Toy Story 2 (1999)

Animatie, Komedie, Familie
Terwijl Andy op zomerkamp is, ziet speelgoedverzamelaar Al McWiggin Woody liggen in de tuin en besluit hem mee te nemen. Al snel wordt Woody gemist door zijn kameraad Buzz Lightyear, die een reddingsactie op touw zet. Voor het eerst moeten de speelgoedvrienden de echte wereld verkennen om Woody te redden.

Toy Story 2 Film Info

Score: 7.594/10 van 13440 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 1999-10-30
Lengte: 92 Minuut / 1:32
Regisseur: John Lasseter
Schrijvers Andrew Stanton, Rita Hsiao, Doug Chamberlin, Chris Webb.
Productie Studio: Pixar
Productie Land: United States of America


Toy Story 2 Trailer


Tom Hanks
als Woody (voice)
Tim Allen
als Buzz Lightyear (voice)
Joan Cusack
als Jessie the Yodeling Cowgirl (voice)
Kelsey Grammer
als Stinky Pete the Prospector (voice)
Don Rickles
als Mr. Potato Head (voice)
Jim Varney
als Slinky Dog (voice)
Wallace Shawn
als Rex the Green Dinosaur (voice)
John Ratzenberger
als Hamm the Piggy Bank (voice)
Annie Potts
als Bo Peep (voice)
Wayne Knight
als Al McWhiggin (voice)
John Morris
als Andy (voice)
Laurie Metcalf
als Andy's Mom (voice)
Estelle Harris
als Mrs. Potato Head (voice)
R. Lee Ermey
als Army Sarge (voice)
Jodi Benson
als Tour Guide Barbie / Barbie on Backpack (voice)
Jonathan Harris
als Geri the Cleaner (voice)
Joe Ranft
als Wheezy the Penguin / Heimlich (voice)
Andrew Stanton
als Evil Emperor Zurg (voice)
Jeff Pidgeon
als Green Aliens / Mr. Spell (voice)
Jack Angel
als Rocky Gibraltar / Shark (voice)
Bob Bergen
als Green Army Men (voice)
Mary Kay Bergman
als Jessie - yodeling / additional voices (voice)
Sheryl Bernstein
als (voice)
Rodger Bumpass
als Clerk (voice)
Corey Burton
als Woody's Roundup Announcer (voice)
Rachel Davey
als (voice)
Debi Derryberry
als (voice)
Jessica Evans
als Woman #2 (voice)
Bill Farmer
als Man #1 (voice)
Pat Fraley
als Toy Store Buzz Lightyears (voice)
Jess Harnell
als Man #2 (voice)
John Lasseter
als Blue Rock 'Em Sock 'Em Robot (voice)
Nicolette Little
als Little Girl at Yard Sale (voice)
Sherry Lynn
als Barbie Girl (voice)
Mickie McGowan
als Mom at Yard Sale (voice)
Phil Proctor
als Sign-off Voice / Airline Rep / Mr. Konishi (voice)
Jan Rabson
als Japanese Businessman (voice)
Carly Schroeder
als (voice)
Madylin Sweeten
als Woman #1 (voice)
Hannah Unkrich
als Molly Davis (voice)
Lee Unkrich
als Red Rock 'Em Sock 'Em Robot (voice)
Andi Peters
als Additional Voices (voice)
Dave Foley
als Flik the Ant (voice) (uncredited)
Frank Welker
als Bullseye / Buster (voice) ( uncredited)
Steven Weber
als Narrator (voice)
John Lasseter Director
Andrew Stanton Screenplay
Rita Hsiao Screenplay
Doug Chamberlin Screenplay
Chris Webb Screenplay
Karen Robert Jackson Producer
Sarah McArthur Executive Producer
Helene Plotkin Producer
Sharon Calahan Director of Photography
David Ian Salter Editor
Lee Unkrich Editor
Mary Hidalgo Casting
Ruth Lambert Casting
William Cone Production Design
Jim Pearson Production Design
Michael Parks Animation
Anthony Scott Animation
Lisa Jaime Music Editor
Randy Berrett CG Painter
Jean-Claude Kalache Lighting Supervisor
Bryn Imagire Art Direction
Robin Cooper CG Painter
Laura Phillips CG Painter
Angus MacLane Animation
Don Conway Camera Technician
Derek Williams Layout
Paul Cichocki Post Production Supervisor
Graham Walters Production Manager
Mark Sanford Layout
Andrew Gordon Animation
Dale E. Grahn Color Timer
Robert Anderson Layout
Nicolas Alan Barillaro Animation
Stephen Barnes Animation
Robert Grahamjones Second Film Editor
Jennifer Leo Russ First Assistant Editor
Susan Bradley Title Designer
Galyn Susman Supervising Technical Director
Glenn McQueen Supervising Animator
David Eisenmann Set Dressing Supervisor
Gary Rydstrom Sound Designer
Chris Montan Executive Music Producer
Matt White Art Department Manager
David Skelly Assistant Art Director
Bryn Imagire Shading
Yvonne Herbst CG Painter
Glenn Kim CG Painter
Jerome Ranft Sculptor
Norm DeCarlo Sculptor
Randy Berrett Character Designer
Ash Brannon Character Designer
Colin Brady Character Designer
Jill Culton Character Designer
Dan Lee Character Designer
Bud Luckey Character Designer
Nathaniel McLaughlin Character Designer
Ken Mitchroney Character Designer
Jim Pearson Character Designer
Sean Hargreaves Visual Development
Harley Jessup Visual Development
Dave Gordon Visual Development
Jen Kinavey Art Department Coordinator
Wade Childress Layout
Roman Figun Layout
Craig McGillivray Layout
Stephen Moros Layout
Adam Schnitzer Layout
Jon Childress Farmer Set Dresser
Graham Moloy Set Dresser
Sophie Vincelette Set Dresser
Derek Williams Set Dresser
Kyle Balda Animation Director
Dylan Brown Animation Director
Bobby Beck Animation
Michael Berenstein Animation
Ash Brannon Animation
Jennifer Cha Animation
Scott Clark Animation
Brett Coderre Animation
Melanie Cordan Animation
Tim Crawfurd Animation
David DeVan Animation
Mark R.R. Farquhar Animation
Ike Feldman Animation
Stephen Gregory Animation
Jimmy Hayward Animation
Timothy Hittle Animation
Steven Clay Hunter Animation
Ethan Hurd Animation
John Kahrs Animation
Nancy Kato Animation
Patty Kihm Stevenson Animation
Bob Koch Animation
Wendell Lee Animation
Peter Lepeniotis Animation
Daniel Mason Animation
Jon Mead Animation
Billy Merritt Animation
Karyn Metlen Animation
Valerie Mih Animation
James Ford Murphy Animation
Peter Nash Animation
Mark Oftedal Animation
Bret Parker Animation
Sanjay Patel Animation
Bobby Podesta Animation
Jeff Pratt Animation
Karen Prell Animation
Brett Pulliam Animation
Rich Quade Animation
Mike Quinn Animation
Robert H. Russ Animation
Gini Cruz Santos Animation
Doug Sheppeck Animation
Alan Sperling Animation
Ross Stevenson Animation
Doug Sweetland Animation
David Tart Animation
J. Warren Trezevant Animation
Mark A. Walsh Animation
Tasha Wedeen Animation
Adam Wood Animation
Christina Yim Animation
Kureha Yokoo Animation
Paul Mendoza Fix Animator
Andrea Schultz Fix Animator
David Orecklin Animation Department Coordinator
Jim Stewart Additional Editing
Ken Schretzmann Additional Editing
Richard Halsey Additional Editing
Mildred Iatrou Additional Editing
Luis Alvarez y Alvarez Additional Editorial Assistant
Torbin Xan Bullock Additional Editorial Assistant
Jack Curtis Dubowsky Additional Editorial Assistant
Tom Freeman Additional Editorial Assistant
Chris Vallance Additional Editorial Assistant
Axel Geddes Additional Editorial Assistant
Christian Hill Additional Editorial Assistant
Lucas Putnam Additional Editorial Assistant
Katherine Ringgold Additional Editorial Assistant
Sarah Schubart Additional Editorial Assistant
Mark Yeager Additional Editorial Assistant
Mike Marsh Additional Editorial Assistant
David Slusser Temp Music Editor
Barney Jones Temp Music Editor
Perrin Cutting Camera Department Manager
Louis Rivera Camera Supervisor
Jeff Wan Camera Technician
Catherine Roehl Production Accountant
A.J. Riebli III Production Office Coordinator
Gary Rydstrom Sound Re-Recording Mixer
Gary Summers Sound Re-Recording Mixer
Michael Silvers Supervising Sound Editor
Tom Myers Sound Designer
Teresa Eckton Sound Effects Editor
Shannon Mills Sound Effects Editor
Mary Helen Leasman Foley Editor
Susan Sanford Foley Editor
Mickie McGowan ADR Voice Casting
Bruno Coon Supervising Music Editor
Jonathan Sacks Orchestrator
Ira Hearshen Orchestrator
Randy Newman Orchestrator
David Reynolds Additional Writing
Miguel Ángel Poveda Post Production Supervisor
Lee Cruikshank Script Coordinator
Ronald G. Roumas Sound Recordist
Jennifer Barin Sound Recordist
Phil Beffrey Software Engineer
Loren Carpenter Software Engineer
Rob Cook Software Engineer
Tom Duff Software Engineer
Larry Gritz Software Engineer
Dan Lyke Software Engineer
Shaun Oborn Software Engineer
Matt Pharr Software Engineer
Tien Truong Software Engineer
Eric Veach Software Engineer
Mark Adams Modeling
Paul Aichele Modeling
Lauren Alpert Modeling
James Bancroft Modeling
Ruieta DaSilva Modeling
Cynthia Dueltgen Modeling
Damir Frkovic Modeling
Rob Jensen Modeling
Stephen King Modeling
Kelly O'Connell Modeling
Eileen O'Neill Modeling
Dale Ruffolo Modeling
Patrick Wilson Modeling
Eben Ostby Character Modelling Supervisor
Lauren Alpert Master Lighting Artist
Jun Han Cho Master Lighting Artist
Cynthia Dueltgen Master Lighting Artist
Deborah R. Fowler Master Lighting Artist
Christian Hoffman Master Lighting Artist
Jesse Hollander Master Lighting Artist
Rob Jensen Master Lighting Artist
Ana Lacaze Master Lighting Artist
Ken Lao Master Lighting Artist
Joyce Powell Master Lighting Artist
Terry McQueen Lighting Manager
Molly Naughton Lighting Manager
Tom Kim Lighting Coordinator
Shawn Brennan Sequence Leads
Jeremy Lasky Sequence Leads
Patrick Lin Sequence Leads
Gregg Olsson Sequence Leads
Ed Fuller First Assistant Editor
Lindsey Collins Editorial Manager
Andy Witkin Software Engineer
Shawn Krause Animation
Jenny Head Appleton Animation Manager
Cynthia Pettit Lighting Technician
Christian Hoffman Modeling
Don Schreiter Modeling
Gary Schultz Modeling
Sarah Jo Helton Schedule Coordinator
Samuel Lord Black Software Engineer
John Singh Pottebaum Software Engineer
John Singh Pottebaum Shading
Jason B. Hendrix Systems Administrators & Support
Nathan Ardaiz Systems Administrators & Support
George Bagtas Systems Administrators & Support
Adam Beeman Systems Administrators & Support
Bryan Bird Systems Administrators & Support
Lars R. Damerow Systems Administrators & Support
Patrick Guenette Systems Administrators & Support
Ling Hsu Systems Administrators & Support
Peter Kaldis Systems Administrators & Support
Gregory Yong Paik Systems Administrators & Support
Kristina Perez Systems Administrators & Support
May Pon Systems Administrators & Support
M.T. Silvia Systems Administrators & Support
Edilberto A. Soriano Jr. Systems Administrators & Support
Alex Stahl Systems Administrators & Support
Andy Thomas Systems Administrators & Support
Christopher C. Walker Systems Administrators & Support
Jay Weiland Systems Administrators & Support
Dallas Wisehaupt Systems Administrators & Support
David Gordon Systems Administrators & Support
James Burgess Photoscience Manager
David DiFrancesco Photoscience Manager
Timothy Sorensen Post Production Assistant
Lance Martin Production Office Assistant
John Alex Software Engineer
Brad Andalman Software Engineer
Ronen Barzel Software Engineer
Malcolm Blanchard Software Engineer
Bena Currin Software Engineer
Thomas Hahn Software Engineer
Kitt Hirasaki Software Engineer
Michael B. Johnson Software Engineer
Michael Kass Software Engineer
Chris King Software Engineer
Eric Lebel Software Engineer
Bruce Perens Software Engineer
Chris Perry Software Engineer
Sudeep Rangaswamy Software Engineer
Drew Rogge Software Engineer
Michael Shantzis Software Engineer
Heidi Stettner Software Engineer
Dirk Van Gelder Software Engineer
Manny Ponce Systems Administrators & Support
Nelson Siu Systems Administrators & Support
Rona Michele Temp Sound Editor
Steven Liu Assistant Editor
Anne Pia Editorial Coordinator
Shannon Menendez-Chu Editorial Production Assistant
Dale Ruffolo Lighting Artist
Jason Bickerstaff Lighting Technician
Kirk Bowers Lighting Technician
Reid Gershbein Lighting Technician
Michael B. Johnson Lighting Technician
Jongo Lighting Technician
Janet Lucroy Lighting Technician
Kelly O'Connell Lighting Technician
Eileen O'Neill Lighting Technician
John Singh Pottebaum Lighting Technician
Sudeep Rangaswamy Lighting Technician
Allison Torres Lighting Technician
Brian Daniel Young Lighting Technician
Danielle Feinberg Master Lighting Artist
Doc Kane ADR & Dubbing
Al Nelson Assistant Sound Editor
Dennie Thorpe Foley
Jana Vance Foley
Andrew Page Music Director
Karen Kiser Animation
Jenni Tsoi Animation Fix Coordinator
Kori Rae Animation Manager
Guido Quaroni Modeling
David Batte Shading
Kirk Bowers Shading
Mark Fontana Shading
Larry Gritz Shading
Ben Jordan Shading
Michael R. King Shading
Ana Lacaze Shading
Daniel McCoy Shading
Eileen O'Neill Shading
Keith Olenick Shading
Guido Quaroni Shading
Steve Upstill Shading
David Valdez Shading
John Warren Shading
Erik Forman Information Systems Manager
Alisa Gilden Information Systems Manager
Warren Hays Information Systems Manager
Duncan Keefe Information Systems Manager
Michael O'Brien Information Systems Manager
Roger Rose Animation
Edie Ichioka Editor
Randy Newman Original Music Composer
Lee Unkrich Co-Director
Ash Brannon Co-Director
Daryl Tucker Camera Department Production Assistant
Armen Ksajikian Musician
Steven Clay Hunter Additional Storyboarding
Randy Newman Songs
Joe Ranft Story Supervisor
John Lasseter Story
Pete Docter Story
Ash Brannon Story
Andrew Stanton Story






















ikwilfilmskijken © 2024