Sarah Booth als Corey Peters | |
Kimberly-Sue Murray als Elaina Forrester | |
Katherine Barrell als Jaqueline Gill | |
Dani Barker als Emily Lewis | |
Teagan Vincze als Shelby Hickman | |
Emily Alatalo als Katrina Larson | |
Jennifer Miller als Lisa Jenner | |
Ivana Kingston als Caitlin Bowden | |
Brad Everett als Brandon Philips | |
Jack Ettlinger als Tom Gignac | |
Alex Harrouch als Stu | |
Jonathan Dubsky als Billy | |
Sean Kaufmann als Reg White | |
Julie Williams als Patricia Johnson | |
Tanya Bevan als Carla Coyle | |
Scott Cavalheiro als Johnny Dawson | |
Shaun Mazzocca als Man in Bathroom (as Shaun Mazoka) | |
Braulio Elicer als Geoff (uncredited) | |
Sebastien Gaspar-Woods als Scarehouse Attendee (uncredited) | |
Boris Gatackic als Nightclub Dancer (uncredited) | |
Ted Jefferies als Rhys (uncredited) | |
Rhys Wyn Trenhaile als Staff Sergeant Pocock (uncredited) |
Gavin Michael Booth | Director |
Adrian Ellis | Original Music Composer |
Sarah Booth | Casting |
Gavin Michael Booth | Writer |
Gavin Michael Booth | Editor |
Gavin Michael Booth | Producer |
Sarah Booth | Story |
Sarah Booth | Associate Producer |
Ian Macmillan | Director of Photography |
Brendan Byrne | Executive Producer |
Mike Carriere | Producer |
Michael Robson | Executive Producer |
Jeremy Shell | Producer |
Rhys Wyn Trenhaile | Producer |
Shawn Lippert | Production Design |
Kelly Chmilar | Set Decoration |
Hassan Hammoud | Set Decoration |
Shawn Lippert | Set Decoration |
Carly Nicodemo | Key Makeup Artist |
Taylor Vigneux | Key Hair Stylist |
Kelly Davidson | Daily Makeup & Hair |
Nicoletta Bendo | Assistant Makeup Artist |
Kristen Calibaba | Second Unit |
Alison Milward | Assistant Production Manager |
Jeremy Shell | Production Manager |
Kelly Chmilar | First Assistant Director |
Alison Milward | Second Assistant Director |
Jeremy Shell | Assistant Director |
Bryon Umbenhower | Third Assistant Director |
Kelly Chmilar | Set Dresser |
Cerah Steele | Set Designer |
Gavin Michael Booth | Foley Artist |
Mike Carriere | Foley Artist |
Anton Delost | Boom Operator |
Nathalie Dupuis | Foley Artist |
George Flores | Sound Mixer |
Shawn Lippert | Foley Artist |
Ian McLaughlin | Boom Operator |
Steve Scott | Sound Mixer |
Carly Nicodemo | Special Effects Makeup Artist |
Jo Primeau | Special Effects Makeup Artist |
Taylor Vigneux | Special Effects Makeup Artist |
Sean Tighe | Visual Effects |
Sarah Booth | Stunts |
Kevin Briand | Stunt Coordinator |
Eric Bryson | Stunt Coordinator |
Godfred Adjei | First Assistant Camera |
Kyle Archibald | Best Boy Electric |
Dave Bearss | Grip |
Conor Cameron | Gaffer |
Axel Green | Key Grip |
Gavin Michael Booth | Second Unit Director of Photography |
Andrew B. Harris | Camera Operator |
Haris Ibrahim | Camera Trainee |
Ian Macmillan | Camera Operator |
Chris Morsby | Steadicam Operator |
Shimon Nelson | Second Assistant Camera |
Chris Pye | Digital Imaging Technician |
Ashley Hallihan | Casting Assistant |
Sarah Ilijanich | Extras Casting |
Julia Illijanich | Wardrobe Master |
Alexandra Petruck | Wardrobe Designer |