Margot Robbie als Harleen Quinzel / Harley Quinn | |
Idris Elba als Robert DuBois / Bloodsport | |
John Cena als Christopher Smith / Peacemaker | |
Joel Kinnaman als Colonel Rick Flag | |
Sylvester Stallone als Nanaue / King Shark (voice) | |
Viola Davis als Amanda Waller | |
David Dastmalchian als Abner Krill / Polka-Dot Man | |
Daniela Melchior als Cleo Cazo / Ratcatcher 2 | |
Michael Rooker als Brian Durlin / Savant | |
Jai Courtney als George 'Digger' Harkness / Captain Boomerang | |
Peter Capaldi als Gaius Grieves / The Thinker | |
Alice Braga als Sol Soria | |
Pete Davidson als Richard Hertz / Blackguard | |
Joaquín Cosío als Mayor General Mateo Suarez | |
Juan Diego Botto als Presidente General Silvio Luna | |
Storm Reid als Tyla DuBois | |
Nathan Fillion als Cory Pitzner / T.D.K. | |
Taika Waititi als Ratcatcher | |
Steve Agee als John Economos / On-Set King Shark | |
Sean Gunn als Weasel / Calendar Man | |
John Ostrander als Doctor Fitzgibbon | |
Flula Borg als Gunter Braun / Javelin | |
Mayling Ng als Mongal | |
Stephen Blackehart als Briscoe | |
Tinashe Kajese als Flo Crawley | |
Jennifer Holland als Emilia Harcourt | |
Fernando Martinez als Sliced Dome Soldado | |
Dee Bradley Baker als Sebastian (voice) | |
Jaws als Sebastian Rat | |
Crisp Ratt als Sebastian Rat | |
Natalia Safran als Kaleidoscope | |
Jared Leland Gore als Double Down | |
Rey Hernandez als Teniente | |
Ray Benitez als Coronel | |
Reinaldo Faberlle als Large Guerrilla | |
Jonathan Fritschi als Delicious Hot Dog Guerrilla | |
Josh Ventura als Astronaut | |
Gerardo Davila als General Vera | |
Mikaela Hoover als Camila | |
Lynne Ashe als Polka-Dot Man's Mom | |
Julio Cesar Ruiz als Milton | |
J.R. Adduci als Road Block Soldado | |
Curtis Lyons Jr. als Road Block Soldado #3 | |
Maya Le Clark als Young Cleo | |
Elideusa Gomes Almeida als La Gatita Presents Traditional Corto Maltese Dancer | |
Shanna Kernan als La Gatita Presents Traditional Corto Maltese Dancer | |
Bridget Taylor als La Gatita Presents Traditional Corto Maltese Dancer | |
Monica Rivera als La Gatita Presents Traditional Corto Maltese Dancer | |
Andrea Andrade als La Gatita Waitress | |
Giovanni Rodriguez als Texting Torturer | |
Giovannie Cruz als Isabella | |
Sergio Carlo als Isabella's Second | |
Edgar Zanabria als Torn-In-Half Soldado | |
Grecia Balboa als Security Dispatcher | |
Kenneth Trujillo als Bespectacled Soldado | |
Randy Havens als Star-Crossed Man | |
Michelle Civile als Star-Crossed Woman | |
Gabrielle Manning als Star-Crossed Kid | |
Michael Aaron Milligan als Star-Crossed Dude | |
Diany Rodriguez als Star-Crossed Gal | |
Teresita Mans als Star-Crossed Lady | |
Terence Rosemore als Crew Chief | |
Lloyd Kaufman als Dancing La Gatita Bar Patron (uncredited) | |
Pom Klementieff als La Gatita Amable Dancer (uncredited) | |
Victoria Paige Watkins als Tiff (uncredited) |
Charles Roven | Producer |
Walter Hamada | Executive Producer |
James Gunn | Director |
Judianna Makovsky | Costume Design |
Beth Mickle | Production Design |
Lauren Abiouness | Art Direction |
Peter Safran | Producer |
Simon Hatt | Co-Producer |
Lisa K. Sessions | Set Decoration |
Lars P. Winther | Co-Producer |
Henry Braham | Director of Photography |
Filip Dimitrievski | Visual Effects Supervisor |
John Murphy | Original Music Composer |
Fred Raskin | Editor |
Chantal Nong Vo | Executive Producer |
Nik Korda | Executive Producer |
Richard Suckle | Executive Producer |
Deborah Snyder | Executive Producer |
David Acord | Sound Designer |
David Acord | Supervising Sound Editor |
Christopher Boyes | Sound Re-Recording Mixer |
Dane Butler | ADR Mixer |
Will Carroll | ADR Recordist |
Greg Crawford | ADR Mixer |
Antonio García Cristóbal | ADR Recordist |
Justin Doyle | Sound Effects Editor |
Aidan Dykes | ADR Recordist |
John Harton | Boom Operator |
Jeffrey A. Humphreys | Boom Operator |
Ryan Juggler | Assistant Sound Editor |
Adam Kopald | Sound Effects Editor |
Brandon Kotfila | ADR Recordist |
Carson X. MacDonald | Utility Sound |
Anna MacKenzie | ADR Supervisor |
Michael Miller | ADR Mixer |
Jason Oliver | ADR Mixer |
Lee Orloff | Sound Mixer |
James Peterson | Sound Mixer |
Jamison Rabbe | ADR Mixer |
Gary Rizzo | Sound Re-Recording Mixer |
Shelley Roden | Foley Artist |
Brit DeLillo | Assistant Editor |
Ellen Arden | Makeup Artist |
Jillian Erickson | Makeup Artist |
Forrest Hill | Makeup Artist |
Magdalena Puibusqué | Makeup Artist |
Leo Satkovich | Makeup Artist |
Heba Thorisdottir | Makeup Department Head |
LuAndra Whitehurst | Makeup Artist |
Alessandro Cioffi | Visual Effects Supervisor |
Mark Gee | Visual Effects Supervisor |
Kelvin McIlwain | Visual Effects Supervisor |
Guy Williams | Visual Effects Supervisor |
Lorin Flemming | Art Direction |
Brittany Hites | Art Direction |
Alan Hook | Supervising Art Director |
Darshankumar Joshi | Art Direction |
Alex McCarroll | Art Direction |
Drew Monahan | Art Direction |
María Fernanda Muñoz | Art Direction |
Jay Pelissier | Art Direction |
Domenic Silvestri | Art Direction |
Charles Arnold | Grip |
Jeff Bettis | Grip |
Dan Cornwall | Gaffer |
Justin Yard | Grip |
Blade Ladish | Set Dresser |
Michael Corrigan | Set Dresser |
A.J. Austin | Set Dresser |
Vincent Bates | Set Designer |
Shane Baxley | Concept Artist |
Nick S. Cross | Set Designer |
Matthew R. Cunningham | Concept Artist |
Robert Fechtman | Set Designer |
Zachary Fannin | Graphic Designer |
Marshall T. Broyles | Special Effects Technician |
Bailey Eller | Special Effects Technician |
Allison Gainza | Special Effects Technician |
Ryan Hartnett | Special Effects Technician |
Keith Haynes | Special Effects Technician |
Michaela Holgate | Special Effects Technician |
Todd Jensen | Special Effects Technician |
Edward Malys | Special Effects |
Darin O'Neill | Special Effects Technician |
Shawn Windisch | Special Effects Technician |
Dexter Bell | Stunts |
Kelly Bellini | Stunts |
Paul Burke | Stunts |
Christopher M. Campos | Stunts |
Jwaundace Candece | Stunts |
John Casino | Stunts |
Travis Fienhage | Stunt Driver |
James Gunn | Writer |
Destin Jacobus | Electrician |
Joshua D. Quick | Electrician |
Bolivar Aparicio | Prosthetic Makeup Artist |
Michelle Diamantides | Key Hair Stylist |
Kristen Saia | Hairstylist |
John Tarro | Hairstylist |
Daphne De Jesus | Digital Compositor |
Matteo Veglia | Line Producer |
Luke McDonnell | Thanks |
David Ayer | Thanks |
John Ostrander | Thanks |
Laura Baker | Set Costumer |
Jason Blackman | Set Costumer |
Kevin Boyett | Set Costumer |
Jordan Johnson | Set Costumer |
Ginger Knussmann | Set Costumer |
Robin McMullan | Costume Supervisor |
Chris Tonick | Additional Editor |
Arianne Benedetti | Line Producer |
Christian Wagner | Editor |
John Papsidera | Casting |
Kay Hoddy | Rotoscoping Artist |
Satoshi Takazawa | VFX Artist |
Tim Sale | Thanks |
Coleen M. Tracy | Stunts |
Phedra Syndelle | Stunts |
Elizabeth Sparks | Stunts |
Zhanna Sattsaeva | Stunts |
Maya Santandrea | Stunts |
Ayami Sakaeda | Stunts |
Blanca Rosa Rosario | Stunts |
Nicole Reddinger | Stunts |
Jessiqa Pace | Stunts |
Jessica Medina | Stunts |
Ingrid Kleinig | Stunt Double |
Damita Jane Howard | Stunts |
Brenda Lorena Garcia | Stunts |
Jessi Fisher | Stunts |
Katie Eischen | Stunts |
Courtney Chen | Stunts |
Sadiqua Bynum | Stunts |
Danya Bateman | Stunts |
Kelli Barksdale | Stunts |
Adrienne Ballenger | Stunts |
Alina Andrei | Stunts |
Reetu Aggarwal | 3D Artist |
James McGrady | Second Unit First Assistant Director |
Robin Le Chanu | Unit Production Manager |
Nik Korda | Unit Production Manager |
Lars P. Winther | First Assistant Director |
Katy Galow | Second Assistant Director |
Guy Norris | Second Unit Director |
Guy Norris | Stunt Coordinator |
Fiona Campbell Westgate | Visual Effects Producer |
Bárbara Muschietti | Thanks |
Bobby James | Stunts |
K.Flay | Songs |
Zack Snyder | Executive Producer |
Michelle Rose | Stunts |
Clay Cullen | Stunts |
Freddie Poole | Stunts |
Eric Stratemeier | Stunts |
Paul E. Short | Stunts |
John Roesch | Foley Artist |
David Swayze | Concept Artist |