Top Gun: Maverick (2022)

Actie, Drama
Na meer dan dertig jaar dienst als één van de topvliegers van de marine is Pete Mitchell waar hij thuishoort, door de grenzen te verleggen als moedige testpiloot en de promotie in rang te ontwijken die hem aan de grond zou houden.

Top Gun: Maverick Film Info

Score: 8.361/10 van 4037 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2022-05-24
Lengte: 131 Minuut / 2:11
Regisseur: Joseph Kosinski
Schrijvers Ehren Kruger, Christopher McQuarrie, Eric Warren Singer.
Productie Studios: Paramount, Don Simpson/Jerry Bruckheimer Films, Skydance Media
Productie Land: United States of America


Top Gun: Maverick Trailer


Tom Cruise
als Capt. Pete 'Maverick' Mitchell
Miles Teller
als Lt. Bradley 'Rooster' Bradshaw
Jennifer Connelly
als Penny Benjamin
Jon Hamm
als Adm. Beau 'Cyclone' Simpson
Glen Powell
als Lt. Jake 'Hangman' Seresin
Ed Harris
als Radm. Chester 'Hammer' Cain
Val Kilmer
als Adm. Tom 'Iceman' Kazansky
Lewis Pullman
als Lt. Robert 'Bob' Floyd
Charles Parnell
als Adm. Solomon 'Warlock' Bates
Bashir Salahuddin
als Wo-1. Bernie 'Hondo' Coleman
Monica Barbaro
als Lt. Natasha 'Phoenix' Trace
Jay Ellis
als Lt. Reuben 'Payback' Fitch
Danny Ramirez
als Lt. Mickey 'Fanboy' Garcia
Jack Schumacher
als Lt. Neil 'Omaha' Vikander
Manny Jacinto
als Lt. Billy 'Fritz' Avalone
Kara Wang
als Lt. Callie 'Halo' Bassett
Greg Tarzan Davis
als Lt. Javy 'Coyote' Machado
Jake Picking
als Lt. Brigham 'Harvard' Lennox
Raymond Lee
als Lt. Logan 'Yale' Lee
Jean Louisa Kelly
als Sarah Kazansky
Lyliana Wray
als Amelia Benjamin
Chelsea Harris
als Admiral's Aide
Darnell Kirkwood
als Comms-Crew Tech
Austin Bowerman
als Comms-Crew Tech
Stephanie Andrea Barron
als Comms-Crew Tech
Alec Williams
als Cain's Aide
Rachel Winfree
als Waitress
Peter Mark Kendall
als Meek Engineer
Ian Gary
als Jaded Engineer
Bob Stephenson
als Senior Engineer
Landon Gordon
als Kid in Truck Stop
Margaret Strabala
als Air Control Officer
Ryan Heilmann
als Air Control Officer
Shantel Limbo
als Staff Seargeant
James Handy
als Bartender (Jimmy)
Whylip Lee
als Fuel
Tristan Henry
als Surfaces
Jason Robert Boles
als Mini Boss
Brian Ferguson
als Fighter Pilot in Bar
Chido Nwokocha
als Mission Controller
Chaz Ingram
als Mission Controller
Rachael Markarian
als Mission Controller
Shannon Kane
als Mission Controller
Norman Ralph Eliasen
als Mission Controller
Anthony Edwards
als LTJG Nick 'Goose' Bradshaw (archive footage) (uncredited)
Meg Ryan
als Carole Bradshaw (archive footage) (uncredited)
Kelly McGillis
als Charlotte 'Charlie' Blackwood (archive footage) (uncredited)
Jerry Bruckheimer Producer
Hans Zimmer Original Music Composer
Mike Stenson Executive Producer
Chad Oman Executive Producer
Denise Chamian Casting
Tom Cruise Producer
Chris Lebenzon Additional Editing
Harold Faltermeyer Original Music Composer
Christopher Boyes Sound Designer
Christopher Boyes Additional Sound Re-Recording Mixer
Tony Scott In Memory Of
T Bone Burnett Music Consultant
Stephen Mirrione Thanks
Gary Rydstrom Other
Marlene Stewart Costume Design
Ryan Arndt Special Effects Technician
Ehren Kruger Screenplay
Jana Vance Foley Artist
Christopher McQuarrie Screenplay
Christopher McQuarrie Producer
James Mather Sound Designer
James Mather Supervising Sound Editor
Jim Cash Characters
Jack Epps Jr. Characters
Jan Pascale Set Decoration
David Smith Assistant Set Decoration
Dana Goldberg Executive Producer
Lauren E. Polizzi Art Direction
Peter Rotter Orchestrator
Eddie Hamilton Editor
Claudio Miranda Director of Photography
David Betancourt ADR Mixer
Scott Curtis Foley Mixer
Charleen Richards ADR Mixer
Don Granger Executive Producer
David Ellison Producer
Stefan Sonnenfeld Executive Producer
Stefan Sonnenfeld Colorist
Holly Dorff ADR Voice Casting
Casey O'Neill Stunt Coordinator
Jefry Shebroe Assistant Property Master
Justin Marks Story
Shelley Roden Foley Artist
Latham Robertson VFX Editor
Jimmy N. Roberts Stunts
Don Ferrarone Associate Producer
Michelle Lee Stunts
Chad Smith Musician
Joseph Kosinski Director
Kevin LaRosa Pilot
Austin Priester Stunts
R.J. Hohman Special Effects Technician
Peter Craig Story
Mark Davidson Set Dresser
Lady Gaga Original Music Composer
Eric Schwab Second Unit Director
Lorne Balfe Music Score Producer
Bruce Fowler Orchestrator
Michael J. Fisher Stunts
Nico Abondolo Musician
Tommy Harper Executive Producer
Tommy Harper Unit Production Manager
John Roesch Foley Artist
John Allardice Pre-Visualization Supervisor
Matt Sweat First Assistant Editor
Scott Robertson First Assistant Director
Steve Mazzaro Additional Soundtrack
Jack Edjourian Special Effects Technician
Stuart Michael Thomas Music Arranger
Kevin Becker Utility Sound
Eric Warren Singer Screenplay
Tom Caton Boom Operator
Felicity Bowring Makeup Department Head
Jeremy Hindle Production Design
John Casey Costume Supervisor
Bjorn Ole Schroeder Supervising Sound Editor
Jed Loughran Sound Effects Editor
Marcy Rector Costumer
Nick Roberts ADR Mixer
Kevin Cross Set Designer
Matthew Hartman Dialogue Editor
Matthew Hartman ADR Editor
Paul Butch Kitchen Assistant Property Master
Lori A. Balton Location Scout
A. Todd Holland Art Direction
Tammy S. Lee Assistant Art Director
Anthony Syracuse Construction Coordinator
Clint Wallace Supervising Art Director
Scott R. Fisher Special Effects Coordinator
Cecile Tournesac Supervising Music Editor
C. Scott Baker Set Designer
Gwendolyn Yates Whittle Dialogue Editor
Gwendolyn Yates Whittle ADR Editor
Randy Peters Stunts
Randy Peters Transportation Coordinator
Mathias Frodin Compositing Supervisor
Leeann Stonebreaker Unit Production Manager
Mikael Sandgren Music Editor
Chris Burdon Sound Re-Recording Mixer
Mark Taylor Sound Re-Recording Mixer
Scott Lang Stunts
Brent Rice Leadman
David Meyer Art Direction
Laura Gary Studio Teacher
Ron Mendell Art Direction
Jules Holdren Hair Department Head
David B. Nowell Aerial Director of Photography
Michael Singer Unit Publicist
Nick Monton Head of Production
Peter Myles Music Editor
Simon Chase Dialogue Editor
Jackie Lee Digital Intermediate
Scott R. Hankins Set Costumer
Michael Maroussas Dialogue Editor
Shane Daniels Stunts
Luke Dunn Gielmuda Foley Supervisor
Scott Guitteau Sound Effects Editor
Tony Villaflor Sound Re-Recording Assistant
Marc Chu Animation Supervisor
Heather Elwell Art Department Coordinator
Ryan Rubin Music Editor
Scott Garfield Still Photographer
Ryan Tudhope Visual Effects Supervisor
Al Nelson Sound Designer
Al Nelson Supervising Sound Editor
Courtney Ullrich Key Hair Stylist
Michael FitzMaurice Additional Director of Photography
Laura Geucherian Finishing Producer
Rebecca Boyle Script Supervisor
Gary Summers Additional Sound Re-Recording Mixer
Bryan Sundstrom Script Supervisor
Etienne Daigle Digital Effects Supervisor
Laura Creecy Associate Editor
Nico Woulard Stunts
Joseph Kirkland First Assistant Editor
Bill Higley ADR Mixer
Walt Fowler Orchestrator
Paul Penley Set Dresser
Benjamin A. Burtt Sound Effects Editor
Tucker Korte "B" Camera Operator
Ian Sullivan Accountant
Anne Morgan Hairstylist
John T. Connor "A" Camera Operator
Jennifer Hammond Orchestrator
Kathy Nelson Music Consultant
Rex Reddick Stunts
Michael Miller ADR Mixer
Jérome Escobar CG Supervisor
Patrick J. Smith First Assistant Editor
Adam Mendez ADR Mixer
Blake Collins Foley Mixer
Aja Kai Rowley Assistant Art Director
Jeremiah Sweeney Visual Effects Supervisor
Mark Weingarten Production Sound Mixer
Max Aruj Music Arranger
Deidre Backs Researcher
Jared Chandler Costumer
David E. Hall Post Production Supervisor
Ronni Brown Foley Artist
Derek McGinley Sound Re-Recording Assistant
Ryan Neville-Alfieri Transportation Co-Captain
Gino Woulard Stunts
David Ladish Set Dresser
Tien Nguyen Post Production Coordinator
Dan Moore Video Assist Operator
Paul V. Molles Visual Effects Producer
Steffen Dziczek Stand In
Christopher Tardieu Stunts
Dave Fleming Additional Soundtrack
Elena Arroy Key Makeup Artist
Thomas M. Dangcil Lighting Technician
Russell Coutts Technical Advisor
Dmitri Makarov Foley Editor
H. Leah Amir Craft Service
Rowan Watson Sound Effects Editor
David Paris Pilot
Jamie Rama Conceptual Illustrator
Emily Cheung Associate Producer
Vasilios Tanis Makeup Artist
Bryan Litson Visual Effects Supervisor
Clint Schultz Graphic Designer
Morgan Patterson Assistant Location Manager
Jared Patrick Gerbig Assistant Art Director
Steffen Thum Music Arranger
Vicente Parada Set Costumer
Tom Crisp Stunts
Judah Getz ADR Mixer
Sabrina Gagnon Visual Effects Producer
Dan Ming First Assistant "A" Camera
Mike Fantasia Location Manager
Jack Taggart Ager/Dyer
Brad Rea Dolly Grip
Michael Wahl Dolly Grip
Darrell Vangilder Set Dresser
Elena Holden Tuens Controller
Alice Moore Makeup & Hair
Melissa Reid Associate Producer
Kevin LaRosa Jr. Helicopter Camera
Kevin LaRosa Jr. Aerial Coordinator
Samantha Dewey-Gartner Ager/Dyer
Chris Gridley Dialogue Editor
Chris Gridley ADR Editor
Robert E. Kay Second Assistant Director
Deborah Harman Set Dresser
Curtis Akin Assistant Property Master
Daniel Torres Lighting Technician
Jordana Sapiurka Casting Associate
Mallory Thompson Stunts
Andrew Kawczynski Additional Soundtrack
Krista Guggia Key Costumer
Peter Costelli Assistant Location Manager
Ryan Tedder Music Consultant
Howard Payne Miller Set Dresser
Jean Frédéric Veilleux Compositing Supervisor
Christie Kwan Production Supervisor
Gary A. Beaird Dolly Grip
Tina Guo Musician
Rohan Chitrakar Digital Imaging Technician
Peta Bayley Animation Supervisor
Trevor Fulks First Company Grip
Shyam Gurumoorthy 2D Supervisor
Eric Gotthelf ADR Mixer
Joni Indursky Set Decoration Buyer
Jon Carr Digital Compositor
Maryellen Aviano Background Casting Director
John Arbuckle Stunts
Jason Bentley Music Consultant
Stephen Lipson Scoring Mixer
Al Clay Scoring Mixer
Rafael Somarriba Set Dresser
Yoshi DeHerrera Visual Effects Supervisor
Qianbaihui Yang Sound Effects Editor
Minh Bahnsen Grip
Jess King Stunts
Tom Coope First Assistant Editor
Natasha Mullan Second Assistant "B" Camera
Victor F. Medel Other
Andreas Wieland Digital Producer
Cindy Bond Finishing Producer
Milos Stojanovic ADR Mixer
George Sugar Lighting Technician
Lauren Sandoval Other
Sven Faulconer Music Arranger
Mateo Bourdieu First Assistant "C" Camera
Michael E. Pacheco Second Company Grip
Ben Hurand Main Title Designer
Chris Bryant Assistant Production Coordinator
Alex Cruz Grip
Stephanie Portnoy Porter Assistant Costume Designer
Carter Lee Garrett Lighting Technician
Eva Firshein Set Decoration Buyer
Zarah Kulczycki Casting Assistant
Seth Hill Visual Effects Supervisor
Eric Tolzmann Lighting Technician
Danny Yount Main Title Designer
Zachary Kinney Digital Compositor
Kim Shek Set Costumer
Kunal Ghosh Dastider CG Supervisor
Richard Poulain Storyboard Artist
Chuck Choi Score Engineer
Mattaniah Yip Digital Compositor
Lisa Kisner Second Assistant Accountant
Spencer Taylor Second Second Assistant Director
Robert L. Slater Special Effects Technician
Dawn Marquette Visual Effects Assistant Editor
Greg Bryant Special Effects Technician
Wayne T. Silva Payroll Accountant
Tyler Kettenburg Set Dresser
Clark Templeman Special Effects Technician
Andrew Stahl Second Assistant Director
Jamie Hess Makeup Artist
Dan Bierbower Actor's Assistant
Emily Dominguez Set Costumer
Robert Smathers First Assistant "B" Camera
Britta Richardson Other
Robbie Duncan Property Master
Sabine Huber Other
Courtney Coker Other
Michael B. Louis Assistant Location Manager
Chrisoula Vlassopoulos First Assistant Accountant
Andrew Korner Chief Lighting Technician
Daniel Simon Other
Saul Galbiati Compositing Supervisor
Max Deleo Second Assistant "A" Camera
Katrina Elder Production Coordinator
Ted Alvarez Assistant Location Manager
Nancy Wong Assistant Location Manager
Harry Jones Sound Mix Technician
Ginger Reynolds Producer's Assistant
Michael Neipris Marine Coordinator
James Austin Sound Engineer
Sergey Kononenko CG Supervisor
Farisai Bruce Kambarami Camera Loader
Marisa Pinuelas Key Hair Stylist
Julius Denem Stunts
Joshua D. Thatcher Lighting Programmer
Luis Jiminez Tailor
Camille Jun Second Assistant Accountant
William Miller Sound Mix Technician
Chris Frazier Assistant Sound Editor
Sarah Wachel Set Costumer
Danny Florian Set Dresser
Nick Nassif Color Assistant
Roger Spain Second Assistant "C" Camera
Adam Nazarenko Additional Colorist
Kris A. Jeffrey Stunts
Ayyappadas Vijayakumar VFX Editor
Jake Ferrero Lighting Technician
Steve Davis Music Arranger
Sean Dommet Libra Head Technician
Michael Day First Assistant Accountant
Quan Pierce Hairstylist
Marco Alicea Assistant Sound Editor
Marc Bortz Executive Producer's Assistant
David Conti Grip
Linda Tremblay Digital Compositor
Ro Rowan Musician
Sean Carlsen Post Production Assistant
Eric Behnke Other
Tom Pilla Assistant Editor
Corey Gomez Set Dresser
Steven Hull Set Dresser
Alyssa Nevarez Assistant Sound Editor
Paul Boucher Set Dresser
Joshua Harris Cast Driver
Skye Radies Visual Effects Producer
Travis Cantey Assistant Editor
Allison Bloom Costumer
Mandy Anderson Assistant Production Coordinator
Armando Tomas Mulato Production Secretary
Paul Parson Grip
Kristin Quinn Second Assistant Accountant
Booker White Other
Booker White Orchestrator
Natalie Borlaug Travel Coordinator
George Alvarezzo Assistant Location Manager
Emily Ann Rayl Russell Other
Leland Gibson Grip
Hytham Morsy Animation Supervisor
Matthew Moss Stunts
Bobby E. Brown, Jr. Stunts
Matt Moore Stunts
Jonathan Spano Stunts
John K. Campbell Associate Producer
Scott Richards Construction Foreman
Randy Taylor Set Dresser
Christopher Williamson Set Dresser
Darrin Littleford Set Dresser
David Mauch Set Dresser
Kalli Kouf Camera Loader
Calvin Reibman Digital Imaging Technician
Adrian Santa Cruz Libra Head Technician
James H. Razo Libra Head Technician
Wilson Virkler Post Production Assistant
Cara Kovach Utility Sound
Lukas Hencei Assistant Chief Lighting Technician
Jesse Crusing Lighting Technician
Jeremy Dewald Lighting Technician
Brian Silva Lighting Technician
Eric Holzer Grip
Taylor Milewsky Grip
Dylan Zwicker Grip
Alexis Flores Painter
Richard Lafferty Painter
Matthew Padilla Painter
Steven Dearth Special Effects Technician
Ron Epstein Special Effects Technician
Donny Martino Assistant Location Manager
Cristyna Styranka Set Costumer
Elizabeth Oliver Ager/Dyer
Gaudencio Jimenez Tailor
Kev Magee Assistant Production Coordinator
Caitlyn Durkin Production Secretary
Samuel Green Second Assistant Accountant
Reggie Williams Second Assistant Accountant
Andrea Devita Second Assistant Accountant
Ariana Refsdal Other
Bella Bress Other
Chad Weaver Other
Caroline Andrade Accountant
Charlie Rock Visual Effects Coordinator
Devin Breese Data Wrangler
Cass Capazorio Executive Assistant
Bowen Tibbetts Producer's Assistant
Nicole Williams Executive Producer's Assistant
Richard Woolbert Executive Producer's Assistant
Amanda Alley Executive Producer's Assistant
Chad Mingo Technical Advisor
Charlotte Carey Actor's Assistant
Ryan Babbs Stand In
Lucinda Jubb Stand In
Renée Russo Accountant
Dave Mackie Foley Editor
James Taylor-Beeson Assistant Sound Editor
Olivia Jeffery Sound Post Production Coordinator
Lloyd Mattock Mixing Engineer
Jimmy Hite ADR Mixer
Jeff Levy ADR Mixer
Trey Henry Musician
Dylan S. Hart Musician
Thomas Hooten Musician
Lexii Lynn Frazier Musician
Ben Powell Musician
David Giuli Orchestrator
Yvonne Suzette Moriarty Orchestrator
Johnny Willoth Transportation Captain
Douglas Weaver Transportation Captain
Kevin Loding Transportation Co-Captain
Christopher Snow Set Medic
Mara Kerum Chef
Will G. Paxton Technical Advisor
Hal McCormack Technical Advisor
Mike Martin Technical Advisor
Rufus Sjoberg Technical Advisor
Brian Ferguson Aerial Coordinator
Brian Ferguson Technical Advisor
Randy Howell Pilot
Scott Kartvedt Pilot
Mad Max Lighting Supervisor
Katie Torunian Digital Producer
Alexadnra Durigon Production Accountant
Nick Sparks CG Supervisor
Frédérique Dupuis Visual Effects Production Manager
Leon Zura Visual Effects Production Manager
Shavik Mehta 2D Supervisor
Baransel Sonmez VFX Editor
Laura Ann Chambers VFX Editor
Mike Ochoa Color Assistant
DeWolfe H. Miller III Thanks
Jeffrey Czerewko Thanks
James Bates II Thanks
Kevin McLaughlin Thanks
Adam Carlstrom Thanks
Dennis Duffy Thanks
Carlos Sardiello Thanks
Jason Denney Thanks
Roderick Borgie Thanks
Debra Yniguez Thanks
John Hill Thanks
Clark Valceschini Thanks
Clarke Craine Thanks
Neville Alford Logan Thanks
David Amundsen Thanks
Tim Charlebois Thanks
Ray Lopez Thanks






















ikwilfilmskijken © 2022