Ben Schwartz als Pud / Future Pud / Cow Pud / Kitten Pud / Puddling (voice) | |
Ayo Edebiri als Ham / Future Ham / Hamling (voice) | |
Adrienne C. Moore als Human (voice) | |
Lauren Tom als I.T. / Future I.T. / Flower / Pig / Rikke Horse (voice) | |
Jon Glaser als Hermit Pud / Evil Future Pud (voice) | |
Matthew Cardarople als Hairball / Game V.O. / Lamb Zombie (voice) | |
Zoe Rose Palladino als Duck Boat / Dino Chef 2 / Cow / Chicken (voice) | |
Lucas Grabeel als Bunny / Steve / Sunflower / Bear / Panky Malanky (voice) | |
Henry Rollins als Bacon Witch / Bumblebee Dad (voice) | |
Matt Layzell als Battle Kitty / Orc / Ice Cream Truck Driver (voice) | |
Megan Nicole Dong als Glendale / Additional Voices (voice) | |
Nick Arciaga als Universe Corp Computer / Universe Corp Unit (voice) | |
Tom Parkinson als Dino Judge / Gnome / Additional Voices (voice) | |
Vargus Mason als Dino Chef / Additional Voices (voice) | |
Zehra Fazal als Cat Shopkeep / Zebra Villager (voice) | |
Lucas Grabeel als Additional Voices (voice) |
Rikke Asbjoern | Writer |
Chris Garbutt | Writer |
Vanessa Noller | Layout Supervisor |
Jason Oliver | Dialogue Editor |
Joel Chambers | Compositing Lead |
Oliver Ojeil | Colorist |
Rikke Asbjoern | Executive Producer |
Chris Garbutt | Executive Producer |
Curtis Lelash | Animation Director |
Rikke Asbjoern | Director |
Chris Garbutt | Director |
Laura Sreebny | Writer |
Nick Arciaga | Writer |
Carl Faruolo | Head of Story |
Chris Garbutt | Art Direction |
Meredith Layne | Casting |
Carl Faruolo | Additional Writing |
Hilary Florido | Additional Writing |
Isabel Galupo | Additional Writing |
Ashlyn Anstee | Storyboard Artist |
Rikke Asbjoern | Storyboard Artist |
Rose Feduk | Storyboard Artist |
Chris Garbutt | Storyboard Artist |
Ian Higginbotham | Storyboard Artist |
Diana Huh | Storyboard Artist |
Samantha Suyi Lee | Storyboard Artist |
Celestino Marina | Storyboard Artist |
Miché Perez | Storyboard Artist |
Zach Smith | Storyboard Artist |
Sarah Soh | Storyboard Artist |
Jessie Wong | Storyboard Artist |
Serena Wu | Storyboard Artist |
Jessica Zammit | Storyboard Artist |
Dave Newby | Original Music Composer |
Rikke Asbjoern | Creator |
Chris Garbutt | Creator |
James Mosley II | Production Supervisor |
Samantha Steyns | Production Supervisor |
Kimberly Vanek | Post Production Supervisor |
Isabel Galupo | Script Coordinator |
Kimble West | Script Coordinator |
Dustin D'Arnault | Character Designer |
Ethan Demarest | Character Designer |
Willy Ohm | Character Designer |
Tim Snyder | Prop Designer |
Ernesto Ochoa | Prop Designer |
Tony Unser | Prop Designer |
Alessandro Piedimonte | Art Direction |
Brad Sales | Animation Director |
Richard Duhaney | Animation Supervisor |
Kristin Handley | Animation Supervisor |
Ray Ocampo | Animation Supervisor |
Mikko Abalos | Compositing Supervisor |
Bruno Fournier | CG Supervisor |
Lewis Ball | Music Editor |
D.J. Lynch | Sound Re-Recording Mixer |
Rob McIntyre | Supervising Sound Editor |
Jeff Halbert | Sound Designer |
Hunter Curra | Sound Designer |
Cat Gensler | Sound Editor |
Georgia Conrad | Sound Editor |
Roberto D. Alegria | Foley Mixer |
Vincent Deng | Foley Mixer |
Adam Cioffi | Sound Assistant |
Ikuo Saito | Online Editor |
Marc Ketchum | Online Editor |
Mani Beil | Line Producer |
Jason Troy | Post Production Producer |
Daniel Barone | Post Production Producer |
Jay Gerig | Post Production Coordinator |
Hena Hong | Background Designer |
Kayla K. Jones | Background Designer |
Robin Thompson | Background Designer |
Phil LaFrance | Associate Producer |
Jamie LeClaire | Associate Producer |
Kyle MacDougall | Associate Producer |