The Twilight Saga: Eclipse (2010)

Avontuur, Fantasie, Drama, Romantiek
Bella moet een definitieve keuze maken tussen vampier Edward en weerwolf Jacob. Een keuze met verregaande gevolgen. Haar besluit kan namelijk de eeuwenoude vete tussen weerwolven en vampieren weer doen oplaaien. Maar dat is niet Bella's enige probleem. Seattle wordt geteisterd door een golf van mysterieuze moorden en de wraakzuchtige vampier Victoria achtervolgt haar nog steeds. Terwijl het gevaar steeds dichterbij komt, wordt Bella's toekomst voor eens en altijd beslist.

The Twilight Saga: Eclipse Film Info

Score: 6.209/10 van 8521 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2010-06-23
Lengte: 124 Minuut / 2:4
Regisseur: David Slade
Schrijver: Melissa Rosenberg
Productie Studios: Summit Entertainment, Temple Hill Entertainment, Imprint Entertainment, Maverick Films, Sunswept Entertainment
Productie Land: United States of America


The Twilight Saga: Eclipse Trailer


Kristen Stewart
als Bella Swan
Robert Pattinson
als Edward Cullen
Taylor Lautner
als Jacob Black
Bryce Dallas Howard
als Victoria
Dakota Fanning
als Jane
Billy Burke
als Charlie Swan
Peter Facinelli
als Dr. Carlisle Cullen
Elizabeth Reaser
als Esme Cullen
Jackson Rathbone
als Jasper Hale
Kellan Lutz
als Emmett Cullen
Ashley Greene
als Alice Cullen
Nikki Reed
als Rosalie Hale
Anna Kendrick
als Jessica
Michael Welch
als Mike Newton
Justin Chon
als Eric
Christian Serratos
als Angela
Xavier Samuel
als Riley
Sarah Clarke
als Renée
Gil Birmingham
als Billy Black
Paul Jarrett
als Mr. Biers
Iris Quinn
als Mrs. Biers
Kiowa Gordon
als Embry Call
Tyson Houseman
als Quil Ateara
Bronson Pelletier
als Jared
Alex Meraz
als Paul
Julia Jones
als Leah Clearwater
Tinsel Korey
als Emily
Chaske Spencer
als Sam Uley
Alex Rice
als Sue Clearwater
Booboo Stewart
als Seth
Peter Murphy
als The Cold One
William Belleau
als Quileute Warrior 1
Justin Rain
als Quileute Warrior 2
Monique Ganderton
als Beautiful Vampiress
Byron Chief-Moon
als Taha Aki
Mariel Belanger
als The Third Wife
Jodelle Ferland
als Bree Tanner
Dawn Chubai
als Female Reporter
Jack Huston
als Royce King
Ben Geldreich
als John
Daniel Cudmore
als Felix
Cameron Bright
als Alec
Charlie Bewley
als Demitri
Leah Gibson
als Nettie
Kirsten Zien
als Lucy
Cainan Wiebe
als Newborn Boy
Catalina Sandino Moreno
als Maria (uncredited)
David Slade Director
Melissa Rosenberg Screenplay
Stephenie Meyer Novel
Wyck Godfrey Producer
Karen Rosenfelt Producer
Javier Aguirresarobe Director of Photography
Art Jones Editor
Nancy Richardson Editor
Andy Hass Animation
Howard R. Campbell Technical Supervisor
Jeremy Stewart VFX Artist
Dan Youngs Special Effects
Ellen Segal Music Editor
Alexandra Patsavas Music Supervisor
Michael T. Ryan Music Editor
Howard Shore Original Music Composer
Paul D. Austerberry Production Design
Tish Monaghan Costume Design
Kimberly French Still Photographer
Claudia Morgado Escanilla Script Supervisor
Layton Morrison Stunt Coordinator
John Stoneham Jr. Stunt Coordinator
Marshall Garlington Sound Re-Recording Mixer
Leslie Shatz Sound Re-Recording Mixer
Mandell Winter Sound Effects Editor
Stuart Provine Sound Effects Editor
Bill Bannerman Co-Producer
Guy Oseary Executive Producer
Greg Mooradian Executive Producer
Mark Morgan Executive Producer
Marty Bowen Executive Producer
Isaac Klausner Associate Producer
Stuart Aikins Casting
Sean Cossey Casting
Rene Haynes Casting
Dottie Starling Visual Effects Supervisor
Rikki Gagne Stunts
Atlin Mitchell Stunts
Alicia Turner Stunt Double
Mark Goldblatt Additional Editor
Jackson Spidell Fight Choreographer
Bill Bannerman Unit Production Manager
Justin Muller First Assistant Director
Barbara Kelly Production Manager
Josy Capkun Second Assistant Director
Jonathan Eusebio Fight Choreographer
Jon Valera Fight Choreographer
Krista Bell Stunts
Clint Carleton Stunts
Mathieu Ledoux Stunts
Lloyd Adams Stunts
Trevor Addie Stunts
Ashlea Earl Stunts
Leif Havdale Stunts
Todd Scott Stunts
Brett Chan Stunts
Kory Grim Stunts
Janene Carleton Stunts
Yan Lecomte Stunts
Colby Chartrand Stunts
Brad Kelly Stunts
Larissa Stadnichuk Stunts
Riley Jones Stunts
Brayden Jones Stunts
Patrick Mark Stunts
Philip Chang Stunts
Andrew Chin Stunts
Fraser Corbett Stunts
Carolyn Field Stunts
Lauro David Chartrand-DelValle Stunts
Monte Thompson Stunts
Reg Milne Stunts
Corbin Fox Stunts
Andre Jette Stunts
Lisa Dennis Post Production Supervisor
Crystal Dowd Visual Effects Producer
Marty McInally Camera Operator
Marty McInally Steadicam Operator
Doug Lavender First Assistant "A" Camera
Douglas Craik Camera Operator
Carrie Wilson Second Assistant "A" Camera
Mark Cohen First Assistant "B" Camera
Krista Stumph Second Assistant "B" Camera
Adriene Wyse Camera Loader
Lance White Video Assist Operator
James Kusan Sound Mixer
Tony Wyman Boom Operator
Naan Spiess Sound Mixer
Owen Taylor Gaffer
Neil Macdonald Best Boy Electric
Kevin O'Leary Generator Operator
Jacob Egglestone Lighting Technician
Lenny Taylor Lighting Technician
Saubrie Mohamed Lighting Technician
Bill Tennant Lighting Technician
Gaetan Jalbert Rigging Gaffer
Brent Gies Rigging Grip
Roger Wells Rigging Grip
John Westerlaken Key Grip
Carl Jensen Best Boy Grip
Robert L. O'Hara Dolly Grip
Ed Mac Mahon Dolly Grip
Gene Keigher Key Rigging Grip
Tony Hyland Rigging Grip
Tony Derkach Grip
Matt Margolis Grip
Alex Godfrey Grip
Bill Stephanidis Grip
Abraham Fraser Location Manager
Michael J. LeGresley Assistant Location Manager
Dan Kuzmenko Assistant Location Manager
Brad Erickson Assistant Location Manager
Shannon Corrie Location Production Assistant
John Fox Location Production Assistant
Chris Smith Location Production Assistant
Grant Swain Property Master
Nevin Swain Property Master
Laurie Dobbie Property Buyer
Damon Bebee Assistant Property Master
Jeremy Stanbridge Art Direction
John Alvarez Assistant Art Director
Rodrigo Segovia Set Designer
Sheila Millar Set Designer
Rose Marie McSherry Set Decoration
Shannon Gottlieb Assistant Set Decoration
Anthony Beck Lead Set Dresser
Paul Jenkinson Lead Set Dresser
Jared Brown On Set Dresser
Chris Atherton Set Dresser
Keonna Brisdon Set Dresser
David Turgeon Set Decoration Buyer
Janet Clark Set Decoration Buyer
Neil Westlake Graphic Designer
Jaclyn Kenney Art Department Coordinator
Lauren Geaghan Art Department Production Assistant
Salmon Harris Storyboard Artist
Adrien van Viersen Storyboard Artist
Cameron Grierson Clearances Coordinator
Karin Nosella Assistant Costume Designer
Isabel Bloor Key Set Costumer
Debbie Geaghan Costume Coordinator
Jenny Bernice Costumer
Tess Brummitt Costumer
Jen Dawson Costumer
Charles Porlier Makeup Designer
Robin Mathews Makeup Designer
Robin Mathews Makeup Artist
Patricia Murray Assistant Makeup Artist
Lise Kuhr Assistant Makeup Artist
Michelle Hrescak Assistant Makeup Artist
Gina Sherritt Key Hair Stylist
Bonnie Clevering Assistant Hairstylist
Brenda Turner Assistant Hairstylist
Marisa Cappellaro Assistant Hairstylist
Stacey Butterworth Wigmaker
Nicholas Brooks Visual Effects Supervisor
Kevin Tod Haug Visual Effects Supervisor
Kathleen Whelan Production Coordinator
Andrea Brown Extras Casting
Alex Burdett Special Effects Coordinator
Marcine Peter Contact Lens Technician
Cristina Patterson Contact Lens Designer
Doug Hardwick Construction Coordinator
Mike McLeod Construction Foreman
Mark Stainthorpe Construction Foreman
Jan Holmsten Construction Buyer
Jake Callihoo Transportation Coordinator
Rodney Beech Transportation Captain
Zarah Chun Craft Service
E. J. Foerster Second Unit Director
Roger Vernon Second Unit Director of Photography
Jack Hardy Second Unit First Assistant Director
Randall James Bol Post Production Coordinator
Steve Bobertz First Assistant Editor
Daniel Boccoli Assistant Editor
Erik Jessen Assistant Editor
Gary Lam Assistant Editor
Warren Mazutinec Assistant Editor
Leslie Shatz Sound Designer
Leslie Shatz Supervising Sound Editor
Paul Timothy Carden ADR Supervisor
Sarah Payan Dialogue Editor
Brian Dunlop Foley Editor
Callie Thurman Assistant Sound Editor
Ellen Heuer Foley Artist
A. Josh Reinhardt Foley Mixer
Travis MacKay ADR Mixer
Chris Navarro ADR Mixer
Ryan Young ADR Mixer
Wade Barnett ADR Recordist
Barbara Harris ADR Voice Casting
Bryan Arenas Dolby Consultant
James Wright Dolby Consultant
Julie Hansen Post Production Accountant
Warren Paeff Visual Effects Editor
Eric Leven Visual Effects Supervisor
Matt Jacobs Visual Effects Supervisor
Phil Tippett Senior Visual Effects Supervisor
Ken Kokka Visual Effects Producer
Aharon Bourland CG Supervisor
Tom Gibbons Animation Supervisor
David Schnee Compositing Supervisor
Randy Link Lead Animator
Hans Brekke Animation
Michael Brunet Animation
Mark Powers Animation
Miguel A. Fuertes Animation
Jon Cowley Visual Effects Supervisor
Vera Zivny Visual Effects Producer
Ken Steel Animation Supervisor
Tia Keri Visual Effects Coordinator
Scott Dace Senior Animator
Chris Derochie Animation
Hamish Schumacher Compositing Lead
Andrew Millard Visual Effects Editor
Deak Ferrand Visual Effects Designer
Deak Ferrand Matte Painter
Edson Williams Visual Effects Supervisor
Thomas Nittmann Visual Effects Producer
Colin Strause 3D Supervisor
Lauren Ritchie Visual Effects Producer
Zack Judson 3D Generalist
Elbert Irving IV Visual Effects Coordinator
Chad Wiebe Visual Effects Supervisor
Brian Howald Compositing Supervisor
Gregory D. Liegey Visual Effects Supervisor
Michele C. Vallillo Visual Effects Producer
Mathieu Raynault Visual Effects Supervisor
Sébastien Moreau Visual Effects Art Director
Tara Conley Visual Effects Producer
Moika Sabourin Matte Painter
Dan Levitan Visual Effects Supervisor
Michelle Eisenreich Visual Effects Producer
Kelly Rae Kenan Green Visual Effects Coordinator
Valerie Delahaye Visual Effects Producer
Bruce Lomet Digital Intermediate Producer
Everette Webber Digital Intermediate Editor
Harry Muller Color Timer
Adam Milo Smalley Music Editor
Brice Liesveld Visual Effects Producer
Kimberly Chiang Stunts
Jon Kralt Stunts
Trevor Jones Stunts
Lani Gelera Stunts






















ikwilfilmskijken © 2024