Clint Eastwood als Gus Lobel | |
Amy Adams als Mickey Lobel | |
Justin Timberlake als Johnny Flanagan | |
Matthew Lillard als Phillip Sanderson | |
Jack Gilpin als Schwartz | |
John Goodman als Pete Klein | |
Robert Patrick als Vince | |
Scott Eastwood als Billy Clark | |
Ed Lauter als Max | |
Chelcie Ross als Smitty | |
Raymond Anthony Thomas als Lucious | |
Matt Bush als Danny | |
George Wyner als Rosenbloom | |
Bob Gunton als Watson | |
Tom Dreesen als Rock | |
James Patrick Freetly als Todd | |
Joe Massingill als Bo Gentry | |
Peter Hermann als Greg | |
Jay Galloway als Rigo Sanchez | |
Sammy Blue als Musician | |
Norma Alvarez als Grace Sanchez | |
Rus Blackwell als Rick | |
Josh Warren als Pitcher | |
Seth Meriwether als Wilson | |
Bart Hansard als Bo's Father | |
Patricia French als Diner Waitress | |
Tom Nowicki als Red Sox GM | |
Julia Walters als Young Mickey | |
Tyler Silva als Carlos Sanchez | |
Darren Le Gallo als Nurse | |
Clayton Landey als Manager | |
Matthew Brady als Swannanoa Manager | |
Jackie Prucha als Secretary | |
Ricky Muse als Jimmy | |
Carla Fisher als Law Receptionist | |
Kenny Alfonso als Umpire | |
Brian F. Durkin als Matt Nelson | |
Nathan Wright als Drunk Fan | |
Ryan Patrick Williams als Grizzly Player #1 | |
Xavier Floyd als Grizzly Player #2 | |
Bud Selig als Himself | |
Cara Mantella als Assistant | |
Jennifer Baskette-Ridings als News Reporter (uncredited) | |
Karen Ceesay als Carol (uncredited) | |
Mark Meekins als Bit | |
Moses J. Moseley als Baseball Fan (uncredited) | |
Clifton Guterman als Neil | |
Sam Collins als Kid #1 | |
Chandler George Brown als Kid #2 | |
Louis Fox als Lloyd | |
Leon Lamar als Regular #2 | |
Dane Davenport als Waiter #1 | |
Eric Mendenhall als Waiter #2 | |
Melissa Lorenz als Mom in Diner | |
Rory Lorenz als Girl in Diner | |
Jack Lorenz als Boy in Diner | |
Rhubarb Jones als Announcer #2 | |
Scott Estep als Umpire | |
Jason S. Gondek als Red Sox Exec | |
Mark Thomason als Braves Official |
John McAlary | Casting |
Michele Weisler | Producer |
James J. Murakami | Production Design |
Robert Lorenz | Producer |
Clint Eastwood | Producer |
Gary D. Roach | Editor |
Marco Beltrami | Original Music Composer |
Randy Brown | Screenplay |
Geoffrey Miclat | Casting |
Joel Cox | Editor |
Robert Lorenz | Director |
Eve Streger | Casting |
Tim Moore | Executive Producer |
Keith Bernstein | Still Photographer |
Tom Stern | Director of Photography |
Steve Riley | Special Effects |
Ross Dunkerley | Gaffer |
Kevin Murray | Assistant Sound Editor |
Deborah Hopper | Costume Design |
Tim Moore | Unit Production Manager |
David M. Bernstein | First Assistant Director |
Paula Case | Second Assistant Director |
Patrick M. Sullivan | Supervising Art Director |
Gary Fettis | Set Decoration |
Mable Lawson-McCrary | Script Supervisor |
Alan Robert Murray | Supervising Sound Editor |
Bub Asman | Supervising Sound Editor |
Chris McGeary | Music Editor |
Stephen S. Campanelli | Camera Operator |
Bill Coe | First Assistant Camera |
Bobby McMahan | Second Assistant Camera |
Trevor Carroll-Coe | Camera Loader |
Walt Martin | Sound Mixer |
Jonathan Fuh | Boom Operator |
Gail Carroll-Coe | Boom Operator |
Cha Blevins | Costume Supervisor |
Mitzi Haralson | Costumer |
Tangi Crawford | Key Costumer |
Corey Bronson | Set Costumer |
Ann Culotta | Set Costumer |
Mitchell Ray Kenney | Costumer |
Branden Marks | Costumer |
Heather Sease | Costumer |
Sherrie Peterson | Costumer |
Luisa Abel | Makeup Department Head |
Jay Wejebe | Key Makeup Artist |
Michelle Vittone | Makeup Artist |
Dawn Turner | Hairstylist |
Carol A. O'Connell | Hair Department Head |
Patricia DeHaney | Hair Department Head |
Ross Dunkerley | Chief Lighting Technician |
John Lacy | Assistant Chief Lighting Technician |
Stephen Crowley | Rigging Supervisor |
Steve Sudge | Best Boy Lighting Technician |
Guy Micheletti | Key Grip |
Ben D. Griffith Jr. | Best Boy Grip |
Greg Brooks | Dolly Grip |
Austin Lapierre | Assistant Production Coordinator |
Tony X. Deale | Assistant Production Coordinator |
Cindy M. Ichikawa | Art Department Coordinator |
Cody Williams | Second Second Assistant Director |
Simeon Keri Jones | Additional Second Assistant Director |
Kristin Kulyniak-Deale | Production Secretary |
Jason S. Gondek | Production Accountant |
Landon Trawny | Assistant Accountant |
Andrew Paulson | Assistant Accountant |
Jennifer Hunt Pedevilla | Assistant Accountant |
Steven Olivera | Assistant Accountant |
Mike Sexton | Property Master |
Kevin Shaw | Assistant Property Master |
Eliot Levin | Assistant Property Master |
Michael Muscarella | Construction Coordinator |
Matthew Butler | Greensman |
Brandon Pope | Greensman |
John Hair | Greensman |
William Monroe | Propmaker |
Patrick Mignano | Location Manager |
James Ashwill | Foley Mixer |
Richard Duarte | Foley Mixer |
Blake Collins | Foley Mixer |
Ryan Murphy | Mix Technician |
Patrick Ingram | Extras Casting |
Tyler Kettenburg | Set Dresser |
Lucas Godfrey | Set Dresser |
Chuck McCourt | Set Dresser |
Daniel B. Foster | Set Dresser |
Patrick Johnson | Set Dresser |
Margaret Hungerford | Set Dresser |
Konrad Lewis | On Set Dresser |
Christopher Flick | Foley Editor |
Michael Dressel | Foley Editor |
John T. Cucci | Foley Artist |
Dan O'Connell | Foley Artist |
William Cawley | Assistant Sound Editor |
April Mackin | Animal Wrangler |
Candy Cothern | Animal Wrangler |
Cherly Baird | Animal Wrangler |
Darin McCormick-Millett | Visual Effects Producer |
Phillip Feiner | Visual Effects Supervisor |
Michael Owens | Visual Effects Supervisor |
Jill Bogdanowicz | Digital Colorist |
Lonnie R. Smith Jr. | Stunt Coordinator |
Cal Johnson | Stunts |
Alex Duke | Stunts |
Anderson Martin | Stunts |
Robert Brubaker | Stunts |