Jonah Hill als Michael Finkel | |
James Franco als Christian Longo | |
Felicity Jones als Jill Barker | |
Maria Dizzia als Mary Jane Longo | |
Ethan Suplee als Pat Frato | |
Robert John Burke als Greg Ganley | |
Charlotte Driscoll als Sadie Longo | |
Kohl Sudduth als Police Officer | |
Conor Kikot als Zach Longo | |
Stella Rae Payne als Madison Longo | |
Byron Jennings als Judge Odenkirk | |
Gretchen Mol als Karen | |
Betty Gilpin als Cheryl | |
Seth Barrish als Blaise | |
Robert Stanton als Jeffrey Gregg | |
Michael Countryman als Coroner | |
Steve Routman als Jack Pool | |
Genevieve Angelson als Tina Alvis | |
Adam Mucci als Courtroom Sheriff | |
David Wilson Barnes als Corey Douglas | |
William Jackson Harper als Zak Rausch | |
Sam Rosen als Steve Mensah | |
Mara Hobel als Jail Receptionist | |
David Pittu als Marcus Lickermann | |
Auden Thornton als Lena | |
Ngo Okafor als Ibrahim | |
Uchenna Onuaguluchi als Madou | |
Maryann Plunkett als Maureen Duffy | |
Joseph Harrell als Visiting Room Guard #1 | |
Mike Houston als Visiting Room Guard #2 | |
Rosemary Howard als Jury Forewoman | |
Joel Marsh Garland als Dan Pegg | |
Dana Eskelson als Joy Longo | |
Peter Francis James als Colin Parker | |
Edward James Hyland als Mr. Longo | |
Johanna Day als Beth Tickler | |
Georgia Ford als Young Woman | |
Loudon Wainwright III als Older Man | |
Julie Sharbutt als Female MSU Worker | |
Eleanor Hutchins als Middle-Aged Woman | |
Rebecca Henderson als Ellen Parks | |
Jay Ferraro als Geoffrey J. Ploobtark | |
Bill Walters als Inmate (uncredited) |
Rupert Goold | Director |
Jeremy Kleiner | Producer |
Anthony Katagas | Producer |
David Kajganich | Screenplay |
Dede Gardner | Producer |
Christopher Tellefsen | Editor |
Rupert Goold | Screenplay |
Masanobu Takayanagi | Director of Photography |
Nicolas De Toth | Editor |
Marco Beltrami | Original Music Composer |
Arnon Milchan | Executive Producer |
Brad Pitt | Executive Producer |
Douglas Aibel | Casting |
Patricia Grande | Key Hair Stylist |
Victor Paguia | Stunts |
Nikki Brower | Stunt Double |
Mary Cybulski | Still Photographer |
Kevin Lowry | Key Grip |
Olivia Barrand | Tailor |
Jeremy Hindle | Production Design |
Louise McCarthy | Makeup Department Head |
Gianni Biasetti Sr. | Stunt Double |
Aja Frary | Stunts |
Bas Tiele | First Assistant Camera |
Josh Lakatos | Stunt Driver |
Ken Terry | First Assistant Editor |
Catherine Marie Thomas | Costume Design |
Michael Jortner | Property Master |
Danny Rovira | Construction Coordinator |
Christopher Place | Stunts |
Jamie Buckner | Production Coordinator |
Glenn Kaplan | First Assistant "A" Camera |
Denny Kortze | First Assistant "B" Camera |
Bill O'Leary | Gaffer |
Todd Kasow | Music Editor |
David Schlesinger | Set Decoration |
Skyler Bonette | Stunts |
Morgan Heller | Assistant Editor |
Frank Barbosa | Hair Department Head |
Eric J. Robertson | Visual Effects Supervisor |
Frank Murray | Production Supervisor |
Doug Torres | First Assistant Director |
Drew Jiritano | Special Effects Coordinator |
Maceo Bishop | Camera Operator |
David Metzner | Music Editor |
Leigh Dillon | Dialect Coach |
James Boniece | Rigging Grip |
Ted Caplan | Music Editor |
Leann Murphy | Art Department Coordinator |
Deborah Jensen | Art Direction |
Jennifer Ramos | Visual Effects Coordinator |
Rossano Galante | Orchestrator |
Sunday Englis | Key Makeup Artist |
Mary Bailey | Script Supervisor |
Pinar Comezoglu | Visual Effects Editor |
Amy Pickering | Wardrobe Supervisor |
Jay Ferraro | Stunts |
Richie Ford | Rigging Gaffer |
Chris David | Sound Re-Recording Mixer |
Pam DeMetruis-Thomas | Supervising Sound Editor |
Mariusz Glabinski | Sound Designer |
Leslie Shatz | Sound Re-Recording Mixer |
da Suel Kim | VFX Artist |
Matthew Wells | Post Production Coordinator |
G. A. Aguilar | Second Unit Director |