Liam Neeson als Michael | |
Mila Kunis als Julia | |
Adrien Brody als Sean | |
James Franco als Rick | |
Olivia Wilde als Anna | |
Maria Bello als Theresa | |
Kim Basinger als Elaine | |
Moran Atias als Monika | |
Michele Melega als Giorgio | |
Katy Louise Saunders als Gina | |
Loan Chabanol als Sam | |
Riccardo Scamarcio als Marco | |
Daniela Virgilio als Claire | |
Vinicio Marchioni als Carlo | |
Vincent Riotta als Gerry | |
Caroline Goodall als Dr. Gertner | |
Bob Messini als Giuseppe | |
Ilaria Genatiempo als Margaret | |
Emanuela Postacchini als Napolition Beauty | |
Gianni Franco als Taxi Driver (Rome) | |
Marius Bizau als Taxi Driver (Paris) | |
David Harewood als Jake | |
Fabrizio Biggio als Claude | |
Michael Margotta als Daniel |
Paul Haggis | Director |
Paul Haggis | Screenplay |
Cian O'Laoi | Visual Effects Editor |
Marco Sticchi | Gaffer |
Stefan Henrix | Supervising Sound Editor |
Shailendra Swarnkar | Visual Effects Supervisor |
Elaine Grainger | Casting |
Raffaella Giovannetti | Set Decoration |
Francesca Birri | Art Department Coordinator |
Maria Marin | Still Photographer |
Paolo Buzzetti | First Assistant Editor |
Gianpaolo Rifino | Assistant Art Director |
Yves Bertrand | First Assistant Editor |
Jo Francis | Editor |
Franco Maria Salamon | Stunt Coordinator |
Fabrizio Vicari | Camera Operator |
Tracey Levy | Makeup Artist |
Paul Breuls | Producer |
Briseide Siciliano | Assistant Art Director |
Martin Jensen | Sound Re-Recording Mixer |
Zack Mazerolle | Visual Effects Editor |
Alan Pierce | Camera Operator |
Roberto Magagnini | Leadman |
Alan Church | Visual Effects Producer |
Laurence Bennett | Production Design |
Dimitri Capuani | Art Direction |
Ryan Delaney | Visual Effects Producer |
Gian Filippo Corticelli | Director of Photography |
Joel Thompson | Visual Effects Editor |
James Bellamy | Music Editor |
Julia Jones | Unit Publicist |
Forbes Noonan | Sound Re-Recording Mixer |
Chris Benstead | Music Editor |
Alex Yalakidis | First Assistant Editor |
Enrico Latella | Location Manager |
Justin Gladden | Visual Effects Producer |
Rachel Griffiths | Script Supervisor |
Michael Nozik | Producer |
Paul Haggis | Producer |
David Shere | Visual Effects Supervisor |
Luigi Andrei | Camera Operator |
Michela Forbicioni | Casting |
Cristina Tucci | Costume Supervisor |
Luca Tranchino | Supervising Art Director |
Massimo Gattabrusi | Hair Designer |
Maurizio Silvi | Makeup Designer |
Miki Kato | Title Designer |
Maggie Rodford | Music Supervisor |
Melissa Mazzocco | Makeup Artist |
Sebastiano Murer | Property Master |
Tim Hands | Supervising Dialogue Editor |
John Pardue | Second Unit Director of Photography |
Dario Marianelli | Original Music Composer |
David Rush Morrison | Second Unit Director of Photography |
Tim Hands | Supervising ADR Editor |
Peter Burgis | Foley Artist |
Brian Reed | ADR Recordist |
Philip Clements | Foley Editor |
Sue Harding | Foley Artist |
Michael Miller | ADR Mixer |
Juraj Mravec | Foley Supervisor |
Sonu Mishra | Costume Supervisor |