The Perfect Storm (2000)

Actie, Avontuur, Drama, Thriller
Een groep vissers besluit wegens een tegenvallende vangst nog één keer uit te varen, laat in het seizoen. Ze vangen veel, maar komen op de terugweg in een hevige storm terecht. Gebaseerd op een waargebeurd verhaal.

The Perfect Storm Film Info

Score: 6.461/10 van 2198 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2000-06-29
Lengte: 130 Minuut / 2:10
Regisseur: Wolfgang Petersen
Schrijver: William D. Wittliff
Productie Studios: Baltimore/Spring Creek Pictures, Radiant Productions, Warner Bros. Pictures
Productie Land: United States of America


The Perfect Storm Trailer


George Clooney
als Capt. Billy Tyne
Mark Wahlberg
als Bobby Shatford
Diane Lane
als Christina "Chris" Cotter
John C. Reilly
als Dale "Murp" Murphy
William Fichtner
als David "Sully" Sullivan
Mary Elizabeth Mastrantonio
als Linda Greenlaw
John Hawkes
als Mike "Bugsy" Moran
Dash Mihok
als Sgt. Jeremy Mitchell
Karen Allen
als Melissa Brown
Bob Gunton
als Alexander McAnally III
Cherry Jones
als Edie Bailey
Allen Payne
als Alfred Pierre
Josh Hopkins
als Capt. Darryl Ennis
Todd Kimsey
als Lt. Rob Pettit
Christopher McDonald
als Todd Gross
Michael Ironside
als Bob Brown
Rusty Schwimmer
als Irene "Big Red" Johnson
Janet Wright
als Ethel Shatford
Chris Palermo
als Flight Engineer Borgers
Wiley M. Pickett
als Sgt. Millard Jones
Hayden Tank
als Dale Murphy, Jr.
Merle Kennedy
als Debra Murphy
Jennifer Sommerfeld
als Alfred Pierre's Girlfriend
Joseph D. Reitman
als Douglas Kosco
Sandy Ward
als Quentin - The Old Timer
Melissa Samuels
als Pam - Todd Gross' Assistant
Steven Barr
als Commander Brudnicki
Billy Mayo
als C-130 Pilot
Marcio Rosario
als Pool Player (uncredited)
Brad Martin
als Gloucester Fisherman #1 (uncredited)
Wolfgang Petersen Director
Sebastian Junger Novel
William D. Wittliff Screenplay
Gail Katz Producer
Wolfgang Petersen Producer
Paula Weinstein Producer
James Horner Original Music Composer
John Seale Director of Photography
Richard Francis-Bruce Editor
Janet Hirshenson Casting
William Sandell Production Design
Chas. Butcher Art Direction
Bruce Crone Art Direction
Ernie Bishop Set Decoration
Erica Edell Phillips Costume Design
Susan A. Cabral Makeup Department Head
Mark Johnston Sound Recordist
Donald Mowat Makeup Artist
Beth Bajuk Art Department Coordinator
Kevin Ishioka Assistant Art Director
David Sandefur Assistant Art Director
Martha Johnston Assistant Art Director
Gary Deaton Construction Coordinator
Theodore Suchecki Construction Foreman
Craig B. Ayers Sr. Head Greensman
Airick Kredell Leadman
Butch McCarthy On Set Props
Julia Garrison Painter
Gary Metzen Painter
Steven Fidler Prop Maker
Tony Chavez Prop Maker
William A. Petrotta Property Master
Gary Tuers Props
Christine Kaseta Cornelius Scenic Artist
Gerald Lehtola Set Decorating Coordinator
Doug J. Meerdink Set Designer
Bill Taliaferro Set Designer
Bruce West Set Designer
John Leimanis Set Designer
Jefferson Murff Set Dresser
Kenneth Sayers Set Dresser
Anthony Gaudio Standby Painter
George Jenson Storyboard Artist
Tom Jung Storyboard Artist
Philip Keller Storyboard Artist
David B. Nowell Aerial Director of Photography
John McEveety Assistant Camera
Greg Wimer Assistant Camera
Heather Scobie Assistant Camera
Wayne Baker Assistant Camera
Donald J. Vos Best Boy Grip
Elizabeth Algieri Camera Loader
Daniel C. Gold Camera Operator
Kim Marks Camera Operator
John Carney Chief Lighting Technician
Mike Schwake Dolly Grip
Peter McAdams Dolly Grip
Curtis Failor Electrician
Chris Nickerson Electrician
Michael Rudolph Electrician
Tim Stratton Electrician
Zachary K. Lazar Electrician
Brendan Keefe Electrician
Annie McEveety First Assistant Camera
Jeff Graham First Assistant Camera
Patrick Murray Underwater Gaffer
Paul Farley Grip
Billy Green Grip
Erik Hecomovich Grip
Glen Purdy Grip
Michael E. Reynolds Grip
Brian Rosso Grip
Greg Wilson Grip
Daryl Richardson Grip
Porfirio Dominguez Grip
Casey Jones Key Grip
Bob Munoz Key Grip
Chris Bennett Lighting Programmer
Antar Abderrahman Jr. Lighting Technician
Huston Beaumont Lighting Technician
Jesse Mather Lighting Technician
James Keys Rigging Gaffer
Dana Baker Rigging Grip
Carlos DePalma Rigging Grip
Rick Harris Rigging Grip
Chuck Turner Rigging Grip
Jeff Pelton Second Assistant Camera
Walt Lloyd Second Unit Director of Photography
Claudette Barius Still Photographer
Michael Pescasio Techno Crane Operator
Gary Capo Underwater Director of Photography
Alfred Ainsworth Video Assist Operator
Virginia G. Hadfield Hair Department Head
Michele Payne Hairstylist
Diane Pepper Hairstylist
Waldo Sanchez Hairstylist
Vivian McAteer Hairstylist
Emma C. Rotondi Key Hair Stylist
Marleen Alter Makeup Artist
Norman Page Makeup Artist
Kevin Fennessy Extras Casting
Wendy Washbrook Extras Casting
David Rapaport Extras Casting Assistant
Timothy Rose Extras Casting Assistant
Dominick De Rasmo Ager/Dyer
Donna Marcione Pollack Costume Supervisor
Mark Peterson Costume Supervisor
April Hunter Reed Costumer
Aimee McCue Costumer
Lisa A. Doyle Set Costumer
Cookie Lopez Set Costumer
John M. 'Jack' Wright Set Costumer
Hayley Stuppel Wardrobe Assistant
Paris Paul Assistant Accountant
Eric D. Shain Assistant Accountant
Cabernet Murray Assistant Accountant
Candice D. Campos Assistant Production Coordinator
Cory Foster Craft Service
Jamie Kehoe Craft Service
Katie Zaslaw First Assistant Accountant
Carol Demarti Ager/Dyer
Al Cerullo Pilot
Douglas C. Merrifield Marine Coordinator
Ed Nyerick Marine Coordinator
Daniel Berkowitz Production Assistant
Jenifer Bonisteel Production Assistant
Joseph Bouvier Production Assistant
Anna Bradley Production Assistant
Danielle Fenati Production Assistant
Angela Goodwin Production Assistant
Amy Gross Production Assistant
F. Carl Hansen Production Assistant
Patrick J. Healy Production Assistant
Erik Heiberg Production Assistant
Kevin McNamara Production Assistant
Humberto Ramirez Jr. Production Assistant
Sue Smith Production Assistant
Carlos A. de Castro Production Assistant
Kris Fullan Martinez Production Coordinator
Catherine H. Vlasuk Production Coordinator
Denise Heinrich Production Coordinator
Kevin Bissada Production Secretary
Rob Harris Publicist
Dianne Dreyer Script Supervisor
Jennifer Scott Travel Coordinator
Andy Wong Animation
Peter Daulton Animation Supervisor
Joakim Arnesson Sequence Supervisor
Joel Aron Sequence Supervisor
Gerald Gutschmidt Sequence Supervisor
Samir Hoon Sequence Supervisor
Henry Preston Sequence Supervisor
Robert Weaver Sequence Supervisor
Patrick Tubach Compositor
Michael Conte Compositor
Curt I. Miyashiro CG Supervisor
Dan B. Goldman CG Supervisor
Julie Adrianson-Neary Digital Compositor
Jay Cooper Digital Compositor
Vince De Quattro Digital Compositor
Stephen Kennedy Digital Compositor
Marshall Richard Krasser Digital Compositor
Kimberly Lashbrook Digital Compositor
Sean MacKenzie Digital Compositor
Jeff Sutherland Digital Compositor
Susan M. Weeks Digital Compositor
Ronnie E. Williams Jr. Digital Compositor
Greg Maloney Digital Compositor
Bill Gilman Digital Compositor
Barry Safley Digital Compositor
Mitchell Ferm Visual Effects Coordinator
Robin Saxen Visual Effects Coordinator
Monique Gougeon Visual Effects Coordinator
Leslie Safley Visual Effects Coordinator
Stacey Shear Visual Effects Coordinator
Tom Barrett Visual Effects Editor
Anthony Pitone Visual Effects Editor
V. Scott Balcerek Visual Effects Editor
Helen Elswit Visual Effects Producer
Ginger Theisen Visual Effects Producer
Stefen Fangmeier Visual Effects Supervisor
Mohen Leo Visual Effects Technical Director
Jennifer Spenelli Assistant Editor
David Orr Color Timer
Doug Lovett Colorist
Robert C. Lusted First Assistant Editor
Mo Henry Negative Cutter
David E. Hall Post Production Coordinator
Michael John Meehan Location Manager
T.J. Healy II Location Manager
H. Franklin Baker III Location Assistant
Dan O. Healy Location Assistant
Andy Weltman Location Assistant
Joe E. Rand Music Editor
Maureen Crowe Music Supervisor
James Thatcher Musician
Bruce Dukov Musician
Joseph Alfuso Orchestrator
James Horner Orchestrator
Carl Johnson Orchestrator
J.A.C. Redford Orchestrator
J. Eric Schmidt Orchestrator
Steven Bernstein Orchestrator
Jim Henrikson Supervising Music Editor
Daniel W. Barringer Stunt Coordinator
Doug Coleman Stunt Coordinator
Raul Essig CG Artist
Ty Boyce Animatronics Designer
Wayne Burnes Special Effects
Tommy Frazier Special Effects
Kenneth Van Order Special Effects
Ray L. Wilkerson Special Effects
Ross Young Special Effects
Dominic V. Ruiz Special Effects
H. Barclay Aaris Special Effects
John Frazier Special Effects Coordinator
John Frazier Special Effects Supervisor
Rocky Gehr Special Effects Coordinator
Eric Dressor Special Effects Technician
Ken Mieding Special Effects Technician
Christopher A. Suarez Special Effects Technician
James G. Thomas Special Effects Technician
Bryan Wohlers Special Effects Technician
R.J. Mino Production Manager
Todd Arnow Unit Production Manager
Duncan Henderson Unit Production Manager
Alan B. Curtiss First Assistant Director
Michael Green First Assistant Director
Robert Huberman First Assistant Director
Laura Graham ADR Editor
Michele Perrone ADR Editor
Jennifer Mann ADR Editor
Kimaree Long ADR Editor
Richard Dwan Jr. ADR Editor
Hugh Waddell ADR Supervisor
Timothy P. Salmon Boom Operator
Gregg Frazier Boom Operator
Tom Williams Cableman
Kimaree Long Dialogue Editor
Richard Dwan Jr. Dialogue Editor
Katrina Siegmund First Assistant Sound Editor
Kevin Bartnof Foley
Ellen Heuer Foley Artist
Jeffrey Wilhoit Foley Artist
Stu Bernstein Foley Editor
Valerie Davidson Foley Editor
Craig S. Jaeger Foley Editor
Eric Gotthelf Foley Mixer
Greg Zimmerman Foley Recordist
Harry Cohen Sound Designer
Scott Martin Gershin Sound Designer
Jon Title Sound Effects Designer
Wade Wilson Sound Effects Designer
Randy Kelley Sound Effects Editor
Scott Sanders Sound Effects Editor
Hector C. Gika Sound Effects Editor
Kerry Ann Carmean Sound Effects Editor
Nerses Gezalyan Sound Mixer
Douglas J. Schulman Sound Mixer
Gregg Rudloff Sound Re-Recording Mixer
David E. Campbell Sound Re-Recording Mixer
John T. Reitz Sound Re-Recording Mixer
Wylie Stateman Supervising Sound Editor
Habib Zargarpour Visual Effects Supervisor
Walt Conti Animatronics Supervisor
Keith A. Wester Sound
Michael Parenti Painter
Basti Van Der Woude Third Assistant Director
Jane Jenkins Casting Director
David R. Ellis Second Unit Director
Jennifer Watson-Johnston Stunts
Kurt D. Lott Stunts
George P. Wilbur Stunts
Eliza Coleman Stunts
Mark Chadwick Stunts
Robin Lynn Bonaccorsi Stunts
Tim Rigby Stunts
Dana Dru Evenson Stunts
Keith Woulard Stunts
Mickey Giacomazzi Stunts






















ikwilfilmskijken © 2024