Top Gun (1986)

Drama, Actie, Avontuur
Maverick wordt samen met zijn co-piloot Goose aangenomen bij Top Gun, een keiharde marineopleiding voor piloten. Hij gaat hier de concurrentie aan met een andere toppiloot, Iceman. Na een tragische gebeurtenis realiseert Maverick zich dat het leven toch keihard kan zijn en twijfelt of hij nog verder wil gaan met vliegen. Uiteindelijk moet hij toch bewijzen wie de beste piloot is.

Top Gun Film Info

Score: 7.053/10 van 8059 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 1986-05-16
Lengte: 110 Minuut / 1:50
Regisseur: Tony Scott
Productie Studios: Paramount, Don Simpson/Jerry Bruckheimer Films
Productie Land: United States of America


Top Gun Trailer


Tom Cruise
als Lt. Pete 'Maverick' Mitchell
Kelly McGillis
als Charlotte 'Charlie' Blackwood
Val Kilmer
als Lt. Tom 'Iceman' Kazansky
Anthony Edwards
als LTJG Nick 'Goose' Bradshaw
Tom Skerritt
als Cmdr. Mike 'Viper' Metcalf
Michael Ironside
als Lt. Cmdr. Rick 'Jester' Heatherly
John Stockwell
als Lt. Bill 'Cougar' Cortell
Barry Tubb
als LTJG Leonard 'Wolfman' Wolfe
Rick Rossovich
als LTJG Ron 'Slider' Kerner
Tim Robbins
als LTJG Sam 'Merlin' Wells
Clarence Gilyard Jr.
als LTJG Marcus 'Sundown' Williams
Whip Hubley
als Lt. Rick 'Hollywood' Neven
James Tolkan
als Cmdr. Tom 'Stinger' Jardian
Meg Ryan
als Carole Bradshaw
Adrian Pasdar
als Lt. Charles 'Chipper' Piper
Randall Brady
als Lt. Davis
Duke Stroud
als Air Boss Johnson
Brian Sheehan
als Sprawl
Ron Clark
als Inquiry Commander
Frank Pesce
als Bartender
Pete Pettigrew
als Perry Siedenthal
Troy Hunter
als Radio Operator
Linda Rae Jurgens
als Mrs. Metcalf
T.J. Cassidy
als Admiral T.J. Cassidy
Jerry Bruckheimer Producer
Chris Lebenzon Editor
Don Simpson Producer
Harold Faltermeyer Original Music Composer
Tony Scott Director
Jeffrey L. Kimball Director of Photography
Billy Weber Editor
Warren Skaaren Associate Producer
Virginia Cook-McGowan Sound Editor
Bob Badami Music Editor
Margery Simkin Casting
Ted Moehnke Pyrotechnician
Sharon Mann Second Assistant Director
Jim Cash Writer
Jack Epps Jr. Writer
Ehud Yonay Original Story
John DeCuir Jr. Production Design
Robert R. Benton Set Decoration
Dan Kolsrud First Assistant Director
Ward Russell Chief Lighting Technician
R.A. Rondell Stunts
R.A. Rondell Stunt Coordinator
Joseph A. Valentine Steadicam Operator
Larry Blanford Aerial Camera
Claudia Finkle Assistant Editor
Rick Sharp Makeup Artist
Bill Badalato Executive Producer
Bill Badalato Unit Production Manager
Bill Badalato Producer's Assistant
William B. Kaplan Sound Mixer
Earl Sampson Boom Operator
Michael Dilbeck Music Consultant
Bobbie Read Costume Supervisor
Juno J. Ellis ADR Editor
John J. Connor Camera Operator
Martin Nicholson Assistant Sound Editor
Art Scholl In Memory Of
Julia Evershade Sound Editor
Donna Keegan Stunts
Gary Epper Stunts
Kenny Loggins Songs
Peter Stolz Pyrotechnician
Catalaine Knell Other
James W. Tyson Costume Supervisor
Rick Fichter Director of Photography
Scott H. Eddo Makeup Artist
June Samson Script Supervisor
Sarah Monat Foley Artist
Allen Hall Special Effects Coordinator
Marshall Winn Sound Editor
Craig Edgar Set Designer
Stacey S. McIntosh Construction Coordinator
Jonathan O'Connell Standby Painter
Richard A. Villalobos Leadman
Mark Wade Property Master
Cecelia Hall Supervising Sound Editor
George Watters II Supervising Sound Editor
Rick Kline Sound Re-Recording Mixer
Donald O. Mitchell Sound Re-Recording Mixer
Kevin O’Connell Sound Re-Recording Mixer
Edward M. Steidele Foley Artist
Ralph Nelson Jr. Still Photographer
Bruce Pearson Color Timer
Randy Peters Stunts
Randy Peters Transportation Coordinator
John P. Fasal Special Sound Effects
Robert G. Willard Special Effects
David B. Nowell Aerial Camera
John Gazdik Assistant Camera
Steve Holladay Stunts
Dan Marrow Transportation Captain
Teri E. Dorman Sound Editor
Wes Takahashi Animation
Gregory J. Schmidt First Assistant Camera
David E. Stone Sound Editor
Dan Delgado Assistant Chief Lighting Technician
Stacey A. Foiles Assistant Editor
Robert Nichols II Sound Recordist
Frank Howard Sound Editor
Joseph A. Ippolito Foley Editor
Whitney Green Production Manager
Lisa Clarkson Casting Associate
Jack Cooperman Underwater Camera
Jack Cooperman Aerial Camera
Jeff Greenberg Casting Assistant
David Kelson Cableman
KG Ramsey Hairstylist
Marsha Robertson Unit Publicist
Andrew Patterson Supervising ADR Editor
William Coss Second Assistant Camera
Ken Nishino First Assistant Camera
Clay Lacy Other
Julianna Arenson Production Accountant
Thomas Prophet Jr. First Company Grip
Pamela Bentkowski Foley Editor
Robert Duggan Dolly Grip
Nick Alavardo Aerial Camera
George Howe Aerial Camera
William E. Kelley Jr. Aerial Camera
Dan Koblash Aerial Camera
Don Thompson Aerial Camera
Gary Tolbert Aerial Camera
Michael W. Blymyer Lighting Technician
James Cavarretta Sound Recordist
Dan Curry Title Designer
Barbara Gerard Special Effects Assistant
Christine Whitney Production Coordinator
Scott Metcalfe Producer's Assistant
Patrick Cosgrove Second Assistant Director
Rob Berman Music Consultant
Jan M. Heyneker Grip
Stephen Stalheim Assistant Sound Editor
James Campana Assistant Grip
Jeff Stanman Lighting Technician
Pete Pettigrew Technical Advisor
T.J. Cassidy Thanks
Peter Thomas Key Grip
Daniel F. Finnerty Assistant Sound Editor
Mike Haney Sound Recordist
Diana J. Austin Production Accountant
Steven C. Foster Special Effects
Lloyd Abel Thanks
Lloyd Abel Aerial Coordinator
Michael Galpin Other
Gary Gutierrez Special Effects Supervisor
Scott Altman Thanks
Dennis Broska Thanks
Rick Moe Thanks
Chuck Lewis Thanks
Ben Schneider Thanks
Tracy Skeels Thanks
JG Kenneth Smith Thanks
D. Michael Wheeler Second Assistant Camera
Wingate Jones, Jr. Costumer
John Napolitano Costumer
Patti Carr Executive Producer's Assistant
Mark Elson Assistant Editor
Mike Moskowitz Other
Robert Winder Sound Engineer
Jim Duggan Second Company Grip
Peter Cairo Special Effects
Matthew Snyder Producer's Assistant
Barbara Weintraub Producer's Assistant
David J. Robertson Producer's Assistant
Ron Stack Assistant Accountant
Al Orazi Transportation Captain
John F. Lehman, Jr. Thanks
J.A. Garrow Thanks
James L. Holloway III Thanks
John Henry Semcken Thanks
Richard T. Stevens Other
Thomas R. Harmon Other
Robert Willard Other
Robert Willard Aerial Coordinator
Dave Baranek Other
Michael Blue Other
Peter Caulk Other
John Cushing Other
Ricky Hammonds Other
Terrence McGuire Other
James Ray Other
Ray Seckinger Other
Dennis Dilucente Other
Gregory Dishart Other
Thomas Sobieck Other
William Spence Other
Michael Straight Other
James Winnefeld Other
David Knoll Other
C.J. Heatley Aerial Camera
William Groshelle Animation Supervisor
Samuel Comstock Animation
Stuart Cudlitz Animation
Richard Childs Assistant Editor
Sally Syberg Production Coordinator
Sally Syberg Production Secretary
Gayle Peabody Assistant Accountant
Tom Whitlock Music






















ikwilfilmskijken © 2024