Waterworld (1995)

Avontuur, Actie, Sciencefiction
In de nabije toekomst zijn de poolkappen gesmolten en is bijna de hele wereld onder water gelopen. Met bouwvallige boten en geïmproviseerde drijvende steden proberen de mensen te overleven. De leider van een stel piraten, de Deacon valt één van die steden aan om een klein meisje te vangen, die een kaart naar het mythische 'Dry Land' op haar rug getatoeëerd schijnt te hebben.

Waterworld Film Info

Score: 6.1/10 van 2765 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 1995-07-28
Lengte: 135 Minuut / 2:15
Regisseur: Kevin Reynolds
Productie Studios: Gordon Company, Davis Entertainment, Universal Pictures, Licht/Mueller Film Corporation
Productie Land: United States of America


Waterworld Trailer


Kevin Costner
als Mariner
Dennis Hopper
als Deacon
Jeanne Tripplehorn
als Helen
Tina Majorino
als Enola
R.D. Call
als Enforcer
Gerard Murphy
als Nord
Michael Jeter
als Old Gregor
Rick Aviles
als Gatesman
Kim Coates
als Drifter
Chaim Girafi
als Drifter
Sab Shimono
als Elder
Zitto Kazann
als Elder / Survivor
Rita Zohar
als Atoller
Jack Black
als Pilot
Zakes Mokae
als Priam
Jack Kehler
als Banker
Leonardo Cimino
als Elder
Lanny Flaherty
als Trader
Robert A. Silverman
als Hydroholic
Henry Kapono Ka'aihue
als Gatesman
Neil Giuntoli
als Hellfire Gunner
Robert Joy
als Ledger Guy
John Fleck
als Doctor
Greg Goossen
als Sawzall Smoker
William Preston
als Depth Gauge
John Toles-Bey
als Plane Gunner
Ari Barak
als Atoll Man
Chris Douridas
als Atoller
Alexa Jago
als Atoll Woman
Sean Whalen
als Bone
Robert LaSardo
als Smitty
Lee Arenberg
als Djeng
Doug Spinuzza
als Spun
Hal Douglas
als Narrator (voice) (uncredited)
Anne Gaybis
als Deacon Gang Member (uncredited)
Annie Costner
als Atoll Girl (uncredited)
John Otrin
als Wild Lines (uncredited)
Michael Haddad
als Smoker (uncredited)
Gene Levy Line Producer
John Dexter Set Designer
Nancy Haigh Set Decoration
Lawrence Gordon Producer
Lawrence Gordon Presenter
James Newton Howard Original Music Composer
Kevin Costner Producer
Kevin Costner Assistant Director
Dennis Gassner Production Design
John Davis Producer
Dean Semler Director of Photography
David R. Ellis Second Unit Director
John Frazier Special Effects Coordinator
David Rubin Casting
Charles Gordon Producer
John Bloomfield Costume Design
Robert Greenfield Leadman
Peter Boyle Editor
Gary D'Amico Pyrotechnician
R. A. Rondell Stunt Coordinator
David F. Klassen Art Direction
Jimmy Nickerson Stunts
Jim Weidman Music Editor
Ian Fox Camera Operator
Michael Schorr Special Effects Coordinator
Bud S. Smith Creative Consultant
Lee Scott Music Editor
Michael J. McAlister Visual Effects Supervisor
Ilona Herzberg Executive Producer
David Twohy Writer
Jonathan Lucas Associate Editor
Fred Arbegast Sculptor
Wayne Fitzgerald Title Designer
Kevin Reynolds Director
Andrew Licht Executive Producer
Alan B. Curtiss First Assistant Director
Caitlin McKenna-Wilkinson First Assistant Sound Editor
Jeffrey A. Mueller Executive Producer
Mark Vargo VFX Director of Photography
Marco Rubeo Set Designer
Steve Burg Assistant Art Director
Gary Diamond Set Designer
Doreen A. Dixon Post Production Supervisor
Norman Howell Stunt Coordinator
Paul Sonski Set Designer
Rick Canelli ADR Recordist
Chris Haynes Driver
Francisco X. Pérez Makeup Supervisor
Carole Henderson Harrington Assistant Editor
Cliff Fleming Pilot
Kenneth Chamitoff Extras Casting
Nerses Gezalyan Foley Recordist
Stephen Traxler Production Supervisor
Jeff Atmajian Orchestrator
Jeff Atmajian Conductor
Stefan Dechant Production Illustrator
Peter Rader Writer
Darrell L. Wight Set Designer
Martin Bresin Special Effects Coordinator
Natalie Richards Set Designer
Ben Glass Still Photographer
Tom Prince Production Executive
Nick Scarano Costume Supervisor
Richard Bain Visual Effects
Dan O'Connell Foley
Richard King Sound Effects Editor
Gregg Landaker Sound Re-Recording Mixer
Ana Maria Quintana Script Supervisor
John T. Cucci Foley Artist
John Villarino Construction Coordinator
Susan Dudeck ADR Editor
Lori Lynn Ross Stunts
Craig Hosking Aerial Coordinator
Jay B. Richardson Music Editor
Jay Wilkinson Supervising Sound Editor
Peggy Casey Art Department Coordinator
Don Cinderella Set Designer
Liloa Wong Greensman
Robin Griffin Visual Effects Producer
Kimberly Nelson LoCascio Visual Effects Producer
Chad Randall Stunt Coordinator
Mark O'Kane Camera Operator
Mark O'Kane Steadicam Operator
Melton Maxwell Gaffer
Laura Baker Set Costumer
Brenna Charlebois Set Costumer
Anthony J. Lipin Set Costumer
Jakki Fink Casting Associate
Bill W. Benton Additional Sound Re-Recording Mixer
Richard Merryman Additional Photography
Stan Blackwell Special Effects Technician
Pete Romano Underwater Camera
Chad Rivetti Loader
Krystyna Demkowicz Executive In Charge Of Production
Kurt E. Soderling Aerial Camera
Kurt E. Soderling Visual Effects Camera
John K. Stirber Effects Supervisor
David Fulton Associate Producer
Bill Meadows Sound Recordist
Janis Clark Hairstylist
Dale E. Grahn Color Timer
Paige Augustine Lead Set Dresser
Jason Dowdeswell Digital Compositors
Daniel Turk Carpenter
Jonny Winograd Visual Effects Assistant Editor
Chrisi Karvonides-Dushenko Assistant Costume Designer
Mark Ulano Additional Production Sound Mixer
Keith A. Wester Sound Mixer
Mark C. Grech Utility Sound
James Ashwill Foley Mixer
Michael Guthrie Best Boy Grip
David Aaron Armorer
Timothy P. Salmon Boom Operator
Michael Denering Scenic Artist
David LeRoy Anderson Makeup Artist
Scott Kidner Lighting Technician
Terry Ahue Stunts
David M. Bernstein Key Set Production Assistant
Alex Frisch VFX Artist
Steve Kohler Sound
Gladys Vega First Assistant Editor
Kirk Bloomberg Second Assistant Camera
Doug Ikeler 3D Artist
Kieran Woo Production Controller
Carol Ashley Compositing Supervisor
William 'Bear' Paul Key Grip
Joseph Kelly Padovich Generator Operator
Lauren Palmer Supervising ADR Editor
Louis Niemeyer First Assistant Camera
Mike Gerzevitz Underwater Gaffer
Rick A. Benedetto Rigging Gaffer
George Zamora Special Effects Assistant
Richard F. Anderson Set Dresser
Louis Dinson Transportation Co-Captain
Levon Besnelian Rigging Grip
Larry Nicholas Stunt Double
John French Standby Painter
Bruce Byall Grip
Wendy Rogers CG Supervisor
Alan Barnett Digital Effects Supervisor
Shannon Rawls Security
Danny Rowe Stand In
Richie Gaona Utility Stunts
Tony Hibbard Best Boy Electric
Ric Delgado Electrician
Ginger Peterson Location Manager
Dina Farnell Production Coordinator
John J. Smith Production Manager
David Burk Assistant Sound Editor
Lou Angelo Sound Editor
Ralph Kerr Special Effects Supervisor
Karin Joy Visual Effects Coordinator
Sandra McNeil Studio Teachers
Patricia A. Walrod Stunts
Thomas J. O'Connell ADR Mixer
Michael C. Mason Music Score Producer
Eric Ladd Opening Title Sequence
John Murphy Dolly Grip
Chela Fiorini Art Department Production Assistant
Scott M. Anderson Assistant Property Master
Tammy Brady Conrad Stunts
Cheyenne Ellis Stunts
David Hallinan Second Second Assistant Director
Terri Cadiente Stunts
Robert Huberman Second Assistant Director
Robert Beverlin Assistant Camera
Sandy Brundage Negative Cutter
Anne Johns Extras Casting Coordinator
Jack Holland Production Assistant
Mary Leitz Rotoscoping Artist
Cris Thomas-Hice Stunts
Kira Tashjian Stunts
Nancy Emerson Stunts
Jani D. Davis Stunts
Christy Cotton Stunts






















ikwilfilmskijken © 2021