Watchmen (2009)

Actie, Mysterie, Sciencefiction
In een alternatief 1985 zijn superhelden in de ban gedaan door de Amerikaanse federale overheid. Waar voorheen superhelden tot het algemene Amerikaanse straatbeeld behoorden, heeft de overheid het superheldenbestaan illegaal verklaard. Wanneer één van zijn oud- collega's in deze onrustige dagen van de Koude Oorlog wordt vermoord, start de gemaskerde burgerwacht Rorschach een onderzoek. Langzaam maar zeker brengt dit een duister complot aan het licht.

Watchmen Film Info

Score: 7.337/10 van 8730 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2009-03-04
Lengte: 160 Minuut / 2:40
Regisseur: Zack Snyder
Schrijvers David Hayter, Alex Tse.
Productie Studios: Warner Bros. Pictures, Paramount, Legendary Pictures, DC Comics, Lawrence Gordon Productions, Lloyd Levin Productions
Productie Land: United States of America


Watchmen Trailer


Malin Åkerman
als Laurie Jupiter / Silk Spectre II
Patrick Wilson
als Dan Dreiberg / Nite Owl II
Billy Crudup
als Jon Osterman / Dr. Manhattan
Matthew Goode
als Adrian Veidt / Ozymandias
Jackie Earle Haley
als Walter Kovacs / Rorschach
Jeffrey Dean Morgan
als Edward Blake / The Comedian
Carla Gugino
als Sally Jupiter / Silk Spectre
Laura Mennell
als Janey Slater
Matt Frewer
als Edgar Jacobi / Moloch the Mystic
Stephen McHattie
als Hollis Mason / Nite Owl
Rob LaBelle
als Wally Weaver
Gary Houston
als John McLaughlin
James M. Connor
als Pat Buchanan
Mary Ann Burger
als Eleanor Clift
John Shaw
als Doug Roth
Robert Wisden
als Richard Nixon
Jerry Wasserman
als Detective Fine
Don Thompson
als Detective Gallagher
Frank Novak
als Henry Kissinger
Sean Allan
als Norad General #1
Garry Chalk
als NORAD General
Stephanie Belding
als Janet Black
Michael Kopsa
als Paul Klein
William S. Taylor
als Prison Psychiatrist
Chris Burns
als Dumb Thug
Malcolm Scott
als Fat Thug
Danny Wattley
als Huge Prisoner
Nhi Do
als Vietnamese Girl
Walter Addison
als Lee Iacocca
David MacKay
als Child Murderer
Keith Martin Gordey
als Auto CEO
Fulvio Cecere
als Agent Forbes
Ted Cole
als Dick Cavett
Mark Acheson
als Large Man At Happy Harry's
John Destry
als Happy Harry's Bartender
Chris Gauthier
als Seynour
L. Harvey Gold
als New Frontiersman Editor
Jay Brazeau
als News Vendor
Jesse Reid
als Teenager at Newsstand
Manoj Sood
als Karnak Scientist
Dan Payne
als Dollar Bill
Niall Matter
als Mothman
Apollonia Vanova
als Silhouette
Glenn Ennis
als Hooded Justice
Darryl Scheelar
als Captain Metropolis
Clint Carleton
als Young Hollis Mason
Brett Stimely
als John F. Kennedy
Carrie Genzel
als Jackie Kennedy
Greg Travis
als Andy Warhol
Greg Armstrong-Morris
als Truman Capote
Andrew Colthart
als Naked Man At Warhol Party
Bruce Crawford
als Bank Robber
Sal Sortino
als 1940 Watchmen Photographer
Eli Snyder
als Young Rorschach
Lori Watt
als Rorschach's Mother
Tony Bardach
als John With Rorschach's Mother
John Kobylka
als Fidel Castro
Carmen Lavigne
als Anti War Protester
J.R. Killigrew
als David Bowie
Steven Stojkovic
als Mick Jagger
Martin Reiss
als Brezhnev
Frank Cassini
als Sally's Husband
John R. Taylor
als Priest
Tara Frederick
als Aggressive Hooker
Daryl Shuttleworth
als Jon's Father
Jaryd Heydrick
als Young Jon
Ron Chartier
als Carnival Photographer
Carly Bentall
als Wally's Girlfriend
Matt Drake
als Older Boy Bully
Haley Guiel
als Laurie - 13 Years
Sonya Salomaa
als Adrian Veidt's Assistant
Tyler McClendon
als Veidt Enterprises Security Guard
Salli Saffioti
als Annie Leibovitz
Neil Schell
als Man In Riot Crowd
Michael Eklund
als Man In Riot Crowd
Deborah Finkel
als Woman In Riot Crowd
Louis Chirillo
als Face To Face TV Producer
Marsha Regis
als Face To Face TV Receptionist
Patrick Sabongui
als Knot Top Gang Leader
John Tench
als Knot Top Gang Member
Santo Lombardo
als Knot Top Gang Member
Jason Schombing
als NY SWAT
Darren Shahlavi
als NY SWAT
Marshall Virtue
als NY SWAT
Colin Lawrence
als Officer Kirkpatrick
Chris Weber
als Officer O'Brien
Alessandro Juliani
als Rockefeller Military Base Technician
Alison Araya
als Foreign Newscaster
Sahar Biniaz
als Foreign Newscaster
Matthew Harrison
als Foreign Newscaster
Bernadeta Wrobel
als Foreign Newscaster
Youri Obryvtchenko
als Foreign Newcaster
Heidi Iro
als Foreign Newcaster
Kit Noon
als Foreign Newcaster
Parm Soor
als Foreign Newcaster
Cristina Menz
als Foreign Newcaster
Lynn Colliar
als Foreign Newcaster
Tony Ali
als Foreign Newcaster
Katie Bennison
als Foreign Newcaster
Ian Farthing
als Foreign Newcaster
Calvin Lee
als Foreign Newcaster
Alexander Mandra
als Foreign Newcaster
Isabelle Champeau
als Foreign Newcaster
Ashley O'Connell
als Foreign Newcaster
Mark Gash
als On Location Reporter
Suzanne E. Smith
als On Location Reporter
Agam Darshi
als On Location Reporter
Tom McBeath
als News Analyst
Kevin McNulty
als News Anchor
Mark Docherty
als Newscaster
Clay St. Thomas
als Newscaster
Dale Wolfe
als Keene Act Anchor
Ken Tremblett
als Keene Act Anchor
Dawn Chubai
als Keene Act Anchor
Manuelita Kinsey
als Keene Act Anchor
Tamara Stanners
als Vietnam 51st State Anchor
Sahara Davis
als Young Tenement Fire Child
Dave Hospes
als Tenement Fire Child
Greig Hospess
als Tenement Fire Child
Ali Dunn
als Tenement Fire Child
Jeffrey Frieler
als Tenement Fire Policeman
Kurt Evans
als Tenement Fire News Reporter
Sylvesta Stuart
als Destruction Firefighter
Terence Kelly
als Destruction Firefighter
Mi-Jung Lee
als A Bomb Test Anchorwoman
Ted Friend
als Larry Culpeper
Tiffany Burns
als News Reporter
Michael Adamthwaite
als Bar Knot Top
Danny Woodburn
als Big Figure Prisoner (uncredited)
Zack Snyder
als Commando in Vietnam (uncredited)
Clay Enos
als Commando in Vietnam (uncredited)
Lawrence Gordon Producer
Alex McDowell Production Design
Lloyd Levin Producer
William Hoy Editor
Michael Wilkinson Costume Design
Jim Erickson Set Decoration
Alan Moore Graphic Novel
Rick Stratton Tattooist
Zack Snyder Director
Tyler Bates Music
Darrell Hall Music Editor
Scott A. Hecker Supervising Sound Editor
Larry Fong Director of Photography
Kristy Carlson Casting
Denise Horta ADR Supervisor
Helen Jarvis Art Direction
James Steuart Art Direction
Rita Ciccozzi Key Makeup Artist
Roy Sidick Hairstylist
François Audouy Supervising Art Director
Thomas Tull Executive Producer
James Bamford Stunts
David Hayter Screenplay
Caitlin McKenna ADR Voice Casting
Krista Bell Stunts
Herb Gains Executive Producer
Alex Tse Screenplay
Dave Gibbons Graphic Novel Illustrator
Dave Gibbons Graphic Novel
Wesley Coller Producer
Deborah Snyder Producer
Rosalina Da Silva Makeup Department Head
Michelle Allen Casting
Monique Ganderton Stunts
Chris Beach Assistant Art Director
Larissa Stadnichuk Utility Stunts
Martin Walters First Assistant Director
Rick Pearce Stunts
Gary A. Hecker Foley
Doug Chapman Stunt Coordinator
Tom C. Peitzman Visual Effects Producer
Anji Bemben Hair Department Head
Owen Walstrom Stunts
Janene Carleton Stunt Double
Christine Bieselin Clark Assistant Costume Designer
Courtney Daniel Assistant Costume Designer
Tangi Crawford Wardrobe Supervisor
Susan O'Hara Wardrobe Supervisor
Jaydene Maryk Art Department Coordinator
Joel Thingvall Researcher
Ai-Ling Lee Sound Effects Editor
Nesta Chapman Stunts
Chris Jenkins Sound Re-Recording Mixer
Guy T. Wiedmann Visual Effects Editor
Michael J. Broomberg Foley
Jeremy Peirson Sound Designer
Peter G. Travers Visual Effects Supervisor
Ian Hunter Visual Effects Supervisor
Trig Singer Camera Operator
David Werntz Sound Effects Editor
John Dietz Visual Effects Producer
Collette Nunes Visual Effects Editor
Becky Roberts Visual Effects Producer
Frank A. Montaño Sound Re-Recording Mixer
David Sanger Visual Effects Producer
George McCarthy Visual Effects Editor
Kimi Webber Script Supervisor
Clay Enos Still Photographer
John Clothier Steadicam Operator
Daniel Pagan Sound Effects Editor
Shawn Walsh Visual Effects Supervisor
John 'D.J.' Des Jardin Visual Effects Supervisor
Debra Wiebe Key Hair Stylist
Bruce Tanis Sound Effects Editor
Sara Flamm Production Supervisor
Rick Hromadka Sound Effects Editor
David Van Dyke Visual Effects Producer
Céline Godeau Tattoo Designer
Alexander Vegh Pre-Visualization Supervisor
Des Carey Digital Intermediate
Jason Heapy Visual Effects Producer
Bryan Hirota Visual Effects Supervisor
Lon Molnar Visual Effects Supervisor
Jarrod Tiffin Rigging Gaffer
Melissa Remenarich First Assistant Editor
Celia Bond Stunts
Chris Coupland Visual Effects Editor
Chris Ryan CG Supervisor
Dawn Brooks Macleod Visual Effects Producer
Richard Thwaites Visual Effects Producer
David Seager Digital Effects Supervisor
Julie McHaffie Hairstylist
Tim Gedemer Sound Effects Editor
Jessica Norman Visual Effects Supervisor
Steve Cady Lead Animator
Mike Marcuzzi Digital Effects Supervisor
Dennis Jones Visual Effects Supervisor
Anne Carroll Hairstylist
Franziska Keller Art Department Coordinator
Jessica Lythgoe-Green Wardrobe Supervisor
Dennis Brock Gaffer
Arlene Kiyabu Casting Associate
Byron Wilson Dialogue Editor
Ryan Steacy Armorer
Simon Jori First Assistant Camera
Charles O'Shea Boom Operator
Eric Scott Visual Effects Producer
Scott Lukowski Conceptual Illustrator
Emanuela Daus Makeup Artist
Patrick Kavanaugh Digital Effects Supervisor
Brett Bird Lighting Technician
William R. Dalgleish Additional Camera
Michelle Baines Wardrobe Supervisor
Joe Henke Digital Effects Supervisor
Joe Dorn ADR Editor
Melanie Cassidy Sculptor
Joseph Carson Visual Effects Editor
Max Wood CG Supervisor
Garson Yu Title Designer
Darin Wong Dolly Grip
Dominic Cheung 3D Artist
Matthew Adams 2D Supervisor
Sabine Varnes Stunts
Bim Narine Casting Assistant
Derek Pippert Foley Editor
James Salberg Dolly Grip
Denise Gingrich Ager/Dyer
Jessica Moskal First Assistant Camera
Zabrina Matiru Makeup Artist
Peter Pacula Rigging Grip
Chris Bedyk Camera Operator
Tyler Guenther Rigging Grip
Lawrence S. James Lighting Technician
Kris Tobiasson Lighting Technician
Paul Matsalla Lighting Technician
Ian Guns Techno Crane Operator
Pearl Hsu 3D Artist
Adele Ng 3D Artist
Max Bruce CG Supervisor
Jeff Newton CG Supervisor
Theo Vandernoot CG Supervisor
Diana Miao CG Supervisor
Daniel Kramer Digital Effects Supervisor
Frank Sacco Lead Animator
Keith W. Smith Lead Animator
Christian Zurcher Pre-Visualization Supervisor
Tim Mulvihill Visual Effects Editor
Sarah McLauchlan Visual Effects Editor
Melissa Cabrera Visual Effects Producer
Diane Holme Hairstylist
Ryan Meinerding Costume Illustrator
Jennifer Weinstein Casting Assistant
Paul Ozzimo Conceptual Illustrator
Chris Gilmour Leadman
Craig Clarke Digital Compositor






















ikwilfilmskijken © 2024