue Editor
David A. Cohen ADR Editor
Amy Andrews Key Costumer
Danielle Couture Painter
Anita Brabec Makeup Artist
Pedro Barquin Greensman
Kim Berner Script Supervisor
Reid Russell Camera Intern
Dan Kneece Camera Operator
Dan Kneece Steadicam Operator
Dan Kneece Additional Camera
Mike Repeta First Assistant Camera
Todd J. Labarowski Set Production Assistant
Scott Sanders Sound Effects Editor
Brigitte Daloin Visual Effects Editor
Kelvin R. Trahan Key Hair Stylist
Yves De Bono Special Effects Coordinator
Kelvin Lee Animation Supervisor
Drew McKeen Visual Effects Producer
Thomas Dadras Visual Effects Supervisor
Matthew Dettmann Foley Artist
Dawn M. Baker Scenic Artist
Michael Thurman Set Dresser
Cristin Pescosolido Digital Compositors
Birger Laube Sculptor
Geraldine Jones Hairstylist
Michele Perrone ADR Editor
Paul Drenning ADR Mixer
Dale Frye Stunts
Alyssa Fong Visual Effects
Lee Grubin First Assistant Editor
Timothy Burgard Storyboard Artist
Thomas Lauifi Construction Foreman
Ricky Riggs Scenic Artist
Jacob Chambers Stunts
Bill Diaz 3D Animator
Elizabeth Greenberg Casting Associate
Dionne McNeff Associate Producer
Paul Bernard First Assistant Director
Philip D. Morrill Assistant Sound Editor
Clay M. Lilley Stunts
Erik Rondell Stunts
Susan Buffington Hairstylist
Dustin Blauvelt Camera Operator
Chuck Hosack Stunts
Christian J. Fletcher Stunts
Eric Miranda Stunts
Nancy Keslar Hairstylist
Lee Orloff Production Sound Mixer
Kevin L. Jackson Stunts
Susan Ehrhart Assistant Production Coordinator
Harry K. Garvin Steadicam Operator
James Marbas Digital Effects Supervisor
James K. Jensen Post Production Supervisor
Andy Barrios Digital Compositors
Jens Döldissen Special Effects Supervisor
Stephen Eno Painter
Alice Powell Seamstress
Tony Negrete First Assistant Sound Editor
Carey Milbradt Sound Editor
Carey Milbradt Sound Effects Editor
Jeff McManus Dialogue Editor
Dave Rand 3D Animator
Mark Franco Executive Visual Effects Producer
William S. Lake Propmaker
Jeffree Bloomer Sound Mixer
Matthew Haskins Second Assistant Camera
Victor J. Hernandez Sound Effects Editor
Colin J. Campbell Chief Lighting Technician
Anthony Cargioli Boom Operator
Kirsten Anderson First Assistant Accountant
Doug Tubach Digital Compositors
Lois DeArmond Costume Illustrator
Dana Kroeger Camera Loader
Chris Brighton Assistant Director
Drake Jenevein ADR Editor
Xye Visual Effects
Scott Holmes 3D Animator
Brian Bennett Stunts
Clete Cetrone Construction Foreman
Daniel Williams Scenic Artist
Daniel R. Kerr ADR Recordist
David Fogg Compositors
John McLaughlin Driver
Dustin Meier Stunts
Adria Later Studio Teachers
Troy Gilbert Stunts
Harry Lu Armorer
Mike Revell Production Accountant
Jim Grce Chief Lighting Technician
Paul Jyrälä Foley Editor
Alex Klabukov Grip
Jimmy Waitman Stunts
Harrison Palmer Electrician
Lou Kleinman Foley Editor
George W. Harding III Set Dresser
Bill Greenberg Rigging Gaffer
Diane Crooke Costume Supervisor
Peter Damien Propmaker
Glenn Karpf Visual Effects Coordinator
Dick Deats Key Grip
Mo Henry Negative Cutter
Daniel Dietrich Greensman
Nelson Sepulveda Compositing Supervisor
John Lybrand Driver
Girard Swan Stand In
Tom Boyd Musician
R. David Burns Production Coordinator
John Emory Grip
James Thatcher Musician
Patrick M. Walsh Stunts
Larry A. Cornick Leadman
John Rotan Location Scout
Sean Bernard Painter
Warren Manser Production Illustrator
Alan R. Disler First Assistant Camera
Judith H. Bickerton Key Hair Stylist
Julie Callihan Makeup Artist
Zandra Harding Seamstress
Gillian Albinski Set Dressing Artist
Christopher Flournoy Carpenter
Loren Bess Driver
Paolo Moscatelli Sequence Supervisor
Clyde D. Baisey Set Medic
James M. Crumley Jr. Set Production Assistant
Robert Minsk Software Engineer
Randy McKenney Stand In
John Duino Systems Administrators & Support
John Rice Sr. Transportation Captain
Jack McCollum Electrician
Ronald M. Betts Lighting Technician
Jerry C. Deats Key Rigging Grip
Cindi Hobgood Location Manager
Christina Vaeth Production Accountant
Taylor Ammons Production Coordinator
Heidi Schuller Production Manager
Mary Weisgerber Meyer Production Supervisor
Oscar G. Castillo 3D Animator
Adam Frazier I/O Supervisor
Terry Chapman Special Effects Supervisor
Fiona Bull Visual Effects Producer
Joni Cuquet Finance
Anthony T. Marra II Key Grip
Pat O'Mara Grip
Greg Hale Second Second Assistant Director
Bruce Dukov Musician
Chris Gorden Driver
John France Set Dresser
David Paul Lord Stunts
Mortimer Warlimont Visual Effects Coordinator
Zsolt Kadar Additional Second Assistant Camera
Heidi Jo Gilbert Set Production Assistant
Wade Culbreath Musician
David Halsey Hairstylist
Patrick King Set Dresser
Brian Powell Rigging Gaffer
Melissa Elliott Title Designer
Antonio V. Garrido Dolly Grip
Chris Winter ADR Editor
Jason Gray Stunts
Michael Gaines Stunts
Michael Hansen Set Dresser
David Carlton White Driver
Josh Kemble Stunts
Tad Griffith Stunts
Jonathan Gaynor Production Sound Mixer
Jonathan S. Morgan Location Production Assistant
Frank M. Fleming Set Dresser
Clifford Happy Stunts
Sean Devine Best Boy Grip
Kristin Ryals Makeup Artist
Craig Rondell Stunts
Cooper Taylor Stunts
Cecilia Escobar Payroll Accountant
Dennis Zoppe Key Grip
Richard Duarte Foley Mixer
Sofie Scherz Location Manager
Dan Sharp Sound Recordist
Dave Spencer Grip
Eric Tablada 3D Animator
Andrew Bain Musician
Anderson Martin Stunts
David Walling Stunts
Davis Bates Stunts
Glen Yrigoyen Stunts
Jim Pratt Stunts
John T. Cypert Stunts
Mike Pridgen Stunts
Chris Serenil Systems Administrators & Support
Mark C. McManus Video Assist Operator
Darin A. Drennan Music Editor
Darin A. Drennan Orchestrator
Ira Shain 3D Animator
Manny Wong 3D Animator
Todd Harvey 3D Animator
Debra Light Assistant Editor
Jeff Williams Assistant Editor
Janelle Showalter Assistant Sound Editor
Lee W. Lebaigue Assistant Sound Editor
Laura Reimer Clapper Loader
Sean Yaple Camera Loader
Ben T. Sineath Jr. Carpenter
Tim Kottyan Carpenter
Paul H. Lopez Costume Supervisor
Abra Grupp Digital Compositors
Brian Wolf Digital Compositors
Colin Feist Digital Compositors
Stephen Drinon Dolly Grip
Brett Leslie Driver
Genna Long Driver
Jan Overson Driver
Rick Parkinson Driver
Ben Noble Electrician
Philippe Cointepas First Assistant Camera
Philippe Cointepas Focus Puller
Michael Samarzich Greensman
Richard M. Cole Greensman
William Rampey Greensman
Sean Wright Grip
Matthew Petty Hairstylist
Roxanne Ferguson Hairstylist
Kahlil Fadel Lighting Technician
Darwin Hensley Makeup Artist
Andreas Fischer Modeling
George da Silva Modeling
Michel Lazarus Modeling
René Willand Modeling
Saskia Stoever Modeling
Silke Hartung Modeling
Tim Peters Modeling
Volker Reichenberger Modeling
Mark O'Connor Musician
Justine Hebron Production Coordinator
Wayne W. Whited Production Coordinator
John W. Morgan Scenic Artist
Suzette Gaconnier Script Supervisor
Jessica S. Smith Set Costumer
Kelly Everett Set Costumer
Chester Lee Henderson Jr. Set Dresser
Douglas G. Young Set Dresser
Larry Sauls Set Dresser
Sean Keenan Set Dresser
Shannon M. Brice Set Dresser
Billy Fields Set Medic
Julie Fay Set Production Assistant
Peter J. Dowd Jr. Set Production Assistant
Peter J. Dowd Jr. Additional Second Assistant Director
David Baldwin Sound Effects Editor
Ante Dugandzic Special Effects
Michael Hansen Stunts
Christopher Warren Assistant Chief Lighting Technician
Niamh Murphy Textile Artist
Beth Bargas Assistant Accountant
Mary Anne Gomulinski Costume Assistant
Patricia Buckley-Moss Costumer
Maxann Crotts Additional Casting
Tim Fitzgerald Location Assistant
Fong Nickson Effects Supervisor
Robin Carlan Extras Casting Assistant
Katrina Elder Logistics Coordinator
Will Dotter Production Assistant
Heather P. Woods Production Secretary
Steve Park Set Decorating Coordinator






















ikwilfilmskijken © 2021