Holly Mae Brood als Mel Bandison | |
Géza Weisz als Thomas Deen | |
Susan Radder als Roos | |
Frank Lammers als Buddy | |
Noortje Herlaar als Linde van Erp | |
Walid Benmbarek als Idriss | |
Lawrence Sheldon als Rogers | |
Jenny Hsia als Teamlid | |
Faye Kimmijser als Young Mel | |
Mike Wijdenbosch als Robin | |
Carly Wijs als Richelle | |
Thomas Dudkiewicz als Jay | |
Kyra Isako Smith als Yu-Jinn | |
Burt Rutteman als Stevens | |
Bas Heerkens als teamleader | |
Geoffrey Breton als tech guy | |
Kok-Hwa Lie als Suk Mo Chen | |
Jeremiah Fleming als employee Rogers |
Tijs van Marle | Writer |
Annemarie van de Mond | Director |
Annemieke van Vliet | Producer |
Femke Bennink | Producer |
Willem Helwig | Director of Photography |
Fatih Tura | Editor |
Rosie Stapel | Production Design |
Heleen Heintjes | Costume Designer |
Leendert van Nimwegen | Makeup Department Head |
Regard Ibrahim | Sound Designer |
Merlijn Snitker | Music |
Robert Post | Line Producer |
Jacqueline de Goeij | Creative Producer |
Hans Erik Kraan | Writer |
Jocelyn Herrewijn | Assistant Director |
Marco Maas | Action Director |
Yves Van de Vyver | First Assistant Director |
Iris de Git | Third Assistant Director |
Joey Pavic | Script Supervisor |
Ingrid Remeijsen | Head of Production |
Jerrold Smit | Production Manager |
Femke van de Water | Assistant Production Manager |
Johnny Krak | Production Assistant |
Bas van Prooijen | Production Assistant |
Thomas Bultstra | Focus Puller |
Steven van Hengstum | Second Assistant Camera |
Mark de Blok | Still Photographer |
Max Maloney | "B" Camera Operator |
Rolf Dekens | "B" Camera Operator |
Sjoerd Carton | Focus Puller |
Rob Van Dam | First Assistant "B" Camera |
Julia Cereijo | First Assistant "B" Camera |
Michael Monteiro | First Assistant "B" Camera |
Niels Zonnenberg | Second Assistant "B" Camera |
Erwin Steen | Russian Arm Operator |
Guido Leonarduzzi | Russian Arm Operator |
Ronnie Paul | Driver |
Tom Oudijk | Drone Pilot |
Django de Groot | Aerial Director of Photography |
Thijm Huijbrechtse | Aerial Camera Technician |
Erwin Roodhart | Gaffer |
Erwin Roodhart | "B" Camera Operator |
Thomas Kool | Gaffer |
Stan Widdershoven | Best Boy Grip |
Thom van Dongen | Electrician |
Ton Cox | Electrician |
Antoine Petiet | Grip |
Jacques Vleeshouwers | Production Sound Mixer |
Richard Wilder | Production Sound Mixer |
Laura Windt | Assistant Property Master |
Lorien Mouyal | Set Dresser |
Luca Struijk | Assistant Set Dresser |
Anita van Pelt | Props |
Menno Wittebrood | Storyboard Artist |
Michiel Bartelen | Graphic Designer |
Robin van Eijk | Construction Manager |
Marleen van Wijgerden | Painter |
Peter Dekker | Runner Art Department |
Kristian Breevoort | Art Department Assistant |
Stefanie Bordon | Assistant Costume Designer |
Birgit Haneuse | Seamstress |
Ellen Liem | On Set Dresser |
Scarlett Kraidy | Makeup Artist |
Jörg Runk | Special Effects Key Makeup Artist |
Michiel van Oostveen | Wig Designer |
Rob Hillenbrink | Tattoo Designer |
Frans Kuijper | Location Manager |
Nicolas de Pruyssenaere | Stunt Coordinator |
Brian van de Vooren | Stunt Driver |
Saskia Neville | Stunt Double |
Nicolas de Pruyssenaere | Stunt Double |
Lutz Schleisner | Driver |
Mick Durlacher | Camera Car |
Rafik Bobo | Stunt Double |
Christian Petersson | Stunt Double |
Lutz Schleisner | Stunt Double |
Ron Sleeswijk | Stunts |
Ronnie Kreeft | Stunts |
Maxim Vincent | Special Effects |
Nils Verstraete | Special Effects |
Roland Goddijn | Special Effects |
Maxim Bos | Special Effects |
Harry Wiesenhaan | Special Effects |
Rick Wiessenhaan | Special Effects |
Betty Post | Casting Director |
Anwar Aaziz | Casting Assistant |
Claudia Demmers | Post Production Supervisor |
Stefan Hickert | Assistant Editor |
Nino Koolen | Assistant Editor |