Michael Fassbender als Chad Cutler | |
Brendan Gleeson als Colby Culter | |
Lyndsey Marshal als Kelly Cutler | |
Rory Kinnear als P.C Lovage | |
Sean Harris als Gordon 'Worzel Gummidge' Bennett | |
Kingsley Ben-Adir als Sampson | |
Gerard Kearns als Lester | |
Tony Way als Norman | |
Alan Williams als Noah | |
Mark Lewis Jones als Sergeant Pollock | |
Anna Calder-Marshall als Vic | |
Peter Wight als Dog Owner | |
Anastasia Hille als Mrs. Crawley | |
Billy Cook als Pockets | |
Killian Scott als Kenny | |
Barry Keoghan als Windows | |
Georgie Smith als Tyson Cutler | |
Ezra Faroque Khan als Jamail | |
Kacie Anderson als Mini Cutler | |
Anthony Stephens als Bisa | |
Yvonne D'Alpra als Mavis | |
Carl Grose als Petrol Station Attendant | |
George Russo als Armed Police Officer |
Andrea Matheson | Art Direction |
Alastair Siddons | Producer |
Gail Egan | Producer |
Alastair Siddons | Writer |
Andrea Calderwood | Producer |
Adam Smith | Director |
Suzanne Cave | Costume Design |
Nick Palmer | Production Design |
Jake Roberts | Editor |
Shaheen Baig | Casting |
Kristina Hetherington | Editor |
Eduard Grau | Director of Photography |
Adam McCreight | Property Master |
Sharon Martin | Hair Designer |
Howard Watkins | Title Designer |
Robert Farr | Sound Re-Recording Mixer |
Sharon Martin | Makeup Designer |
Abigail McKenzie | Digital Intermediate |
Poppy Kavanagh | Music Editor |
Alastair Sirkett | Sound Effects Editor |
Niamh O'Loan | Makeup Artist |
Becky Brown | Costume Supervisor |
Liam Iandoli | Camera Operator |
Tom Wilkinson | Underwater Camera |
Gareth Milne | Stunt Coordinator |
Paul Driver | Visual Effects Producer |
Nana Fischer | Hairstylist |
George Zwier | Visual Effects Supervisor |
Paul Hanks | Foley |
Nicola Dove | Still Photographer |
Sophie Phillips | Set Decoration |
Marc Gómez del Moral | Camera Operator |
Chris Reynolds | Special Effects Supervisor |
Anna McAuley | Casting Associate |
Phil Lee | Sound Effects Editor |
Francesco Alberico | Hairstylist |
Selene Pearson | Assistant Costume Designer |
Steve Single | Dialogue Editor |
Sylvia Parker | Script Supervisor |
Andy Cole | Gaffer |
Kle Savidge | Music Supervisor |
Aisha Bywaters | Casting Associate |
Sergi Vilanova | Camera Operator |
Pau Esteve Birba | Camera Operator |
Jay Radosavljevic | Boom Operator |
Vale Von der Wehl | Makeup Artist |
Tim Barter | Digital Compositor |
Vince Sipprell | Musician |
Adrian Banton | Digital Compositor |
Chris Newton | Stunt Double |
Emma Smith | Musician |
Jonathan Cohen | Stunts |
Rachelle Beinart | Stunt Double |
Jamie Millington | Stunts |
Andy Wareham | Stunt Driver |
Lloyd Bass | Stunt Double |
Gary Arthurs | Stunts |
Erol Mehmet | Stunts |
Andy Merchant | Stunt Driver |
Nikolay Kolev | Digital Compositor |
Tessa Ross | Executive Producer |
Rose Garnett | Executive Producer |
David Kosse | Executive Producer |
Zygi Kamasa | Executive Producer |
Daniel Khalili | Executive Producer |
Natascha Wharton | Executive Producer |
Frederick W. Green | Executive Producer |
Joshua Astrachan | Executive Producer |
Peter Hampden | Executive Producer |
Norman Merry | Executive Producer |
Nigel Williams | Executive Producer |
Jim Spencer | Co-Producer |
Polly Duval | Post Production Supervisor |
Jennifer Wynne | Production Manager |
Alex Rendell | First Assistant Director |
Toby Ford | First Assistant Director |
Peter Gray | Location Manager |
Stephen Boucher | Associate Editor |
Charlotte Dean | Post Production Coordinator |
Adrian Moat | Second Unit Director |
Adele Steward | Production Coordinator |
Sheerin Khosrowshahi-Miandoab | Assistant Production Coordinator |
Hannah Duncan | Production Secretary |
Andy Pearson | Second Assistant Director |
Heidi Gower | Third Assistant Director |
Stephen Gallacher | Floor Runner |
Andy Hoare | Sound Recordist |
John Paxton | Digital Imaging Technician |
Sam Phillips | Key Grip |
Fric López Verdeguer | Grip |
Jason Nightingale | Unit Manager |
Emily Woodward | Standby Art Director |
Emma Claire Johnson | Art Department Assistant |
Rowena Oven | Graphic Designer |
Jonathan Maris | Storyboard Artist |
Warren Lever | Construction Manager |
Joanne Walton | Makeup & Hair |
Richard Gordon Charles Anderson | Electrician |
Christian Holden | Production Accountant |
Ian Wilson | Supervising Sound Editor |
Steve Single | Supervising Sound Editor |
Simon Trundle | Foley Mixer |
Phillip Barrett | Foley Supervisor |
Adam Inglis | Colorist |
Jamie Welsh | Colorist |
Ben Shepherd | 3D Supervisor |
Tom Rowlands | Music |