Lana Condor als Lara Jean Song Covey | |
Noah Centineo als Peter Kavinsky | |
Janel Parrish als Margot Song Covey | |
Anna Cathcart als Katherine "Kitty" Song Covey | |
Ross Butler als Trevor Pike | |
Madeleine Arthur als Christine | |
Emilija Baranac als Genevieve | |
Trezzo Mahoro als Lucas James | |
Sarayu Blue als Trina Rothschild | |
John Corbett als Daniel Covey | |
Henry Thomas als Mr. Kavinsky | |
Sofia Black-D'Elia als Heather | |
June B. Wilde als Joan | |
Kelcey Mawema als Emily | |
Jeon Ho-young als Dae | |
C. Ernst Harth als Adler Principal | |
Ese Atawo als Ms. Beckman (Chaperone) | |
Rhianna Jagpal als Dipti Shaw | |
Michael Delleva als Daniel | |
Molly Grace als Mollie | |
Momona Tamada als Young Lara Jean | |
Rian McCririck als Young Peter | |
Jenny Han als Principal Cho | |
Linda Ko als Aunt Carrie | |
James Li als Uncle Victor | |
Julie Tao als Haven | |
Vonnie Bennetto als Officiant | |
Joey Pacheco als Owen | |
Jara Zeimer als OMG Girl | |
Anisha Cheema als Valentine's Girlfriend | |
Susie Lee als Eve Song Covey | |
Rish Shah als Ravi | |
Nathan Parrott als Kavinsky Boy #1 | |
Kayla Deorksen als Angela (Wedding Planner) | |
Jerry Yang als Nathan | |
Lisa Durupt als Mr. Kavinsky's Wife | |
Kalyn Miles als Real Estate Agent | |
Sarah Formosa als Prom-Posal Dancer #2 | |
Mariesa Crouse als Prom-Posal Dancer #3 | |
Danielle Brokopp als Prom-Posal Dancer #4 | |
Janelle McDermoth als Nisha | |
Katie Do als Ani | |
Addison Sartino als Singer | |
Brandon Yangmi als Bandmate #1 | |
Austin Fraser als Bandmate #2 | |
Pierce Turcotte als Bandmate #3 | |
Dan Cipriano als Saxophonist | |
Eun-Mi Jeon als Food Vendor - Seoul | |
Song Hoon als Korean Man - Seoul | |
Kevin 'Woo-Young' Seon als Doorman #1 - Seoul | |
Ahn Jae-Jun als Doorman #2 - Seoul | |
Eun-Seok Lee als Doorman #3 - Seoul | |
Gina Jun als NYU College Student |
Jenny Han | Novel |
Michael Fimognari | Director |
Katie Lovejoy | Writer |
Michael Fimognari | Director of Photography |
Aubrey Bendix | Co-Producer |
Don Dunn | Executive Producer |
Galen Fletcher | Line Producer |
Chris Foss | Producer |
Megan Greydanus | Co-Producer |
Jenny Han | Executive Producer |
Kelsey Jackson | Co-Producer |
Matt Kaplan | Producer |
Max Siemers | Executive Producer |
Michelle Harrison | Editor |
Joe Klotz | Editor |
Tamara Meem | Editor |
Tiffany Mak | Casting |
Tamara Notcutt | Casting |
Chris August | Production Design |
Catherine Ircha | Art Direction |
Lorraine Carson | Costume Design |
Chris Foss | Line Producer |
Lindsay Wolfington | Music Supervisor |
Laura Webb | Music Supervisor |
Robyn Marshall | Executive Producer |
Michael Fimognari | Executive Producer |
Rebecca Glashow | Executive Producer |
Shelley Zimmerman | Executive Producer |
Scott Levine | Executive Producer |
Susan Johnson | Executive Producer |
Tracey Nomura | Unit Production Manager |
Galen Fletcher | Unit Production Manager |
Nicolas Harvard | First Assistant Director |
Daniel Redenbach | First Assistant Director |
Jodi Stecyk | Stunt Coordinator |
Louise Hradsky | Choreographer |
Jennifer Li | Stunts |
Marc Caloren | Set Designer |
Meghan Collins | Art Department Coordinator |
Renée Read | Set Decoration |
Michael Jovanovski | Set Decoration |
Richard Beech | Set Decoration |
Donna Smith | Property Master |
Ashley Mendoza | Assistant Property Master |
Jen Oberem | Script Supervisor |
Craig Stauffer | Production Sound Mixer |
Meg Schmon | Costume Supervisor |
Lux Petrova | Assistant Costume Designer |
Michele Lee | Production Accountant |
Rob Maier | Construction Coordinator |
Darren Marcoux | Special Effects Coordinator |
John O'Toole | Transportation Coordinator |
Scott Delaplace | Transportation Captain |
Julia Frittaion | Unit Publicist |
Katie Yu | Still Photographer |
Sara Brown | Extras Casting |
Heather McGowan | Casting Assistant |
Mikael Sandgren | Music Editor |
May Rogers | Music Coordinator |
Rachel Thorpe | Music Coordinator |
Lewis Goldstein | Sound Re-Recording Mixer |
Lewis Goldstein | Supervising Sound Editor |
Gina Alfano | Dialogue Editor |
Gina Alfano | ADR Editor |
Mariusz Glabinski | Sound Effects Editor |
Wen Hsuan Tseng | Foley Mixer |
Shaun Brennan | Foley Artist |
Mari Matsuo | Assistant Sound Editor |
Jerrell Suelto | ADR Mixer |
Vinny Alfano | ADR Mixer |
Alana Coddaire | Visual Effects Producer |
Anthony Kramer | Visual Effects Supervisor |
Timothy Montoya | Visual Effects |
Marlon Hero | Second Assistant Director |
Joe Wong | Original Music Composer |
Cho Sang-won | Electrician |
Hwang Seon-kwon | Line Producer |
Lee Nam-gwon | Key Grip |
Park Se-ra | Costume Supervisor |
Su Kim | Casting Director |