John Travolta als Sam | |
Shania Twain als Becca | |
Michael Madsen als Linsky | |
Margaret Bowman als Martha | |
Toby Sebastian als Cam | |
Jonathan Aidan Cockrell als James | |
Barry Corbin als Sheriff Buck Taylor | |
Jen Baker als Track Girl | |
Rosabell Laurenti Sellers als Cindy | |
Kevin Dunn als Stumpy | |
Buck Taylor als Ben | |
Luis Da Silva Jr. als Diner Redneck | |
Audrey Fafard als Jenny Munroe | |
Gioia Libardoni als Kelly | |
Chris Mullinax als Jack Dunn | |
Faith Bruner als Track Girl | |
Denny Mendez als Dr. Deena Thompson | |
Rob Wolfe als Spectator | |
Corie Robinson als Lynsky's Wife | |
Kurt Deimer als Trackman Bob | |
Christian Hicks als Dan Wynn | |
Randy Razook als Background Doctor | |
Luanne Stratton als Auto Accident Victim | |
Tarin Breuner als Spectator | |
Leslie Sides als Race Fan |
Karzan Kader | Director |
Gary Gerani | Writer |
Craig R. Welch | Writer |
Harry Finkel | Co-Producer |
Richard Salvatore | Executive In Charge Of Production |
Nate Adams | Second Unit Director |
Kevin Sappington | Set Dresser |
Francesco Cucinelli | Sound Mixer |
Ivan Corona | On Set Dresser |
Riccardo Maddalosso | Legal Services |
Oscar Generale | Executive Producer |
Mary C. Rolfes | Line Producer |
Christopher Fulton | Hair Designer |
Christopher Waters | Swing |
Matteo Lugara | Sound Effects Editor |
Daniel Dewanye Castaneda | Second Assistant "A" Camera |
Dj Dittenhoefer | Steadicam Operator |
Brian Douglas | Still Photographer |
Julia Juaniz | Editor |
Lauren Kelley | Hairstylist |
Michael Marino | Makeup Designer |
David E. Ornston | Second Unit |
Scott Daniel | Graphic Designer |
Mike Gassaway | Stunt Driver |
James King | Second Unit Director of Photography |
Candice Guevara | Extras Casting |
Erika Scaramella | Post Production Supervisor |
Len Ward II | Driver |
Joseph Batiste | Production Assistant |
Aj Brasher | Security |
Lisa Riley | Production Coordinator |
Anson Downes | Executive Producer |
Jonathan Saba | Executive Producer |
Jeremy Phoenix | First Assistant Director |
Jen Miller Mishalanie | Set Dresser |
Yanxuan Tao | Visual Effects |
Dave Isern | Steadicam Operator |
Daniel Thomas King | Second Assistant "B" Camera |
Joe Waistell | First Assistant "A" Camera |
Kevin Key | Colorist |
Creighton Crump | Medical Consultant |
Timothy Harris III | Medical Consultant |
Alexandra Klim | Producer |
James Masciello | Executive Producer |
Leah Hudspeth | Set Designer |
Patrick Williams Jr. | Boom Operator |
James M. Churchman | Stunt Coordinator |
Dave Isern | Camera Operator |
David Jerkins | Grip |
Nicole Garcea | Additional Script Supervisor |
Eric Napier | Production Assistant |
Scott Schaffer | Clearances Coordinator |
Imma Capell | Makeup Department Head |
Jack Noriaki Matsumoto | Visual Effects |
Peter Nalli | Visual Effects Supervisor |
Alfeo Dixon | Steadicam Operator |
Xavi G. Pereiro | Assistant Editor |
Justin Gentry | Location Assistant |
Gioia Libardoni | Thanks |
Raúl Barreras | Assistant Editor |
Scott Blackburn | Payroll Accountant |
Kimberley Roper | Script Supervisor |
Marcus Searancke | Business Affairs Coordinator |
Autumn Bailey | Co-Producer |
Sergio Navarretta | Consulting Producer |
Faith Bruner | Assistant Property Master |
Nolan Ahn | Visual Effects |
Gezi Yao | Visual Effects |
Alex Boyd | Production Coordinator |
Angie Losito | Executive Assistant |
Skylar Patterson | Swing |
Serena Reichenbaugh | Sound Mixer |
Dj Dittenhoefer | "B" Camera Operator |
Alfeo Dixon | "B" Camera Operator |
Joshua Cane | Location Manager |
Kaylon Damazio | Picture Car Coordinator |
David Cohen | Medical Consultant |
Alex Michetti | Production Assistant |
Alberto Burgueño | Producer |
Linda Favila | Executive Producer |
John Travolta | Producer |
Brian Wyatt | Swing |
Chris Bailey | Special Effects Supervisor |
Richard Salvatore | Stunt Driver |
Lynn Andrews | Casting Associate |
Peter Graham | Thanks |
Betty Lou Skinner | Hairstylist |
Enrico Roselli | Foley Editor |
Michael J. Cohen | Grip |
Elizabeth Rowland | Set Costumer |
Jason Garrett | Executive Producer |
Warren T. Goz | Executive Producer |
Michael Kolko | Production Executive |
Silvio Muraglia | Producer |
Trevor Osmond | Associate Producer |
David Rogers | Executive Producer |
Janae Burnside | Key Hair Stylist |
Paul Rahfield | Second Unit |
Andrea Iervolino | Producer |
Mikael Wiren | Executive Producer |
Lisa London | Casting |
Bruno Rosato | Casting |
Catherine Stroud | Casting |
Allan Aguilar | Second Assistant Director |
Steve Moon | Property Master |
Marco Ciorba | Foley Artist |
Paul Rahfield | Digital Imaging Technician |
Howard Rochelle | Additional Grip |
Bernie Sawyer | Gaffer |
Mark Sult | Additional Editor |
Mark Coleman | Location Production Assistant |
Lisa Rupprecht | Production Accountant |
Jonathan Southard | Second Unit First Assistant Director |
Antonio Mejías | Sound Mixer |
Chip Kilpatrick | Electrician |
Kim Rollins Dometrovich | Key Costumer |
Alex Freitas | Editor |
Tiffanie Hudson | Makeup Department Head |
Lauren Kelley | Hair Department Head |
David E. Ornston | Unit Production Manager |
Erik Loveland | Best Boy Electric |
Wendy Strickland | Best Boy Grip |
Claudia Schatz | Tailor |
Kaylon Damazio | Transportation Captain |
Alesha Mitchell | Driver |
Bill Thrasher | Medical Consultant |
Eric Gold | Executive Producer |
Joe Lemmon | Production Design |
Tamika Jackson | Costume Design |
Ivan Corona | Set Dresser |
Paul Ferretti | Special Effects |
Jin Ahn | Visual Effects Supervisor |
Kevin Key | Digital Imaging Technician |
Sean C. Mehen | Second Unit |
Sean C. Mehen | Key Grip |
Marquis Barnes | Production Assistant |
José David Montero | Director of Photography |
Víctor Reyes | Music |
Diana Choi | Wigmaker |